POLSWISS ART

Aukcja Dzieł Sztuki

28.05.2019 wtorek

19:00

POLSWISS ART

ul. Wiejska 20

00-490 Warszawa

08.05 - 28.05.2019

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży. W przypadku wybranych obiektów - oznaczonych w katalogu * - do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite".

85 obiektów
01
01

Leonard STRASZYŃSKI (1828-1879)

Portret młodej rzymianki, 1864

olej, płótno, 55 x 44 cm
sygn. l. śr.: Straszyński 1864

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

02
02

Jan RUSTEM (Pera (Stambuł) 1762 - Wilno 1835)

Portret Antoniego Tyzenhauza, ok. 1800

olej, płótno, 142 x 113 cm

Cena wywoławcza:

50 000 zł

Estymacja:

60 000 - 100 000 zł

03
03

Piotr MICHAŁOWSKI (Kraków 1800 - Krzyżtoporzyce k. Krakowa 1855)

Góralik, po 1835

olej, płótno, 50 x 35,5 cm
na odwrocie, na dolnej listwie krosna napis czarną farbą: MNK N.D. 8742.

Cena wywoławcza:

350 000 zł

Estymacja:

400 000 - 600 000 zł

04
04

Juliusz Wojciech BEŁTOWSKI (1852 Nowy Targ - 1926 Lwów)

Pieta, 1896

drewno bukszpanowe, 39,5 x 35 cm
sygn. p.d.: J. Bełtowski 1896

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

05
05

Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849 Suwałki - 1915 Monachium)

Nocna jazda, przed 1892

olej, płótno, 76,5 x 125 cm
sygn. p.d.: A. Wierusz Kowalski

Cena wywoławcza:

600 000 zł

Estymacja:

700 000 - 1 000 000 zł

06
06

Sanna (Jazda w kopnym śniegu), ok. 1890-1900

olej, płótno, 45 x 55 cm

Cena wywoławcza:

140 000 zł

Estymacja:

180 000 - 250 000 zł

07
07

Napad wilków, ok. 1885-1890

olej, płótno, 45,5 x 58,5 cm
sygn. l.d.: A. Wierusz Kowalski, na odwrocie częściowo czytelna papierowa nalepka

Cena wywoławcza:

190 000 zł

Estymacja:

230 000 - 300 000 zł

08
08

Edward KARNIEJ (1890-1942)

List, 1936

olej, sklejka, drewniany blejtram, 100 x 94 cm
sygn. na odwrocie: E. KARNIEJ / 1936 / "LIST"

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

09
09

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

Pejzaż z Zakopanego

(obraz dwustronny) olej, tektura, 16,5 x 23,5 cm
sygn. l.d. (recto): JAN STANISŁAWSKI

Cena wywoławcza:

35 000 zł

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

10
10

Kazimierz LASOCKI (1871-1952)

Orka wołami, 1911

olej, płótno, 115,5 x 200 cm
sygn. l.d.: K. Lasocki 1911, na odwrocie częściowo czytelna papierowa nalepka

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

11
11

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

Kaczki nad wodą, 1886

olej, płótno, 66 x 90,3 cm
sygn. l. d.: "JÓZEF CHEŁMOŃSKI / 1886", na odwrocie na blejtramie papierowa naklejka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie

Cena wywoławcza:

380 000 zł

Estymacja:

600 000 - 800 000 zł

12
12

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 Huta Miastkowska k. Siedlec - 1936 Warszawa)

Góral, 1902

pastel, papier, 81,5 x 54 cm
sygn. p.g.: Lwyczół, l.d.: LWyczół 1902

Cena wywoławcza:

45 000 zł

Estymacja:

55 000 - 75 000 zł

13
13

Paśnik w lesie, 1927

akwarela, gwasz, papier, 58 x 52 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: LWyczół 1927 oraz dedykacja

Cena wywoławcza:

45 000 zł

Estymacja:

55 000 - 75 000 zł

14
14

Cmentarz w Legionowie, ok. 1916

tusz, papier, 32 x 26 cm w świetle oprawy
sygn. p.d. ołówkiem: LWyczół

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

15
15

Teodor AXENTOWICZ (1859 - 1938)

Wizja - wspomnienie, po 1900.

pastel, tektura, 98 x 67 cm
sygn. p.d.: T. Axentowicz

Cena wywoławcza:

35 000 zł

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

16
16

Julian FAŁAT (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Zima na Polesiu

olej, płyta, 30 x 74 cm
sygn. l.d.: Jfałat Polesie, na odwrocie papierowe nalepki Desy oraz domu aukcyjnego Doyle

Cena wywoławcza:

65 000 zł

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

17
17

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Ogrodniczka (Już łan zżęty)

olej, sklejka , 66 x 55,5 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: J. Malczewski, na odwrocie papierowa nalepka Muzeum Narodowego w Warszawie

Cena wywoławcza:

350 000 zł

Estymacja:

400 000 - 600 000 zł

18
18

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

Dulce et decorum est pro patria mori, 1930

olej, płótno, 201,3 x 150 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1930

Cena wywoławcza:

150 000 zł droit de suite

Estymacja:

250 000 - 320 000 zł

19
19

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

Dorożka, 1925

olej, tektura, 37 x 51 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: Z. Rozwadowski 1925

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

23 000 - 28 000 zł

20
20

Wojciech KOSSAK (Paryż 1856 - Kraków 1942)

W stajni, 1936

olej, płyta, 60 x 50 cm
sygn. l.d.: Wojciech Kossak 1936

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

21
21

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Kobiecy akt z zegarkiem

olej, karton, 60,5 x 46,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. śr.: Wweiss

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

22
22

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 42,5 x 37 cm
sygn. l.d.: WW

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

23
23

- WITKIEWICZ Stanisław Ignacy WITKACY (1885-1939)

Portret Antoniego Krahelskiego, 1934

pastel, papier, 64 x 46,4 cm w świetle oprawy
sygn. i opisany p.g.: Mbret Laluś-Zogu (T.K. Witkacy 1934 XII)

Cena wywoławcza:

50 000 zł

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

24
24

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

Autoportret, ok. 1925

technika mieszana, papier, 54 x 62,5 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: Rafał Malczewski

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 20 000 zł

25
25

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

Pejzaż górski

akwarela, papier, 47 x 64 cm
sygn. l.d.: rafał Malczewski

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

26
26

Henryk HAYDEN (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

Martwa natura z kwiatami, lata 30. XX w.

olej, płótno, 55 x 46 cm
sygn. p.d.: Hayden

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

Estymacja:

28 000 - 35 000 zł

27
27

Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) MENKES (1896 Lwów -1986 Riverdale)

Kwiaty w wazonie

gwasz, akwarela, tektura, 49,5 x 42,5 cm
sygn. u dołu: Menkes

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

28
28

Tadeusz MAKOWSKI (1882 Oświęcim -1932 Paryż)

Pejzaż z Normandii, ok. 1926-27

olej, płótno, 33 x 55 cm
sygn. p.d.: T. Makowski, opisany na odwrocie: Tadé Makowski Paysage de Normandie Paris

Cena wywoławcza:

100 000 zł

Estymacja:

120 000 - 150 000 zł

29
29

Władysław ŚLEWIŃSKI (1854-1918)

Martwa natura z kwiatami i owocami

olej, płótno, 34,5 x 50 cm
sygn. p.g.: W Ślewiński, na odwrocie papierowa nalepka z opisem pracy i nazwiskiem maksymilian Wołoszyn

Cena wywoławcza:

170 000 zł

Estymacja:

200 000 - 250 000 zł

30
30

Skalne wybrzeże w Bretanii, ok. 1910

olej, płótno, 50 x 70 cm
sygn. p.d.: W Ślewiński, na blejtramie: W.Ślewiński Skalne wybrzeże w Bretanii

Cena wywoławcza:

250 000 zł

Estymacja:

300 000 - 350 000 zł

31
31

Mela (Mutermilch Maria Melania) MUTER (1876 Warszawa - 1967 Paryż)

Pejzaż prowansalski

olej, deska, 55 x 46 cm

Cena wywoławcza:

90 000 zł

Estymacja:

120 000 - 150 000 zł

32
32

Most na Rodanie, ok. 1940-45

olej, płótno, 38,2 x 55 cm
sygn. l.g.: Muter

Cena wywoławcza:

55 000 zł

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

33
33

Odpoczynek w lesie

akwarela, papier, 34,5 x 24 cm w świetle oprawy
sygn. l.d.: Muter

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

34
34

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Portret chłopca, ok. 1930

olej, płótno, 73 x 54 cm
sygn. l.d.: Kisling

Cena wywoławcza:

600 000 zł droit de suite

Estymacja:

800 000 - 1 000 000 zł

35
35

Roman KRAMSZTYK (1885 Warszawa -1942 Warszawa)

Pejzaż z Collioure

olej, płótno, 38,5 x 61 cm
sygn. l.d.: Kramstyk, na odwrocie nalepka wystawowa Tel Aviv Museum z opisem pracy oraz nalepki Christie's Nowy Jork

Cena wywoławcza:

110 000 zł

Estymacja:

130 000 - 150 000 zł

36
36

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 Poraj -1951 Paryż)

Martwa natura z różami i laleczką, 1923

olej, płótno, 73 x 100 cm
sygn. p.d.: 1923/ Terlikowski

Cena wywoławcza:

19 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

37
37

Les Martigues, ok. 1920

olej, płótno, 66 x 92 cm
sygn. p.d.: Terlikowski

Cena wywoławcza:

19 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

38
38

Pinchus KRÉMÈGNE (1890 Zaloudok – 1981 Céret)

Martwa natura z młynkiem do kawy

olej, płótno, 50 x 61 cm
sygn. p.d.: Kremegne

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 25 000 zł

39
39

Jan CYBIS (1897-1972)

Most na Popradzie, 1964

olej, płótno, 65 x 81 cm

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

40
40

Leon CHWISTEK (1884-1944)

W kąpieli

pióro, tusz, papier, 34 x 20 cm
na odwrocie naklejka: TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN. W KRAKOWIE / Autor Leon Chwistek / Tytuł dzieła Studium aktu / Rodzaj dzieła pióro, tusz, pap. Cena / Podpis autora / wł. pryw.

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

41
41

Leon CHWISTEK (1884-1944)

Śniadanie, 1921

akwarela, ołówek, papier, 16 x 21 cm (w świetle oprawy)
sygn. na odwrocie: Śniadanie Rysował Leon Chwistek 1921, na odwrocie nalepka wystawowa TPSP Kraków z opisem pracy

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

42
42

Marek (Henryk Streng) WŁODARSKI (1903 - 1960)

Akt stojący z rękami obejmującymi głowę, 1924-25

sangwina, ołówek, papier, 54,6 x 40 cm
na odwrocie ołówkiem numer: IV 170 188

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

43
43

Alfred LENICA (1899 - 1977)

Powrót, 1946

olej, karton, 89,5 x 66,5 cm
sygn. p.d.: Lenica 1946

Cena wywoławcza:

70 000 zł droit de suite

Estymacja:

90 000 - 120 000 zł

44
44

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Portret kobiety, ok. 1945

olej, płyta pilśniowa, 58 x 44,5 cm

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 90 000 zł

45
45

Jonasz STERN (1904-1988)

Rytmy, 1954

olej, płótno, 97 x 69 cm
sygn. p.d.: Stern, oraz na blejtramie: STERN-RYTMY-954

Cena wywoławcza:

80 000 zł droit de suite

Estymacja:

100 000 - 140 000 zł

46
46

Lech KUNKA (1920-1978)

Kompozycja, 1967

technika własna, płyta pilśniowa, 122 x 95 cm
sygn. p.d.: L. Kunka 67 r.

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 20 000 zł

47
47

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

Biały teatr, 1963

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. p.d.: Kobzdej 63, opisany na odwrocie: Aleksander Kobzdej 1963 "Biały teatr" 100 x 81

Cena wywoławcza:

45 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 80 000 zł

48
48

Marian BOGUSZ (1920-1980)

Wahadło, 1961

olej, płótno, 100 x 130 cm
opisany na odwrocie: BOGUSZ MARIAN 1961 100 X130 "WAHADŁO" wł. prof. WALICKI

Cena wywoławcza:

45 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

49
49

Tadeusz KANTOR (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Multipart, 1970

asamblaż, płótno, 120 x 110 cm
na odwrocie nalepka Galerii Foksal z opisem pracy, numer depozytowy Muzeum Śląskiego w Katowicach

Cena wywoławcza:

190 000 zł droit de suite

Estymacja:

200 000 - 300 000 zł

50
50

Tadeusz BRZOZOWSKI (1918-1987)

Homo ludens à la beouf stroganoff, 1986

akwarela, tusz, papier, 49 x 39 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: T.B.86., l.d.: "HOMO LUDENS à la BEOUF STROGANOFF"

Cena wywoławcza:

22 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł