REMPEX

76 Aukcja Sztuki Współczesnej

25.04.2019 czwartek

18:00

Dom Aukcyjny REMPEX

Karowa 31

00-324 Warszawa

13.04 - 25.04.2019

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

127 obiektów
301
301

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Sauterelle, 1970

olej, technika mieszana, płótno; 55 x 45,4 cm (owal);
sygn. i dat. wzdłuż dolnej krawędzi: Lebenstein 70;

Cena wywoławcza:

65 000 zł

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

302
302

Franciszek STAROWIEYSKI (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Bezsens zwierzęcej huci!, 2006

pastel, papier ciemnobrązowy; 76 x 109,5 cm;
sygn. i dat. l. g.:17 FS [inicjał wiązany] 06 / R oraz po środku u góry tytuł: bezsens zwierzęcej HUCI! [sic!]

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

303
303

Władysław HASIOR (1928-1999)

Gwiazda telewizyjna, 1986

asamblaż; 74 x 57 cm;
na odwrocie nalepka z pismem maszynowym: Władysław Hasior / Gwiazda telewizyjna / Zakopane '86 oraz słabo czytelny napis autorski długopisem zapewne tej samej treści.

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

32 000 - 42 000 zł

304
304

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)

Ciemniej, 1990

technika własna (gwasz, tusz), papier; 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. l. d.: J. Tchórzewski 90.
na odwrocie opis: JTchórzewski (długopisem) oraz: „CIEMNIEJ” (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

18 000 - 24 000 zł

305
305

Kogut i kwiaty, 1954

gwasz, papier; 35 x 49 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. l. d.: J. Tchórzewski 54.

Cena wywoławcza:

32 000 zł

Estymacja:

36 000 - 48 000 zł

306
306

Janusz ORBITOWSKI (1940 Kraków - 2017 Kraków)

Z cyklu: Ślady, 15/97, 1997

akryl, płótno; 110 x 80 cm;

Cena wywoławcza:

37 000 zł

Estymacja:

42 000 - 56 000 zł

307
307

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)

Październik, 1965

olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe; na odwrocie opis autorski: JANINA KRAUPE / "PAŹDZIERNIK" / OLEJ 1964-05.

Cena wywoławcza:

13 000 zł

Estymacja:

15 000 - 19 000 zł

308
308

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

Konstrukcja zielona, 1958

olej, tempera, płótno, 42,5 x 109 cm;
sygn. p. d.: Kobzdej / 1958

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

25 000 - 65 000 zł

309
309

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

Martwa natura z cytrynami, 1953

akwarela, papier; 24,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: T. Dominik / W -wa 1953.

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

310
310

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

Kompozycja - Pejzaż, lata 70. XX w.

olej, płótno; 48 x 78,5 cm;
sygn. l. d.: Dominik.

Cena wywoławcza:

26 000 zł

Estymacja:

28 000 - 38 000 zł

311
311

Ewa KURYLUK (ur. 1946, Kraków)

Czarny trójkąt, 1968/1969

akryl, płyta pilśniowa (sklejka); 61 x 61 cm;
na odwrocie nalepka z opisem: EWA KURYLUK / 2. Czarny Trójkąt / akryl na sklejce / 1968 / 61 x 61 cm (cienkopisem);

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

23 000 - 30 000 zł

312
312

Marian (Marzyn) KONARSKI (1909 - 1998)

Sylweta, 1961

gwasz, karton; 62,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Konarski / r. 61.

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 6 500 zł

313
313

Taniec, 1962

sygn. i dat. l. d.: M Konarski III 62.

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 6 500 zł

314
314

Rajmund ZIEMSKI (1930 - 2005)

Kompozycja, 1957

olej, płótno; 46 x 56 cm;
na odwrocie opis: ZIEMSKI / 57;
Obraz przed konserwacją.

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

5 400 - 7 200 zł

315
315

Rajmund ZIEMSKI (1930 - 2005)

Kompozycja 31-III-63, 1963

gwasz, tusz, papier, 65,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: RAJMUND ZIEMSKI p. d: 31-III-63

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

316
316

Urszula BROLL (ur. 1930)

olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: URSZULA BROLL.

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

317
317

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914 Gniezno - 2015 Warszawa)

Z cyklu: Reminiscencje II, 1981

technika własna, olej, płyta; 56 x 48 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: [w kółku] 2 /Rem. II /z cyklu:/ 'REMINISCENCJE"/ 1981/
MUSIAŁOWICZ"

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

318
318

Krystyn ZIELIŃSKI (1929 - 2007)

Bez tytułu, 1958

olej, płótno; 82 x 64,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Krystyn Zieliński 1958.

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

319
319

Lech KUNKA (1920-1978)

Abstrakcja, 1951

olej, płyta; 48 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: LKunka 51;
Na odwrocie szkic kompozycji.

Cena wywoławcza:

8 500 zł

Estymacja:

10 000 - 13 000 zł

320
320

Barbara SZUBIŃSKA (ur. 1934)

Ukrzyżowanie, 1986

olej, płótno; 120 x 90 cm;
sygn. i dat. p. g.: SZUBIŃSKA 68;
sygn. i opisany na odwrocie: BSzubińska / „Operacja” [przekreślone] S / ukrzyżowanie.

Cena wywoławcza:

8 500 zł

Estymacja:

10 000 - 13 000 zł

321
321

Paweł PIERŚCIŃSKI (1938 Kielce - 2017 Kielce)

Ramiona, z cyklu: Puszcza Jodłowa

fotografia czarno-biała, brom, płótno; 135 x 110 cm;
na odwrocie, na krośnie pieczątka autorska Pawła Pierścińskiego oraz opis autorski:

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 500 - 12 000 zł

322
322

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

Kompozycja, 1985

technika własna, deska; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Rosenstein 85.

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

323
323

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

Kompozycja, 1978

tusz, papier; 30 x 19,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: E.Rosenstein 1978;
Papier przed konserwacją.

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

324
324

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Kompozycja, ok. 1956

tusz, pędzel, papier milimetrowy; 59 x 41 cm (w świetle oprawy);
Obraz przed konserwacją.

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

325
325

Tadeusz KANTOR (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Przedstawiciele władzy - projekt do spektaklu

flamastry barwne, pastel, papier; 17 x 25,7 cm (papier o nieregularnym kształcie);
sygn. na podkładzie: t kantor (długopisem);

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

326
326

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Najważniejsze, 2006

akryl, płótno; 33 x 41 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski/"Najważniejsze"/Czerwiec 2006 rok/ acryl/ 33 cm x
41 cm.

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

10 000 - 13 000 zł

327
327

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

Bez tytułu, 1984/2000

serigrafia, papier; 36 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: L.Tarasewicz 1984/2000 (ołówkiem), nakład: 15/30.

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

328
328

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Nokturn XXV, 1998

akryl, płótno; 89 x 116 cm;
opisany na odwrociu: Jan Dobkowski / "NOKTURN XXV" 1998 ROK / ACRYL / 89 cm x 116 cm

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

329
329

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Wadowice, 2013

akryl, płótno; 40 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: 2013 / E. DWURNIK / WADOWICE;
na odwrocie napis autorski: 2013 / E. DWURNIK / „WADOWICE” / NR: IX [w prostokącie] - 1760 /
4869 -.

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

14 000 - 19 000 zł

330
330

Artur PRZEBINDOWSKI (ur. 1967, Chrzanów)

Wnętrze miasta, ok. 2010

olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. l. d.: ARTUR PRZEBINDOWSKI;
na odwrocie nalepka z informacją o obrazie.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

331
331

Stanisław BAJ (ur. 1953, Dołhobrody)

Rzeka Bug, 2013

olej, płótno; 60 x 120 cm;
sygn. p. d.: S. Baj;
sygn. i dat. na odwrocie: Stanisław Baj / Rzeka Bug / (...)? / 2013.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

332
332

Roman MODZELEWSKI (1912-1997)

Martwa natura, 1989

olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: ROMAN MODZELEWSKI 1989

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

11 000 - 13 000 zł

333
333

Eugeniusz GEPPERT (1890 Lwów - 1979 Wrocław)

Pejzaż z Płocka I

olej, płótno; 82 x 100 cm;
sygn. p. d. ... (częściowo zatarta).
na odwrocie nalepka z pismem maszynowym z informacją o obrazie: Autor Eugeniusz Geppert / Tytuł Pejzaż z Płocka I / Wym. 92 x 65 (sic!) Techn. Ol)pł.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

334
334

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

Scena rodzajowa przy stole

olej, płótno; 100 x 100 cm.

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

24 000 - 32 000 zł

335
335

Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948, Kotlice)

W cztery oczy, 2018

akwarela, papier; 37,5 x 29 cm;
l. g.: tytuł: W cztery oczy, sygn. i dat. l. d.: 2018 / Franciszek Maśluszczak.

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

4 000 - 5 500 zł

336
336

Eugeniusz TUKAN-WOLSKI (ur. 1928 Pińsk)

Oto dama

technika własna; tektura; 89 x 48 cm;
sygn. i opisany p. d.: XI/Tukan.

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

337
337

Kraków - Rozmowy, 2007

rysunek, papier; 29,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g. wzdłuż krawędzi: DWURNIK ' 7 oraz okrągła pieczęć p. d. z napisem w otoku:
RYSUNEK / E. DWURNIK i z numerem: 851 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

3 900 zł

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

338
338

Słowianie, 1986

akwaforta, sucha igła, papier; 73,5 x 58,5 cm (wymiar arkusza); 63,5 x 49,5 cm (wymiar odbitki);
opisana, sygn. i dat. u dołu: akwaforta, sucha igła, 6/10, "Słowianie" E. Dwurnik 86. (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

339
339

Lubomir TOMASZEWSKI (1923 Warszawa - 2018 Nowy Jork)

Na zawsze razem, 2012

dym, ogień, technika własna, papier; 27 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: LTomaszewski.

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

340
340

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957, Korytów)

Kwiaty według Van Gogha, 2007

tusz, papier; 32 x 23 cm;
sygn. i opisany l. d.: WŁODZIMIERZ PAWLAK / RYSUNEK TUSZEM / KWIATY V.V. GOGHA /
23.II.2007 / Korytów “A”.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 200 - 1 600 zł

341
341

Alfred ABERDAM (1894-1963)

Tańczące postacie, 1959

olej, płótno, 46 x 61 cm; sygn. na odwrocie: Aberdam / Paris / (1959);
nalepki z Christian Action Exibition z 1961 oraz z Molton Gallery, Londyn.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

342
342

Józef ROBAKOWSKI (ur. 1939)

Z cyklu Termogramy. Gorące obrazy, 1998

technika własna, 61,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie: z cyklu "Gorące obrazy" 1998/ J. Robakowski/ technika własna.

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

7 000 - 11 000 zł

343
343

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

Kompozycja, 1961

litografia, papier; 32 x 24,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: St. Fijałkowski-30 I. 61.

Cena wywoławcza:

1 900 zł

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

344
344

Andrzej ŁOBODZIŃSKI (ur. 1931)

Kompozycja z linią

litografia, papier; 19,5 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: A Łobodz.

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

900 - 1 200 zł

345
345

Tadeusz Gustaw WIKTOR (ur. 1946, Jelenia Góra)

Transkrypcja, 1998

serigrafia, goffrage, papier; 35 x 25 cm (wymiar arkusza);
14 x 20 cm (wymiar odbitki);
opisany, sygn. i dat. u dołu: E'A... [nieczytelnie] Transkrypcja-98-TWIKTOR.

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

900 - 1 200 zł

346
346

Lucjan MIANOWSKI (1933 Strzemieszyce - 2009 Poznań)

Kula (Sfera), 1972

litografia barwna, papier; 76 x 53,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 72, l. d.: Epr. d'artiste.

Cena wywoławcza:

1 300 zł

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

347
347

Akt we wnętrzu, 1974

litografia barwna, papier; 73 x 44 cm (wymiar odbitki),
81 x 51,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);

Cena wywoławcza:

1 300 zł

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

348
348

Teresa PĄGOWSKA (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

Postać, 1987

tusz lawowany, pędzel, papier; 30 x 42 cm;
sygn. i dat. l. d.: TP 87.

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

349
349

Jonasz STERN (1904-1988)

Życie

monotypia, papier; 37,5 x 29,3 cm;
opisana poniżej kompozycji: J. Stern Życie 8 ó x 11 cm Monotypia (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

350
350

Henryk STAŻEWSKI (1894 - 1988)

Zestaw trzech kompozycji, 1984

serigrafia, papier; 15 x 14 cm (wymiar każdej kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1984 (ołówkiem); nakład: 15/150 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

1 900 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł