Sopocki Dom Aukcyjny

Aukcja Dzieł Sztuki

25.08.2018 sobota

17:00

Sopocki Dom Aukcyjny

ul. Bohaterów Monte Cassino 43

81-768 Sopot

13.08 - 25.08.2018

101 obiektów
001

Jan Pieter BRUEGHEL (1628 - 1684)

Martwa natura z różami i tulipanami na kamiennym cokole, lata 1655-1670

olej, płótno, 79,5 × 57,5 cm
na krośnie nalepka: (...) OLING GALLERI... z numerem 1747

Cena wywoławcza:

130 000 zł

Estymacja:

160 000 - 200 000 zł

002

Szkoła włoska (XVIII w.)

Triumf Amfitryty, poł. XVIII w.
olej, płótno dublowane, 100 × 134 cm

Cena wywoławcza:

46 000 zł

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

003

FRANCUSKI XVIII w. MALARZ

Wzburzone morze, IV ćwierć XVIII w.

olej, płótno dublowane, 63 × 85 cm

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

004

FRANCUSKI XVIII w. MALARZ

Przy brzegu, IV ćwierć XVIII w.

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

005

Marcello BACCIARELLI

Studium wołów (Szkic do obrazu Św. Izydor - Błogosławieństwo pracy), około 1805 r.

olej, płótno, 42 × 56 cm
na odwrocie odręczny napis: "Peint par Marcel de Bacciarelli premier peintre du Roi de Pologne Stanislas Auguste"

Cena wywoławcza:

180 000 zł

Estymacja:

230 000 - 250 000 zł

006

Innocente MARAINO (MARAINI) (? - 1800 Lwów)

Parada wojsk przed królem

gwasz, pergamin, 12 × 21 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: Maraini
Obraz oprawiony w ramę zdobioną listwą mosiężną oraz szylkretem.

Cena wywoławcza:

9 500 zł

Estymacja:

13 000 - 18 000 zł

007

Naśladowca malarzy z rodziny dal Ponte z Bassano del Grappa (XVIII w.)

Pokłon Trzech Króli
olej, płótno dublowane, 105 × 154 cm
Obraz posiada opinię i opis prac konserwatorskich Anny Derentowicz-Zakrzewskiej z dnia 11.09.2015 r.

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

45 000 - 50 000 zł

008

nieokreślony (XVII/XVIII w.) Malarz

Caritas z alegorią pięciu zmysłów

olej, płótno dublowane, 91 × 112 cm

Cena wywoławcza:

19 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

009

nieokreślony, XVIII w. Malarz

Samson i Dalila

olej, płótno dublowane 109,5 × 95 cm
na krośnie papierowa nalepka z drukowanym napisem: Paul Schur Berlin
oraz odręcznie wpisanym numerem: 20970.

Cena wywoławcza:

50 000 zł

Estymacja:

80 000 - 90 000 zł

010

nieokreślony XVIII/XIX w. Malarz

Zaloty

według Gerrita van Honthorsta (1592 Utrecht - 1656 tamże)
olej, płótno dublowane, 123,5 × 100,5 cm
sygn. p. g.: GvH.

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

011

Philip Peter zw. Rosa da Tivoli ROOS

Scena pasterska

olej, płótno dublowane, 106 × 93,5 cm

Cena wywoławcza:

50 000 zł

Estymacja:

80 000 - 90 000 zł

012

Krąg Melchiora de Hondecoetera (1636-1695)

Krajobraz z ptakami
olej, płótno dublowane, 95 × 144 cm
sygn. p. d.: J Hone (...)

Cena wywoławcza:

38 000 zł

Estymacja:

55 000 - 75 000 zł

013

Antoni LANGE

olej, płótno, 43 × 53 cm
sygn. i dat. l. d.: A. Lange/834 (?)

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

014

Józef JAROSZYŃSKI

Powrót z sianokosów, 1857 r.

olej, płótno, 91 × 126 cm
sygn. i dat. p. d.: Józef Jaroszyński/1857

Cena wywoławcza:

50 000 zł

Estymacja:

65 000 - 70 000 zł

015

Oreste COSTA

Martwa natura z zającem

olej, płótno dublowane, 107,5 × 78,5 cm
sygn. p. d.: O. Costa/Firenze

Cena wywoławcza:

23 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

016

August TOULMOUCHE

W buduarze, 1868 r.

olej, płótno, krawędzie dublowane, 62,5 × 46 cm
sygn. i dat. l. d.: A. TOULMOUCHE 1868

Cena wywoławcza:

150 000 zł

Estymacja:

190 000 - 200 000 zł

017

Maximilian Bernhard STURMHOEFEL

Zaloty

olej, płótno, 90,5 × 60,5 cm
sygn. p. d.: B.M.Sturmhoefel

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

20 000 - 23 000 zł

018

Franciszek KOSTRZEWSKI

Przed burzą, 1860 r.

olej, płótno dublowane, 63,5 × 91,5 cm
sygn. i dat. p. d.: F. Kostrzewski/1860

Cena wywoławcza:

42 000 zł

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

019

Piotr MICHAŁOWSKI

Błękitny Huzar [Huzar austriacki na siwym koniu], lata 1836-1850.

olej, płótno, 64,5 × 49,7 cm
na odwrocie płótna przyklejona kartka z napisem piórem:

Cena wywoławcza:

410 000 zł

Estymacja:

490 000 - 520 000 zł

020

Jan MATEJKO

Głowa konia króla J.Sobieskiego do obrazu Sobieski pod Wiedniem, 1883 r.

olej, płótno, 45,5 × 34,5 cm, dat. p. d.: 17/ I 883
Na odwrocie orzeczenie Kazimierza Buczkowskiego i Edwarda Łepkowskiego z dnia 4.06.1963.

Cena wywoławcza:

130 000 zł

Estymacja:

230 000 - 280 000 zł

021

Wojciech KOSSAK

Drużbowie, ok. 1910 r.

olej, płótno, 76 × 65 cm
sygn. l. d.: W. KOSSAK

Cena wywoławcza:

90 000 zł

Estymacja:

110 000 - 120 000 zł

022

Jerzy KOSSAK

Św. Hubert

olej, tektura, 35 × 50 cm
sygn. l. d.: Jerzy Kossak
na odwrocie fragment okrągłej pieczęci herbowej oraz zatarty odręczny napis

Cena wywoławcza:

4 800 zł droit de suite

Estymacja:

13 000 - 16 000 zł

023

Wojciech KOSSAK

Epizod z odwrotu Wielkiej Armii, 1934 r.

olej, tektura, 70 × 100 cm
sygn. i dat. l. d.: Wojciech Kossak/1934
na odwrocie napis autorski:
Stwierdzam autentyczność/tego obrazu/Wojciech Kossak

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

024

Wojciech KOSSAK

Postój po bitwie nad Berezyną, 1923 r.

olej, płótno, 60,5 × 80,5 cm
sygn. i dat. l. d.: Wojciech Kossak/1923

Cena wywoławcza:

98 000 zł

Estymacja:

115 000 - 130 000 zł

025

Tadeusz AJDUKIEWICZ

Przez pustynię

olej, płótno, 32 × 50 cm
sygn. l. d.: Tadeusz Ajdukiewicz

Cena wywoławcza:

19 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł