DESA UNICUM

Art Outlet: Sztuka Współczesna

25.10.2018 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

16.10 - 25.10.2018

Ceny wywoławcze.

99 obiektów
01
01

Edward DWURNIK

Plac Trzech Krzyży, 2017 r.

olej/płótno, 73 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2017 | E. DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E. DWURNIK | "PLAC TRZECH KRZYŻY" | NR: XI - 767 - 6752'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 15 000 zł

02
02

Edward DWURNIK

Plac Zamkowy, 2017 r.

olej/płótno, 46 x 55,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E. DWURNIK | „PLAC ZAMKOWY” | NR: XI - 789 - 6800'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

03
03

Edward DWURNIK

Czerwone tulipany, 2017 r.

olej/płótno, 81 x 65 cm
sygnowany i opisany p.d.: '2017 | E. DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu:'2017 | E. DWURNIK | "CZERWONE TULIPANY" | NR: XXII - 1126 - 6718'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

04
04

Leon TARASEWICZ

Bez tytułu, 2004 r.

akryl/sklejka, 50 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'L. Tarasewicz 2004 | 50 x 50 akryl'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 25 000 zł

05
05

Jarosław MODZELEWSKI

Barakowóz, 2001 r.

akwarela/tektura, 48 x 67 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

06
06

Andrzej NOWACKI

20.10.2000, 2000 r.

akryl/płyta pilśniowa, relief, sklejka, 63 x 63 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'A. Nowacki | 20.10. 2000 | -1'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

13 000 - 20 000 zł

07
07

Henryk STAŻEWSKI

Nr 83, 1978 r.

akryl/płyta pilśniowa, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr 83 | 1978 | H. Stażewski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

08
08

Ryszard WINIARSKI

Order vertical game 4 x 4, 1981 r.

akryl/deska, 68 x 4 x 2,3 cm
opisany na odwrociu: 'order | vertical | game | 4x4 | winiarski | 81' pod nim nalepka z ręcznie pisaną literą 'I' u góry wskazówka montażowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

26 000 - 35 000 zł

09
09

Andrzej LEŚNIK

Bez tytułu, 2016 r.

olej/płótno, 120 x 120 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

10
10

Andrzej LEŚNIK

Z cyklu Pamięć zapisu, 2012 r.

akryl/płótno, 120 x 120 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

11
11

Erna ROSENSTEIN

olej/płótno, 40 x 55,5 cm
sygnowany wzdłuż prawej krawędzi: 'Erna Rosenstein'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 100 000 zł

12
12

(Kaczanowski Leszek Wit) WITOLD-K

Kompozycja, 1967 r.

akryl/blacha, 56 x 36,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Witold-K. 67.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 12 000 zł

13
13

Joseph KAPELYAN

Hierarcha światła, 1995 r.

olej/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Y. Kapelyan 95'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Joseph Kapelyan | Hierarch of light, 1995 | oil, 100 x 100 cm'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

14
14

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA

Daimonion Danuty L.K., 2001 r.

olej/płótno, 130 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'J. Kraupe'
opisany na odwrociu: 'JANINA KRAUPE | ”DAIMONION DANUTY L.K.” | OLEJ 2001 | (L.K. = LESZCZYŃSKIEJ – KLUZA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

15
15

Maria ANTO

Bez tytułu, 1971 r.

olej/płótno, 72 x 89,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Maria Anto 1971'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Maria Anto 1971 | 478'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 15 000 zł

16
16

Rafał OLBIŃSKI

Bez tytułu, 1986 r.

akryl/płótno, 43,5 x 33,5 cm
sygnowany p.d.: 'olbinski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

28 000 - 35 000 zł

17
17

Władysław KUFKO

Kolekcja dinozaurów, 1997 r.

olej/płótno, 80 x 90 cm
sygnowany cyrylicą p.d.: 'Куфко' ('Kufko')
na odwrociu słabo czytelny opis i sygnatura

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

18
18

Władysław KUFKO

Noc i dzień

olej/płótno, 80 x 80 cm
sygnowany p.d.: 'KUFKO"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

19
19

Jacek RYKAŁA

Krzysztof K., 2001 r.

kolaż, olej/płótno, 38,5 x 101,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jacek Rykała 2001 r.'
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'KRZYSZTOF K.” | oil + collage 38,5 x 101,5 | JACEK RYKAŁA | 2001'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

20
20

Jacek RYKAŁA

Mira, 2001 r.

kolaż, olej/płótno, 67,5 x 36 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jacek Rykała | 2001'
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: '"Mira" 36 x 68 | oil + collage | JACEK RYKAŁA 2001'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

21
21

Marian MICHALIK

Antyczny portal, 1985 r.

olej/tektura, 60,5 x 37 cm
obraz uzupełnia 7 tablic z sentencjami greckich myślicieli, wym. 25x17,5cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 13 000 zł

22
22

Tomasz SĘTOWSKI

Podwodne Gracje, 2004 r.

olej/płótno, 120 x 150 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'T. Sętowski 2004'
sygnowany i opisany na odwrociu: '"Podwodne Gracje” | Tomek Sętowski | olej, 130 x 150 cm'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

28 000 - 35 000 zł

23
23

Jacek PAŁUCHA

Są wyspy szczęśliwe..., 2010 r.

akryl/płótno, 38 x 33 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'J. Pałucha 2010'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

24
24

Jacek PAŁUCHA

Drogówka vs UFO, 2009 r.

akryl/płótno, 65 x 81 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'J. Pałucha 2009'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

25
25

Irena BARCZ-KOZIK (ur. 1938)

Krajobraz miejski, 1975 r.

olej/płótno, 120 x 59,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'I. Barcz-Kozik 1975'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 - 1 200 zł

26
26

Irena BARCZ-KOZIK (ur. 1938)

Atmosfera

olej/płótno, 120 x 59 cm
sygnowany p.d.: 'I. BARCZ-KOZIK'
sygnowany i opisany na odwrociu: '"ATMOSFERA" wym. 120 x 59 OLEJ | IRENA BARCZ-KOZIK''

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 - 1 200 zł

27
27

Ryszard ZAJĄC

Pejzaż z Minturno, 1967 r.

olej/płótno, 65,5 x 81 cm
sygnowany i datowany monogramem wiązanym p.g.: 'RY | ZA | 67'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'RYSZARD ZAJĄC | PEJZAŻ Z MINTURNO | (65 x 81) | 1967'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 7 000 zł

28
28

Piotr KIDAWSKI

olej/płótno, 73 x 81 cm
sygnowany p.d.: 'Kidawski Piotr'
sygnowany na odwrociu: 'KIDAWSKI | PIOTR'
opisany ołówkiem na blejtramie: '"PEJZAŻ"'
na odwrociu pieczątka

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 400 - 4 000 zł

29
29

Michał BACA

Sjesta, 2006 r.

olej/płótno, 50,5 x 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'M | Baca ‘06'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Michał Baca | "Sjesta" | olej/ płótno | 50 x 70 cm | 2006 r.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

30
30

Zenon KONONOWICZ

olej/płótno, 38 x 56 cm
sygnowany p.d.: 'Kanon'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 - 1 200 zł

31
31

Wacław ŻABOKLICKI

Morze, 1954 r.

olej/płótno, 48 x 54 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'W. Zaboklicki 1954'
na odwrociu nalepka autorska z opisem pracy i adresem artysty oraz nalepka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

32
32

Zenon KONONOWICZ

olej/płótno, 30 x 46 cm
sygnowany l.d.: 'Konon'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 - 1 200 zł

33
33

Jerzy DUDA-GRACZ

Porąbka - popołudnie, 1981 r.

olej/płyta pilśniowa, 21,5 x 17 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'DUDA GRACZ 1981'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

34
34

Jerzy DUDA-GRACZ

Porąbka - jezioro, 1981 r.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

35
35

Marcin KOŁPANOWICZ

Niebo, 1992 r.

akryl/płyta, 38 x 50,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'M. Kołpanowicz ‘92'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MARCIN KOŁPANOWICZ | "THE SKY", 1992, acryl/ plate'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

36
36

Jacek MALINOWSKI

Pejzaż, 2017 r.

olej/płótno, 50 x 100 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 3 000 zł

37
37

Marek OBERLÄNDER

Pejzaż z chatą

olej/płyta, 48,5 x 64,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d: 'Oberländer'
opisany na odwrociu: 'OBERLÄNDER | MAREK | 17'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

38
38

Marek OBERLÄNDER

Sandomierz, 1947 r.

olej/płótno, 40 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'M. Oberländer | Sandomierz | 1947'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 500 - 8 000 zł

39
39

Włodzimierz ZAKRZEWSKI

Notre Dame de Paris, 1962 r.

olej/płótno, 46 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'W. Zakrzewski 1962 241'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'W. ZAKRZEWSKI 1962 | 241 | NOTRE DAME DE PARIS | 46 x 61 h.t'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

40
40

Włodzimierz ZAKRZEWSKI

Ulica Freta w Warszawie , 1976 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany, datowany p.d.: 'W. Zakrzewski 1976'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

41
41

Jerzy MIERZEJEWSKI

Bukowina V, 1969-1970 r.

olej/płótno, 100 x 140 cm
opisany na blejtramie: 'BUKOWINA V JERZY MIERZEJEWSKI | POLSKA'
na odwrociu nalepka z opisem obrazu w języku angielskim

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 45 000 zł

42
42

Eugeniusz STEC

Nad Wisłą

olej/płótno, 61 x 61 cm
na odwrociu nalepka z opisem pracy: '113. Nad Wisłą (61 x 61)'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

43
43

Wanda FICOWSKA-ŁAPIŃSKA

Żabi nad Morskim Okiem, 1981 r.

olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Żabi | nad Morskim Okiem | Wanda Ficowska | 1981'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 400 - 3 500 zł

44
44

Mateusz GAWRYŚ (1926 Warszawa - 2003 Warszawa)

Pejzaż, 1999 r.

olej/płótno, 38,5 x 46,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'M. Gawryś | 1999'
na odwrociu nalepka autorska (niewypełniona)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 - 1 200 zł

45
45

Jan KORCZ (1905 Sambor - 1984 Gorzów Wielkopolski)

Pejzaż z okolic Gorzowa Wielkopolskiego, 1979 r.

olej/płótno, 62,5 x 69,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'JAN KORCZ | 1979'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN KORCZ – Z.P.A.P. | OLEJ – PŁÓTNO | 62.5 x 70 | PEJZAŻ Z OKOLIC GORZOWA WLKP. | 1979 r.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 600 zł

46
46

Wojciech KOSOWSKI

Pola

olej/płótno, 50 x 74 cm
sygnowany l.d.: 'W. KOSOWSKI'
sygnowany i opisany na blejtramie: '"POLA" W. KOSOWSKI [adres]'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 200 zł

47
47

Justyna WOJTYSIAK

Bez tytułu , 2009 r.

olej/płótno, 50 x 60,5 cm
sygnowany na odwrociu: 'J. Wojtysiak'
opisany na odwrociu: 'III SPOTKANIE | SZTUKI | I DZIAŁAŃ SPOŁECZNYCH | RYBOJADY 2009'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

48
48

Wojciech Otton FLECK

Pejzaż ze słońcem

olej/płótno, 27 x 36 cm
sygnowany p.d.: 'Woj. Fleck'
opisany na blejtramie: 'pejzaż ze słońcem'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 - 1 200 zł

49
49

Józef CZAPSKI

Rozmowa, 1957 r.

olej/płótno, 47 x 38 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J.CZAPSKI | 57'
na odwrociu numer inwentarzowy oraz zapis: 'Przekazuję w [nieczytelne]'
na odwrociu, na płótnie pieczęć ze składu przyborów malarskich w Paryżu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

17 000 - 25 000 zł

50
50

Tadeusz Ryszard GĄSIEWICZ

Portret kobiety, 1949 r.

olej/płótno, 51,5 x 39 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'T. GĄSIEWICZ | 59'
na odwrociu naklejka autorska oraz naklejka wystawowa z numerem 93 oraz opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł