Pragaleria Dom Aukcyjny

1. Aukcja - Sztuka dla oka

26.06.2019 środa

19:30

Pragaleria Dom Aukcyjny

ul. Stalowa 3

03-425 Warszawa

14.06 - 26.06.2019

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

63 obiekty
01
01

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Będzin, 2015

tempera, akwarela, papier; 46 x 27,5 cm;
sygn. I dat. p. d.: E. DWURNIK / 2015, l. d.: BĘDZIN;

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

02
02

Mariusz KRUK (ur. 1952)

Bez tytułu, 2007

olej, płótno; 73 x 92,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: M. KRUK/ Poznań 2007.

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

03
03

Jerzy Adam STAJUDA (1936 Falenica- 1992 Warszawa)

Pejzaż w brązach

olej, płótno; 62 x 89 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim opisany: Stajuda ... (słabo czytelny).

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

04
04

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

Bez tytułu (369), 1998

olej, papier; 20,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: Ćwiertniewicz’98;

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

05
05

Jan BERDYSZAK (1934 Zawory - 2014 Poznań)

Kartka ze szkicownika, 1962

tusz, gwasz, papier; 29,8 x 21 cm;
Praca pochodzi ze szkicownika artysty z 1962 roku. Szkicownik pierwotnie zawierał 35 kart.

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

06
06

Koji KAMOJI (ur. 1935, Tokio)

Szablony i Nieskończoność [1]

serigrafia, papier; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: Koji Kamoji (ołówkiem), numer odbitki l. d.: 13/55 (ołówkiem);
Teka serigrafii wydana przez Waldemar Anzelm Gallery

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

07
07

Koji KAMOJI (ur. 1935, Tokio)

Szablony i Nieskończoność [2]

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

08
08

Jerzy GRABOWSKI (1933 - 2004)

Kartka ze szkicownika, rysunek 6/IV, 1986

technika własna (maszyna do pisania, ołówek, gwasz itd.), papier; 33 x 24 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: JGrabowski / W-Wa 1986 / Rys. 6/IV (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

09
09

Kartka ze szkicownika, 1962

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

10
10

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

Kompozycja, 1966

akwarela, gwasz, technika mieszana, papier;
39 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: Kobzdej 10.V/1966;
w l. d. dedykacja (ołówkiem): Profesorowi Gustawowi Seitz z serdeczną przyjaźnią.

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

11
11

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914 Gniezno - 2015 Warszawa)

Bez tytułu, 1958

technika własna (tusz lawowany?, akwarela), karton; 48,5 x 69 cm (w świetle oprawy);
Sygn. i dat. p. d.: MUSIAŁOWICZ / 1958 (długopisem).

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

12
12

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Jeźdźcy Apokalipsy, 1985

litografia barwna, papier; 30 x 50 cm (wymiar kompozycji), 50,5 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. ołówkiem pod kompozycją: Lebenstein 85, opisana l. d.: XXIX/L.

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

13
13

Zbigniew MAKOWSKI (ur. 1930)

Harpia, 1982

tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 32,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
poniżej napis autorski wraz z sygnaturą i datą: ... le quatro perfectissime harpyie / (może do obrazka z Beatrice Rappaccini) / Z. M. VIII 1982.

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

14
14

Tadeusz BRZOZOWSKI (1918-1987)

Projekt kostiumu

tusz, akwarela, papier; 25,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy).

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

15
15

Projekt kostiumu II

tusz, akwarela, papier; 25,5 x 20 cm (w świetle oprawy).

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

16
16

Franciszek STAROWIEYSKI (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Karta ze szkicownika ze szkice postaci

węgiel, papier; 29,9 x 20,9 cm;

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

17
17

Karta ze szkicownik z projektem do publikacji Juliusza Chrościckiego „Sztuka i Polityka...”

ołówek, długopis, papier; 29,9 x 20,9 cm;

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

18
18

Jerzy PANEK (1918-2001)

Śmierć na koniu, 1970

olej, płótno; 74 x 59 cm;
sygn. p. d.: Panek;
na odwrocie napis autorski: JERZY PANEK/ 59 x 73/ tytuł: ŚMIERĆ NA KONIU/ 1970.

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

19
19

Kartka ze szkicownika, 1962

akwarela, gwasz, papier; 29,8 x 21 cm;

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

20
20

Jerzy PANEK (1918-2001)

Portret zewnętrzny IV, 1981/1990

drzeworyt, papier; 49 x 52,5 cm (zadruk) 50 x 70 cm (arkusz);

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

21
21

Jerzy PANEK (1918-2001)

List gończy III, 1979/1991

drzeworyt, papier; 57,5 x 82 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: E. A. I/V List gończy III Panek 1979/91.

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

22
22

Karol WIECZOREK (ur. 1949, Bytom)

W kuchni

olej, płótno; 42 x 60 cm;
Na odwrocie, na krośnie malarski nalepka konserwatora z opisem.

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

23
23

Jolanta CABAN (ur. 1962)

Torby

olej, płótno; 50,5 x 59,5 cm.

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

24
24

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943, Kielce)

Ona i dwie twarze, ok. 2003

litografia, karton; 44,5 x 40,5 cm (wymiar kompozycji), 71 x 54,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem), nakład l. d.: 284/350.

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

25
25

Beksiński

druk, papier; 91,4 x 76 cm;

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

26
26

Paweł JARODZKI (ur. 1958)

Bez tytułu [1], ok. 2009

serigrafia, papier fakturowany; 40 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: PawJarodzki, nakład l. d.: 39/100.

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

27
27

Paweł JARODZKI (ur. 1958)

Bez tytułu [2], 1993/2009

sygn. p. d.: PJarodzki, nakład l. d.: 64/100.

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

28
28

Paulina OŁOWSKA (ur. 1976, Gdańsk)

One, 2009

litografia, papier; 41 x 30 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: 36/50 / Paulina Ołowska / 2009 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

29
29

Moda Polska, 2013

litografia, papier; 60 x 37 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: 91/150 / Paulina Ołowska / 2013 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

30
30

Zbigniew LIBERA (ur. 1959)

Fotografia z: Album des KZL Lego [1], 2005

fotografia barwna C-Print, papier fotograficzny; 20 x 30 cm (arkusz);
sygn. i opisane na odwrocie (wypełnienie pieczątki): Z. LIBERA / Album des KZL Lego / 9/10 (ołówkiem); nakład: 9/10 (+2 e. p.);
Fotografia pochodzi z l...

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

31
31

Zbigniew LIBERA (ur. 1959)

Fotografia z: Album des KZL Lego [2], 2005

Fotografia pochodzi z l...

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

32
32

Wilhelm SASNAL (ur. 1972, Tarnów)

Poor Spring, 2017

serigrafia, papier; 94 x 68 cm; sygn. i numerowany na odwrocie: public poster program (II) / WILHELM SASNAL / Poor Spring / May 2017 / silkscreen print on CMAT, 150 gr., 68 x 94 cm / signed & numbered edition of 25 (+5 A.P.) / ...

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

33
33

Andrzej LACHOWICZ (1939 Wilno - 2015 Wrocław)

Energia Upadku – 8 fotografii, 1978-1979

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny (odbitka żelatynowo-srebrowa); 17 x 17,5 cm (wymiar każdej z prac w świetle oprawy); jedna z fotografii sygn., dat. i opisana na odwrocie: Andrzej Lachowicz / ENERGIA UPADKU / 1978-...

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

34
34

Studium po ..., 1981

autooffset, papier; 84 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1981 (ołówkiem), opis autorski wraz z nakładem l. d.: Studium po ... autooffset 3/15 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

35
35

Krzysztof PRUSZKOWSKI (ur. 1943)

Piramida, 1985

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny (odbitka żelatynowo-srebrowa); 21 x 31,5 cm (w świetle passe-partout); sygn., dat. I opisana u dołu: A PYRAMIDE, PHOTOSYNTESE, K. PRUSZKOWSKI 1985; vintage print

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

36
36

Edward HARTWIG (1909 Moskwa - 2003 Warszawa)

Przedmieście Lublina

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny (odbitka żelatynowo-srebrowa); 15 x 20,5 cm (w świetle oprawy);

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

37
37

Jan BERDAK (1944 Lwów - 2009 Opole)

fotografia barwna, papier fotograficzny; 9 x 13 cm (w świetle passe-partout);

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

38
38

Krzysztof WIECZOREK (ur. 1954 Łódź)

Ocean Spokojny, 1979

akwaforta, akwatinta, papier; 49,5 x 29,5 cm (wymiar kompozycji);
u dołu opis: „Ocean Spokojny” - akwaforta, akwatinta (Et +Ag) odb. Aut. Krzysztof Wieczorek 1979 rok. (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

39
39

Topologie [2], 1968-1989

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny (odbitka żelatynowo-srebrowa); 16,5 x 16,5 cm ( w świetle oprawy);

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

40
40

Topologie G + G2, 1968-1989

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

41
41

Pantomima

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny (odbitka żelatynowo-srebrowa); 21 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: EH. (pisakiem);

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

42
42

Aktor – Stanisław Mikulski i Mim

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny (odbitka żelatynowo-srebrowa); 27 x 17,5 cm (w świetle oprawy);

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

43
43

Henryk (Chaim) EPSTEIN (1890 - 1944)

Postać w kapturze

tusz, sepia, papier; 20 x 14,5 cm;
sygn. l. d.: H. Epstein (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

100 zł

44
44

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

Szkic do powieści „Nedznicy” Wiktora Hugo [III] Scena na schodach

tusz, piórko, papier; 29 z 20,5 cm (w świetle passe-partout).

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

45
45

Szkic do powieści „Nedznicy” Wiktora Hugo [I] Panienka w okienku

tusz, piórko, papier; 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy).

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

46
46

Szkic do powieści „Nedznicy” Wiktora Hugo [II] Za rączkę przez łączkę

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

47
47

Kobieta siedząca w fotelu - szkic

ołówek, papier brązowy; 20 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Epstein (ołówkiem);
Rysunek przed konserwacją.

Cena wywoławcza:

100 zł

48
48

Teofil KWIATKOWSKI (1809-1891)

Szkice przygotowawcze do malowidła monumentalnego (?)

ołówek, akwarela, papier; 17 x 32 cm (w świetle oprawy);
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.

Cena wywoławcza:

100 zł

49
49

Jadwiga KRASIŃSKA (1840 - 1913)

Portret dziecka, 1857

ołówek, kredka czarna, błękitna, biel, papier; 41 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
opisany i dat. p. d.: Edvige Krasińska - 1857 - 4. October (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

1 000 zł

50
50

Emmanuel (zw. Mané-Katz) KATZ (1894 - 1962)

Opuszczając Sztetl

akwarela, papier; 29 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Mane-Katz.

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite