REMPEX

262 Aukcja Dzieł Sztuki

20.03.2019 środa

18:00

Dom Aukcyjny REMPEX

Karowa 31

00-324 Warszawa

09.03 - 20.03.2019

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

270 obiektów
001
001

Michał WYWIÓRSKI GORSTKIN (1861-1926)

W podolskim miasteczku, ok. 1904

kredka, węgiel, papier; 41 x 62 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: M.G. Wywiórski.

Cena wywoławcza:

5 600 zł

Estymacja:

6 500 - 8 500 zł

002
002

Krynicki NIKIFOR (1895-1968)

Panorama miasta

gwasz, papier; 17 x 23 cm (w świetle oprawy);
poniżej napis: KRAKORWSIMIASTOROSYTASEŁO;

Cena wywoławcza:

1 700 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

003
003

Stanisław WYSPIAŃSKI (Kraków 1869 - tamże 1907)

Główka dziecka

ołówek, papier; 16 x 20 cm;
sygn. u dołu po środku: SW (monogram wiązany);
z prawej strony wzdłuż krawędzi napis: Wyspiański / 28/10 1901;

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

004
004

Artur GROTTGER (1837-1867)

Szkice ust

ołówek, papier; 27,8 x 40 cm;
u dołu napis na naklejonym kartonie: Autentyczność rysunku / Artura Grottgera / stwierdzam / 5/IV 99 Gerson;
na odwrocie inicjał wiązany: AG;
arkusz przed konserwacją.

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

2 700 - 3 600 zł

005
005

Roman KRAMSZTYK (1885 Warszawa -1942 Warszawa)

Portret mężczyzny

sangwina, papier żeberkowy;
34,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

006
006

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868 Kraków - 1953 Kraków)

Portret męski, 1917

ołówek, papier; 15 x 11 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: B.R.-J. 1917.

Cena wywoławcza:

1 700 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

007
007

Na polu

kredka, węgiel, papier; 70,5 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M.G. Wywiórski;
rysunek przed konserwacją.

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

008
008

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

Gęsiarka z dzieckiem, 1914

akwarela, papier naklejony na tekturę; 32,5 x 27 cm;
sygn. l. d.: Kozakiewicz 914;
na odwrocie poświadczenie autentyczności Kazimierza Buczkowskiego z dnia 16 czerwca 1942 r.

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

4 000 - 5 500 zł

009
009

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Aneri - żona artysty przy pracy, 1912

akwarela, papier; 22 x 30 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

010
010

Piotr MICHAŁOWSKI (Kraków 1800 - Krzyżtoporzyce k. Krakowa 1855)

Krowa, ok. 1840-48 (?)

akwarela, tusz lawowany, na podrysowaniu ołówkiem, papier;
42,5 x 55,5 cm (w świetle passe-partout);

Cena wywoławcza:

80 000 zł

Estymacja:

90 000 - 110 000 zł

011
011

Jacques (Jakub Cukier) ZUCKER (1900 - 1981 Nowy Jork)

Dom w Positano

olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: J. ZUCKER.
na odwrocie wtórna (?) nalepka z odręcznymi napisem, tytułem: House in Positano i autorem obrazu.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

012
012

Mieszko (Mieczysław) JABŁOŃSKI (1892 - 1965)

Układając bukiet

olej, sklejka; 60 x 70 cm;
sygn. l. g.: Jabłoński.

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 000 - 6 500 zł

013
013

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

Matka Boża z Dzieciątkiem, 1932

olej, sklejka; 99 x 63 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. STRYJEŃSKA 1932;
obraz po konserwacji.

Cena wywoławcza:

38 000 zł

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

014
014

Erno ERB (Lwów 1890 - Lwów 1943)

Lwów z budynkiem Opery

pastel, papier jasnobrązowy, żeberkowy naklejony na tekturę; 46,5 x 64,5 cm;
sygn. l. d.: E Erb.

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

6 500 - 8 500 zł

015
015

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

Nadmorskie miasteczko

tusz, akwarela, papier naklejony na sklejkę; 20 x 25 cm;
sygn. p. d. l. gottlieb.

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 000 - 6 500 zł

016
016

Tadeusz MAKOWSKI (1882 Oświęcim -1932 Paryż)

Matka z dzieckiem

ołówek, węgiel, akwarela, papier; 19,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Tade / Makowski.

Cena wywoławcza:

60 000 zł

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

017
017

Jerzy KOSSAK (1886 Kraków - 1955 Kraków)

Strzelec konny prowadzi wierzchowca, 1940

olej, tektura; 38 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak. / 1940.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

018
018

Przybyli ułani, 1935

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1935.

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

019
019

Józef BRANDT (Szczebrzeszyn, 1841-1915, Radom)

Szkic do obrazu Czarniecki pod Koldyngą [Nokturn - pochód Kozaków], ok. 1869

olej, płótno; 12,5 x 20,5 cm; sygn. p. d.: JB;
na odwrocie faksymile podpisu artysty Józef Brandt / z Warszawy; powyżej zatarta informacja;

Cena wywoławcza:

60 000 zł

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

020
020

Julian FAŁAT (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Studia głów młodzieńca i dziewczynki - Typy krakowskie

akwarela, ołówek, papier; 29,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Fałat.

Cena wywoławcza:

17 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

021
021

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

W buduarze, 1959

akwarela, piórko, tusz, papier; 56 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 19 AU 59.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

022
022

Teodor AXENTOWICZ (1859 - 1938)

Portret sędziwego mężczyzny w fotelu, 1906

olej, płótno; 84 x 68 cm;
sygn. i dat. p. g.: T.Axentowicz / 1906;

Cena wywoławcza:

75 000 zł

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

023
023

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

Pejzaż z Bogówki

olej, tektura, 33 x 39 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann / Zakopane Bogówka 1925

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

024
024

Budowanie domu, 1916

olej, tektura, 33 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofmann / 1916

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

025
025

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Portret mężczyzny, 1925

olej, tektura; 49 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1925 J. Malczewski;
na odwrocie odręczna dedykacja z 8 maja 1926 r. oraz nalepka: SALON SZTUKI / MATERJAŁY PIŚMIENNE / PRZYBORY ARTYSTYCZNE.

Cena wywoławcza:

35 000 zł

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

026
026

Portret legionisty - szkic, ok. 1915

akwarela, papier; 77 x 59 cm;
sygn. p. d.: T. Axentowicz;
akwarela przed konserwacją.

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

26 000 - 30 000 zł

027
027

Jarmark

olej, tektura; 35 x 49 cm;
sygn. p. d.: E Erb;
na odwrocie nalepka wystawowa: ZYGFRYD REIZES / SALON SZTUKI / LWÓW, 3go Maja 11 a. z numerem 98 autorem i tytułem: Jarmark.

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 7 500 zł

028
028

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 Huta Miastkowska k. Siedlec - 1936 Warszawa)

Sowa, 1903

pastel, papier naklejony na tekturę; 71 x 46,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: LWyczół / 1903.

Cena wywoławcza:

70 000 zł

Estymacja:

80 000 - 90 000 zł

029
029

Izrael Abramowicz PASS (1868 - 1935)

Portret kobiety w karocy

olej, płótno; 80 x 64,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: I. Pass / 1914. (cyrylicą; w sygnaturze, na końcu twardy znak);
na odwrocie napis: Kluczbork / [niżej napis nieczytelny, zamazany]

Cena wywoławcza:

9 600 zł

Estymacja:

11 000 - 14 000 zł

030
030

Aleksander LASZENKO (1883 Annówka pow. Wołczański, gub. Charkowska - 1944 Włocławek)

Na pustyni w okolicach Mann w Jordanii, 1936

olej, płótno naklejone na sklejkę; 70 x 50 cm;
sygn., opisany i dat. p. d.: A. Laszenko / Maan 36.

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 3 600 zł

031
031

Dama w oknie

pastel, papier jasnobrązowy, żeberkowany firmy Ingres naklejony
na tekturę; 62,5 cm x 47 cm;
sygn. l. d.: T. Axentowicz;
na odwrocie napisy ołówkiem: 28 zł / [...] Miller / [...] [...] 3.

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

032
032

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

Pejzaż z miasteczkiem w dali

olej, płótno; 60,5 x 82 cm;
sygn. p. d.: H. Rudzka C.

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

033
033

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

Ogród w słońcu

olej, tektura; 48 x 67,5 cm;
sygn. p. d.: WWodzinowski.

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

034
034

Jan (Dubczak) RUBCZAK (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)

Targ na kwiaty - Krakowski rynek

olej, płótno; 88 x 63 cm;
sygn. p. d.: Rubczak;
na odwrocie pieczęć składu materiałów malarskich ISKRA KARMAŃSKI z Krakowa oraz nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z datą 1934 oraz tytułem: Targ na kwiaty.

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

25 000 - 33 000 zł

035
035

Kazimierz SICHULSKI (1879 - 1942)

Martwa natura z kwiatami i owocami, 1934

gwasz, karton; 65,5 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Sichul / 34.

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

036
036

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

Kwiaty w dzbanie

olej, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. p. d.: Rzepiński

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

037
037

Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)

Martwa natura z różami i porcelanową figurką, 1939

olej, tektura; 35 x 100 cm;
sygn. po środku: aKarpiński, z lewej data: [19]39.

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

038
038

Róże

olej, tektura; 33 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: a. Karpiński.

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

13 000 - 17 000 zł

039
039

Piwonie

tempera, papier brązowy, żeberkowy; 45,5 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E Erb.

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

8 500 - 11 000 zł

040
040

Stefan FILIPKIEWICZ (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)

Kwiaty w chińskim wazonie, 1923

olej, płótno; 100 x 70,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz / 1923.

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

23 000 - 30 000 zł

041
041

Henryk HAYDEN (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

Port

olej, płótno; 38 x 46 cm;
sygn. p. d.: Hayden.

Cena wywoławcza:

11 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

042
042

Józef MĘCINA-KRZESZ (Kraków 1860 - Poznań 1934)

Zamek, 1888

olej, tektura; 41 x 33 cm;
sygn. i dat. l. d.: Krzesz 1888;
na odwrocie dedykacja autorska: Kochanemu Panu Konsyliarzowi Wł.Madyńskiemu / w dowód szczerej życzliwości / Krzesz.

Cena wywoławcza:

5 600 zł

Estymacja:

6 500 - 8 500 zł

043
043

Łodzie rybackie

olej, płótno naklejone na tekturę; 50 x 66 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski;

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

044
044

Potok zimą, 1909

olej, tektura; 49 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz 1909;
na odwrocie owalna pieczęć z krakowskiego składu materiałów malarskich Reginy Aleksandrowicz.

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

045
045

Motyw z Jerozolimy, 1896

olej, tektura; 22 x 27 cm;
sygn. p. d.: A. Jaroszenko (cyrylicą) / 22/ V/ 96.

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

046
046

Riwiera

olej, płótno, tektura; 36,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie, na tekturze stemple ze spuścizny po artyście: faksymile podpisu w postaci monogramu wiązanego WW oraz nr 0787 4.

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

047
047

Kobieta na schodach

olej, płótno naklejone na tekturę; 56 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie stemple z numerem ze spuścizny po artysty: 0847 dodatkowo nr 4 oraz inicjał wiązany: WW (faksymile).

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

048
048

Józef Mikołaj POCHWALSKI (1888 Kraków - 1963 Kraków)

Pogorzelec, 1927

tempera, sklejka; 120 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: Józef Pochwalski 1927;

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

049
049

Wiejscy muzykanci, ok. 1935

olej, sklejka; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman.

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

050
050

Procesja, 1927

olej, tektura; 48,5 x 67,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Erno Erb 927.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł