REMPEX

72 Aukcja Sztuki Współczesnej

27.09.2018 czwartek

18:00

Dom Aukcyjny REMPEX

Karowa 31

00-324 Warszawa

18.09 - 27.09.2018

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

143 obiekty
301
301

Ewa KURYLUK

Z serii: Sto razy ja, 1977/2009

fotografia czarno-biała, wydruk, papier, 27 x 20 cm;
wydruk autorski, nakład: nieokreślony life-time print.

Cena wywoławcza:

1 300 zł

Estymacja:

1 500 - 1 800 zł

302
302

Witold CHROMIŃSKI

Alina i tulipany

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny;
35,3 x 28,9 cm (wymiar odbitki), 40 x 30 cm (wymiar arkusza);
na odwrocie stempel autorski Witolda Chromińskiego i stempel ZAIKS-u.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 800 - 2 400 zł

303
303

Witold CHROMIŃSKI

Jesienne cienie

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 39,4 x 28,9 cm;
na odwrocie stempel autorski Witolda Chromińskiego,

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 800 - 2 400 zł

304
304

Edward HARTWIG

Bez tytułu, 1987

fotografia czarno-biała, brom, papier; 37 x 44 cm;
sygn. l. d.: E. Hartwig;
na odwrocie pieczątka autorska i opis ołówkiem: EH. 1987; odbitka autorska, nakład nieokreślony; vintage print.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

305
305

Zdzisław BEKSIŃSKI

Głowa, 1959

heliografia, papier; 39 x 29 cm;
sygn. i dat na odwrocie: luty 1959 (ołówkiem) / ZDZISLAW BEKSIŃSKI (pieczątka).

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

7 500 - 10 000 zł

306
306

Jerzy (Max Hexer) TRUSZKOWSKI

Praca przeciw absurdowi, 1983

fotografia czarno-biała, brom, papier; 40 x 60 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: JERZY TRUSZKOWSKI / "PRACA PRZECIW ABSURDOWI (Z ANNĄ)" / "WORK AGAINST ABSURDITY (WITH ANNA)" / 1983 / PAPIER FOTONBROM / PAPER (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

307
307

Jerzy (Max Hexer) TRUSZKOWSKI

Farewell to Europe, 1987

fotografia barwna, papier fotograficzny; 100 x 70 cm;

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

308
308

Marek PIASECKI

Bez tytułu, ok. 1968

fotografia czarno-biała, brom, papier; 13 x 12,5 cm;
na odwrocie pieczątka autorska: Fot. M. PIASECKI / KRAKÓW 2, SIEMIRADZKIEGO 26/16 / PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE oraz nr 13 (w kole, ołówkiem);
odbitka autorska, nakład:...

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

309
309

Andrzej DUDEK-DÜRER

Andrzej Dudek-Dürer - żywa rzeźba, performance metafizyczny, 2013

technika mieszana (fotografia, gniecenie, rysunek, laserografia), papier, płótno;
64 x 49,5cm, sygn. i dat. przy prawej krawędzi: AD (inicjał artysty) 2013;

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

310
310

Zdzisław BEKSIŃSKI

Kompozycja z krzyżem

grafika komputerowa, papier;
57,5 x 77,5 cm (w świetle oprawy).

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 200 - 2 600 zł

311
311

Zdzisław BEKSIŃSKI

Kompozycja I

grafika komputerowa, papier;

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 200 - 2 600 zł

312
312

Zdzisław BEKSIŃSKI

Bez tytułu - twarz

grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 200 - 2 600 zł

313
313

Jan TARASIN

Kręgi, 1975

serigrafia, papier; 38 x 27 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. l. d. ołówkiem: Jan Tarasin 75;
na odwrocie napis autorski ołówkiem: Jan Tarasin / "Kręgi" 1975.

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

314
314

Teresa PĄGOWSKA

Posta, 1995

serigrafia, papier zielony; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Pągowska 95, l. d. numer: 20/40;
papier ma tendencje do falowania.

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

315
315

Tomasz DOMINIK

Bulla, 2016

litografia, papier Fabriano; 100 x 70 cm;
poniżej opisana ołówkiem l. d.: „Bulla”, śr. d.: litografia 4/9,
p. d.: Tomasz Dominik 2016.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 400 - 1 800 zł

316
316

Bronisław CHROMY

Ptak nocny, 1986

technika własna, papier czerpany; 43,5 x 54,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: B. Chromy 1986 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 1 300 zł

317
317

Henryk PŁÓCIENNIK

Monotypia + , 2010

monotypia, karton; 59 x 46 cm (całość);
praca sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: "Monotypia +" 1/1 (A P.) 2010. Henryk Płóciennik.

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

1 800 - 2 400 zł

318
318

Jan LEBENSTEIN

Z cyklu: Folwark zwierzęcy - Georga Orwella, 1974

litografia, papier; 69,7 x 49,7 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 74 (ołówkiem);
oznaczenie odbitki autorskiej z lewej u dołu: E.A. (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

319
319

Jan LEBENSTEIN

Z cyklu: Folwark zwierzęcy -Georga Orwella, 1974

oznaczenie odbitki autorskiej pośrodku u dołu: E.A. (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

320
320

Roman ARTYMOWSKI

technika graficzna, papier żeberkowy, cynobrowy;
46,5 x 30,5 cm (w świetle passe-partout).

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

321
321

Henryk STAŻEWSKI

Kompozycja, 1984

serigrafia, papier; 15 x 14 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1984 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 1 300 zł

322
322

Stanisław FIJAŁKOWSKI

Ognisty wóz Eliasza, 1979

linoryt, papier; 62 x 45,5 cm (wymiar arkusza),
40,7 x 30 cm (wymiar odbitki);
sygn. i dat. p. d.: S. Fijałkowski 79 (ołówkiem), tytuł l. d.: Ognisty wóz Eliasza (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

323
323

Stanisław Michał WÓJTOWICZ

Miasto IV, 1961

drzeworyt, papier; 74 x 53 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout),
71 x 50 cm (wymiar odbitki);

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

324
324

Konrad SRZEDNICKI

Konie i koniki, 1959

litografia, papier; 63 x 47 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Konrad Srzednicki (ołówkiem);
data i tytuł. l. d.: 1959 „Konie i koniki” (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 200 - 1 600 zł

325
325

Leszek RÓZGA

Donkiszoteria - Chochoł, 1982

akwaforta, papier; 28,5 x 32,2 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy),
24,6 x 29,5 cm (wymiar odbitki);

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 200 - 1 600 zł

326
326

Tomasz PSUJA

Bez tytułu, ok. 1990

wydruki komputerowe naklejony na płótno; 148 x 190,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: TOMASZ PSUJA / 1990 / XXX;

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

327
327

Tadeusz DOMINIK

Panorama z mostkiem, 1953

ołówek, papier naklejony na tekturę;
19,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Dominik 1953.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

328
328

Tadeusz DOMINIK

Widok łąki

ołówek, papier;
22,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Dominik.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

329
329

Piotr Tadeusz POTWOROWSKI

Łódki rybackie

ołówek, papier;
8 x 13,5 cm (w świetle oprawy).

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

330
330

Franciszek STAROWIEYSKI

Halucyna - Projekt kostiumu do spektaklu w teatrze Ateneum - Oni, St. I. Witkieiwcz, 1978

ołówek, akwarela, papier; 40 x 26 cm;
sygn. i dat. p. g.: 16[monogram artysty]78,

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

331
331

Teresa PĄGOWSKA

Posta, 1987

tusz lawowany, pędzel, papier; 30 x 42 cm;
sygn. i dat. l. d.: TP 87.

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

332
332

Franciszek STAROWIEYSKI

Porwanie Europy - Studium, 1984

węgiel, sangwina, papier; 29,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. śr. d.: 16 [monogram wiązany] 84 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

333
333

Lidia i Jerzy SKARŻYŃSCY

Lajkonik - projekt kostiumu dla Igi Cembrzyńskiej, do spektaklu w Teatrze Ateneum, koniec lat 60. XX w. (?);

Flamaster, karton; 50 x 23 cm;
opisany u dołu: lajkonik / p. Cembrzyńska / ...;
na odwrocie opisany m.in.: „Balkon” - J. Genet / scenogr. L. J. Skarżyńscy.

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

334
334

Franciszek STAROWIEYSKI

Karta ze szkicownika nr 26 [szkic dwustronny], 1981

długopis, akwarela, papier; 22,5 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 16 [monogram wiązany] 81 NY [w kole] / 26 (ołówkiem);

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

335
335

Stefan ŻECHOWSKI

Strach

ołówek, papier; 40 x 30,5 cm;
sygn. l. g.: S Żechowski/ 1.XII/ strach
na odwrocie napisy wtórne?: 18 (w kółku) / - Strach -/ Stefan Żechowski.

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

401
401

Stefan ŻECHOWSKI

Erotyk - Jola, 1978

pastel, papier; 20,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: SZ 78.

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

7 500 - 9 500 zł

402
402

Jan DOBKOWSKI

Bez tytułu, 1993

pastel, papier szary; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jan Dobkowski 93.

Cena wywoławcza:

1 100 zł

Estymacja:

1 800 - 2 400 zł

403
403

Andrzej NOWACKI

100415-8, 2015

pastel, papier; 32 x 24 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: ANowacki 2015 (ołówkiem), opisany l. d.: 100415-08 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 200 - 2 600 zł

404
404

Stasys EIDRIGEVICIUS

Zapomniany, 1997

pastel, papier; 52 x 72 (w świetle wielobocznego passe-partout);
sygn. i dat. p. d.:1997 / Stasys.

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

405
405

Jan LEBENSTEIN

Figura osiowa, 1961

tusz, gwasz, papier czarny; 23,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 61 / ... l. d. opisany: figure / ... (słabo czytelnie);
Obraz wystawiany w Nowym Jorku w 1962.

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

6 500 - 8 500 zł

406
406

Teresa PĄGOWSKA

Posta, 1978

szablon, gwasz, pastel, papier; 50 x 32,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: T.Pągowska / 78.

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

407
407

Jan LEBENSTEIN

Figura osiowa, 1960

technika mieszana, papier; 62 x 50 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 60 (długopisem).

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

16 000 - 19 000 zł

408
408

Bogusław SZWACZ

Kompozycja, 1956

akwarela, pastel, tusz; papier; 74 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Szwacz / 56 / III.

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

409
409

Krzysztof BOJARCZUK (ur. 1961)

Martwy ogród V, 2012

kredka, pastel tłusta, tektura; 70 x 100 cm;
sygn., dat. u dołu: III 2012 K. Bojarczuk (białym pastelem).
Lit.: Krzysztof Bojarczuk, Nowy Sącz, 2018, s. 19.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

410
410

Stefan WEGNER

Kompozycja syntetyczna III, 1958

olej, tektura; 33,5 x 45 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: (...) Stefan Wegner kompozycja syntetyczna III / Łódź 1958.

Cena wywoławcza:

35 000 zł

Estymacja:

45 000 - 55 000 zł

411
411

Jacek SEMPOLIŃSKI

Autoportret - Łazarz, 1999

olej, płótno; 100 x 73 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Sempoliński / czerwiec '99 / Autoportret - Łazarz.

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

412
412

Andrzej PUTRYM

Kompozycja abstrakcyjna, 1973

olej, płótno; 70,5 x 88,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. PUTRYM. 73.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

413
413

Teresa TYSZKIEWICZ-LEDÓCHOWSKA

Gest II, 1990

olej, płótno; 80,5 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: T90;
na odwrocie opisany: TERESA TYSZKIEWICZ / GEST II 1990 oraz nalepka z Galerii Sławka Bossa.

Cena wywoławcza:

50 000 zł

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

414
414

Roman ARTYMOWSKI

Kręgi I, 1968

olej, płótno; 87 x 68 cm;
opisany na odwrocie: ROMAN ARTYMOWSKI, 1968 / olej / „KRĘGI”.

Cena wywoławcza:

11 000 zł

Estymacja:

13 000 - 15 000 zł

415
415

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ

Bez tytułu (48), 1977-2014

olej, płótno; 100 x 81 cm; sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz ‘14;
sygn. na krośnie malarskim: ĆWIERTNIEWICZ, na płótnie numery: 48 (w kole) / 12/3/14;

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł