Black cross

App store
Google play wkrótce

OSTOYA

173 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

16.06.2018 sobota

17:00

Dom Aukcyjny OSTOYA

Gen. J. Zajączka 8

01-522 Warszawa

09.06 - 16.06.2018

Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.

Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

479 obiektów
001

Józef MEHOFFER

PORTRET KOBIETY

Węgiel, karton; 62 x 47 cm
Sygnowany p.g.: Józef Mehoffer

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

002

Wawrzyniec CHOREMBALSKI

DZIEWCZYNA Z KACZEŃCAMI, 1951

Olej, tektura; 39,5 x 29,5 cm
Sygnowany p.d.: W.CHOREMBALSKI | WARSZAWA | 1951

Cena wywoławcza:

1 900 zł

Estymacja:

2 300 - 2 500 zł

003

Eugeniusz BOŻYK (1912 Rawa Ruska - 1983 Kraków) (?)

GÓRSKI POTOK
Olej, tektura; 25 x 31 cm

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

700 - 800 zł

004

Stanisław PODGÓRSKI

MORZE

Olej, płótno; 82 x 100 cm
Sygnowany p.d.: Stanisław Podgórski / (...)
Na odwrocie nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z opisem pracy, Autor: Stanisław Podgórski, Tytuł: Cisza na morzu, własność prof. Laszczki.

* droi...

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

19 000 - 20 000 zł

005

Zygmunt BADOWSKI

DWOREK W ZBÓJNEJ GÓRZE, 1948

Olej, tektura; 25,5 x 37 cm
Sygnowany l.d.: Zygmunt Badowski 94 / Zygmunt Badowski; p.d.: Zbója Góra 48
Na odwrocie stempel: III Wystawa prac Polskich Artystów Niezależnych w Warszawie

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

006

Zygmunt BADOWSKI

AUTOPORTRET Z MADONNĄ, 1906

Olej, płótno; 66 x 42 cm
Sygnowany p.g.: ZYGM. BADOWSKI / 1906
Na odwrocie dwie nalepki wystawowe z 1931 r.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

007

Zygmunt BADOWSKI

PORTRET HELI

Olej, płótno naklejone na tekturę; 52,5 x 45 cm
Sygnowany p.g.; Kochanej Heli / UJ Zygmuncik / 1929 / Warszawa; l.g.: Zygmunt Badowski / 1951

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

008

Zygmunt BADOWSKI

PORTRET MĘŻCZYZNY, 1914

Olej, tektura; 23 x 17 cm
Data p.d.: 14/V 14.

Cena wywoławcza:

300 zł

Estymacja:

800 - 1 000 zł

009

Zygmunt BADOWSKI

PROFIL MĘŻCZYZNY, 1910

Węgiel, papier; 32 x 27 cm
Sygnowany p.d.: ZAWADY / 1910 / Z Badowski

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

800 - 900 zł

010A

Stanisław ZAWADZKI

TEATR IM. SŁOWACKIEGO W KRAKOWIE, 1899 - 1900

Ołówek, karton; 18,5 x 25,5 cm
Sygnowany p.d.: St. Zawadzki
Pochodzenie: ze zbiorów Zygmunta Badowskiego

Cena wywoławcza:

300 zł

Estymacja:

600 - 700 zł

010

Zygmunt BADOWSKI

AUTOPORTRET PRZY SZTALUGACH, 1903

Olej, płótno; 49,5 x 69 cm
Sygnowany p.g.: Z. Badowski / 1903

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

011

Zygmunt BADOWSKI

GŁOWA KOBIETY W OKULARACH, 1914

Ołówek, papier; 27 x 20 cm
Sygnowany p.d.: ZBad / 1914

Cena wywoławcza:

400 zł

Estymacja:

700 - 800 zł

012

Franciszek KOSTRZEWSKI

PORTRET PAWŁA BADOWSKIEGO, 1888

Ołówek, papier; 21 x 16 cm
Opisany śr. d. PAWEŁ BADOWSKI; sygnowany p.d.: Rysował Kostrzewski / w Białogórze (1888); z dopiskiem: ale podkreślił, że nie potrafił zrobić lepiej

Cena wywoławcza:

300 zł

Estymacja:

800 - 1 000 zł

013

Zygmunt BADOWSKI

SOSNY W CZATKOWICACH, 1895

Akwarela, papier naklejony na tekturę; 32 x 21,5 cm
Sygnowany p.g.: Z.Badowski / Czatkowice 95

Cena wywoławcza:

200 zł

Estymacja:

700 - 800 zł

014A

Józef MEHOFFER

URWANY KOŃ (HELCIA TATARÓWNA), 1904

Litografia, papier, 36 x 26 cm (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem p.d.: Józef Mehoffer

Cena wywoławcza:

1 600 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

014

Stanisław BRYNIARSKI

CHAŁUPA STRZECHĄ KRYTA

Olej, tektura; 19,7 x 24,7 cm
Sygnowany l. d.: St Bryniarski

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

015A

polski Malarz

PEJZAŻ Z BRAMĄ, ok. 1930

Olej, karton na sklejce; 36 x 44 cm

Cena wywoławcza:

850 zł

Estymacja:

1 200 - 1 300 zł

015

Jan WOLSKI

POWRÓT Z POLOWANIA, ok. 1900

Olej, deska; 18 x 31 cm
Sygnowany p.d.: J.Wolski
Na odwrocie nalepka z odręcznym tytułem po niemiecku i drukowana nalepka firmy transportowej Carla Hartmanna z Bremy.

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł

016

Artur Wacław STARYKOŃ WIELOGŁOWSKI

TRAFNY STRZAŁ, 1910

Olej, płótno; 50 x 61,5 cm
Sygn. p. d.: W Wielogłowski | Nieśwież

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

017

Carl REICHERT

PINCZER I SZCZYGIEŁ, 1872

Olej, płótno dublowane; 45 x 55 cm
Sygnowany l.d.: Carl Reichert. Wien. 1872

Cena wywoławcza:

17 000 zł

Estymacja:

29 000 - 30 000 zł

018

Adam SETKOWICZ

TROJE SAŃ PRZED KAPLICZKĄ

Akwarela, papier; 15 x 31 cm
Sygnowany l.d.: A.Setkowicz

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

1 800 - 2 000 zł

019

STACHOWICZ (pseud.) Władysław CHMIELIŃSKI

WESELE KRAKOWSKIE

Olej, płótno; 60 x 91 cm
Sygnowany p.d.: Wł. Chmieliński

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

020

Jan RAWICZ

ZIMOWY WIDOK MIEJSKI, 4 ćw. XX w.

Olej, deska, 30 x 40 cm
Sygnowany p.d. Jan Rawicz

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

021

Christo MENDOLY-STEFANOFF

ŁÓDŹ Z KOLOROWYMI ŻAGLAMI

Olej, tektura; 38 x 35 cm
Sygnowany l.g.: G. Mendoly

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 600 - 1 800 zł

022

Erno ERB

LWOWSKIE HANDLARKI WARZYWAMI

Olej, sklejka; 25 x 35,5 cm
Sygnowany l.d.: E Erb

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

023

Stanisław NOAKOWSKI

ARCHITEKTURA POLSKIEGO RENESANSU, 1917

Tusz, akwarela, papier; 35 x 35 cm
Sygnowany p. d.: SN / IV917
Ze zbiorów Zygmunta Badowskiego

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

024

nierozpoznany MALARZ

MARTWA NATURA Z FIGURKĄ PELIKANA, 1920

Olej, płótno; 69 x 56,5 cm
Sygnowany l.d.: Hayden / 20

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

025

Seraphine BELIACOFF

MAKI W DZBANIE, 1936

Olej, płótno; 56,5 x 42 cm
Sygnowany p.d.: Seraphine Beliacoff; l.d.: 1936

Cena wywoławcza:

600 zł

Estymacja:

800 - 1 000 zł

026

polski RYSOWNIK

GŁOWA ŻUBRA

Tusz, papier; 14 x 20 cm (świetle p-p)
Sygnowany l.d. nieczytelnie

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

800 - 1 000 zł

027

Artur MARKOWICZ

LAS, 1904 (?)

Olej, tektura; 46 x 35 m
Sygnowany p. d.: Markowicz 1904 (?)

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

028

J. STEC

MODERNISTYCZNA WILLA, 1947
Akwarela, papier; 18,5 x 27,5 cm (w świetle p-p)
Sygnowana p.d.; Warszawa / 24.VII.47 / JStec

Cena wywoławcza:

100 zł

Estymacja:

500 - 600 zł

029

Stanisław MASŁOWSKI

PASTERKA Z KROWAMI, 1920

Akwarela, papier naklejony na tekturę; 66,5 x 98 cm
Sygnowany p.d.: Stanisław Masłowski | 1920.

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

030

ROSYJSKI MALARZ

ŁODZIE ŻAGLOWE NA MORZU, 1902

Akwarela, papier, 15 x 20 cm
Sygnowany p.d.: Н.Л... / 1902

Cena wywoławcza:

200 zł

Estymacja:

500 - 600 zł

031

nierozpoznany MALARZ

NAD ZALEWEM KUROŃSKIM, ok. 1930

Olej, płótno; 60 x 73,5 cm
Sygnowany p.d.: M.L-U.
Napis na odwrocie: Kurisches Haff - Kuršių marios

Cena wywoławcza:

700 zł

Estymacja:

1 800 - 2 000 zł

032

nierozpoznany MALARZ

PASTUSZEK, pocz. XX w.

Olej, płótno; 25,5 x 21 cm
Sygnowany l.d.: V.Linen (?)

Cena wywoławcza:

700 zł

Estymacja:

1 200 - 1 500 zł

033

Wojciech WEISS

PAŹDZIERNIK, ok. 1920-30

Olej, płótno 47 x 66 cm
Sygnowany l.d.: W Weiss
Na blejtramie dwie nalepki papierowe: 1. piórem: Wojciech Weiss | 10 | Październik; 2. druk: 10

Cena wywoławcza:

24 000 zł

Estymacja:

29 000 - 33 000 zł

034A

nierozpoznany MALARZ

KOBIETA Z DZBANEM, 2 poł. XIX w.

Olej, tektura; 24,5 x 17,5 cm
Sygnowany p.d.: OL

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

034

nierozpoznany MALARZ

KOBIETA W HOLENDERSKIM STROJU W KUCHNI, XIX/XX w.

Olej, płótno naklejone na tekturę; 35 x 24 cm

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

035

K. SCHMIDT

OWOCE, 1914
Olej, płótno; 40,5 x 52 cm
Sygnowany p.d.: K.Schmidt. 14

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

600 - 800 zł

036

Stanisław ŻURAWSKI

KOŚCIÓŁ W IWONICZU-ZDROJU, 1924

Olej, płótno; 37,5 x 26,5 cm
Sygnowany p.d.: StŻurawski / 1924

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

2 000 - 2 200 zł

037A

Juliusz SŁABIAK

SANIE ATAKOWANE PRZEZ WILKI

Olej, płótno; 50 x 69 cm
Sygnowany l.d.: Juliusz Słabiak / Kraków

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł

037

Tadeusz ŁAKOMSKI

PORTRET KOBIETY, 1944

Olej, płótno; 52,5 x 42,5 cm
Sygnowany p.d.: TŁakomski1944 / Essen

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

038

Michał WYWIÓRSKI GORSTKIN

PEJZAŻ ZIMOWY Z DWOMA STOGAMI NA POLU, 1917

Olej, płótno; 99 x 157 cm
Sygnowany l.d.: M.G.Wywiórski | 1917

Cena wywoławcza:

33 000 zł

Estymacja:

40 000 - 45 000 zł

039

Przemysław PABUDZIŃSKI

PEJZAŻ ZE STOGAMI, 1971

Olej, płótno; 50,5 x 70 cm
Sygnowany l.d.; Pabudziński P. / 1971.

Cena wywoławcza:

600 zł

Estymacja:

700 - 800 zł

040

Christo MENDOLY-STEFANOFF

DWIE ŁODZIE ŻAGLOWE NA MORZU, 1937

Olej, płótno; 69 x 100 cm
Sygnowany p.g.: G.Mendoly / 37

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł

041

Włoski MALARZ

KOBIETA W TURBANIE, XVII/XVIII w.

Olej, płótno dublowane; 42 x 33 cm (owal)
Na odwrocie napis: "Andromeda" Szkoła rzymska II poł. XVII w.

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 500 - 6 000 zł

042

PORTRET CARLA AUGUSTA, PANA NA BIRKENDORF, 1827

Olej, płótno; 75,5 x 60 cm

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

043

nierozpoznany MALARZ

PORTRET MĘŻCZYZNY Z ROZDWOJONĄ BRODĄ, 1 poł. XVII w.

Olej, płótno dublowane; 50 x 37 cm
Na odwrocie nalepka z początku XX w. weneckiej galerii antyków Giuseppe Dominiciego: DOMINICI GIUSEPPE | VENISE | MAGASIN | D.ANTIQUES ET OBJECTS D’ART z odręcznym numerem 409 8282
Posta...

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

044

RAFAEL - kopia

ŚW. BARBARA, XIX w.
Olej, płótno; 81 x 64 cm
Postać świętej została zaczerpnięta z obrazu Rafaela Madonna Sykstyńska

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

045

NAŚLADOWCA RAFAELA

MADONNA Z DZIECIĄTKIEM
Tempera, marmur; 76 x 62 cm

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

18 000 - 20 000 zł