Piękna Gallery

Aukcja Dzieł Sztuki

24.10.2018 środa

19:00

Piękna Gallery Auction House

ul. Emilii Plater 10

00-669 Warszawa

05.10 - 24.10.2018

59 obiektów
01
01

Bert STERN

Marilyn Monroe, 1962

zdjęcie pochodzi z ostatniej sesji zdjęciowej Marilyn Monroe do Vogue późniejsza odbitka,
fotografia cyfrowa, papier, 120 x 100 cm
sygnowany p.d., na odwrociu pieczątka autorska

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

02
02

Stanisław FIJAŁKOWSKI

Nie bój się magicznych słów, 1966

ołówek, papier, 73 x 48 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: Nie bój się magicznych słów S. Fijałkowski 66, 13B/66
wystawiany: Triennale rysunku we Wrocławiu 1968, nagroda I stopnia

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

03
03

Stanisław FIJAŁKOWSKI

16 IV 2010, 2010

akwarela, papier, 76 x 57 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 16 IV 2010 10/2010 S. Fijałkowski

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

04
04

Stanisław FIJAŁKOWSKI

8 XI 73, 1973

akryl, płótno, 65 x 60 cm
sygnowany i opisany na blejtramie: S. FIJAŁKOWSKI / FIJAŁKOWSKI - „8 XI 73”
wystawiany: Stanisław Fijałkowski. A Young Man Plans a Voyage, Green Point Projects, Nowy Jork, maj 2017.
reprodukow...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

05
05

Jan TARASIN

Kompozycja, 2003

akwarela, papier,
44,5 x 53 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: Jan Tarasin 2003

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

06
06

Jan TARASIN

Dzień i noc, 2008

olej, płótno, 100 x 72,5 cm
sygnowany l.d.: Jan Tarasin

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 120 000 zł

07
07

Władysław JACKIEWICZ

Akt, 1988

olej, płótno,100 x 89 cm
sygnowany p.d.: Jackiewicz

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

08
08

Władysław JACKIEWICZ

Akt z czerwienią, 1990

olej, płótno, 130 x 97 cm
sygnowany i datowany p.d.: Jackiewicz / 90
reprodukowany: GK Collection #1 Kolekcja sztuki Grażyny Kulczyk, 2007 Poznań, s. 62.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

09
09

Marian BOGUSZ

Obraz XIII, 1977

akryl, aluminium, 80 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: MARIAN BOGUSZ – WARSZAWA / „B – XIII” - ALUM + AKRIL / 0.80 X 0.60 – 1977

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

10
10

Henryk MUSIAŁOWICZ

z cyklu Reminiscencje, 1979

technika mieszana, deska, 77 x 56 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: Z CYKLU: / „REMINISCENCJE” / 1979 / 77 X 56 / MUSIAŁOWICZ

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

11
11

Rafał OLBIŃSKI

Koń, 2017

akryl, płótno, 52,5 x 42 cm
sygnowany p.d.: Olbiński

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

12
12

Edward DWURNIK

Sarnowa, 1980

akryl, 147 x 97 cm
sygnowany, datowany i opisany wewnątrz kompozycji: E. DWURNIK / 1980 /23 I 1980 / IX / Podróże / autostopem / NR155 / Sarnowa 630.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

13
13

Rajmund ZIEMSKI

Pejzaż 16/86, 1986

olej, płótno, 110 x 45 cm
sygnowany i datowany l.d.: RAJMUND ZIEMSKI 86.
na odwrociu: RAJMUND ZIEMSKI / PEJZAŻ 16/86 / 110 X 45

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

14
14

Juliusz WOŹNIAK

Anna, 1965

technika mieszana, płótno, 111 x 45 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: JULIUSZ WOŹNIAK 1965 R / TECH. MIESZANA KROPKA 111X45 cm / „ANNA”

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 10 000 zł

15
15

Leon TARASEWICZ

Bez tytułu, 2015

akryl, płótno, 100 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: L. Tarasewicz 2015 / acrylic on canvas / 130 X 100

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

16
16

Leon TARASEWICZ

Bez tytułu, 1998

olej, płótno, 65 x 65 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: L. Tarasewicz 1998

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 40 000 zł

17
17

Tadeusz ŁAPIŃSKI

olej, płótno, 76 x 50 cm
sygnowany p.d.: T. Łapiński

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

18
18

Jerzy TCHÓRZEWSKI

Bez tytułu, 1991

olej, tektura, 74 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: J. Tchórzewski 91.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

19
19

Eugeniusz MARKOWSKI

Adam i Ewa, 1988

technika mieszana na folii, 101 x 98 cm
sygnowany śr.d.: E. Markowski

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

20
20

Stefan KRYGIER

Portret W. Strzemińskiego, 1982

olej, płótno, 120 x 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: S. Krygier 82,
na blejtramie: STEFAN KRYGIER ŁÓDŹ / PORTRERT W. STRZEMIŃSKIEGO / OLEJ / GRUNT KLEJOWY /120 X 70

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

21
21

Stefan KRYGIER

Bez tytułu, 1977

olej, płótno, 81 x 65 cm
sygnowany p.d.: S. Krygier 77
reprodukowany: The Pseudogroups of Stefan Krygier [katalog wystawy indywidualnej] Green Point Projects, Nowy Jork, Warszawa 2018, s. 62.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

22
22

Ryszard WINIARSKI

Chance in game for one, 1989

akryl, ołówek, płyta pilśniowa, 64,5 x 64,5 cm (z autorską oprawą)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

23
23

Kajetan SOSNOWSKI

Bez tytułu z cyklu Układy równowartościowe, 1982

technika własna, obraz szyty, barwiona bawełna, 80 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: KAJETAN SOSNKOWSKI, 1982

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

24
24

Kajetan SOSNOWSKI

Erotyk w bieli, 1960

olej, płótno, 73 x 65 cm,
sygnowany l.d.: Kajetan 960 Na odwrociu: KAJETAN / SOSNOWSKI / Erotyk / w bieli / 03-3 / 2-3 / 73 x 65 cm / olej / 1960

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

25
25

Janusz Rafał GŁOWACKI

Klucz do istoty bieli, 2018

olej, płótno, 3 części, każda 50 x 50 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

26
26

Marek JAROMSKI

Głowa II, 2014/2017

linoryt, praca unikatowa, zbudowana z pięciu matryc na bibule japońskiej wprasowanej w twardy podkład tekturowy, 69 x 49 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Jaromski / Marek / Głowa II / 2015

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

27
27

Marek JAROMSKI

Anioły za płotem, 2007

linoryt, praca unikatowa, zbudowana z pięciu matryc na ręcznie robionym papierze, 93 x 64 cm
sygnowany, datowany i opisany d.: Jaromski 2007 Anioły za płotem

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

28
28

Józef ŁUKOMSKI

Koszula, 1975

technika własna, płyta, 73 x 52,5 cm (z oprawą)
sygnowany i datowany l.d.: Józef Łukomski 75

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 20 000 zł

29
29

Judyta SOBEL

Portret, 1955

olej, płótno, 75 x 60 cm
sygnowany i datowany p.d.: Sobel / 55

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

30
30

Judyta SOBEL

Bez tytułu, 1955

olej, płótno, 60 x 73 cm,
sygnowany i datowany l.d.: Sobel / 55
wystawiany: Powidoki awangardy Strzemiński i uczniowie, Piękna Gallery, Warszawa, styczeń – marzec 2017

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

31
31

Grzegorz ŚMIGIELSKI

Golfista, 2017

akryl, płótno, 82 x 100 cm
sygnowany p.d.: ŚMIGIELSKI na odwrociu: GRZEGORZ ŚMIGIELSKI / „GOLFISTA'” / X 2017 / G. Śmigielski

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

32
32

Josef PRESSER

Dziewczynki

technika mieszana, papier, 58 x 43,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

33
33

Jan LEBENSTEIN

Figure, 1963

technika mieszana, papier,
55,5 x 27,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: Lebenstein, 63 figure

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

34
34

Magdalena ABAKANOWICZ

Embriology, 2007

metal spawany, 17 x 29 x 16 cm
wystawiany: Walking Lesson Abakanowicz / Markowski, Green Point Projects, Nowy Jork, listopad 2017

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

35
35

Przypisywany: Lech Kunka lub Bolesław Hochlinger

olej, płótno, 72 x 66 cm
proweniencja: kolekcja rodziny architekta Oskara Hanssena

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

36
36

Tytus DZIEDUSZYCKI

L'oeil du Prophet, 1962

asamblaż, 106 x 71 x 10 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

37
37

Tytus DZIEDUSZYCKI

bez tytułu, 1963

asamblaż, 44,5 x 28 x 5 cm,

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

38
38

Marcin MACIEJOWSKI

Two men playing cards, 2009

olej, plótno, 140 x 180 cm
sygnowany, datowany, opisany na odwrociu: GRAJĄCY W KARTY / ”TWO MEN PLAYING CARDS” / MARCIN MACIEJOWSKI / 09. /140 x 180

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 140 000 zł

39
39

Wojciech LEDER

Kompozycja przestrzenna, 2014

akryl, piasek, płótno, 125 x 200 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: WO. LEDER / 2014 / kompozycja przestrzenna

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

40
40

Tomasz JAŚKIEWICZ

Zapis z obszaru ciszy V, 1989

olej, płótno, 62 x 54 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: T. JAŚKIEWICZ „ZAPIS Z OBSZARU CISZY V” A 89

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

41
41

Henryk STAŻEWSKI

Kompozycja, 1970

akryl, płyta pilśniowa, 32 x 32 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 1970 / H. Stażewski
proweniencja: kolekcja rodziny Dłubaków, dar od artysty, kolekcja Kendart Ltd. Collection, USA

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 50 000 zł

42
42

Henryk STAŻEWSKI

Relief biało - czarno - fioletowy, 1963

relief, deska, płyta, akryl, 57 x 57 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: H. STAŻEWSKI / Relief biało – czarno – fioletowy / IV – 1963 / 57 x 57

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 000 - 800 000 zł

43
43

Teresa PĄGOWSKA

Siedząca, 1977

technika mieszana, papier, 70 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

44
44

Teresa PĄGOWSKA

z cyklu Klucze, 1998

30 x 30 cm
sygnowany l.d.: TP, na odwrociu: Z CYKLU „KLUCZE” 30 X 30 / 98

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

45
45

Teresa PĄGOWSKA

Czternasty, 1967

olej, płótno, 130 x 145 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: TERESA PĄGOWSKA 1967 / CZTERNASTY 67 / 130 X 145 Nalepka a z Ogólnopolskiej wystawy malarstwa „Jesienne konfrontacje” Dom Sztuki w Rzeszowie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

150 000 - 200 000 zł

46
46

Jerzy DUDA-GRACZ

Jeźdźcy Apokalipsy, 1995

olej, płótno, 60 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: DUDA GRACZ. 1843/95. 1977, Naklejka z pełnym opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

47
47

Tamara ŁEMPICKA

La Belle Rafaela, 2018

serigrafia, 64 x 90,5 cm nr 166 / 195 opisany l.d.: 166 / 195 Praca posiada certyfikat autentyczności córki artystki Baronessy Kizette de Lempickiej

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

48
48

Włodzimierz PAWLAK

Dziennik 23 VII, 2013

olej, płótno, 60 x 40 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: WŁODZIMIERZ PAWLAK / 60 X 40 / DZIENNIK 23 VII / 29 VII / 2013

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

49
49

Włodzimierz PAWLAK

Dziennik 19 II - 3 III, 2014

olej, płótno, 61 x 38
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: WŁODZIMIERZ PAWLAK / DZIENNIK 19 III – 3 III / 38 X 61 / 2014

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

50
50

Jan DOBKOWSKI

Samuraj, 1984

akryl, płótno, 97 x 147 cm
sygnowany na odwrociu: Jan Dobkowski / „SAMURAJ” 1984 / AKRYL 97cm x 147cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł