REMPEX

255 Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków

11.07.2018 środa

18:00

Dom Aukcyjny REMPEX

Karowa 31

00-324 Warszawa

30.06 - 11.07.2018

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

241 obiektów
001

Hieronim WILDER

Grafika

drzeworyt - miedzioryt - litografia. Wskazówki dla bibliotekarzy i miłośników sztuki. 37 ilustracyj
(....) Lwów 1922; 29 x 22 cm, oprawa płótno z epoki.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

002

Louis MARCOUSSIS

Martwa natura

grafika (serigrafia?) podmalowana gwaszem, papier;
15,5 x 20 cm (w świetle oprawy);

Cena wywoławcza:

1 600 zł

Estymacja:

1 800 - 2 400 zł

003

Artur GROTTGER

Polonia - zestaw 9 heliograwiur

zawierający prace: 1. Obraz symboliczny Polski, 2. Pobór w nocy, 3. Kucie kos, 4. Bitwa, 5. Schronisko rannych, 6. Obrona dworu, 7. Spustoszenie, 8. Żałoba, 9. W lesie po bitwie;

Cena wywoławcza:

1 600 zł

Estymacja:

1 800 - 2 400 zł

004

Juliusz KOSSAK

Trójka koni krakowskich

litografia, papier; 18 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: JKossak;

Cena wywoławcza:

1 600 zł

Estymacja:

1 800 - 2 400 zł

005

Elwiro Michał ANDRIOLLI

List [Odwiedziny], 1890

piórko, tusz, pędzel, tusz lawowany, ołówek, papier;
62 x 47 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Andriolli. / 1890.

Cena wywoławcza:

11 000 zł

Estymacja:

16 000 - 12 000 005 zł

006

Józef CHEŁMOŃSKI

Konie poniosły, ok. 1889

piórko, tusz, papier naklejony na tekturę; 16 x 22 cm (w świetle oprawy);

Cena wywoławcza:

23 000 zł

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

100-1001

Jan MATEJKO

Poczet królów polskich

Zbiór portretów historycznych. Rysunki Jana Matejki. Tekstem objaśniającym zaopatrzył St. Smolka i A. Sokołowski. Wiedeń 1893 ; 41 x 31 cm;

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

900 - 1 200 zł

100-1002

Ludwik VEUILLOT (1813 - 1883)

Jezus Chrytstus
Warszawa, 1877. Dołączone przez E. Cartiera Studyum o sztuce chrześcijańskiej.
Dzieło ozdobione 16 chromolitografiami, 7 miedziorytami, fototypami i litografiami, oraz 180 drzeworytami.

Cena wywoławcza:

1 600 zł

Estymacja:

1 800 - 2 400 zł

100-1003

Jan MATEJKO

Osobowość artysty, twórczość, forma i styl

385 rycin w tekście i 40 tablic oraz 2 tablice synchronistyczne;
napisał Mieczysław Tretter, Książnica "Atlas", Lwów - Warszawa 1939; 32 x 24 cm;

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

100-1004

Feliks KOPERA (1871-1952)

Dzieje malarstwa w Polsce
ilustrowane licznemi rycinami w tekście, tablicami barwnemi i rotograwiurami.
Kraków 1925-1926-1929. Druk i nakład Drukarni Narodowej w Krakowie.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

100-1005

Artur GROTTGER

Lithuania, 1888

cykl 6 heliograwiur na kartonie; 25 x 30 cm (w świetle passe-partout);
niektóre sygnowane przez artystę na płycie; prace opisane poniżej kompozycji: "HELIOGRAVURE V. ANGERA WE WIEDNIU",

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

1 800 - 2 400 zł

100-1006

Jacek MALCZEWSKI

Anhelli, 1881

litografia, papier; 25 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na kamieniu l. g.: Jacek Malczewski 81 w kompozycji litografowany, ręcznie napisany aforyzm.

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

900 - 1 200 zł

100-1007

Wojciech KOSSAK

Amazonka, 1881

litografia, papier; 18,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu l. d.: WKossak.

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

900 - 1 200 zł

100-1008

Witold PRUSZKOWSKI

Krakowiacy, 1881

litografia, papier; 32 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. śr.: Witold Pruszkowski.

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

900 - 1 200 zł

100-1009

Johan Wolfgang BAUMGARTNER (1712-1761), Martin ENGELBRECHT (1684-1757) - rytował

Zestaw 7 grafik - Sceny ze Starego i Nowego Testamentu
miedzioryt, papier czerpany; ok. 21 x 33 cm (każda z grafik, arkusz);
1. Seductus ad idololatriam;
2. Deceptus a pseudoprophetis Achab;
3. Probatum a Iesu numis...

Cena wywoławcza:

1 600 zł

Estymacja:

1 800 - 2 400 zł

100-1010

Aleksander LASZENKO

Taniec brzucha, 1937

drzeworyt barwny, papier; 43 x 25 cm;
sygn. l. d.: A. Laszenko (ołówkiem);
dat. i opisany p. d.: drzeworyt 1937 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

1 300 zł

Estymacja:

1 400 - 1 900 zł

100-1011

Wiktor Zbigniew LANGNER

Tancerze

litografia barwna, papier, 68 x 54 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 400 - 3 200 zł

100-1012

Wojciech WEISS

Drzewo

tusz lawowany, pędzel, papier; 28 x 20,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 200 - 2 800 zł

100-1013

Antoni UNIECHOWSKI

Świąteczny toast

tusz, piórko, papier; 20 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU (długopisem);
praca stanowi podarunek od córki artysty Krystyny Uniechowskiej.

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

1 600 - 2 200 zł

101

Adam SETKOWICZ

Wiejskie pogawędki

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy
naklejony na tekturę; 15,5 x 31 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

2 400 - 3 200 zł

102

Antoni SUCHANEK

Dolina Skawy, 1936

gwasz, karton; 65,5 x 81,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: A. SUCHANEK. / 1936. / DOLINA SKAWY.;
na odwrocie nalepki: nalepka z TPSP w Krakowie z 1937 r.

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

103

Wojciech WEISS

akwarela, papier; 28,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

2 300 zł

Estymacja:

2 600 - 3 500 zł

104

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI

Plaża - Nad Bałtykiem, 1928

akwarela, gwasz, karton; 24 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1928; (przed konserwacją).

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 200 - 4 200 zł

105

Stanisław GIBIŃSKI

Chłopiec z koszem jabłek

akwarela, tektura; 57 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński.

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

3 600 - 4 800 zł

106

Stanisław GÓRSKI

Ach te oczy, przed 1939

pastel, tektura; 36 x 25 cm;
sygn. z lewej po środku: St. Górski;
na odwrocie napis: Iwonicz Zdrój / R. 1939.

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

107

Kasper ŻELECHOWSKI

Krakowianka jedna ..., 1922

pastel, karton brązowy; 65,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: KŻelechowski 1922 r.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

108

POCIECHA

Pejzaż nadwodny ze sztafażem

gwasz, akwarela, kredka, papier; 35 x 76 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: MPociecha.

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

109

Leon WYCZÓŁKOWSKI

Anemony, 1924

pastel, akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę; 50 x 68 cm;
sygn. i dat. l. d.: LWyczół / 1924.

Cena wywoławcza:

47 000 zł

Estymacja:

55 000 - 70 000 zł

110

Stanisław KAMOCKI

Pejzaż z Krościenka - Stare Jesiony,1932

olej, tektura; 35,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: StKamocki;
na odwrocie opisany: S. KAMOCKI / KROŚCIENKO / 1932 / CZERWIEC / "STARE JESIONY".

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

111

Stefan FILIPKIEWICZ

Zima na Olczy

olej, tektura; 29 x 36 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz.
na odwrocie fragment nalepki z tytułem: "Zima na Olczy" i autorem obrazu;
na odwrocie napis autorski (?): Zima na Olczy / Zakopane (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

112

Alfons KARPIŃSKI

Róże mieszane, ok. 1933

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: a.Karpiński;
na odwrocie nalepka z 1933 roku z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z autorem, tytułem: Róże mieszane, techniką i wymiarami obrazu.

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

113

Stanisław ŻUKOWSKI

Pejzaż z okolic Podoroska, 1938

olej, płótno naklejone na tekturę; 14 x 20 cm;
sygn. l. d.: Żukowski;
na odwrocie napis autorski: Profesor Stanisław Żukowski / 1938 r. Sierpień / Podorosk (piórem).

Cena wywoławcza:

9 600 zł

Estymacja:

11 000 - 14 000 zł

114

Henryk PIĄTKOWSKI

Pejzaż letni, ok. 1923

olej, płótno naklejone na tekturę; 22,5 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: H. PIĄTKOWSKI;
na odwrocie nalepka wystawowa z 1923 r. z nr 496, z tytułem obrazu: Pejzaż letni.

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

115

Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) MENKES

Maki

olej, płótno; 66 x 51 cm;
sygn. p. d.: Menkes

Cena wywoławcza:

50 000 zł

Estymacja:

60 000 - 75 000 zł

116

(WEISSOWA Irena) ANERI

W letnim słońcu - Portret piastunki z dzieckiem, ok, 1914

olej, tektura, 30 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri.

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

6 500 - 8 500 zł

117

Stanisław SZWARC

Na krakowskim rynku

olej, tektura; 48,5 x 64 cm;
sygn. p. d.: St. Szwarc.

Cena wywoławcza:

3 700 zł

Estymacja:

4 000 - 5 500 zł

118

Wlastimil HOFMAN

Nostalgia, 1924

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1924;
na odwrocie nalepka z krakowskiej galerii Desa z tytułem: "Dziecko".

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

16 000 - 21 000 zł

119

Wlastimil HOFMAN

Dzieci przy karmniku dla ptaków, 1960

olej, płyta pilśniowa; 35 x 80 cm;
sygn. i dat. w kompozycji, po środku u dołu: Wlastimil / Hofman / 1960;
na odwrocie nalepka z napisem: Ze zbiorów / B. i J. / Żyźniewskich.

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

18 000 - 24 000 zł

120

Stanisław ŻURAWSKI

Akt kobiety - Toaleta

olej, tektura; 50 x 35 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski (ryte w warstwie malarskiej).

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 200 - 4 200 zł

121

Franciszek STREITT

W altanie

olej, płótno; 120,5 x 80 cm;
Na odwrocie stempel sklepu dla plastyków / składu płócien.

Cena wywoławcza:

65 000 zł

Estymacja:

75 000 - 100 000 zł

122

Wiktor KORECKI

Las zimą, przed 1939

olej, płótno; 69 x 99 cm;
sygn. p. d.: W Korecki.
Sygnatura w formie zapisu, jaki stosował artysta przed wojną.

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

7 000 - 8 500 zł

123

Mieszko (Mieczysław) JABŁOŃSKI

Kwiaty

olej, tektura; 40 x 30 cm;
sygn. p. d.: MJabłoński (inicjał wiązany).

Cena wywoławcza:

1 600 zł

Estymacja:

1 800 - 2 400 zł

124

Józef RAPACKI

Arkadia w Nieborowie, 1924

olej, płótno; 99 x 74 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: JÓZEF RAPACKI 1924 - 15/VI / ARKADYA pod ŁOWICZEM.

Cena wywoławcza:

32 000 zł

Estymacja:

36 000 - 48 000 zł

125

Carl REICHERT

Pejzaż z Sorrento, 1865?

olej, płótno; 50,5 x 71 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Carl Reichert Sorrento 1865 (?);
(przed konserwacją).

Cena wywoławcza:

24 000 zł

Estymacja:

27 000 - 36 000 zł

126

Józef (młodszy) BRODOWSKI

Pejzaż krakowski od strony Krzemionek, 1859

olej, płótno dublowane; 95 x 128,5 cm;
sygn. p. d.: 18JB 59

Cena wywoławcza:

35 000 zł

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

127

nieokreślony zachodnioeuropejski, XVIII w. MALARZ

Bydło na popasie

olej, płótno dublowane; 61 x 77 cm;
(obraz po konserwacji).

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

128

nieokreślony, XVIII w. Malarz

Scena biblijna - Żona Putyfara

olej, płótno dublowane; 70 x 95 cm;
(obraz po konserwacji).

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

129

Jan WIJNANTS

Pejzaż z rzeką, grupą myśliwych i pasterzem owiec

deska dębowa, olej, 33,5 x 43,5 cm;
sygn. l.d.: J. Wynants
Na odwrociu widoczne resztki lakowych pieczęci, oraz, z prawej strony, czarną farbą, numer 127(3)? (zapewne kolekcjonerski), naniesiony wzdłuż krawędzi, bokiem.

Cena wywoławcza:

120 000 zł

Estymacja:

135 000 - 180 000 zł

130

nieokreślony, polski XVIII w. Malarz

Sarmata - Portret epitafijny

olej, blacha miedziana; 32 x 29 cm (owal).
Wysokiej klasy artystycznej portret, rzadkość antykwaryczna.

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

18 000 - 24 000 zł

131

cechowy polski, XVIII w. Malarz

Święty Kazimierz

olej, płótno dublowane; 112 x 77,5 cm.
Obraz wycięty z większej kompozycji (ołtarzowej?),
po konserwacji.

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

2 700 - 3 600 zł