DESA UNICUM

Art Outlet: Sztuka Dawna

20.12.2018 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

14.12 - 20.12.2018

Ceny wywoławcze.

122 obiekty
001
001

Jan Czesław MONIUSZKO

Rybka, po 1900 r.

olej/płótno naklejone na tekturę, 51,5 x 41,5 cm
sygnowany p.d.: 'i. Moniuszko'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

002
002

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA

Dworek w Goszczycach

olej/tektura, 23 x 32,5 cm
sygnowany l.d.: 'B. RYCHTER-JANOWSKA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

003
003

Feliks Michał WYGRZYWALSKI

Helusia, 1907 r.

olej/deska, 27,5 x 19 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'Helusia 1907 | F.M.Wygrzywalski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 500 - 7 000 zł

004
004

Józef MĘCINA-KRZESZ

Półakt

olej/tektura, 63 x 40 cm
sygnowany l.d.: 'J. Męcina Krzesz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

005
005

Józef CHEŁMOŃSKI

Kapliczka przy leśnej drodze, 1904 r.

olej/papier naklejony na tekturę, 26,7 x 32 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'J.CHEŁMOŃSKI. 1904'
na odwrociu papierowa nalepka z orzeczeniem podpisanym przez dr. Kazimierza Buczkowskiego

Cena wywoławcza:

Estymacja:

45 000 - 65 000 zł

006
006

Franciszek WASTKOWSKI

Dziewczyna z pieskiem, 1886 r.

olej/płótno, 48 x 35,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'F. Wastkowski | 1886'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

007
007

Ludwik GĘDŁEK

Zaprzęg konny na wiejskiej drodze

olej/płótno, 37 x 58 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'L. Gędłek - Wien'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

008
008

Wilhelm KOTARBIŃSKI

Pejzaż śródziemnomorski

olej/płótno, 35,5 x 44 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: 'W [nieczytelnie] | Kotarbiński'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

009
009

Leon SZPĄDROWSKI

Pejzaż z sosnami, 1899 r.

olej/płótno, 56 x 74,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'LSzpądrowski | 1899 rok'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 7 000 zł

010
010

Henryk GRABIŃSKI

Pejzaż z łowiącymi ryby, lata 80. XIX w.

olej/płótno naklejone na dyktę, 18 x 26,3 cm
sygnowany l.d.: 'H. Grabiński'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

011
011

Jacques (Jakub Cukier) ZUCKER

Martwa natura kwiatowa, około 1950 r.

olej/płótno, 54 x 44 cm
sygnowany p.g.: 'J. Zucker'
na krośnie malarskim papierowa nalepka nowojorskiej galerii Lilac Gallery oraz dwie pieczątki galerii

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 12 000 zł

012
012

Jacques (Jakub Cukier) ZUCKER

Pejzaż miejski

olej/płótno, 51 x 61,5 cm
sygnowany p.d.: 'J. Zucker'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 14 000 zł

013
013

Bolesław BIEGAS

Zatoka (La baie de la mer), 1924 r.

olej/tektura, 69 x 50 cm
na odwrociu papierowa nalepka paryskiej odlewni Blanchet-Landowski, nalepka transportowa oraz nalepka z opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 55 000 zł

014
014

Henryk HAYDEN

Widok na Creysse, 1929 r.

olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany l.d.: 'Hayden'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 40 000 zł

015
015

Henryk HAYDEN

Portret Josette Hayden

olej/sklejka, 41,5 x 33 cm
sygnowany l.d.: 'Hayden'
na odwrociu nalepka z wystawy artysty w Bibliotece Polskiej w Paryżu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

016
016

Mela (Mutermilch Maria Melania) MUTER

Martwa natura z rybami, krewetkami i cytrynami

olej/deska, 46,5 x 54,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 120 000 zł

017
017

Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) MENKES

W pracowni malarza

olej/płótno, 80 x 82 cm
sygnowany p.d.: 'Menkes'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

018
018

Mieczysław LURCZYŃSKI

Paryż

olej/płótno, 46 x 38 cm (arkusz)
sygnowany l.d.: 'LURCZYNSKI'
opisany na krośnie malarskim: 'Kolekcja POSK' oraz pieczątka POLISH SOCIAL & CULTURAL ASSOCIATION z numerem inwentarzowym

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 500 - 4 000 zł

019
019

Mieczysław LURCZYŃSKI

Miasto arabskie

olej/tektura, 52,5 x 38 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'LURCZYŃSKI'
na odwrociu trzy pieczątki POLISH SOCIAL & CULTURAL ASSOCIATION

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 800 - 3 500 zł

020
020

Mieczysław LURCZYŃSKI

Jesień w Paryżu

olej/tektura, 42,5 x 55 cm (arkusz)
sygnowany l.d.: 'LURCZYŃSKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 500 - 5 000 zł

021
021

Stanisław ELESZKIEWICZ

Złożenie do grobu

olej/płótno, 63 x 78,5 cm
sygnowany p.d.: 'S. Eleszkiewicz'
na odwrociu tytuł oraz stempel z Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego w Londynie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 55 000 zł

022
022

Maurice (Blumenkranc) BLOND

Martwa natura z dzbanem

olej/płótno, 38 x 47 cm
sygnowany l.g.: 'M. Blond'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

023
023

Jacques CHAPIRO

Martwa natura z ananasem i cytryną

olej/płótno, 38 x 55,5 cm
na odwrociu pieczątka 'Atelier Chapiro'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

024
024

Maurice (Blumenkranc) BLOND

Widok na kościół

olej/płótno, 74 x 95 cm
sygnowany dwukrotnie l.g. oraz p.d.: 'M. Blond'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

025
025

Władysław JAHL

Miasteczko

olej/płótno, 78 x 56 cm
sygnowany p.d.: ‘Jahl’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

026
026

Jean (Jan Mirosław) PESKÉ, PESZKE PESKE

Widok na cmentarz (Entrée de village et cimetière)

olej/płótno, 65 x 50 cm
sygnowany wewnątrz kompozycji l.d.: 'Peske'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 16 000 zł

027
027

Martwa natura z brzoskwiniami i winogronami

olej/płótno, 23,5 x 29,5 cm
sygnowany l.d.: 'Peské.'
na odwrociu nalepka firmy transportowej Andre Chenue et Fils

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

028
028

Michel ADLEN

Martwa natura z owocami i hiacyntem

olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany wewnątrz kompozycji: 'adlen'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

029
029

Zofia SCHOMBERG-SZYMBERSKA (1884 Warszawa - 1943 Aix-les-Bains)

Pejzaż polski, Wierzbiany (Paysage polonais, Wierzbiany), 1930-1940 r.

olej/płótno, 46 x 55 cm
sygnowany monogramem l.d.: 'ZS'
na odwrociu opis autorski: 'Sophie de Schomberg | Szymberska | Paysage polonais | -Wierzbiany-' oraz fragment nalepki wystawowej

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

030
030

Symcho MOSZKOWICZ (1915 Łódź - 1966 Paryż)

Portret dziewczyny w czarnej sukience

olej/płyta, 62,5 x 38 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'S. Moszkowicz'
na odwrociu kopia artykułu ze szkicem biograficznym artysty

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 6 000 zł

031
031

Constantin TERECHKOVITCH

Portret chłopca, 1928 r.

olej/płótno, 54 x 65 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'à Jacques A. Girard | en souvenir de notre | vieil ami | C. Terechkovitch | 28'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

032
032

Witold Stefan ZACZENIUK

Martwa natura z owocami II, 1957 r.

gwasz/papier, 27 x 47,5 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

033
033

Pinchus KRÉMEGNE

Martwa natura z bakłażanem i karczochami

olej/płótno, 33 x 41 cm
sygnowany p.d.: 'Kremegne'
na odwrociu dedykacja autorska: 'a Marguerite | P. Kremegne | Paris (nieczytelnie)'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 24 000 zł

034
034

Jacques GOTKO

Leśna droga, 1923 r.

olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany i datowany wewnątrz kompozycji: 'Jgotko | 23'
na krośnie malarskim nalepka francuskiej firmy ramiarskiej DELF

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

035
035

Bazyli POUSTOCHKINE

Wnętrze lasu

olej/papier, 21 x 14 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'B. Poustochkine'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 500 zł

036
036

Bazyli POUSTOCHKINE

Las w Neuilly

olej/papier, 21,7 x 14,6 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Poustochkine'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 500 zł

037
037

Constantin TERECHKOVITCH

Brama zamkowa, 1969 r.

olej/płótno, 50 x 61 cm
sygnowany p.d.: 'C. Terechkovitch'
opisany i datowany na odwrociu: 'Cette toile est bien de moi | C. Terechkovitch | Avril 69'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

038
038

Natan (Grunsweig) (Nathan) GRUNSWEIGH

Domy pośród drzew, 1922 r.

olej/tektura, 27 x 35 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1922 | Grunsweigh'
na odwrociu nalepka z opisem pracy, nalepka z paryskiego domu aukcyjnego Marielle Digard oraz nalepka paryskiego składu artykułów plastycznych

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

039
039

Jerzy ASCHER

Widok z Ceret, circa 1925-27 r.

olej/tektura, 38,5 x 50 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 28 000 zł

040
040

Leonard WINTEROWSKI

Konie poniosły, 1918 r.

olej/płótno, 78 x 117,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Leonard Winterowski | Lublin 1918'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

041
041

Jerzy KOSSAK

Wesele góralskie, 1937 r.

olej/tektura, 54 x 79,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'Jerzy Kossak | 1937'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

042
042

Ignacy ZYGMUNTOWICZ

Targ na konie

olej/płótno, 73 x 120,5 cm
sygnowany p.d.: 'Zygmuntowicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

043
043

STACHOWICZ (pseud.) Władysław CHMIELIŃSKI

Napad wilków

olej/płótno, 51 x 70,5 cm
sygnowany p.d.: 'Wł. Chmieliński'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

044
044

Czesław WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ)

Zaprzęgi, 1927 r.

olej/płótno, 49 x 72 cm
signed and dated lower right: 'Cz. Wasilewski 1927'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

045
045

Zefiryn ĆWIKLIŃSKI

Wnętrze stajni, 1907 r.

olej/tektura, 28,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.d.: 'Z. ĆWIKLIŃSKI | 907'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

046
046

Jerzy POTRZEBOWSKI

Motyw zimowy z dorożką, 1968 r.

olej/płótno, 43,5 x 50,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: '68 Jerzy Potrzebowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

047
047

Wacław TRACEWSKI

Wyjazd na polowanie

olej/płótno, 32 x 48 cm
sygnowany l.d.: 'W. TRACEWSKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

048
048

Aleksander LASZENKO

Na pustyni w okolicach Mann w Jordanii, 1936 r.

olej/płótno naklejone na sklejkę, 72 x 50 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'A. Laszenko | Maan 36.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

049
049

Ignacy ZYGMUNTOWICZ

Beduin na koniu

olej/płótno, 28,5 x 39 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 500 - 9 000 zł

050
050

Stanisław KORZENIEWSKI

Śpiąca w fotelu

olej/sklejka, 43 x 46,5 cm
sygnowany l.d.: 'Korzeniewski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł