DESA UNICUM

Art Outlet: Sztuka Współczesna

24.01.2019 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

14.01 - 24.01.2019

Ceny wywoławcze.

105 obiektów
001
001

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Maki w Mikołajkach, 2017 r.

olej/płótno, 65 x 81 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2017 E DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E. DWURNIK | "MAKI | W MIKOŁAJKACH" | NR: XXIII - 1146 - 6805'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 15 000 zł

002
002

Plac Zamkowy, 2015 r.

olej/płótno, 73 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E. DWURNIK | 2015'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2015 | E. DWURNIK | "PL. ZAMKOWY" | NR: XI - 757 - 5290'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

003
003

Święta rodzina bez tatusia, z cyklu Robotnicy, 1986 r.

olej/płótno, 146 x 114 cm
sygnowany, datowany i opisany p.g.: 'DWURNIK | 1986 | ŚWIĘTA RODZINA BEZ | TATUSIA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

17 000 - 25 000 zł

004
004

Chrystus w celi z cyklu Krzyż, 1979 r.

olej/płótno, 73 x 54,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'CHRYSTUS W CELI E. DWURNIK 79'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'E. DWURNIK | 1979 | NR: 8.X.581'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

13 000 - 18 000 zł

005
005

Ryszard WINIARSKI (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Chance in game for four, 1991 r.

akryl, ołówek/sklejka, 64 x 64 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'chance in game for four winiarski '91'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 120 000 zł

006
006

Order ninth vertical game 4x4, 1981 r.

akryl, ołówek/deska, 69 x 4 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'order | ninth | vertical| game | 4 x 4 | winiarski | 81 | 9.' oraz wskazówka montażowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

26 000 - 35 000 zł

007
007

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Zapora, 1979 r.

olej/płótno, 60 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN DOBKOWSKI | "ZAPORA" 1979 | OLEJ 60 x 73 cm'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

008
008

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Tańcząca l, 1971 r.

olej/płótno, 41 x 33 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 13 000 zł

009
009

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957, Korytów)

Notatka o sztuce nr 217, 2003 r.

olej/płótno, 33 x 24 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZMIERZ PAWLAK | NOTATKA O SZTUCE | NR 217 | 33 x 24 | 2003'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

010
010

Aleksandra JACHTOMA (ur. 1932r.)

Kompozycja, 1983 r.

olej/deska, 35 x 25 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALEKSANDRA JACHTOMA | WYM 35 x 25 | Tech. OLEJ | ROK 1983'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

011
011

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Kompozycja abstrakcyjna, 1965 r.

olej/płótno, 80,5 x 61 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY Nowosielski 1965'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

130 000 - 180 000 zł

012
012

(Kaczanowski Leszek Wit) WITOLD-K (ur. 1932)

Loneliness in green, 2018 r.

akryl/płótno, 80,5 x 60 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Witold – K. 18'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

013
013

Andrzej NOWACKI (ur. 1953, Rabka)

09.10.07, 2007 r.

akryl, relief/płyta pilśniowa, 48 x 48 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '09.10.07 | A. NOWACKI | 2007'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

014
014

Henryk STAŻEWSKI (1894 - 1988)

Kompozycja, 1978 r.

akryl, relief/płyta, 30 x 30 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1978 | H. Stażewski'
opisany na odwrociu: 'Kolekcja Alicji i Wiesława Zdaniewskich'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

36 000 - 50 000 zł

015
015

Teresa PĄGOWSKA (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

Klucze z serii Przedmioty, 1996 r.

olej/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'TP| 96'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 96 PRZEDMIOTY 50 x 50 | "KLUCZE"'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

016
016

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)

Notacje Muzyczne/ Walka, 1967 r.

olej, asamblaż/deska, 49 x 61 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JANINA KRAUPE | "NOTACJE MUZYCZNE" | OLEJ 1967'
na odwrociu opis: 'Janina Kraupe | [adres artystki] | "Walka" 1970 | 49 x 61 cm'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 13 000 zł

017
017

Jan SZANCENBACH (Kraków 1928 - Kraków 1998)

Zielone i czerwone, 1970 r.

olej/płótno, 100 x 124,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Szancenbach 70'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN SZANCENBACH | ZIELONE I CZERWONE |1970'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

19 000 - 30 000 zł

018
018

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

akwarela/papier, 11,5 x 8,7 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'E. Rosenstein'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

019
019

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

olej/deska, 64,5 x 39,5 cm
sygnowany wewnątrz kompozycji: 'E. Rosenstein'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

55 000 - 80 000 zł

020
020

Jerzy MIERZEJEWSKI (1917 Kraków - 2012 Warszawa)

Kirkut II, 1968 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Jerzy Mierzejewski 1968'
opisany na blejtramie: 'JERZY MIERZEJEWSKI - "KIRKUT" II 1968'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

021
021

Judyta SOBEL (1924 Lwów - 2012 Nowy Jork)

Spacer w letni dzień, lata 60. XX w.

olej/płótno, 76 x 91 cm
sygnowany p.d.: 'J. SOBEL'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 24 000 zł

022
022

Białe kutry, lata 60. XX w.

olej/płótno, 61 x 91 cm
sygnowany p.d.: 'J.SOBEL'
sygnowany na odwrociu: 'J. SOBEL'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

17 000 - 26 000 zł

023
023

Mieczysław LURCZYŃSKI (1908 St. Petersburg - 1992 Paryż)

Arabskie miasto - Alhambra

olej/tektura, 53,5 x 76,5 cm
sygnowany l.d.: 'LURCZYŃSKI'
na odwrociu stempel pracowni Mieczysława Lurczyńskiego w Londynie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 200 - 3 500 zł

024
024

Maroko

olej/tektura, 50,3 x 61,2 cm
sygnowany l.d.: 'LURCZYŃSKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 200 - 3 500 zł

025
025

Paryż

olej/tektura, 54 x 73 cm
sygnowany p.d.: 'LURCZYŃSKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 200 - 3 500 zł

026
026

Samuel TEPLER (1918 - 1998)

Martwa natura

olej/sklejka, 19 x 27 cm
sygnowany l.d.: 'Tepl' (w języku hebrajskim)
opisany na odwrociu: 'S. Tepler'
na odwrociu papierowa naklejka z opisem obrazu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

027
027

Samuel TEPLER (1918 - 1998)

Port w Jaffie

olej/sklejka, 22 x 28 cm
sygnowany p.d.: 'Tepl' (w języku hebrajskim)
sygnowany na odwrociu: 'S. Tepler'
na odwrociu nalepka z opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

028
028

Szczepan SKORUPKA (1903 - 1997)

Ogród, 1963 r.

olej/płyta, 38 x 49,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'Sz. Skorupka 63'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 800 zł

029
029

Ryszard ZAJĄC (1929 - 2016)

Architektura - Italia, 1976 r.

olej/płótno, 65 x 92 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'RY|ZA|76'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'RYSZARD ZAJĄC | ARCHITEKTURA - ITALIA | /65x92/ | 1976 | RA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

030
030

Ryszard TOMCZYK (ur. 1931)

Inny Świat IX

technika mieszana/płótno, 90 x 90 cm
sygnowany i datowany u dołu kompozycji: 'R. Tomczyk, 85'
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'R. Tomczyk, INNY ŚWIAT – IX, 1985 | technika mieszana, 90 x 90 | (OTHER WORLD)'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 500 - 8 000 zł

031
031

Ryszard TOMCZYK (ur. 1931)

Krystializacja I, 1986 r.

sygnowany i datowany p.d.: 'R. Tomczyk 86'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 500 - 8 000 zł

032
032

Ludwik KLIMEK (1912-1992)

Pejzaż, 1961 r.

olej/płótno, 60 x 73 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'KLIMEK 61'
sygnowany i opisany na blejtramie: 'Klimek [nieczytelne] 73 x 54 cm'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 500 - 10 000 zł

033
033

Mikołaj KASPRZYK (ur. 1952)

Jogini, 1998 r.

olej/płótno, 33 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'MK '98'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MIKOŁAJ KASPRZYK | "JOGINI" | OLEJ '98 | 33 x 46'
na odwrociu nalepka Galerii Art

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 7 000 zł

034
034

Piero CIVIDALLI (ur. 1926)

Kompozycja, 2003 r.

olej/sklejka, 27,5 x 37,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Cividalli 2003'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 600 - 3 000 zł

035
035

Piero CIVIDALLI (ur. 1926)

Kompozycja abstrakcyjna, 2003 r.

olej/płótno, 28 x 35,5 cm
na odwrociu naklejka z opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 600 - 3 000 zł

036
036

Jacek RYKAŁA (ur. 1950)

Z cyklu: Zmierzch - Lolek (Romantyczna historia), 1998/2002 r.

kolaż, olej, fotografia, technika własna/płótno, 114 x 121 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jacek Rykała | 1998 | 2002'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

037
037

Justyna KABAŁA (ur. 1981, Warszawa)

Wenus czarna, 2007 r.

olej/płótno, 100 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Justyna Kabała 2007 | "Wenus Czarna"
sygnowany, datowany i opisany na krośnie: 'Justyna Kabała 2007 r. "Wenus czarna"'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

038
038

Jarosław KAWIORSKI (ur. 1955 r., Nowy Sącz)

Cztery postaci, 2002 r.

olej/płótno, 149,5 x 199,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAROSŁAW KAWIORSKI | "CZTERY POSTACI" 2002'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

039
039

Leszek SOKÓŁ (ur. 1955)

Anioły na niepogodę, 2017 r.

olej/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'SOKÓŁ | 2017 r'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"ANIOŁY NA NIEPOGODĘ" | LESZEK SOKÓŁ/2017 | WYM: 55 x 46'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

040
040

Marian CZAPLA (Gacki, 1946-2016)

Osetnica

olej/płótno, 92 x 92 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.g.: 'czapla '89'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'M. CZAPLA | OLEJ 1989 | 92 x 92 | >OSETNICA<'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

041
041

Adam BAKALARZ (ur. 1989, Tychy)

GO2, 2014 r.

akryl/płótno, 150 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'A. Bakalarz | 2014 | "GO2"'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 7 000 zł

042
042

Grzegorz BEDNARSKI (ur. 1954)

Wizja Ezechiela o powszechnym zmartwychwstaniu ciał z cyklu Personifikacje, 2002-2003 r.

olej/płótno, 180 x 140 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'PERSONIFIKACJA | "WIZJA EZIECHIELA | O POWSZECHNYM | ZMARTWYCHWSTANIU CIAŁ | 2000 / 2003 | 180 x 140 | GBEDNARSKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 20 000 zł

043
043

Grzegorz BEDNARSKI (ur. 1954)

Dawid z głową Goliata w pałacu Saula z cyklu Personifikacje, 2001-2002 r.

olej/płótno, 127 x 147 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

11 000 - 16 000 zł

044
044

Janusz LEWANDOWSKI (ur. 1937)

Scena fantastyczna

olej/płótno, 50 x 73 cm
sygnowany p.d.: 'LEWANDOWSKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 4 000 zł

045
045

Janusz LEWANDOWSKI (ur. 1937)

Pejzaż fantastyczny z dwiema postaciami

olej/płótno, 98 x 130 cm
sygnowany p.d.: "LEWANDOWSKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 500 - 8 000 zł

046
046

Joseph KAPELYAN (ur. 1936, Białoruś)

Z cyklu Pieśń nad Pieśniami

olej/płótno, 56,5 x 70 cm
sygnowany l.d.: 'Kapelyan'
na odwrociu numery inwentarzowe i nalepka z opisem obrazu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

047
047

Mateusz GAWRYŚ (1926 Warszawa - 2003 Warszawa)

Pejzaż, 1975 r.

olej/płótno, 30 x 4 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'M. Gawryś '75'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 - 1 000 zł

048
048

Andrzej KURZAWSKI (1928 - 2012)

Pejzaż z mostem

tempera/papier, 26 x 38 cm

na odwrociu dedykacja: 'Drogiemu Tomkowi | Andrzej | 24.XII.97'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

900 - 1 500 zł

049
049

Daniel Jerzy de TRAMECOURT (1950 - 2015 Łódź)

Taxi, 1983 r.

olej/płótno, 51 x 73 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'DANIEL 83 | DE TRAMECOURT| [monogram wiązany]'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

050
050

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916 Petersburg - 1992 Warszawa)

Warszawa Starówka/ Kościoł Św.Jacka, 1972 r.

olej/płótno, 65 x 85 cm
sygnowany p.d.: 'W. ZAKRZEWSKI'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'W. ZAKRZEWSKI 1972 | WARSZAWA STARÓWKA, KOŚCIÓŁ | ŚW. JACKA | 65 x 85'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł