Black cross

App store
Google play wkrótce

REMPEX

254 Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków

13.06.2018 środa

18:00

Dom Aukcyjny REMPEX

Karowa 31

00-324 Warszawa

04.06 - 13.06.2018

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

345 obiektów
001

Bronisław GEMBARZEWSKI

Wojsko Polskie. Księstwo Warszawskie 1807-1814, Wojsko Polskie. Królestwo Polskie 1815-1830

Warszawa-Kraków 1903-1905, 35 x 27 cm;

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

002

Wielka historia powszechna

Wydawnictwo zbiorowe, ilustrowane. Opracowanie pod redakcją J. Dąbrowskiego, O. Haleckiego, M. Kukiela i S. Lama. Warszawa [1935-1939]. Wydawnictwo: Księgarnia i Dom Wydawniczy Trzaska, Evert i Michalski, 29 x 22 cm;

Cena wywoławcza:

7 200 zł

Estymacja:

8 000 - 11 000 zł

003

Zofia STRYJEŃSKA

Stroje ludowe, 1933

teka 12 barwnych rotograwiur; 42 x 67 cm (wymiary każdej kompozycji),
wszystkie sygnowane na płycie: Z.STRYJEŃSKA;

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

6 500 - 8 500 zł

004

Hans MEID

Zestaw trzech rycin

1. Biedny Łazarz w domu bogacza: akwaforta, papier; 21,3 x 29,7 cm (wymiar odbitki),
26 x 34,3 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: HansMeid / 1917. (ołówkiem);

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

005

Antonio MASSON (1636-1700) - rytował

Wieczerza w Emaus, XVII w.
akwaforta, papier; 46 x 60 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 600 zł

006

Józef MEHOFFER

Zakonnik

węgiel, papier żeberkowy; 47 x 29 cm;
sygn. l. d.: Józ Mehoffer; praca przed konserwacją.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 300 - 4 400 zł

007

Emmanuel (zw. Mané-Katz) KATZ

Głowa Żyda

tusz, papier; 34,5 x 23,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. wzdłuż lewej krawędzi u góry: Mane Katz.

Cena wywoławcza:

3 700 zł

Estymacja:

4 000 - 5 500 zł

008

Zofia STANKIEWICZ

Wróble

tusz, piórko, tusz lawowany pędzel, papier naklejony na karton; 24 x 34,5 cm;
sygn. pośrodku u dołu: Zofia Stankiewicz;
na odwrocie napis autorski: Zofia Stankiewicz / "Wróble" (ołówkiem);

Cena wywoławcza:

2 600 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

101

Adam SETKOWICZ

Kraków - Kościół Mariacki

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 31 x 23 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

102

Adam MIĘDZYBŁOCKI

Panorama Wilna, ok. 1920

akwarela, papier; 30 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Międzybłocki.

Cena wywoławcza:

1 600 zł

Estymacja:

1 800 - 2 400 zł

103

Zofia STANKIEWICZ

Kamienica Książąt Mazowieckich

akwarela, papier; 44 x 31 cm;
sygn. p. d.: Stankiewicz (słabo czytelnie);
na odwrocie napis autorski: Zofia Stankiewicz / Milanówek / Piłsudskiego 66 / (Kamienica Książąt ) / Mazowieckich (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

2 600 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

104

Karol HILLER

Młyn, 1936

gwasz, papier żeberkowy naklejony na karton; 23,5 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. HILLER / 36.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

105

Zofia STRYJEŃSKA

W odwiedziny, 1920

gwasz, karton; 57 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ZOFIA STRYJEŃSKA 1920.

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

20 000 - 26 000 zł

106

Eugeniusz ZAK

Idylla, ok. 1920

olej, papier naklejony na tekturę; 48,5 x 66 cm;
sygn. p. d.: Eug. Zak

Cena wywoławcza:

170 000 zł

Estymacja:

200 000 - 250 000 zł

107

Zygmunt SZPINGIER

La Bella Mandorla

ołówek, kredka, papier;
33,6 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. Szpingier.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

108

Stanisław GÓRSKI

Stary baca

pastel, karton; 50 x 35 cm;
sygn. p. d.: St. Górski.

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 200 - 4 200 zł

109

Kasper POCHWALSKI

Na statku

gwasz, papier; 28,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Kasper Pochwalski;
na odwrocie drukowana nalepka z wystawy gwaszy Kaspra Pochwalskiego w krakowskiej galerii Pasaż (15.09-30.10. 2008) z tytułem: NA STATKU.

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 200 - 4 200 zł

110

Kazimierz SICHULSKI

Jan III Sobieski na przeglądzie pułków kozackich, 1924

akwarela, karton; 58,5 x 79 cm;
sygn. (wraz z dedykacją) w l. g. narożniku: Kochanemu Bronkowi z serdeczną przyjaźnią Sichulski / Lwów 5 XI 1924;
Na odwrocie fragment sceny symbolicznej.

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

13 500 - 18 000 zł

111

Henryk (Chaim) EPSTEIN

W porcie, lata 30-te XX w.

ołówek, akwarela, papier żeberkowy;
40 x 52 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: H. Epstein (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

112

Zygmunt DOBRZYCKI

Pejzaż z rzeką, 1949

gwasz, papier; 23 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ZDobrzycki 49.

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

113

Władysław SERAFIN

pastel, papier; 30,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin.

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 800 zł

114

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907) oraz obca ręka

Pejzaż wiosenny, 1906-1907
pastel, tektura; 68,5 x 99,8 cm;
sygn. monogramem wiązanym l. d.: SW;

Cena wywoławcza:

70 000 zł

Estymacja:

90 000 - 120 000 zł

115

Borvine Boris FRENKEL

Martwa natura niebieska

olej, tektura; 42 x 33 cm;
sygn. l. d.: BorFrenkel.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

116

Jules BOUDRY

Martwa natura z domowym ołtarzykiem

olej, tektura; 57 x 46 cm;
sygn. l. d.: Jules Boudry.

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 200 - 2 800 zł

117

Wojciech WEISS

Kwiaty - Astry w szklanym wazonie

olej, papier naklejony na tekturę; 62 x 48 cm;
sygn. p. d.: WWeiss.

Cena wywoławcza:

21 000 zł

Estymacja:

24 000 - 30 000 zł

118

Jerzy KRAWCZYK

Portret Kingi, 1959

olej, płótno; 135,5 x 84 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Krawczyk 1959 r.;
na odwrocie nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Łodzi z 1959 r. z autorem, techniką, datą oraz tytułem: Portret Kingi.

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

119

Jerzy KRAWCZYK

Pan i pies - Pies i pan, 1942

olej, papier naklejony na tekturę; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: mal. JKrawczyk 1942;
na odwrocie, na ramie dedykacja: - Nowożeńcom w dniu / 6. IV 1942 roku. / Owsiakowie.

Cena wywoławcza:

5 600 zł

Estymacja:

6 500 - 8 500 zł

120

Feliks Michał WYGRZYWALSKI

La Bella Rosa

olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: F. M. Wygrzywalski 1923 (?) - data słabo czytelna;
obraz przed konserwacją.

Cena wywoławcza:

9 600 zł

Estymacja:

11 000 - 14 000 zł

121

Piotr STACHIEWICZ

Sobotni promyk

olej, płótno; 71,5 x 100 cm;
sygn. l. d.: P. STACHIEWICZ (zatarta).

Cena wywoławcza:

29 000 zł

Estymacja:

33 000 - 44 000 zł

122

Kazimierz Teofil POCHWALSKI

Wybieraj!, 1931

olej, płótno naklejone na tekturę; 46 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kaź. Pochwalski / 1931.

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

7 500 - 9 500 zł

123

Katarzyna (Katherine) LIBROWICZ

Czerwona wstążeczka, 1959

olej, płótno; 46,5 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Librowicz 1959.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 300 - 3 000 zł

124

(WEISSOWA Irena) ANERI

Pejzażysta - Wojciech Weiss malujący, 1935

olej, płótno; 49 x 65,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Aneri / 1935;

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

125

Wlastimil HOFMAN

Dziewczynki z ptaszkami

olej, tektura; 35,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman.

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

27 000 - 35 000 zł

126

Wojciech KOSSAK

Kościuszko prowadzi kosynierów do ataku - Kościuszko pod Racławicami, 1924

olej, płótno; 116,5 x 130 cm;
sygn. p. d.: Wojciech Kossak/ 1924

Cena wywoławcza:

140 000 zł

Estymacja:

190 000 - 240 000 zł

127

Jerzy KOSSAK

Drużba krakowski, ok. 1950

olej, sklejka; 40 x 35 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak.

Cena wywoławcza:

9 600 zł

Estymacja:

11 000 - 15 000 zł

128

KAMIŃSKI, XIX w.

Na puszcie
olej, płótno dublowane; 42 x 68 cm;
sygn. l. d.: Kamiński.

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 200 - 4 200 zł

129

Leon DEMBOWSKI

Para obrazów: Napad wilków

olej, płótno; 32 x 52,5 cm (wymiar każdej z prac);
każda z prac sygn. p. d.: E. DEMBOW (czerwienią);
na odwrocie, na krośnie malarskim opis: L. DEMBOW (LEON DEMBOWSKI) 1824-1905 / PROFESSOR OF PAINTIN CRACOW.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

130

Jerzy KOSSAK

Polowanie par force, 1945

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1945;
na odwrocie dwie pieczątki (faksymile): z Kossakówki, oraz potwierdzająca autentyczność.

Cena wywoławcza:

13 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

131

Jerzy KOSSAK

Napad wilków, 1950

olej, tektura; 33 x 47 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1950;
na odwrocie dwa zatarte stemple (faksymile): z Kossakówki oraz potwierdzający autentyczność;
obraz przed konserwacją.

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

11 000 - 15 000 zł

132

Leonard WINTEROWSKI

Patrol, 1924

olej, tektura; 33,5 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Leonard Winterowski / Warszawa 1924.

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

8 000 - 11 000 zł

133

Wojciech KOSSAK

Arab - Rozpędzony koń, 1936

olej, tektura; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1936;
na odwrocie lakowa pieczęć z herbem Kos; obraz przed konserwacją.

Cena wywoławcza:

17 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

134

Jan Czesław MONIUSZKO

Trafiona strzałą Kupidyna

olej, płótno naklejone na tekturę; 45 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: J. Moniuszko;

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

135

Jan Czesław MONIUSZKO

Zaloty

olej, deska mahoniowa; 45 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: J. Moniuszko;

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

136

Józef BALUKIEWICZ

W haremie, 1894

olej, płótno; 82 x 137 cm;
opisany i dat. p. d.: m. J. Balukiewicz 1894.

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

25 000 - 32 000 zł

137

Stanisław GAŁEK

Ogrody - Capri

olej, płótno; 57 x 77 cm;
sygn. p. d.: ST. GAŁEK;
na odwrocie, na blejtramie napis: Ogrody / "Capri".

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

138

(WEISSOWA Irena) ANERI

Pejzaż z pociągiem

olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: aneri;
na odwrocie na krośnie malarskim mała nalepka z nr: VII 000071.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 000 - 9 500 zł

139

Wlastimil HOFMAN

Wędrowcy, 1923

olej, płótno; 147,5 x 127,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman 1923

Cena wywoławcza:

55 000 zł

Estymacja:

62 000 - 82 000 zł

140

Stanisław ŻURAWSKI

Kościółek w Zakopanem [Na Pęksowym Brzyzku]

olej, ołówek, tektura; 31 x 35 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski;
napis autorski (?) na odwrocie: Stanisław Żurawski / "Kościółek w Zakopanem" / (olej).

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

4 500 - 5 500 zł

141

Stanisław DĄBROWSKI

Dwór w Glanowie

olej, tektura; 35,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Stanisław Dąbrowski;
na odwrocie napis autorski ołówkiem: Stanisław Dąbrowski "Dwór w Glanowie".

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

4 500 - 5 500 zł

142

Stanisław PACIOREK

Kościół w Obidowej

olej, tektura; 50 x 69,5 cm;
sygn. i opisany p. d.: St. Paciorek / Obidowa.

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

4 500 - 5 500 zł