DESA UNICUM

Art Outlet: Sztuka Dawna

21.03.2019 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

11.03 - 21.03.2019

Ceny wywoławcze.

116 obiektów
001
001

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

Dziecięca melancholia, 1956 r.

olej/płyta pilśniowa, 44,5 x 51,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Wlastimil | Hofman | 1956'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 28 000 zł

002
002

Portret dziewczynki ze świętym obrazkiem, 1922 r.

olej/płótno, 50 x 43 cm
sygnowany I datowany l.d.: 'Wlastimil Hofman | 1922'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 35 000 zł

003
003

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

Batowice, 1914 r.

olej/tektura, 41,5 x 42 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'HENRYK UZIEMBŁO | BATOWICE 1914 rok.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

004
004

Aleksander JĘDRZEJEWSKI (1903-1974)

Lato na Krzykach, 1951 r.

olej/sklejka, 62,5 x 75 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.d.: 'O A. Jędrzejewski 1951'
na odwrociu dwie papierowe nalepki II Ogólnopolskiej Wystawy Plastyki z opisem pracy oraz pieczęć własnościowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 16 000 zł

005
005

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

Staw w Borkach o zachodzie, 1939 r.

olej/tektura, 24,4 x 33 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'STANISŁAW CZAJKOWSKI | BORKI 1939.'
opisany na odwrociu: '"Staw w Borkach o zachodzie" | 1939 /Nowogródzkie/' oraz pieczątka inwentarzowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

006
006

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868 Kraków - 1953 Kraków)

Widok na klasztor Franciszkanów w Krakowie

olej/tektura, 33 x 47 cm
sygnowany p.d.: 'B. RYCHTER-JANOWSKA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 500 - 9 000 zł

007
007

Stanisław KLIMOWSKI (Kraków 1891 - Katowice 1982)

Cannes, 1938 r.

olej/tektura, 32 x 22 cm
sygnowany, opisany i datowany l.d.: 'SKlimowski Cannes 16/VII 1938.'
datowany na odwrociu: '16/VII'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 4 500 zł

008
008

Włoskie wybrzeże

olej/tektura, 24 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'B. RYCHTER-JANOWSKA.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 500 - 8 000 zł

009
009

Michał Maksymilian REKUCKI (1884 Nowy Targ - 1971)

Akt z ptakami

olej/płótno, 112 x 82 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

010
010

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Pejzaż wiosenny z Kalwarii Zebrzydowskiej, lata 30. XX w.

olej/płótno, 40,5 x 51 cm
sygnowany monogramem wiązanym l.d.: 'WW'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 25 000 zł

011
011

Michał WYWIÓRSKI GORSTKIN (1861-1926)

Jeździec wschodni, 1885 r.

olej/płótno, 46 x 34 cm
sygnowany l.d.: ‘M. G. Wywiórski’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

45 000 - 65 000 zł

012
012

Władysław WANKIE (1860-1925)

Spotkanie pod lasem

olej/deska, 35 x 24,5 cm
sygnowany p.d.: 'Wł. Wankie'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 55 000 zł

013
013

Wojciech KOSSAK (Paryż 1856 - Kraków 1942)

Ułan i dziewczyna

olej/płótno, 80 x 77 cm
sygnowany p.d.: 'Wojciech Kossak'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

014
014

Władysław STACHOWSKI (1852-1932)

Ułan na koniu

olej/tektura, 39,5 x 32,5 cm
sygnowany l.d.: 'W. Stachowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

015
015

Studium głowy konia

olej/tektura, 47,5 x 36 cm
sygnowany l.d.: 'Wojciech Kossak'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

14 000 - 20 000 zł

016
016

Czesław WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) (ok. 1875 - 1946/47)

Powrót z polowania

olej/płótno, 60 x 120 cm
sygnowany p.d.: 'Cz. Wasilewski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

017
017

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875 Warszawa -1947 Warszawa)

Zimowe zaprzęgi

olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany p.d.: 'Zygmuntowicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 25 000 zł

018
018

Marian NOWICKI (1904 - po 1939 Gusen)

Góral na koniu

olej/sklejka, 20 x 14,5 cm
sygnowany l.d.: 'M. Nowicki'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

019
019

Juliusz SŁABIAK (1917 - 1973)

Wesele krakowskie

olej/tektura, 33 x 48 cm
sygnowany l.d.: 'Juliusz Słabiak'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 400 - 4 000 zł

020
020

Roman Antoni BREITENWALD (1911-1985)

Wóz z luzakiem

olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany p.d.: 'R. Breitenwald'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 800 - 5 000 zł

021
021

Georg WICHMANN (1876-1944)

Widok na Biały Jar

olej/tektura, 55,5 x 81 cm
sygnowany p.d.: 'G. Wichmann'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 500 - 14 000 zł

022
022

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881 - 1944)

Góral

olej/tektura, 46,5 x 46,5 cm
sygnowany l.d.: 'H. Szczygliński'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

023
023

Władysław JAROCKI (1879-1965)

Góralka, po 1904 r.

olej/płótno, 98 x 98 cm
sygnowany l.d.: 'WŁ. JAROCKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 24 000 zł

024
024

Jan RYKAŁA (1883 Kraków - 1943 Zakopane)

Pejzaż tatrzański z kapliczką

olej/papier naklejony na tekturę, 30 x 40,5 cm
sygnowany p.d.: 'J. Rykała'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 3 500 zł

025
025

Paul WEIMANN (1867 Wrocław - 1945 Jelenia Góra ?)

Karkonosze - Śnieżka zimą, 1943 r.

olej/płótno, 49 x 69 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'P. Weimann. 43'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 500 - 9 000 zł

026
026

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

Widok na Tatry z Poronina

olej/płótno, 61 x 81 cm
sygnowany p.d.: 'Ign. Pieńkowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

027
027

Pejzaż górski, 1929 r.

olej/płótno, 60 x 48 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'S. Klimowski | 1929.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

028
028

Czesław ZNAMIEROWSKI (1890 - 1977 Wilno)

Widok górskiej osady, 1957 r.

olej/karton, 24 x 31,4 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem i datowany l.d.: 'CZ 57'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 800 - 2 400 zł

029
029

Widok gór

sygnowany monogramem l.d.: 'CZ'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 800 - 2 400 zł

030
030

Władysław ROSSOWSKI (1857-1923)

Wodogrzmoty Mickiewicza

olej/tektura, 48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'RO.'
opisany na odwrociu: 'Rossowski - Wodogrzmoty Mickiewicza'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 4 000 zł

031
031

W Dolinie Roztoki

na odwrociu nalepka z odręcznym opisem: 'Rossowski, Władysław, malarz | urodzony w Monasterzyskach 1857 r.'; opisany na odwrociu: 'Rossowski - w Dolinie Roztoki'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 4 000 zł

032
032

Zefiryn ĆWIKLIŃSKI (1871 Lwów - 1930 Zakopane)

Na hali w Tatrach, 1924 r.

olej/tektura, 30,5 x 35,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Z.ĆWIKLIŃSKI | 24'
na odwrociu szkic biograficzny artysty

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 800 - 3 000 zł

033
033

Paweł Stefan KALIŃSKI (1892 - 1948)

Giewont, 1939 r.

olej/tektura, 35 x 45 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'PKaliński | 39'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

034
034

Władysław FRYDRYCH (1900 - 1972)

Morskie Oko

akwarela/papier, 33 x 46,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Frydrych Wł.'
na odwrociu papierowa nalepka Związku Polskich Artystów Plastyków (Okrąg Pomorski), do którego należał artysta

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 2 000 zł

035
035

nierozpoznany, XX w. AUTOR

Widok na Morskie Oko, 1943 r.

olej/płótno, 78 x 88 cm
w podczerwieni widoczna sygnatura i data: 'jar. DOMAROWECKYJ | 1943'
opisany i datowany na odwrociu: 'Meeresauge | Sakopane | 1943'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

036
036

Teodor RATKA (1914 - 1985 )

Pejzaż jesienny z Istebnej

olej/płótno, 86 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'T. Ratka'
na odwrociu papierowa nalepka z opisem pracy oraz numerem członkowskim Związku Polskich Artystów Plastyków

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 200 - 4 500 zł

037
037

Michał STAŃKO (1901-1969)

Chata w Tatrach, 1933 r.

olej/tektura, 22 x 27 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Michał Stańko .933.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 800 - 3 000 zł

038
038

Michał STAŃKO (1901-1969)

Widok tatrzański

olej/tektura, 35 x 49,8 cm
sygnowany p.d.: 'M. Stańko'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 500 - 7 000 zł

039
039

Adolf Abram MILICH (Tyszowice k. Zamościa 1884 - Paryż 1964)

Pejzaż z południa Francji

olej/płótno, 45 x 54 cm
sygnowany p.d.: 'milich'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 12 000 zł

040
040

Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) MENKES (1896 Lwów -1986 Riverdale)

Martwa natura z owocami, po 1935 r.

olej/płótno, 50 x 43 cm
sygnowany p.d.: ‘Menkes’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

65 000 - 90 000 zł

041
041

Szymon (Simon, Szmaj) MONDZAIN (1890 Chełm - 1979 Paryż)

Kobieta w czerwonym szalu (Aida), 1920 r.

olej/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Mondzain | Paris 1920'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

55 000 - 65 000 zł

042
042

Jean LAMBERT-RUCKI (1888 Kraków - 1967)

Ucieczka z Egiptu, 1937 r.

olej/płyta pilśniowa, 49,5 x 65 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'J. Lambert - Rucki 37'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 24 000 zł

043
043

Jacques (Jakub Cukier) ZUCKER (1900 - 1981 Nowy Jork)

olej/płótno, 40 x 60 cm
sygnowany p.d.: 'J. ZUCKER'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

044
044

Pont des Arts w Paryżu

olej/płótno, 33 x 40 cm
sygnowany p.d.: 'J. ZUCKER'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

045
045

Portret dziewczynki

olej/płyta, 39 x 31 cm
sygnowany p.d.: 'J. ZUCKER'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

046
046

Portret chłopca

olej/płótno, 34 x 24,5 cm
sygnowany p.d.: 'J. ZUCKER.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

047
047

Pejzaż śródziemnomorski

olej/płótno, 60 x 73 cm
sygnowany p.d.: 'J. ZUCKER'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

048
048

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

Pomarańczowy koń

olej, tusz/tektura, 19,5 x 26 cm
sygnowany wewnątrz kompozycji: 'S.E.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

049
049

Mężczyzna w żółtej czapce

olej/tektura, 30,5 x 18,5 cm
sygnowany l.d.: 'S.E.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

050
050

Maurice (Blumenkranc) BLOND (1899-1974)

Zatoka Juan

olej/płótno, 27,5 x 35 cm
sygnowany l.d.: 'M. Blond'
na odwrociu dwie papierowe nalepki z opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł