Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Art Outlet: Sztuka Dawna

21.05.2019 wtorek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

26.04 - 21.05.2019

Ceny wywoławcze.

103 obiekty
001
001

Jerzy KOSSAK (1886 Kraków - 1955 Kraków)

Wizja Napoleona w odwrocie spod Moskwy, 1938 r.

olej/płótno, 101 x 136 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Jerzy Kossak | 1938'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

38 000 - 45 000 zł

002
002

Adam SETKOWICZ (1876 Kraków - 1945 Kraków)

Wyjazd saniami na polowanie

olej/płótno, 45 x 90 cm
sygnowany l.d.: 'A. Setkowicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

14 000 - 19 000 zł

003
003

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875 Warszawa -1947 Warszawa)

Scena z polowania na łosia

olej/płótno, 39,5 x 85,5 cm
sygnowany trudno czytelnie p.d.: 'Zygm (...)'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 18 000 zł

004
004

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

Czwórka, 1919 r.

olej/płótno, 44 x 63 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Z. Rozwadowski | 1919'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

32 000 - 55 000 zł

005
005

Wyjazd na polowanie, 1934 r.

olej/tektura, 70 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jerzy Kossak | 1934'
na odwrociu dedykacja sporządzona przez Elżbietę Kossak, żonę artysty, pochodząca z 1964 r.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

26 000 - 35 000 zł

006
006

Wesele krakowskie, 1936 r.

olej/sklejka, 53,5 x 78 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jerzy Kossak | 1936'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

007
007

Wesele krakowskie

olej/tektura, 41,5 x 63 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

008
008

STACHOWICZ (pseud.) Władysław CHMIELIŃSKI (1911 Warszawa -1979 Warszawa)

Zaloty

olej/karton, 35 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'Wł. Chmieliński'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 500 - 8 500 zł

009
009

Wesele krakowskie

olej/tektura, 35 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'W. Chmieliński'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

010
010

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868 Kraków - 1953 Kraków)

Powitanie przed dworkiem (Pieniny Grywałd), 1938 r.

olej/tektura, 33,5 x 48,5 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'B. RYCHTER - JANOWSKA. | PIENINY GRYWAŁD. 1938 r.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

011
011

Władysław RUTKOWSKI-BOŃCZA (ok. 1840 - 1905)

Powrót z kościoła, 1905 r.

olej/płótno, 91 x 150 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'WŁADYSŁAW. BOŃCZA. 1905.'
na krośnie malarskim nalepka zakładu ramiarskiego Władysława Furgalskiego w Warszawie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

012
012

Tokujące cietrzewie

olej/płótno, 89,5 x 110 cm
sygnowany p.d.: 'Zygmuntowicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

013
013

Orka

olej/tektura, 35 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'I Zygmuntowicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

014
014

Antoni PIOTROWSKI (1853 Nietulisko Duże k. Kunowa - 1924 Warszawa)

Na wsi, 1917 r.

olej/płótno, 100,5 x 149 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'A. PIOTROWSKI | 1917'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

38 000 - 55 000 zł

015
015

Józef GURANOWSKI (1852-1922)

Pejzaż z rozlewiskiem

olej/płótno, 29 x 59 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'J. Guranowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

016
016

(WEISSOWA Irena) ANERI (1888-1981)

Pejzaż z Lanckorony, 1927 r.

olej/sklejka, 35,5 x 57,5 cm
na odwrociu papierowa nalepka z tytułem i datowaniem pracy: 'Weiss | "Pejzaż z Lanckorony" | 1927 | ol. sklejka 35,5 x 57,5' oraz opis własnościowy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

017
017

Stanisław KLIMOWSKI (Kraków 1891 - Katowice 1982)

Pejzaż z Wiśnicza

olej/płótno, 57 x 63 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'SKlimowski 1951.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 800 - 6 500 zł

018
018

Mieczysław NALEWAJSKI (1906-1966)

Pejzaż letni z domami, 1933 r.

olej/tektura, 27,5 x 37 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'mnalewajski | 1933 r'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 600 - 2 200 zł

019
019

Antoni MICHALAK (Kozłowo Szlacheckie 1899 - Kazimierz Dolny 1975)

Czółno nad rzeką, lata 20. XX w.

olej/tektura, 21,5 x 40 cm
na odwrociu pieczątka i podpis artysty potwierdzające autentyczność

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 500 - 10 000 zł

020
020

Młyn nad Bzurą, ata 20. XX w.

olej/tektura, 30 x 35,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 500 - 12 000 zł

021
021

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

Przedwiośnie

olej/tektura, 48 x 67,5 cm
sygnowany l.d.: 'St. Paciorek'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

022
022

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

Zimowy las, 1915 r.

olej/płótno, 50 x 70,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Bratkowski | 15'
na krośnie malarskim papierowa nalepka z opisem pracy oraz dedykacja ołówkiem

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 15 000 zł

023
023

Michał WYWIÓRSKI GORSTKIN (1861-1926)

Na skraju lasu (pejzaż streficzny)

olej/deska, 14 x 27,5 cm
na odwrociu na krośnie malarskim dwie papierowe nalepki z nieczytelnym opisem

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 6 500 zł

024
024

Stanisław JASIEŃSKI

Pejzaż z wędrowcem, 1881 r.

olej/płótno, 50 x 100,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d: 'SJasienski 1881 Paris'
na odwrociu pieczęć francuskiego sklepu dla plastyków Hardy-Alan

Cena wywoławcza:

Estymacja:

11 000 - 16 000 zł

025
025

Antoni TESLAR (1898-1972)

Na wiejskim podwórzu, 1955 r.

olej/płyta pilśniowa, 30 x 39 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'a. Teslar | 1955'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

026
026

Wacław CHODKOWSKI (1878 Kozienice - 1953 Warszawa)

Załadunek siana

olej/tektura, 28,5 x 37,5 cm
sygnowany p.d.: 'W. Chodkowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 1 700 zł

027
027

Heinrich Albert BRENDEL (1827 - 1895)

Owce idące na wypas

olej/płótno (dublowane), 57,5 x 49,5 cm
sygnowany p.d.: 'A Brendel'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

028
028

Maria KAWALEROWICZ (1916 - 1996)

Widok na kościół na Pęksowym Bryzku w Zakopanem, 1950 r.

olej/tektura, 25,5 x 23 cm
sygnowany monogramem p.d.: 'M. G. K.'
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: 'Zakopane | 1950 | Maria Guntner Kawalerowicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 - 1 200 zł

029
029

Józef SPERBER (1888 Kraków - 1940 Lwów)

Pejzaż ze snopkami, 1911 r.

olej/tektura, 32 x 42 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Józef Szperber | 1911.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

030
030

Kazimierz ŁOTOCKI (1882 - 1942)

Drzewa na skarpie, 1921 r.

olej/tektura, 17,5 x 24 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'K. ŁOTOCKI. | 1921'
opisany nieczytelnie na odwrociu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 700 - 2 600 zł

031
031

Wiktor KORECKI (1890-1980)

Pejzaż zimowy

olej/płótno, 60 x 90 cm
sygnowany l.d.: 'WIKTOR KORECKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 500 zł

032
032

Czesław ZNAMIEROWSKI (1890 - 1977 Wilno)

Chata w górach, 1957 r.

olej/płótno naklejone na tekturę, 24 x 31,4 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem i datowany l.d.: 'CZ 57'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 700 - 2 200 zł

033
033

George MAJEWICZ (1897 - 1965)

Pejzaż górski

olej/płyta pilśniowa, 75 x 85 cm
sygnowany p.d.: 'G. Majewicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 800 - 6 500 zł

034
034

Józefina KIRCHNER (1890 - 1931)

Motyw z Forum Romanum, 1928 r.

olej/płótno, 67,5 x 47 cm
sygnowany, opisany i datowany l.d.: 'J. Kirchner Roma | 1928'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

035
035

Bronisław Ludwik (pseud. Ludwik Olski) OLSZEWSKI (1874 - 1959)

Skały w pobliżu Capri (Faraglioni), przed 1927 r.

olej/płótno, 41,5 x 57 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'OLSZEWSKI BRONISŁAW (...)'
na odwrociu nalepka Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie z opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

036
036

Feliks ROLIŃSKI (1876 - 1972)

Widok na kościół Le Zitelle w Wenecji (Wenecja), 1924 r.

olej/płótno naklejone na tekturę, 48 x 36 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'F. ROLIŃSKI · WENECJA · 1924·'
na odwrociu dwie papierowe nalepki z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

037
037

Władysław BOROWICKI (1909 -1997)

Pejzaż morski z łodzią

olej/płótno, 27 x 35 cm
sygnowany p.d.: 'W. Borowicki'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 700 - 2 200 zł

038
038

nierozpoznany, XX w. AUTOR

Łodzie przy brzegu

olej/tektura, 18 x 24,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 - 1 200 zł

039
039

Helene TUPKE-GRANDE (1876 - 1946)

Scena w porcie

olej/płyta pilśniowa, 46,5 x 56 cm
sygnowany p.d.: 'H. Tupke-Grande.'
na odwrociu naklejka: 'Helene Tupke-Grande. | Malerinna. | Fodd 1872 i Breslau. (Tyskland)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 3 500 zł

040
040

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

Z Helu

olej/tektura, 29,5 x 40 cm
sygnowany l.d.: 'St. Żurawski'
opisany na odwrociu: 'St. Żurawski | "Z Helu | koło ...'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 600 zł

041
041

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

Pejzaż morski z łodziami

olej/tektura, 34 x 49 cm
sygnowany p.d.: 'R. Bratkowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 600 zł

042
042

Henryk BARANOWSKI (1932 Starogard Gdański - 2005 Gdynia)

Konwój morski

olej/płyta pilśniowa, 48,5 x 69 cm
sygnowany l.d.: 'H. Baranowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

043
043

nierozpoznany, XX w. AUTOR

Nokturn

olej/tektura, 34 x 48,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 900 zł

044
044

Tadeusz KORPAL (1889 - 1977)

Nokturn morski

olej/tektura, 15 x 20,5 cm
sygnowany l.d.: 'T. Korpal'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 1 700 zł

045
045

Dimitrie FLORIAN (1899 - 1979)

Wzburzone morze

olej/tektura, 24 x 35 cm
sygnowany p.d.: 'DFLORIAN.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 900 zł

046
046

Pejzaż morski z łodzią

olej/tektura, 24 x 35 cm
sygnowany p.d.: 'DFLORIAN.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 900 zł

047
047

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

'Przed zbiórką', 1943 r.

olej/płótno, 37 x 41 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'Wlastimil 1943 | Tiberias Hofman'
opisany na odwrociu: 'Przed zbiórką'. Na odwrociu opisane są również imiona

Cena wywoławcza:

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

048
048

Dzieci z bukietem stokrotek, 1956 r.

olej/tektura, 18 x 32 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Wlastimil 1956 | Hofman'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 28 000 zł

049
049

Maria BILIŃSKA (XX w.)

Bukiet, 1980 r.

olej/płótno, 74 x 60,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'M. BILIŃSKA - 1980'
na odwrociu papierowa nalepka z opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 700 - 2 200 zł

050
050

Pietrus Johannes Maria (Piet) COTTAAR (1878 Delft – 1950 Rotterdam)

Cynie w wazonie

olej/płótno, 51 x 40,5 cm
sygnowany p.d.: 'PIET. COTTAAR'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł