DESA Kraków

Aukcja 175 - Malarstwo, grafika, rzemiosło artystyczne

23.03.2019 sobota

16:00

Dom Aukcyjny DESA

Floriańska 13

31-019 Kraków

18.03 - 22.03.2019

Organizator aukcji dolicza do kwoty wylicytowanej opłatę aukcyjną w wysokości 15% oraz - w przypadku wybranych obiektów oznaczonych w katalogu * - opłatę z tytułu droit de suite.

78 obiektów
01
01

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902 - 1986)

Olej, płótno, 48 x 63 cm,
sygn. l.d.: Z. Przebindowski.

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

02
02

Franz von JACKOWSKI (1885-1974)

Widok na Śnieżkę

Olej, płótno, 63,5 x 78,5 cm,
sygn. l.d.: Fr. v. Jackowski.

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

03
03

Teodor AXENTOWICZ (1859 - 1938)

Portret dziewczyny

litografia, kredka, papier, 49,5 x 39,5 cm,
sygn. p.d.: Axentowicz.
Po konserwacji.

Cena wywoławcza:

6 000 zł

04
04

Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)

Portret dziewczyny

Kredka, papier, 41 x 28,5 cm,
sygn. p.d.: A. Karpiński.

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

05
05

Franciszek STREITT (1839 - 1890)

Disce puer latine

Akwarela, papier, 21,5 x 15 cm,
sygn. p.d.: F. Streia, podpis poprawiony.

Praca przypisywana Franciszkowi Streittowi.

Cena wywoławcza:

8 000 zł

06
06

Erwin CZERWENKA (1887 - 1970)

Portret kobiety

Olej, płótno, 49 x 38 cm,
sygn. l.d.: Erwin Czerwenka Kraków.

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

07
07

Wacław ŻABOKLICKI (1879-1959)

Pejzaż nadmorski

Olej, płótno, 49 x 71,5 cm,
sygn. l.d.: W. Żaboklicki 1930.

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

08
08

Adam SETKOWICZ (1876 Kraków - 1945 Kraków)

Wiejska dziewczyna

Akwarela, papier, 28,5 x 38 cm,
sygn. p.d.: A. Setkowicz.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

09
09

Wojciech KOSSAK (Paryż 1856 - Kraków 1942)

Głowa wilka

Olej, płótno, tektura, 25,5 x 33 cm,
sygn. l.d.: Wojciech Kossak 1938.

Cena wywoławcza:

6 000 zł

10
10

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868 Kraków - 1953 Kraków)

Portret Jadzi

Olej, tektura, 23,5 x 32,5 cm,
sygn. p.d.: Kochanej Jadzi Br. Rychter-Janowska Krynica 1921 23.7.

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

11
11

Jerzy KOSSAK (1886 Kraków - 1955 Kraków)

Spotkanie

Olej, płótno, tektura, 47,5 x 67 cm,
sygn. p.d.: Jerzy Kossak (19)26.

Cena wywoławcza:

22 000 zł droit de suite

12
12

Ucieczka

Olej, tektura, 57 x 77 cm,
sygn. l.d.: Jerzy Kossak 1937.

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

13
13

Zbigniew PRONASZKO (1885 Debreczyn -1958 Kraków)

Portret Stefanii Szyszko-Bohuszowej w sukni balowej w stylu rokoko

Olej, płótno, 120 x 83 cm,
sygn. l.d.: Z. Pronaszko,
p.d.: dedykacja: Sławusi od matki.

Cena wywoławcza:

51 000 zł droit de suite

14
14

nieznany ARTYSTA

Wenus

Olej, płótno, 60 x 49 cm,
niesygnowany.

Cena wywoławcza:

8 000 zł

15
15

Portret kobiety

Pastel, papier, 58 x 48 cm,
sygn. p.d.: T. Axentowicz.
Do konserwacji.

Cena wywoławcza:

20 000 zł

16
16

Stanisław JANOWSKI (1866 - 1942)

Wnętrze kościoła Wszystkich Świętych w Iwoniczu

Akwarela, papier naklejony na tekturę
Wym. 64 x 48 cm

Cena wywoławcza:

2 600 zł

17
17

Bogusław SZWACZ (1912 - 2009)

Portret dziewczyny w koralach

Olej, sklejka, 47,5 x 34 cm,
sygn. p.d.: Szwacz.

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

18
18

Stefan FILIPKIEWICZ (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)

Zimowy potok

Olej, płótno, 59 x 69 cm,
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz Zakopane 1911.

Cena wywoławcza:

22 000 zł

19
19

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

Portret mężczyzny

Olej, tektura, 38 x 48 cm,
sygn. l.d.: W. Wodzinowski 1921.

Cena wywoławcza:

4 000 zł

20
20

Władysława DĄBROWSKA-AUGUSTYNOWICZ (1901 Kraków - 1980 Kraków)

W pokoju

Olej, płótno, 52 x 68 cm,
sygn. l.d.: W. Augustynowicz.

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

21
21

Kazimierz SICHULSKI (1879 - 1942)

Don Kichot

Olej, tektura, 67 x 96,5 cm,
sygn. p.d. "Sich [1]921"(?).

Cena wywoławcza:

45 000 zł

22
22

Stefan MATEJKO (1871 - 1933)

Giewont

Olej, płótno, 65 x 43 cm,
sygn. p.d.: S. W. Matejko 29.

Cena wywoławcza:

16 000 zł

23
23

Zimowe zawody

Olej, tektura, 46 x 37 cm,
sygn. p.d.: Kochanemu Romkowi Jerzy Kossak 1941.

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

24
24

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875 - 1944)

Scena rodzajowa

Akwarela, papier, 48,5 x 33,5 cm,
sygn. l.d.: FMW Roma [1]893.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

25
25

Karol Młodnicki (1835 - 1900)

Scena powstańcza

Olej, płótno, 42 x 31,7 cm,
sygn. l.d.: Młodnicki.

Cena wywoławcza:

12 000 zł

26
26

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Portret mężczyzny

Olej, płótno, 81,8 x 56,5 cm,
sygnowany l.g. [18]96 JMalczewski

Cena wywoławcza:

180 000 zł

27
27

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Półakt młodej kobiety

Olej, płótno, 81 x 65 cm,
niesygnowany, na odwrocie pieczątka z numerem katalogu kolekcji rodzinnej i monogramem artysty: 1050/1 WW, potwierdzenie zakupu obrazu z dn. 7.11.1988 r. ze zbiorów rodziny WW, 1937 r.

Cena wywoławcza:

70 000 zł droit de suite

28
28

Wizja Napoleona w trakcie odwrotu spod Moskwy

Olej, tektura, 52 x 70 cm,
sygn. l.d. Jerzy Kossak.

Cena wywoławcza:

32 000 zł droit de suite

29
29

Upalny dzień nad morzem (Jastrzębia Góra)

Olej, płótno, 63 x 87,5 cm,
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz, na odwrocie naklejka z wystawy zbiorowej.

Cena wywoławcza:

18 500 zł

30
30

Eugeniusz ARCT (1899 - 1974)

Olej, tektura, 38,2 x 59,6 cm,
niesygnowany

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

31
31

Stefan BRZOZOWSKI (1911-1978)

Portret dziewczyny

Olej, płótno, 89 x 147 cm,
sygn. p.d.: Brzozowski [19]37.

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

32
32

Wanda BOBROWSKA (1889 Warszawa –1971 Warszawa)

Portret Róży Luksemburg

Olej, płótno, 66 x 50 cm,
sygn. p.d.: Wanda Bobrowska. Załączona korespondencja: trzy listy dotyczące zakupu obrazu przez Wydział Partii KC PZPR z lat 1953-1954.

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

33
33

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

Portret mężczyzny

Ołówek, papier, 30 x 20,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 16/XII 1952 Szklarska Poręba.

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

34
34

Olszynka Grochowska

Olej, płótno dublowane, 102 x 153 cm,
niesygnowany, po konserwacji, retusze konserwatorskie, pracownia Wojciecha Kossaka.

Cena wywoławcza:

60 000 zł

35
35

nieznany ARTYSTA

Pejzaż włoski ze sztafarzem

Olej, płótno dublowane, 137,5 x 119,5 cm,
niesygnowany, po konserwacji
XVIII/XIX w.

Cena wywoławcza:

22 000 zł

36
36

Olga BOZNAŃSKA (1865 - 1940)

Kwiaty

Olej, tektura, 13,2 x 23,4 cm,
sygn. p.d.: Boznańska 1909.

Cena wywoławcza:

48 000 zł

37
37

Józef BRANDT (Szczebrzeszyn, 1841-1915, Radom)

Akt siedzącej kobiety

Ołówek, papier, 28 x 40 cm,
sygn. p.d.: JB Monachjum 20.3 1863.
Publikowany w katalogu wystawy Józef Brandt (1841-1915), Muzeum Narodowe Warszawa, 2018.

Cena wywoławcza:

15 000 zł

38
38

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Sybiracy w celi

Akwarela, gwasz, papier, 17 x 24 cm,
sygn. p.d.: J. Malczewski 1878.

Cena wywoławcza:

10 000 zł

39
39

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Zesłaniec

Akwarela, papier, 28 x 20 cm,
sygn. p.d.: Jacek Malczewski [1]902.

Cena wywoławcza:

10 000 zł

40
40

Jan STYKA (1858 - 1925)

Portret męski

Ołówek, papier, 17 x 13,4 cm,
sygn. p.d.: Jan Styka [18]86.

Cena wywoławcza:

5 000 zł

41
41

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

Pejzaż górski

Akwarela, papier, 32,5 x 49,5 cm,
sygn. l.d.: Rafał Malczewski. Na odwrocie naklejka TPSP Poznań.

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

42
42

Dwie dziewczynki przy kapliczce

Olej, sklejka, 44 x 37,5 cm,

Cena wywoławcza:

22 000 zł droit de suite

43
43

Henryk WÓJCIK (1920 Sosnowiec - 2009 Kraków)

Pejzaż z domami

Olej, sklejka, 49 x 58 cm,
sygn. l.d.: HEN WÓJCIK.

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

45
45

Carlotta BIEGAŃSKA-BOLOGNE (1909 - 1999)

Po słonecznej stronie ulicy

Olej, płótno, 74 x 75 cm,
sygn. p.d.: CB [19]59 monogram wiązany, na odwrocie autorski napis i tytuł.

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

46
46

Karol KOSSAK (1896 Lwów – 1975 Ciechocinek)

Na targu

Ołówek, papier, 20,5 x 29 cm,
sygn. p.d.: Karol Kossak 44.

Cena wywoławcza:

1 300 zł droit de suite

47
47

Jeździec

Ołówek, papier, 19,9 x 27,2 cm,
sygn. p.d.: Karol Kossak 1943.

Cena wywoławcza:

1 300 zł droit de suite

48
48

Karol Kossak na spacerze

Ołówek, papier, 23 x 32 cm, na odwrocie okolicznościowy wiersz
sygn. l.g.: Ciechocinek 1973

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

49
49

Władysław JACKIEWICZ (ur. 1924 Podbrodzie k. Wilna - 2016)

Akt z cyklu Pejzaże Ciała

Olej, płótno, 150 x 130 cm,
sygn. p.d.: Jackiewicz.

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

50
50

Zbylut GRZYWACZ (1939 - 2004)

Plecy

Olej, płótno, 76 x 63,5 cm,
sygn. pr./d. Z.B. 71, na odwrocie dedykacja: dla Józka z serdecznością, styczeń 80 Zbylut.

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

51
51

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Białe tulipany

Akwarela, papier, 27,5 x 46 cm,
sygn. p.d.: 2015 E. Dwurnik, na odwrocie naklejka autorska.

Cena wywoławcza:

3 600 zł droit de suite