Sopocki Dom Aukcyjny Warszawa

Aukcja Malarstwa Polskiego 2

11.07.2018 środa

19:00

Sopocki Dom Aukcyjny Warszawa

Nowy Świat 54/56

00-363 Warszawa

27.06 - 11.07.2018

Organizator aukcji dolicza do kwoty wylicytowanej opłatę aukcyjną oraz opłaty dodatkowe wynikające z oznaczeń katalogowych obiektu. Opłata aukcyjna stanowi część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. Do wybranych obiektów - oznaczonych w katalogu * - zostanie doliczona opłata wynikająca z tzw. droit de suite.

76 obiektów
01

Wojciech GERSON

Portret kobiety, 1891 r.

olej, płótno, 56 x 44 cm,
sygn. i dat. l.d.: Wojciech Gerson / 1891

Cena wywoławcza:

110 000 zł

Estymacja:

120 000 - 140 000 zł

02

Leopold LOEFFLER

Chłopiec z pieskiem

olej, płótno dublowane, 69 x 55 cm

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

03

Florian CYNK

Portret Pani Genowefy, 1887 r.

olej, płótno, 37 x 30 cm (owal),
sygn. l.d.: .Cy(…), opisany na odwrocie: Florian Cynk./1887 r./portret Pani Genowefy

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

04

Zygmunt ROZWADOWSKI

Książe Józef Poniatowski z orszakiem

olej, płótno naklejone na płytę, 52 x 100 cm,
sygn. l.d.: Z.Rozwadowski

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

05

Jerzy KOSSAK

Polowanie par force, 1930 r.

olej, tektura, 70 x 100 cm,
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Kossak / 1930

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

06

Jan ROSEN

Szkoła kawalerzysty, 1926

gwasz, akwarela, tektura, 48 x 60 cm,
sygn. i dat. p. d.: J. Rosen 1926,

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

07

Wojciech KOSSAK

Pomoc przyjaciela, 1929 r.

olej, płótno dublowane, 98 x 78 cm,
sygn. p.d.: Wojciech Kossak 1929

Cena wywoławcza:

48 000 zł

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

08

Stanisław BAGIEŃSKI

Pytanie o drogę, 1947 r.

olej, płyta, 52 x 67,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: S. Bagieński/1947

Cena wywoławcza:

11 500 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

09

Leonard WINTEROWSKI

Potyczka ułanów z bolszewikami, 1925 r.

olej, tektura, 50 x 70 cm,
sygn. p.d.: Leonard Winterowski / Warszawa 1925

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

10

Alfons KARPIŃSKI

Święto Jordanu, ok. 1910 r.

olej, tektura, 49 x 68 cm,
sygn. l.d.: akarpiński

Cena wywoławcza:

68 000 zł droit de suite

Estymacja:

85 000 - 100 000 zł

11

Fryderyk PAUTSCH

Wesele huculskie

olej, płótno, 97 x 137 cm,
sygn. p.d.: F. Pautsch

Cena wywoławcza:

49 000 zł droit de suite

Estymacja:

62 000 - 70 000 zł

12

Wincenty WODZINOWSKI

Matka z dzieckiem

olej, tektura, 35 x 47 cm,
sygn.l.d.: W. Wodzinow.

Cena wywoławcza:

5 200 zł

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

13

Włodzimierz TETMAJER

Kobieta z Bronowic na wozie

olej, płyta, 28 x 38 cm,
sygn. P.d.: WT

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

14

Józef RAPACKI

W drodze do Emaus, 1925 r.

olej, tektura, 70 x 77 cm,
sygn. i dat. p.d.: JÓZEF RAPACKI 1925/OLSZANKA

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

26 000 - 32 000 zł

15

- WITKIEWICZ Stanisław Ignacy WITKACY

Portret męski, IV 1929 r.

pastel, papier beżowy, 64,8 x 47,5 cm,
sygn. p.d.: IV / 1929 / Witkacy /..., l.d. w owalu: T.E+D

Cena wywoławcza:

60 000 zł

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł

16

Alfons KARPIŃSKI

Portret kobiety w czarnej sukni

olej, tektura, 68 x 57 cm,
p.d.: akarpiński (słabo czytelne)

Cena wywoławcza:

11 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

17

Jerzy KOSSAK

Leda z łabędziem, 1929 r.

olej, płótno, 59 x 109 cm,
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Kossak 1929

Cena wywoławcza:

26 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 40 000 zł

18

Edward OKUŃ

Apoteoza Jesieni, 1916 r

olej, płótno, 40 x 70 cm,
sygn. i dat. l.d.: EOKVN.1916 (monogram wiązany),
na odwrocie blejtramu nalepka Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie.

Cena wywoławcza:

80 000 zł droit de suite

Estymacja:

120 000 - 140 000 zł

19

Alfons KARPIŃSKI

Portret damy

olej, płótno, 150 x 95 cm,
sygn. p.śr.: a.karpiński,
na odwrocie nalepka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1959 roku oraz autorskim tytułem: "Portret Pani Sch."

Cena wywoławcza:

42 000 zł droit de suite

Estymacja:

55 000 - 60 000 zł

20

Wlastimil HOFMAN

Pogrzeb ptaszka

olej, płyta, 35 x 50 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil/Hofman

Cena wywoławcza:

22 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

21

Jerzy KARSZNIEWICZ

Dzieci na łące, 1903-1904 r.

olej, płótno, 57 x 67,5 cm,
sygn. p.d.: Jerzy Karszniewicz / Kraków 1903-1904

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

22

Wlastimil HOFMAN

Kwiat głogu, ok. 1920 r.

olej, tektura, 27 x 35 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann
na odwrocie naklejka wystawowa Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie, Pl. Św. Ducha 1 "Dom Artystów", 1/7 1920

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

23

Jan STANISŁAWSKI

Pejzaż z drzewami

olej, tektura, 19,7 x 26,3 cm,
sygn. l.d.: JAN STANISŁAWSKI

Cena wywoławcza:

60 000 zł

Estymacja:

90 000 - 110 000 zł

24

Wincenty WODZINOWSKI

Baba ciągnąca pijanego męża

olej, płótno dublowane, 91 × 140 cm,
sygn. p.d.: W. WODZINOWSKI/ GIBKÓWKA,
na krośnie fragment nalepki z zatartym napisem ołówkiem

Cena wywoławcza:

80 000 zł

Estymacja:

125 000 - 145 000 zł

25

Stefan FILIPKIEWICZ

Krynica

olej, płótno, 60 × 80,5 cm
sygn. i opisany p. d.: Stefan Filipkiewicz/Krynica

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

26

Mieczysław FILIPKIEWICZ

Pejzaż zimowy, 1944 r.

tech. mieszana, tektura, 50 x 69 cm,
sygn. i dat. p.d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ / 1944

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

27

Kazimierz Teofil POCHWALSKI

Gospodarz z Bronowic, 1931 r.

olej, tektura, 41 x 33 cm w świetle ramy,
sygn. i dat. p.g.: Kaz. Pochwalski/1931

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

28

Antoni KOZAKIEWICZ

Góralskie zaloty, 1919 r.

olej, płótno, 76 x 60 cm,
sygn. p.g.: A. Kozakiewicz 1919

Cena wywoławcza:

32 000 zł

Estymacja:

36 000 - 40 000 zł

29

Alfred TERLECKI

Czarny Staw Gąsienicowy, 1918 r.

olej, płótno, 80 x 97 cm,
sygn.p.d.: A. TERLECKI 1918

Cena wywoławcza:

9 500 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

30

Stanisław GAŁEK

Portret dziewczynki w zakopiańskiej ramie, 1901 r.

olej, płótno, 45 x 34,5 cm,
sygn. I dat.p.g.: St. Gałek 1901

Cena wywoławcza:

6 200 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

31

Stanisław SZWARC

Owce na hali

olej, tektura, 31 x 48,5 cm,
sygn. p.d.: St Schwarz

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

32

Christo MENDOLY-STEFANOFF

Mostek nad potokiem górskim, 1943 r.

olej, płótno, 120 x 101 cm,
sygn. i dat. p.g.: chr. Stefanoff/ 943

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

33

Marian MOKWA

Żaglowiec na morzu

olej, płótno, 66 x 99 cm,
sygn. l.d.: Mokwa

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

34

Władysław JAROCKI

Helka, 1937 r.

olej, płótno, 60,5 x 75 cm,
sygn. i dat. p.d.: Wład Jarocki 1937,

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

35

Włodzimierz ZAKRZEWSKI

Kutry w Łebie, 1960 r

olej, tektura, 46 x 60 cm,
sygn. i dat. śr.d.: W.Zakrzewski 1960 / Kutry w Łebie

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

36

Michał WYWIÓRSKI GORSTKIN

Pejzaż, 1917 r.

olej, płótno, 56 x 76 cm,
sygn. i dat. l.d.: M. Wywiórski 1917 r.

Cena wywoławcza:

34 000 zł

Estymacja:

45 000 - 50 000 zł

37

Jerzy POGORZELSKI

Pastuszkowie

olej, płótno, 80 x 100 cm,
sygn. p.d.: Pogorzelski

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

13 000 - 18 000 zł

38

Wiktor KORECKI

Rozlewisko z kaczeńcami

olej, płyta, 49 x 69 cm,
sygn. l.d.: WIKTOR KORECKI

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

39

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA

Przed dworkiem

olej, tektura, 17 x 24 cm w świetle passe-partout,
sygn. l.d.: B. RYCHTER-JANOWSKA

Cena wywoławcza:

3 200 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

40

Jan Erazm KOTOWSKI

Para bryczek na drodze

olej, tektura, 47,5 x 69 cm w świetle oprawy,
sygn. l.d.: Jan Kotowski

Cena wywoławcza:

4 500 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

41

Stefan POPOWSKI

W puszczy, przed 1915 r.

olej, płótno, 65 x 120 cm,
sygn. i dat. l.d.: STEF. POPOWSKI 1915,
na odwrocie nalepka wystawowa z opisem i tytułem obrazu

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

42

Jerzy KOSSAK

Epizod z wojen napoleońskich, 1940 r.

olej, tektura, 30 x 50 cm,
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Kossak / 1940

Cena wywoławcza:

9 500 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

43

Jan GRUBIŃSKI

Las zimą

olej, płótno, 100 x 150 cm,
sygn. l.d.: J.Grubiński

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

44

Wojciech KOSSAK

Napad wilków

olej, płótno, 69 x 99 cm,
sygn. i dat.l.d.: Wojciech Kossak/1933
na odwrocie napis: moja robota/Wojciech Kossak

Cena wywoławcza:

46 000 zł

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

45

Władysław WANKIE

Kaczor

olej, płótno wzmacniane, 66 × 56 cm
sygn. p. d.: Władysław Wankie

Cena wywoławcza:

50 000 zł

Estymacja:

70 000 - 80 000 zł

46

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA

W salonie

olej, tektura, 25,5 x 33,5 cm,

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

Estymacja:

7 500 - 8 500 zł

47

Ludwik MISKY

W parku

olej, tektura, 71 x 50 cm,
sygn. p.d.: Lmisky,
na odwrocie pieczęć ze składu Róży Aleksandrowicz w Krakowie oraz dopisek ołówkiem Park Stryjsko

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

48

Erno ERB

Przekupki

olej, płyta, 34 × 49 cm w świetle ramy,
sygn. l. d.: E.Erb

Cena wywoławcza:

9 500 zł

Estymacja:

13 000 - 15 000 zł

49

Stanisław KACZOR-BATOWSKI

Czwórka przed dworem, 1913 r.

olej, płótno, 48,7 x 80,5 cm,
sygn. i dat. l.d.: S. K. Batowski / 30-XII 1913

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

50

Tadeusz MAKOWSKI

Martwa natura z gruszkami

olej, płótno (dublowane), 37,5 x 45,5 cm,
niesygnowany

Cena wywoławcza:

80 000 zł

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł