OSTOYA

174 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

28.07.2018 sobota

17:00

Dom Aukcyjny OSTOYA

Gen. J. Zajączka 8

01-522 Warszawa

21.07 - 28.07.2018

Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.

Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

259 obiektów
001

Karol LARISCH

PORTRET MALARZA JULIUSZA STUDNICKIEGO Z GITARĄ, 1932

Olej, płótno; 97 x 67 cm
Ekspertyza Adama Konopackiego

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

14 000 - 15 000 zł

002

Zdzisław JASIŃSKI

W POLU, ok. 1920

Olej, płótno naklejone na tekturę; 25 x 32 cm
Sygnowany p.d.: Zd. Jasiński

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 500 - 9 000 zł

003

Czesław TAŃSKI

PEJZAŻ POLEM KAPUSTY

Olej, tektura; 26 x 31 cm
Sygnowany p.d.; C. TAŃSKI-

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 000 - 4 500 zł

004

Franciszek Roman RUTKOWSKI

WIEŚ O ZMIERZCHU

Olej, tektura; 34,5 x 50
Sygnowany p.d.: Fr. Rom. Rutkowski

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

005

polski Malarz

WIEŚ NAD WODA, ok. 1930

Olej, tektura; 34 x 48,5 cm
Sygnowany p.d.: W. Lasocki

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

006

polski Malarz

PEJZAŻ WIEJSKI Z DZIEĆMI NA DRODZE, ok. 1930

Olej, tektura; 33 x 48,5 cm
Sygnowany l.d.: A. Lisowski

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

007

D. LONG

PRZED KAWIARNIĄ, poł. XX w.
Olej, płótno; 41 x 51 cm
Sygnowany l.d.: D.Long

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 2 800 zł

008

nierozpoznany MALARZ

KOBIETA PRZY KAWIARNIANYM STOLIKU, ok. 1920

Olej, tektura; 49,5 x 41 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 200 - 1 500 zł

009

Franciszek WÓJCIK

PEJZAŻ GÓRSKI Z SOSNĄ, 1933

Olej, tektura; 23 x 35 cm
Sygnowany p.d.: FWójcik 33

Cena wywoławcza:

900 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 1 600 zł

010

George MAJEWICZ

ZWÓZKA DREWNA

Olej, płótno; 80,5 x 120,5 cm
Sygnowany p.d.; G. Majewicz

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

011

Alfred Fontville I de BREANSKI

PEJZAŻ Z ZAKOLEM RZEKI

Olej, płótno; 51 x 77 cm
Sygnowany p.d.: Alfred de Breanski

Cena wywoławcza:

7 900 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

012

nierozpoznany MALARZ

LEŚNY STAW, 1 poł. XX w.

Akwarela, karton; 46 x 65

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

013

Eugeniusz Marcin KAZIMIROWSKI

BZY I TULIPANY PRZED LUSTREM

Olej, tektura; 44 x 54 cm
Sygnowany l.d.: Eug. Kazimirowski

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

014

Eugeniusz Marcin KAZIMIROWSKI

SŁONECZNIKI

Olej, tektura; 39 x 47 cm
Sygnowany l.g.: Eug. Kazimirowski

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

015

Herman HENDRICH

WIOSNA

Olej, płótno; 100 x 75 cm
Sygnowany l.d.: Hendrich

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

016

Franciszek Roman RUTKOWSKI

CHRYZANTEMY W SZKLANYM WAZONIE

Olej, tektura; 51 x 36 cm
Sygnowany p.d.: Fr. Roman Rutkowski

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

017

Gustaaf HELLEBUYCK

KWIATY W WAZONIE

Olej, dykta 53 x 61 cm
Sygnowany p.d.; G.Hellebuyck

Cena wywoławcza:

700 zł

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

018

Błażej IWANOWSKI

GAŁĄŹ GŁOGU

Olej, tektura; 35 x 65,5 cm
Sygnowany p.d.: Błażej Iwanowski

Cena wywoławcza:

1 600 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

019

polski Malarz

SPICHLERZ W KAZIMIERZU, 1930

Akwarela, gwasz, papier; 28 x 21,5 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: MB.... / Kazimierz 1930 r.

Cena wywoławcza:

400 zł

Estymacja:

500 - 600 zł

020

Janina ZAKRZEWSKA-MALISZEWSKA

TATRZAŃSKIE ŚWIERKI ZIMĄ

Olej, płótno; 60 x 68 cm
Sygnowany p.d.: Maliszewska-Zakrzewska
Na odwrocie nalepka CBWA, oddział w Krakowie z opisem pracy.

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł

021

Henryk UZIEMBŁO

PEJZAŻ Z DRZEWAMI NAD WODĄ

Olej, tektura; 43 x 52 cm
Sygnowany p.d.: Henryk Uziembło

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

022

nierozpoznany MALARZ

OSTRÓW TUMSKI WE WROCŁAWIU, pocz. XX w.

Akwarela, papier; 26 x 40 cm

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

800 - 900 zł

023

Franciszek WÓJCIK

MORSKIE OKO, 1971

Olej, tektura; 50,5 x 39,5 cm
Sygnowany p.d.: Fwójcik

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 800 - 3 000 zł

024

Wiktor KORECKI

BRZOZY NA WRZOSOWISKU

Olej, tektura; 35 x 50 cm
Sygnowany p.d.: Wiktor Korecki

Cena wywoławcza:

3 125 zł droit de suite

Estymacja:

4 200 - 4 500 zł

025

Wilhelm GDANIETZ

AKORDEONISTA

Olej, płótno; 80 z 71 cm
Sygnowany l.d.: W.Gdanietz

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł

026

polski Malarz

OPOWIEŚĆ POWSTAŃCA, k. XIX w.

Olej, płótno; 64 x 88 cm

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

4 000 - 4 500 zł

027

Adam SETKOWICZ

PRZY SANIACH

Akwarela, papier; 17 x 32 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

028

Kazimierz BIEROŃSKI

KOŚCIÓŁ SAN TROVASO W WENECJI, 1924

Akwarela, karton; 33 x 24 cm
Sygnowany l.d.: Venezia - Il Trovaso / K.Bieroński - 1924

Cena wywoławcza:

600 zł droit de suite

Estymacja:

800 - 900 zł

029

polski Malarz

WILEŃSKA ULICA, ok. 1920

Olej, tektura; 49 x 39 cm

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

030

Antoni de BRADE

MŁYN WODNY W IŁŻY

Olej, tektura; 50 x 60 cm
Sygnowany p.d.:A. De Bradé
Na odwrocie drukowana, wypełniona piórem nalepka z tytułem pracy: Zamosty w Iłży

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

031

Nikołaj Leontiejewicz BENOIS (1813 Petersburg - 1898 Petersburg ) - przypisywany

PAWILON OGRODOWY, 1887
Akwarela, papier; 26 x 37 cm
Sygnowany p.d.: (...) / 1887

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

032

Iwan Pantalejmonowicz FIEDOROW-KERCZEŃSKI

SKAŁY NA KRYMSKIM BRZEGU

Olej, płótno naklejone na tekturę; 42 x 53 cm
Sygnowany p.d.: И. П. Федоров-Керченскiй

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

21 000 - 24 000 zł

033

Tymon NIESIOŁOWSKI

WIDOK ZIMOWY Z WILNA, 1940

Olej, sklejka; 36 x 29 cm
na odwrocie dedykacja autorska: KOCHANEMU PANU JANOWI BOROWSKIEMU/ NA PAMIĄTKE Z DNI SMUTNYCH./ - TYMON/ WILNO 1 II 1940 r.

Cena wywoławcza:

4 200 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

034

Kazimierz BIEROŃSKI

MOST WESTCHNIEŃ W WENECJI, ok. 1925

Akwarela, karton; 59 x 40 cm
Sygnowany l.d.: Venezia - Ponte del Sospiri

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 400 - 1 500 zł

035

Stanisław BERGMAN

GÓRAL OPUSZCZAJĄCY DOM

Tusz, piórko; 30 x 21 cm
Sygnowany p.d.: Bergman

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 200 - 1 400 zł

036

Julius LANGE

PEJZAŻ GÓRSKI Z WĘDROWCEM, 1856

Olej, papier naklejony na płótno; 62 x 43,5 cm
Sygnowany l.d.: Julius Lange 1856

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

14 000 - 15 000 zł

037

Włoski MALARZ

GOŁĘBIE PRZY WAZIE, XVIII/XIX w.

Olej, płótno dublowane; 64 x 76 cm

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

21 000 - 23 000 zł

038

Jan STYKA

ŚWIĘTY PIOTR NAUCZAJĄCY U WEJŚCIA DO KATAKUMB, ok. 1902

Olej, tektura; 51,5 x 72,5 cm
Sygnowany p.d.: JStyka
Scena w "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

40 000 - 43 000 zł

039

Stefan NORBLIN

DAMA W NIEBIESKIEJ SUKNI

Akwarela, papier; 20 x 28,8 cm (owal)
Sygnowany l. śr. S. Norblin

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 2 600 zł

040

Luigi RICCARDI

WŁOSZKA

Akwarela, papier; 22 x 17 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: Riccardi

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł

041

Stanisław ŻURAWSKI

JASNOWŁOSA

Olej, pilśnia; 43 x 29 cm
Sygnowany p.g.: St. Żurawski

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

1 600 - 1 800 zł

042

Stanisław ŻURAWSKI

CIEMNOWŁOSA

Olej, pilśnia; 70 x 50,5 cm
Sygnowany l.g.: St. Żurawski

Cena wywoławcza:

2 600 zł droit de suite

Estymacja:

3 200 - 3 500 zł

043

polski Malarz

STUDIUM LEWEGO PROFILU KOBIETY, ok. 1920

Olej, tektura; 37,5 x 31 cm

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

044

Olgierd BIERWIACZONEK

PORTRET KOBIETY W CZERWONEJ SUKNI, 1958

Olej, płótno; 73 x 60,5 cm
Sygnowany p.d.; O.Bierwiaczonek 1958

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

045

Hugo ULBRICHT

RATUSZ WROCŁAWSKI

Akwaforta, akwatinta, papier; 24 x 17,5 cm (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Breslau "Am Rathaus" orig. Redierung v. Prof. H. Ulbrich.

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

046

Leopold BUCZKOWSKI

WOŁY, 1937

Linoryt, bibułka; 27 x 35 cm (arkusz)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Bucz 37; na odwrocie stempel: Towarzystwo Sztuk Pięknych Lwów; piórem: L: 1812/35; ołówkiem: L.Buczkowski / Podkamień k. Brodów; 10 zł na fundusz bezrobocia

Cena wywoławcza:

200 zł

Estymacja:

400 - 500 zł

047

francuski MALARZ

DAMA W BIAŁEJ SUKNI, ok. 1825

Olej, płótno; 32,5 x 24 cm
Na odwrocie stempel paryskiego składu przyborów malarskich: Belot, rue de Larbre-sec No 3.; wypalony znak własnościowy: L.S. pod koroną

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

048

Joseph Nicolas ROBERT-FLEURY

NOCĄ PRZED KAPLICZKĄ WYKUTĄ W SKALE, 1826

Olej, płótno; 53,5 x 63,5 cm
Sygnowany p.d.; R. Fleury 1826
Na odwrocie stempel paryskiego składu przyborów malarskich: Delarue Fils Aîné , Rue de L’Arbre-sec. No 46 A Paris

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

049

nierozpoznany MALARZ

KARTEZJUSZ, XIX w.

Olej, płótno; 64 x 51,5 cm

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

700 - 800 zł

050

francuski MALARZ

PORTRET MŁODZIEŃCA, poł. XIX w.

Olej, płótno dublowane; 52 x 46 cm

Cena wywoławcza:

11 800 zł

Estymacja:

14 000 - 15 000 zł