Pragaleria Dom Aukcyjny

7 Aukcja Designu

29.05.2019 środa

19:30

Pragaleria Dom Aukcyjny

ul. Stalowa 3

03-425 Warszawa

20.05 - 29.05.2019

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

113 obiektów
001
001

Wazon

proj. Henryk Baran, 1957 r.
porcelana, natrysk wybierany; 19 cm;
pieczęć wytworni;
Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach, lata 60. XX w.
Wazon znajduje się w zbiorach m.in. Muzeum Narodowego w Krakowie;
Opisa...

Cena wywoławcza:

100 zł

002
002

Malwina KONOPACKA (ur. 1982)

Talerz OKO

ceramika szlachetna,
malowany podszkliwnie, kalkomania, platyna; śr. 23,5 cm;
od spodu pieczatka: OKO / 2017 / Malwina Konopacka / No2 / PLTN / mk

Cena wywoławcza:

200 zł

003
003

Kosz do owoców

proj. Wit Płażewski (1932-2004), 1957 r., wzór nr 199;
fajans malowany podszkliwnie; 15,5 x 36,5 x 23,5 cm;
sygn.: Zakł. Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905
Zakłady Fajansu "Włocławek", lata 60. XX w.

Cena wywoławcza:

400 zł

004
004

Figurka MAZOWSZE

proj. Mieczysław Naruszewicz (1923-2006), 1957 r.
porcelana, farby naszkliwne; 10,5 x 12,3 x 9 cm;
sygn. i oznaczenia: stempel fabryki, stemple z cena, ręcznie: C-115-373 44;
Fabryka Porcelany Ćmielów, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza:

1 800 zł

005
005

Talerz dekoracyjny Pruszków

porcelit, czarne szkliwo; 26,5 cm;
pieczęć wytworni;
Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków", lata 60. XX w.

Cena wywoławcza:

600 zł

006
006

Wazonik

porcelit, natrysk wybierany; 10 x 10 cm;
sygn.: stempel fabryki, stemple numeryczne;
Zakłady Porcelitu w Chodzieży, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza:

400 zł

007
007

Patera dekoracyjna z ażurem

ceramika malowana, szkliwiona; 5 x 25 x 24,5 cm;
SPPA RZUT Toruń (?), lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza:

100 zł

008
008

Butla Alicja

proj. Zbigniew Horbowy (ur. 1935), 1971 r.
szkło sodowe, antico, barwione w masie; 26,5 x 23,8 cm;
Huta Szkła "Sudety" w Szczytnej, 3. ćw. XX w.

Cena wywoławcza:

650 zł

009
009

Komódka z szufladami

proj. Izabela Sternińska
drewno, dąb; 72 x 72 x 44,5 cm;
Spółdzielnia Artystów Plastyków ŁAD, lata 60. XX w.
Metka znamionowa.
Po kompleksowej renowacji

Cena wywoławcza:

1 900 zł

010
010

Serwis do kawy INA

proj. Lubomir Tomaszewski (1923-2018), 1962 r.
porcelana, natrysk wybierany;
w skład zestawu wchodzi: dzbanek z pokrywką, cukiernica (brak pokrywki), mlecznik, 6 filiżanek, 6 spodków

Cena wywoławcza:

1 800 zł

011
011

Talerz dekoracyjny

porcelana; średnica: 32 cm;
pieczęć wytworni;
Zakłady Porcelany Stołowej ''Karolina'' w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza:

900 zł

012
012

Popielniczka RYBA

porcelit, zielone szkliwo, złocenia; 2,5 x 15 x 12,3 cm;
pieczęć wytworni;
Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, II poł. XX w.

Cena wywoławcza:

50 zł

013
013

Wazonik

proj. Wit Płażewski (1932-2004), 1965 r., wzór nr 648
fajans szkliwiony, malowany; 11 x 12,5 x 8 cm;
sygn.: Włocławek / Fajans / Made in Poland, wycisk;
Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza:

150 zł

014
014

Talerz dekoracyjny

ceramika; 21 x 21 cm;
Millenium Kraków, 1970;
Zachowana naklejka: Millenium Kraków / Floriańska 37 / Cepelia;
Stan zachowania: krakelura, pęknięcie szkliwa (wada fabryczna). Brak uszkodzeń mechanicznych.

Cena wywoławcza:

600 zł

015
015

Figurka SUDANKA

porcelana; 18 x 8,5 x 8,5 cm;
sygn. i ozanczenia: stempel fabryki, stempel z ceną, wypis: C-608-1198 40;
Fabryka Porcelany Ćmielów, II poł. XX w.

Cena wywoławcza:

300 zł

016
016

Kilim

wełna; 312 x 196 cm;
Kraków, lata 20./30. XX w.

Cena wywoławcza:

650 zł

017
017

Wazon

proj. Bronisław Wolanin (1937-2013)
kamionka szlachetna; 24 x 24 cm;
wycisk stosowany po 1963 r.
Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza:

150 zł

018
018

Popielniczka fason 13

porcelana malowana, złocenia; 3 x 12 x 9,7 cm;
sygn. i oznaczenia: pieczęć fabryki, stempel: Ręcznie malowane, Made in Poland i ręcznie "13";

Cena wywoławcza:

300 zł

019
019

Biurko

fornir jesion; 70,5 x 80-114 x 50 cm;
Spółdzielnia Artystów Plastyków RZUT Toruń, lata 60. XX w.
Obiekt po kompleksowej renowacji.

Cena wywoławcza:

1 900 zł

020
020

Figurka ĆMA

proj.: Mieczysław Naruszewicz (1923-2006), 1965 r.
porcelana malowana naszkliwnie, iryzowana; 9 x 19 x 7 cm;
brak oznaczeń fabrycznych;
Zakłady Porcelany Stołowej ''Karolina'' w Jaworzynie Śląskiej (?), II poł. XX w.

Cena wywoławcza:

400 zł

021
021

Tkanina

bawełna, filmdruk; 260 x 140,4 cm;
Spółdzielnia Artystów Plastyków ŁAD, 1959 r.

Cena wywoławcza:

1 100 zł

022
022

Figurka KOTKA LEŻĄCA

proj. Mieczysław Naruszewicz (1923-2006), 1958 r.
porcelana; 12,5 x 31 x 17 cm;
sygn. i oznaczenia: pieczęć fabryki, stempel: 62, ręcznie: 50681-158;

Cena wywoławcza:

1 000 zł

023
023

Patera dekoracyjna

metal, emalia; 29,5 cm;
Olkuska Fabryka Naczyń Emaliowanych (?), II poł. XX w.

Cena wywoławcza:

50 zł

024
024

Komplet dwu talerzyków dekoracyjnych

ceramika malowana, szkliwiona; 20,8 cm; 20,6 cm;
Polska, lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza:

100 zł

025
025

Popielniczka

porcelit, dekoracja natrykowa, wybierana; 9 x 12,5 x 9 cm;
pieczęć fabryki;
Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków", II poł. XX w.

Cena wywoławcza:

350 zł

026
026

Tacka

wzór 482
proj. "Minex", 1961 r.
fajans malowany; 2,8 x 26 x 12,4 cm;
sygn.: Zakł. Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905, Hand painted, Made in Poland;
Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza:

100 zł

027
027

Wazon W-104

porcelit, szkliwo zaciekowe; 12 x 15 x 10 cm;
pieczęć fabryki;
Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza:

100 zł

028
028

Wazon W-107

porcelit, szkliwo zaciekowe; 21,5 x 11 x 8 cm;
sygn.: Mi / Mirostowice 130Mirostowice;

Cena wywoławcza:

150 zł

029
029

Para wazonów W-108

porcelit, szkliwo zaciekowe; 23 cm;
sygn.: Mi / Mirostowice, metka papierowa;

Cena wywoławcza:

100 zł

030
030

Leszek NOWOSIELSKI (1918 Warszawa - 1999 Warszawa)

Biesiada polska, 1988

Leszek Nowosielski (1918-1999)
Biesiada polska, 1988
8 części - każda składająca się z 3 kafli ceramicznych;
ceramika szkliwiona, konstrukcja drewniana; 120 x 32 cm (wymiar każdej z 8 części);
jedna część sygnowana:...

Cena wywoławcza:

45 000 zł

031
031

Wazon Bohemia

szkło ręcznie formowane; 13,5 cm;
naklejki: Bohemia Glass Czechoslovakia, Hand made Skrolovice / Czechoslovakia;
Czechosłowacja, Skrolovice, II poł. XX w.

Cena wywoławcza:

50 zł

032
032

Zestaw szkła Bohemia

w skład zestawu wchodzą: wazon (26 cm) i paterka (7 cm) w oryginalnym pudełku;
naklejka: Bohemia Glass Czechoslovakia;
Czechosłowacja, Skrolovice (?), II poł. XX w.

Cena wywoławcza:

500 zł

033
033

Patera

szkło barwione w masie w typie "antico"; 6,5 x 29 x 26,5 cm;
Polska (?), II poł XX w.

Cena wywoławcza:

150 zł

034
034

Popielnica

natrysk wybierany, czarne szkliwo; 14,5 x 12 cm;
pieczęć fabryki;
Zakłady Porcelitu Stołowego ''Pruszków'', II poł. XX w.

Cena wywoławcza:

150 zł

035
035

Wazon

porcelana, natrysk wybierany; 26,5 cm;
sygn. i oznaczenia: stempel fabryki i ręcznie: 1166 98;
Ćmielów, lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza:

500 zł

036
036

Tacka

proj. "Minex", 1961; wzór 482

Cena wywoławcza:

100 zł

037
037

Kaganek

szkło barwione w masie, formowane ręcznie; 11 x 17,5 x 6,5 cm;
Polska, II poł. XX w.
Stan zachowania: drobne rysy użytkowe.

Cena wywoławcza:

50 zł

038
038

Patera KAPELUSZ

autor nieokreślony, proj. zatw. w 1953 r; wzór 122
fajans malowany, szkliwiony; 30 cm;
sygn. Zakłady Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905, Hand painted, Made in Poland, 6460;

Cena wywoławcza:

200 zł

039
039

Wazon

proj. Eryka Trzewik-Drost (ur. 1931), 1984 r.
szkło prasowane; 25,5 cm;
Huta Szkła "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, 4 ćw. XX w.

Cena wywoławcza:

100 zł

040
040

Figurka Czapla

porcelana, natrysk; 19 x 9,8 x 7 cm;
pieczęć wytwórni;
Zakłady Porcelany Stołowej "Karolina", 3 ćw. XX w.

Cena wywoławcza:

500 zł

041
041

Wazon kręcony

porcelana, kalka, złocenia; 28,5 cm;
pieczęć wytwórni;

Cena wywoławcza:

250 zł

042
042

Świecznik

proj. Wit Płażewski (1932-2004), 1958 r., wzór nr 274
fajans malowany, szkliwiony; 13 x 10 x 8 cm;
sygn.: Włocławek / Fajans / Made in Poland;

Cena wywoławcza:

150 zł

043
043

Wazon do ikebany

proj.: Wiesława Gołajewska (1928-2015), 1963-1964
porcelit, szkliwo zbiegające; 13,5 cm;
pieczęć wytwórni;
Zakłady Porcelitu Stołowego w Pruszkowie, lata 60. XX w.
Stan zachowania: brak wkładu.

Cena wywoławcza:

100 zł

044
044

Wazon kręcony

pieczęć wytwórni;

Cena wywoławcza:

250 zł

045
045

Wazon

proj. Henryk Baran, 1957 r.
pieczęć wytwórni;
Opisa...

Cena wywoławcza:

200 zł

046
046

Ikebana naścienna

porcelana, farby naszkliwne; wym: 26 x 14 cm;
pieczęć wytwórni;
Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych (założona przez Zygmunta Buksowicza), Katowice, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza:

100 zł

047
047

Wazon Steatyt

porcelana, farby naszkliwne; wym: 28,5 x 16 cm;
sygn. i oznaczenia: STEATYT/ZB/KATOWICE i ręcznie: F;

Cena wywoławcza:

150 zł

048
048

Figurka PANTERA

porcelana, farby naszkliwne; 7 x 22,3 x 8,5 cm;
sygn. i oznaczenia: wypis: 5029/46;
Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach (?), II poł. XX w.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

049
049

Serwis ALDONA

w skład zestawu wchodzi: dzbanek z pokrywką (15,5 x 23,5 x 13,5 cm), cukiernica z pokrywką (10 x 12 cm), mlecznik (10 x 10,5 x 7,5 cm), 6 filiżanek (6 x 12 x 10 cm), 6 spodków (15 cm);

Cena wywoławcza:

250 zł

050
050

Figurka SIŁACZ

proj. Lubomir Tomaszewski (1923-2018), 1959 r.
porcelana; 13 x 9,3 x 7,5 cm;
brak oznaczeń fabrycznych;
Fabryka Porcelany Ćmielów (?), II poł. XX w.

Cena wywoławcza:

900 zł