Sopocki Dom Aukcyjny

Aukcja École de Paris

06.04.2019 sobota

17:00

Sopocki Dom Aukcyjny

ul. Bohaterów Monte Cassino 43

81-768 Sopot

18.03 - 06.04.2019

47 obiektów
01
01

Szymon (Simon, Szmaj) MONDZAIN (1890 Chełm - 1979 Paryż)

Pejzaż z Fuenterrabíi, ok. 1928 r.

olej, płótno, 65,5 × 81 cm
sygn. l. d.: Mondzain
na odwrocie papierowa nalepka z odręcznym napisem: collection M.J. Baudinet MONDZAIN no 15

Cena wywoławcza:

50 000 zł droit de suite

Estymacja:

65 000 - 95 000 zł

02
02

Mela (Mutermilch Maria Melania) MUTER (1876 Warszawa - 1967 Paryż)

Martwa natura z winogronami

olej, płyta, 36,5 × 44 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: MUTER

Cena wywoławcza:

240 000 zł droit de suite

Estymacja:

280 000 - 300 000 zł

03
03

Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) MENKES (1896 Lwów -1986 Riverdale)

Siedząca kobieta

olej, płótno, 94 × 73 cm
sygn. p. d.: Menkes

Cena wywoławcza:

76 000 zł droit de suite

Estymacja:

85 000 - 100 000 zł

04
04

Henryk HAYDEN (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

Wzgórze Six-Fours w pobliżu Sanary, ok. 1925 r.

olej, płótno, 60 × 81 cm
sygn. p.d.: Hayden

Cena wywoławcza:

48 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

05
05

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Pejzaż z Sanary-sur-Mer, 1951 r.

olej, płótno, 60 × 73 cm
sygn. i dat. l. d.: Kisling 1951

Cena wywoławcza:

440 000 zł droit de suite

Estymacja:

600 000 - 700 000 zł

06
06

Bolesław BIEGAS (Koziczyn 1877 - Paryż 1954)

Chateau des Trésors (Pałac skarbów)

olej, płyta, 58,5 × 46 cm
sygnowany śr. d.: B. Biegas
na odwrocie papierowa nalepka z odręcznym opisem pracy i numerem 113

Cena wywoławcza:

55 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

07
07

Jean (Jan Mirosław) PESKÉ, PESZKE PESKE (ur. 1870 Golta - zm. 1949 Le Mans)

Ogrody Muzeum Rodina

olej, płótno, 65,5 × 81 cm
sygn. l. d.: Peské

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

08
08

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 Poraj -1951 Paryż)

Kwiaty

olej, płótno, 50 × 60 cm
sygn. p. d.: Terlikowski

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

09
09

Abraham WEINBAUM (1890 - 1943)

Bukiet kwiatów

olej, płótno, 65 x 54 cm,
sygn. p.d.: Awenbaum

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

10
10

Geografowie, ok. 1955 r.

olej, płótno, 78 × 88 cm
w p. d. pieczęć atelier

Cena wywoławcza:

36 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

11
11

Alicja HALICKA (Kraków 1894 - Paryż 1975)

Paryż - Widok na Pont des Arts i Notre Dame, l. 30. XX w.

olej, tektura, 31 × 41 cm
sygn. p. d.: Halicka

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

13 000 - 18 000 zł

12
12

Natan (Grunsweig) (Nathan) GRUNSWEIGH (Kraków 1880 - Kraków 1943)

Rue de la Corderie

olej, płótno, 38 × 55 cm
sygn. p. d.: Grunsweigh
na odwrocie opisany: Rue de la/Corderie

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

19 000 - 22 000 zł

13
13

(Kanelbaum) Rajmund KANELBA (1897-1960)

Łodzie w porcie

olej, tektura, 59 × 75 cm
sygn. l. d.: Kanelba

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 40 000 zł

14
14

Henryk (Chaim) EPSTEIN (1890 - 1944)

Port z łodziami

olej, płótno, 50 × 61 cm
sygn. l. d.: H. Epstein

Cena wywoławcza:

38 000 zł

Estymacja:

45 000 - 50 000 zł

15
15

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Akt, 1918

olej, płótno, 46,5 × 62,5 cm
sygn. i dat. l. d.: Kisling 1918
opisany na odwrocie: M. Kisling/Paris/ Fevrier 1918

Cena wywoławcza:

250 000 zł droit de suite

Estymacja:

320 000 - 350 000 zł

16
16

Martwa natura z kwiatami

olej, płótno, 65 × 46 cm
sygn. p. d.: H. Epstein

Cena wywoławcza:

19 000 zł

Estymacja:

28 000 - 35 000 zł

17
17

Portret kobiety

olej, płótno, 61 × 46 cm
sygn. i dat. p. d.: 1935 (?)/Wł. Terlikowski

Cena wywoławcza:

9 500 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 17 000 zł

18
18

Dziewczyna w chustce

olej, sklejka, 48,5 × 34,5 cm
sygn. l. g.: Kanelba

Cena wywoławcza:

7 500 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 13 000 zł

19
19

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

Dama z parasolką

olej, płótno, 41 × 33,5 cm
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz

Cena wywoławcza:

19 000 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 50 000 zł

20
20

Isaac ANTCHER (1899-1992)

Martwa natura z owocami

olej, płótno, 38 × 46 cm
sygn. l. d.: Antcher

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

13 000 - 17 000 zł

21
21

Jankiel ADLER (1895-1949)

Martwa natura, 1947 r.

olej, sklejka, 27 × 33 cm
sygn. p. d.: adler

Cena wywoławcza:

36 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 70 000 zł

22
22

Elisabeth RONGET (1893-1962)

Wazon z kwiatami

olej, tektura, 48 × 38 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: E. Ronget

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

23
23

Pinchus KRÉMEGNE (1890 - 1981)

Martwa natura z dzbanem i talerzem z owocami

olej, płótno, 37,5 × 45,5 cm
napis na odwrocie: Kremegne

Cena wywoławcza:

13 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

24
24

Martwa natura z owocami

olej, płótno, 23,5 × 29,5 cm
sygn. l. d.: Peské.

Cena wywoławcza:

6 500 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

25
25

Keja w Honfleur, 1933 r.

olej, płótno, 46 × 55 cm
sygn. p. d.: Hayden

Cena wywoławcza:

21 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

26
26

W porcie

olej, płótno, 27 × 41 cm
sygn. l..d.: H. Epstein

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

27
27

Pejzaż z południa Francji

olej, płótno, 38 x 46 cm
sygn. l.d.: Hayden

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

28
28

Kwiaty

olej, tektura, 66,5 × 50,5 cm w świetle ramy
sygn. i dat. l. d.: Peské/1916

Cena wywoławcza:

11 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

29
29

(Szreter) Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

olej, płótno, 54 × 73,5 cm
sygn. p. d.: Schreter
na odwrocie p. d. napis: Schreter

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

30
30

Etiuda dla Bilitis

gwasz, papier, 28 × 39 cm
sygn. monogramem wiązanym p. d.: SE

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

31
31

Pejzaż z Ibizy, 1935

olej, płótno, 60 × 81 cm
sygn. p. d.: Menkes
opisany na odwrocie: Menkes/Espagne/Ibiza

Cena wywoławcza:

70 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

32
32

Marc STERLING (1898 – 1976)

Martwa natura z ptakiem

olej, płótno, 24 × 19 cm
sygn. l. d.: M. Sterling

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

33
33

Maurice (Blumenkranc) BLOND (1899-1974)

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 65,5 × 54 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: M. Blond

Cena wywoławcza:

4 600 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

34
34

Martwa natura

olej, płótno, 33 × 41 cm
sygn. l. d.: Kremegne
na odwrocie napis: N morte

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

35
35

Domy wśród drzew

olej, płótno, 39 × 46 cm
sygn. l. d.: Kremegne

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

36
36

Max BAND (1900 - 1974)

Truskawki

olej, płótno, 19 × 23,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: Max Band

Cena wywoławcza:

4 600 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

37
37

Robert PIKELNY (1904 Łódź - 1986 Paryż)

Martwa natura

olej, płótno, 54 × 65 cm
sygn. p. d.: Pikelny

Cena wywoławcza:

6 500 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 10 000 zł

38
38

Marc STERLING (1898 – 1976)

Klatka

olej, papier, 63 × 48 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: M.Sterling

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

13 000 - 25 000 zł

39
39

Zygmunt (Sigmond) LANDAU (Łódź 1898 - 1962 Tel Aviv)

Portret Stefana Tymowskiego

olej, płótno, 80 × 66 cm
sygn. wraz z dedykacją l. g.: á St. Tymowski/ amicalement/ Landau

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

40
40

Martwa natura ze skrzypcami, 1971 r.

olej, płótno, 73 × 54 cm
sygn. i dat. l. g.: M.Blond 71

Cena wywoławcza:

8 500 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

41
41

Jacques GOTKO (1900 - 1944)

Pejzaż z chatami, 1927 r.

olej, płótno, 50 × 61 cm
sygn. i dat. p. d.: J Gotko 27
na odwrocie nalepka z paryskiej galerii Artés rue Vavin 26 á Montparnasse z numerem 231

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

42
42

Jan Wacław (Zawado) ZAWADOWSKI (1891-1982)

Pejzaż prowansalski

olej, płótno, 45,5 × 60,5 cm
sygn. l. d.: Zawado

Cena wywoławcza:

17 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

43
43

Roman KRAMSZTYK (1885 Warszawa -1942 Warszawa)

Staw, przed 1913 r.

olej, płótno, 62 × 83 cm
sygn. p. d.: R Kramsztyk
na odwrocie na krośnie nalepka z krakowskiego TPSP z 1913 roku z numerem 1617, odręcznie wpisanym autorem i tytułem oraz ceną 800R oraz pozostałości po innej nalepce

Cena wywoławcza:

78 000 zł

Estymacja:

90 000 - 100 000 zł

44
44

Czerwone dachy

olej, płótno, 46 × 55 cm
sygn. l. d.: Peské.

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

45
45

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Kos z drozdem, 1952 r.

olej, płótno, 24 × 33 cm
sygn. l. g.: Kisling

Cena wywoławcza:

72 000 zł droit de suite

Estymacja:

90 000 - 100 000 zł

46
46

Przyjęcie urodzinowe

olej, płótno, 46 × 61 cm
sygn. p. d.: Menkes

Cena wywoławcza:

86 000 zł droit de suite

Estymacja:

90 000 - 100 000 zł

47
47

Zamyślony

brąz, wys. 47 cm
sygn. u podstawy: B.BIEGAS EA I/ IV
oraz stempel odlewni AVANGINI FONDEUR
odlew współczesny

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł