OSTOYA

178 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

15.12.2018 sobota

17:00

Dom Aukcyjny OSTOYA

Gen. J. Zajączka 8

01-522 Warszawa

08.12 - 15.12.2018

Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.

Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

403 obiekty
1
1

Stefan FILIPKIEWICZ

TATRY

Akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę, 48 x 68 cm
Sygnowany p.d.: Stefan Filipkiewicz

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 200 - 5 500 zł

2
2

Kazimierz Teofil POCHWALSKI

KRAKOWIANKA

Olej, tektura; 16 x 15 cm
Sygnowany p.d.: Kaz. Pochwalski

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

3
3

Helena DROWOLSKA-NADOLNA

STARY KOŚCIÓŁ W ZAKOPANEM

Ołówek, papier; 32 x 40 cm
Sygnowany p.d.; HDrowolska-Nadolna; l.d.: Stary kościół w Zakopanem

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 300 - 1 400 zł

4
4

Władysław SKOCZYLAS

SZEŚĆ ILUSTRACJI DO KSIĄŻKI KLASZTOR I KOBIETA STANISŁAWA WASYLEWSKIEGO, 1923

Drzeworyt, papier; 3 x 28 x 20 cm

Cena wywoławcza:

400 zł

Estymacja:

500 - 600 zł

5
5

Stanisław CZAJKOWSKI

ODPOCZYNEK, 1924

Olej, tektura; 25 x 33 cm
Sygnowany i datowany p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1924

Cena wywoławcza:

3 125 zł droit de suite

Estymacja:

3 800 - 4 000 zł

6
6

Alfred WIERUSZ - KOWALSKI - przypisywany

KONIE U WODOPOJU
Olej, deska; 18,4 x 6,2 cm
Sygnowany p.d. nieczytelnie

Cena wywoławcza:

4 400 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

7
7

Jan WOJNARSKI

PANORAMA TATR Z ZAKOPANEGO

Olej, tektura; 13 x 18 cm
Na odwrocie: - napis: 91 Panorama Tatr z Zakopanego | PANORAMA TATR Z ZAKOPANEGO | 18 x 13;
- pieczątki: PROF. JAN WOJNARSKI | 1879-1937 oraz pieczątki własnościowe rodziny artysty;
- nalepki ...

Cena wywoławcza:

1 875 zł

Estymacja:

2 200 - 2 500 zł

8
8

Bazyli POUSTOCHKINE

PEJZAŻ WIEJSKI

Gwasz, papier; 15 x 40 cm
Sygnowany p.d.: B. Poustochkine

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 1 500 zł

9
9

Tadeusz NARTOWSKI

TRATWY NA WIŚLE

Akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 33,5 x 78 cm
Sygnowany l.d.: TNartowski

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 500 - 7 000 zł

10
10

Adam SETKOWICZ

MODLITWA BEDUINA

Olej, płótno; 39,5 x 49,5 cm
Sygnowany p.d.: A. Setkowicz

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

6 000 - 6 500 zł

11A
11A

Julian FAŁAT

PORTRET MĘŻCZYZNY W KAPELUSZU, 1910

Akwarela, papier; 50 x 34,5 cm
Sygnowany l.d.: JFałat 910
Na odwrocie napis piórem: Pozował Fałatowi jego (dalej zamazane)

Cena wywoławcza:

13 000 zł

Estymacja:

15 000 - 17 000 zł

11
11

Władysław SKOCZYLAS

SPICHRZE W KAZIMIERZU, 1929

Drzeworyt, papier, 233 x 326
Sygnowany oł. pod ryciną p.: W. Skoczylas; l; spichlerze

Cena wywoławcza:

400 zł

Estymacja:

600 - 700 zł

12
12

Władysław JAROCKI

POWRÓT Z JORDANU, ok. 1912

Ołówek, olej, tektura; 49 x 67 cm
Sygnowany l.d.: Wład Jarocki

Cena wywoławcza:

11 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 15 000 zł

13
13

francuski MALARZ

PORTRET MŁODZIEŃCA, poł. XIX w.

Olej, płótno dublowane; 52 x 46 cm

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

9 000 - 10 000 zł

14
14

Jan STANISŁAWSKI

PEJZAŻ TATRZAŃSKI Z KOŚCIOŁEM

Akwarela, papier; 8 x 11,5 cm
Sygnowany p.d.: JS
Na odwrocie rysunek stojącego króla, akwarela oraz potwierdzenie autentyczności dzieła sporządzone 29.09.1960 przez Stanisława Dąbrowskiego.

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

15
15

de Ludwik LAVEAUX

GÓRSKI POTOK, 1927

Olej, tektura; 49 x 35 cm
Sygnowany l.d.: L. de Laveux / VII. 1927
Ekspertyza dr. Aleksandry Melbechowskiej-Luty z 1987 r.

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

16
16

Ignacy STRUBEL

WRZOSOWISKO

Olej, tektura; 33 x 48 cm
Sygnowany p.d.: JStrubel
Na odwrocie drukowana nalepka z lat 20. XX w.: J. Wadowski Warszawa, Marszałkowska 121, Skład farb i przyborów malarskich

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

2 800 - 3 000 zł

17
17

de Ludwik LAVEAUX

DUBROWNIK, ok. 1927

Olej, tektura; 36 x 45 cm

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

18
18

Antoni UNIECHOWSKI

WYJAZD KRÓLOWEJ MARYSIEŃKI Z WILANOWA

Tusz, piórko, papier; 20,5 x 27,5 cm
Sygnowany p.d.: AU

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

19
19

Antoni CHRZANOWSKI

KAPLICA ZYGMUNTOWSKA

Akwarela, gwasz, papier, 46 x 33 cm
Sygnowany p.d.: Chrzanowski A.

Cena wywoławcza:

1 400 zł droit de suite

Estymacja:

1 700 - 2 000 zł

20
20

Stanisław BOHUSZ-SIESTRZEŃCEWICZ

NA TARGU

Rysunek tuszem, papier; 33 x 46 cm
Sygnowany p.d.: Siestrzeńcewicz | WILNO

Cena wywoławcza:

4 375 zł

Estymacja:

5 200 - 5 800 zł

21
21

Erno ERB

PRZY STRAGANIE Z WARZYWAMI

Olej, tektura; 36 x 51,5 cm
Sygnowany p.d.: E Erb

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

22
22

Erno ERB

DWIE LWOWSKIE PRZEKUPKI

Olej, tektura; 25 x 31,5 cm
Sygnowany p.d.: E Erb

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

23
23

Władysław ZAKRZEWSKI

KRAKOWSKI KOŚCIÓŁ MARIACKI

Akwaforta, papier; 9 x 7,5 cm (zadruk)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Kość. Mariacki (akwaf) Zakrzewski

Cena wywoławcza:

200 zł

Estymacja:

400 - 500 zł

24
24

Antoni CHRZANOWSKI

RYNEK STAREGO MIASTA W WARSZAWIE

Akwarela, gwasz, papier; 48 x 34 cm

Cena wywoławcza:

1 600 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 2 200 zł

25
25

J. CZELLI

TRYPTYK, WARSZAWSKA STARÓWKA, ok. 1930
Tusz, piórko, akwarela, 13 x (8, 14, 8) cm
Sygnowany na środkowej kwaterze: Czelli

Cena wywoławcza:

700 zł

Estymacja:

900 - 1 000 zł

26A
26A

Alfons Konstantynowicz ŻABA (1878 Tyflis - 1942 Leningrad)

SKRAJ BRZOZOWEGO LASU

Akwarela, papier; 24 x 31 cm
Sygnowany p.d.: А. Жаба

Cena wywoławcza:

600 zł

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

26
26

E. van TUREN

HOLENDERSKIE NABRZEŻE, pocz. XX w.
Olej, płótno; 69 x 55,5 cm
Sygnowany l.d.: E. Van Turen

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

2 600 - 2 800 zł

27
27

E. van TUREN

NABRZEŻE Z WIATRAKIEM, pocz. XX w.
Olej, płótno; 69 x 55,5 cm
Sygnowany p.d.: E. Van Turen
Na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: ...Nieuwekerk

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

2 600 - 2 800 zł

28
28

Sixtus Von DZBANSKI

PRACA, 1939

Olej, płótno; 95 x 134 cm
Sygnowany l.d.: Z.S.v.Dzbanski 1939

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

29A
29A

polski Malarz

PEJZAŻ ZE SŁONECZNIKIEM, ok. 1930

Olej, tektura; 25 x 36 cm

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

800 - 1 000 zł

29
29

Władysław SKOCZYLAS

ZNISZCZENIE

Duk, papier, 25,5 x 19,5 cm (zadruk)
Z drzeworytu z 1919 r.
Z wystawy graficznej TZSP, Warszawa

Cena wywoławcza:

100 zł

Estymacja:

150 - 200 zł

30
30

H. KAKUSCHKE

MARTWA NATURA Z GAŁĄZKĄ W WAZONIE, 1 poł. XX w.
Gwasz, papier; 55 x 42 cm
Sygnowany p.d.; H. Kakusch.ke

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

700 - 800 zł

31
31

H. KAKUSCHKE

MARTWA NATURA ZE SZKATUŁKĄ I RĘKOPISEM, 1 poł. XX w.
Gwasz, papier; 42 x 59 cm
Sygnowany p.d.: HK

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

700 - 800 zł

32A
32A

nierozpoznany MALARZ

KOMNATA Z KANAPĄ PRZY KOMINKU, ok. 1930

Akwarela, papier; 39,5 x 47,5 cm

Cena wywoławcza:

200 zł

Estymacja:

500 - 600 zł

32
32

francuski MALARZ

DZIEWCZYNA Z GOŁĘBIEM, XIX/XX w.

Olej, płótno; 48,5 x 30 cm
Na odwrocie napis: Julus Lepebvre

Cena wywoławcza:

600 zł

Estymacja:

800 - 1 000 zł

33
33

Henryk RAUCHINGER

PORTRET KOBIETY GRAJĄCEJ NA GITARZE

Olej, tektura; 60 x 50 cm
Sygnowany p. d.: H. Rauchinger / Wien

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

34
34

Josefine SWOBODA (1861 Wiedeń - 1924 Wiedeń)

PORTRET KOBIETY, 1917

Olej, płótno naklejone na tekturę; 69 x 50 cm
Sygnowany p.g.: Jos. Swoboda 1917

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

35
35

GRAŁKOWSKI

DOLINA MIĘTUSIA W TATRACH, 1 poł. XX w.
Olej, płótno; 55 x 71 cm
Sygnowany p.d.: Grałkowski

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

36
36

Leon KOWALSKI

STARA PIOSENKA (POWSTANIE STYCZNIOWE), 1911

Akwaforta, 202 x 156 mm (zadruk)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Stara piosenka L Kowalski

Cena wywoławcza:

300 zł

Estymacja:

400 - 500 zł

37
37

A. MILO

KOLEKCJONER, poł. XX w.
Olej, płótno; 59 x 49 cm
Sygnowany p.d.: A. Milo

Cena wywoławcza:

1 600 zł

Estymacja:

1 900 - 2 000 zł

38
38

Włoski MALARZ

ŚW. TEKLA, poł. XVIII w.

Obraz olejny na szkle; 23,5 x 18 cm

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

39
39

ZANDER

CZYTAJĄCA, ok. 1930
Olej, płótno; 67 x 92 cm
Sygnowany l.d.: ZANDER

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł

40
40

Hubert MAURER (1738 Lengsdorf - 1818 Wiedeń)

PORTRET ZOFII POTOCKIEJ, 1797

Olej, płótno; 72,5 x 55,5 cm
Na odwrocie napis czarną farbą: Comtesse Sophie | Potocka. Peint par H.| Maurer, | Vienne | en 1797.

Cena wywoławcza:

40 000 zł

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

41A
41A

RYNGRAF Z HERBEM RZECZYPOSPOLITEJ ZA KRÓLA STEFANA BATOREGO, XIX / XX w.

Miedź, wizerunek grawerowany, 20 x 19 cm

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

1 800 - 2 000 zł

41
41

Władysław WALKIEWICZ

TADEUSZ KOŚCIUSZKO wg Tytusa Maleszewskiego, 1883

Chromolitografia barwna, 44 x 32 cm
Opis z płyty u dołu: WYKONAŁ NA KAMIENIU W. Walkiewicz, W LITOGRAFII J. PLEWIŃSKIEGO / B. BUKATYŃSKI W WARSZAWIE; w obrębie obrazu sygn. p. g.: T. Maleszewski

Cena wywoławcza:

700 zł

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

42
42

Jerzy KOSSAK

WIZJA NAPOLEONA W ODWROCIE SPOD MOSKWY

Olej, tektura; 35 x 50 cm
Sygnowany l.d.: Jerzy Kossak
Na odwrocie stempel: herb Kos i napis na obwodzie: JERZY KOSSAK | Kraków pl. Kossaka

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

43
43

Jerzy KOSSAK

UŁAN KRECHOWIECKI NA POSTERUNKU, 1934

Olej, sklejka; 40 x 30,5 cm
Sygnowany l.d.; Jerzy Kossak 1934

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 500 - 7 000 zł

44
44

ORZEŁ WOJSKOWY NA CZAPKĘ, wz. 1919

Mosiądz niklowany, 46 x 32 mm, kontra
Ułamane krzyż na koronie, wąsy mocujące, przewiercone otworki między szponami
Należał do legionisty Jana Novaka

Cena wywoławcza:

400 zł

Estymacja:

500 - 600 zł

45
45

ORZEŁ STRZELECKI, Polska, okres międzywojenny

Mosiądz srebrzony; 37 x 26 mm, kontra, słupek

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

900 - 1 000 zł