Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Gdańsk

Aukcja Prac na Papierze

14.07.2018 sobota

17:00

ul. Długa 2/3

80-827 Gdańsk

25.06 - 14.07.2018

W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Opłata będzie obliczana gdy równowartość kwoty wylicytowanej przekroczy 1000 zł. Do 500 000 zł wynosi 5% od kwoty wylicytowanej, a powyżej 500 000 wynosi 3% od kwoty wylicytowanej.

116 obiektów
001

Andrzej PRONASZKO

Martwa natura z książką

akwarela, papier, 34 x 44 cm
sygn. p. d.: Pronaszko
na odwrocie pieczęć: ZE ZBIORÓW /Henryka Bednarskiego /ze Lwowa/ L. p. 686

Cena wywoławcza:

2 200 zł droit de suite

Estymacja:

002

Wacław BOROWSKI

Kobiety z łanią, 1919 r.

pastel, papier, 32 × 38,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: W Borowski/1919

Cena wywoławcza:

32 000 zł droit de suite

Estymacja:

003

- WITKIEWICZ Stanisław Ignacy WITKACY

Portret Marii z Kopycińskich Bursowej, 1934 r.

pastel, papier brązowy, 63 x 49 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. l. d.: NPNπ + 6f / Witkacy III/ 1934 / (TB +d)

Cena wywoławcza:

90 000 zł

Estymacja:

004

Jan (Dubczak) RUBCZAK

Widok na Krakowskie Planty

akwarela, papier, 31,5 x 69 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Jan Rubczak
na odwrocie papierowa nalepka z dedykacją z 1932 r. oraz nalepka z wystawy w Lesznie z tego samego roku

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

005

Wilhelm KOTARBIŃSKI

Kobiety na tarasie

akwarela, papier, 47,5 x 32,2 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: W. Kotarbińsky/Roma

Cena wywoławcza:

36 000 zł

Estymacja:

006

Wojciech KOSSAK

Potyczka, 1904 r.

gwasz, akwarela, karton, 35 x 26,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak/Wiedeń 1904

Cena wywoławcza:

19 000 zł

Estymacja:

007

Andrzej (Jędrzej) GRABOWSKI

Portret mężczyzny i chłopca

Portret mężczyzny z fajką
ołówek, kredka, papier, 26,5 x 20,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: JB Grabowski, opis. śr. d.: JKowaluk ze Streptowa

Portret chłopca, 1862 r.

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

008

Jacek MALCZEWSKI

Trzej chłopcy w parku

akwarela, ołówek, papier, 28 × 42 cm
sygn. śr. d.: JMalczewski
na odwrocie okrągła pieczątka z herbem Tarnawa i napisem: ze Zbiorów Marji Malczewskiej

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

009

Wojciech GERSON

Fenicjanin, 1881 r.

akwarela, tusz, papier, 16,5 x 11 cm
sygn. p. d.: W. Gerson oraz dat. l. d.: Warszawa d 28 Stycznia 1881 r, opis. śr. d.: Fenicjanin

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

010

Wojciech GERSON

Strój egipski, 1881 r.

tusz, papier, 16,5 x 11 cm
sygn. p. d.: W Gerson oraz dat. l. d.: Warszawa d 28 Stycznia 1881 r
ubytek dolnej krawędzi

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

011

Wojciech GERSON

Rzymska paenula, 1881 r.

akwarela, ołówek, papier, 16,5 x 11 cm
dat. p. d.: War d 8/III 1881 r oraz opis. śr. d.: Rzymska Panenula

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

012

Wojciech GERSON

Frygia Lidja Pamfilija Trvada, 1881 r.

sygn. p. d.: monogram wiązany WG oraz dat. l. d.: d 15 Lut 1881, opis śr. d.: Frygia Lidja Pamfilija Trvada

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

013

Henryk SIEMIRADZKI

Studium z natury do sceny rodzajowej, l. 1870-1880

ołówek, pastel, papier, 43 x 33,5 cm w świetle passe-partout
napis odręczny p. d.: Henryk Siemiradzki/Studjum z natury/do sceny rodzajowej/Rzym (...) -Grudzień

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

014

Daniel Mikołaj CHODOWIECKI

Konny portret dyrektora teatru, ok. 1780 r.

tusz, gwasz, papier, 13,5 x 16,5 cm
sygn. p. d.: Chodowiecki
ubytki papieru w dwóch miejscach przy krawędziach

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

015

Teodor AXENTOWICZ

Starość i młodość

pastel, tektura, 100 x 69,5 cm
na odwrocie pieczęć składu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie

Cena wywoławcza:

40 000 zł

Estymacja:

016

Rafał WĄSOWICZ

Pejzaż zimowy

akwarela, gwasz, tektura, 24,5 x 36,5 cm w świetle ramy
sygn. u dołu: Rafał Wąsowicz

Cena wywoławcza:

400 zł

Estymacja:

017

Zenon ANISZEWSKI

Zimą, 2002 r.

akwarela, papier, 48,5 × 67 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. d.: Aniszewski/2002

Cena wywoławcza:

750 zł droit de suite

Estymacja:

018

Adam SETKOWICZ

Scena rodzajowa zimą

akwarela, papier, 21 x 37 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

019

Jakub GLASNER

Portret kobiety

pastel, papier, 66 x 47 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: W dowód/serdecznej przyjaźni/JGlasner/Bielsko 19/10 38
po konserwacji

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

020

Józef UJHELI

Dziewczyna w stroju łemkowskim

pastel, papier, 58 x 46 cm w świetle passe-partout
sygn. p. g.: Ujhelyi

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

021

Franciszek SIEDLECKI

Matka Boska Gromniczna

technika mieszana, papier, wym. kompozycji 21,7 x 18,7 cm
sygn. l. d.: F. Siedlecki
na odwrocie nalepka z nazwiskiem i tytułem pracy oraz datą "1937"

Cena wywoławcza:

1 400 zł

Estymacja:

022

Leopold GOTTLIEB

Posiłek

akwarela, papier, 36 x 26 cm
sygn. l. d.: L. Gottlieb

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

023

nieokreślony, XIX/XX w. ARTYSTA

Portret mężczyzny - Wacław Koniuszko (?)

akwarela, papier, 8 x 12 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

024

Szymon MÜLLER

Dziewczyna na krześle, 1925 r.

akwarela, papier, 67 x 42 cm
sygn. i dat. p. d.: Szymon Müller 1925/Kraków
po konserwacji

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

025

Adam BATYCKI

Panorama Poznania

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 49 x 68 cm
sygn. p. d.: ABatycki

Cena wywoławcza:

1 900 zł droit de suite

Estymacja:

026

Salonik

akwarela, gwasz, papier, 34,5 x 25 cm
sygn. nieczytelnie l. d.: M. v. Liaffert (?)

Cena wywoławcza:

750 zł

Estymacja:

027

(FABIAŃSKI) Rudolf Erazm FABIJAŃSKI

Widok Rynku Głównego w Krakowie

akwarela, papier, 15,5 x 29,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Fabijański

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

028

Jan MATEJKO

Wianki

ołówek, papier naklejony na tekturę, 13 x 9 cm
sygn. i dat. p. d.: JM/1875, opis. l. d.: Wianki

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

029

Jan MATEJKO

Do instalacji Cystersów w Polsce, 1888 r.

ołówek, papier, 24,5 x 19,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: monogram wiązany JM/1888 r., opis. śr. d.: do installacyi Cystersów w Polsce
na odwrocie nalepka Salonu Artystycznego Feliksa Richlinga w Warszawie

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

030

Karol FRYCZ

Bolesław Puchalski jako poseł w sztuce Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904 r.

litografia barwna, 39,5 x 26,5 cm w św. passe-partout, sygn. na kamieniu p. d.: FK, p. g.: Eros i Psyche/Poseł

Cena wywoławcza:

450 zł droit de suite

Estymacja:

031

Georges SCOTT

Studium umundurowania

akwarela, papier, 37 x 41 cm w świetle oprawy

Cena wywoławcza:

1 300 zł

Estymacja:

032

Feliks TOPOLSKI

Zagłoba, 1934 r.

tusz, akwarela, papier, 28,5 × 20,5 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem wiązanym i dat. p. d.: FT/34

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

Estymacja:

033

Feliks TOPOLSKI

Zagłoba z Ketlingiem

tusz, akwarela, papier, 28 × 21 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem wiązanym l. d.: F.T.

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

Estymacja:

034

Portret doktora Zdzisława Skibińskiego, 1926 r.

pastel, papier, 69 x 46 cm w świetle passe-partout
sygn. śr. d.: Witkacy, opis. p. d.: T.C w owalu, NP7/11IV1926/trzy litery w trójkącie

Cena wywoławcza:

65 000 zł

Estymacja:

035

Stanisław CHLEBOWSKI

Chłopiec z trąbką, 1952 r.

akwarela, gwasz, papier, 31 x 21 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. śr. d.: St. Chlebowski 52

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

036

Henryk BERLEWI

Projekt kostiumu aktora teatru Variete

akwarela, papier, 41 x 31 cm w świetle passe-partout
sygn. śr. d.: H. Berlewi
po konserwacji

Cena wywoławcza:

5 800 zł droit de suite

Estymacja:

037

Felicja PACANOWSKA

Portret kubistyczny, 1952 r.

gwasz, pastel papier, 63 x 48 cm
sygn. i dat. l. d.: F. Pacanowska 52
na odwrocie pieczęć: Atelier Pacanowska

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

038

Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) MENKES

W kawiarni

pastel, papier, 35 x 24 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Menkes

Cena wywoławcza:

15 500 zł droit de suite

Estymacja:

039

Henryk (Chaim) EPSTEIN

Myśliwy z psami

tusz, papier, 25 x 32,5 cm
sygn. p. d.: H. Epstein

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

040

Henryk (Chaim) EPSTEIN

Dorożka

pastel, ołówek, papier, 24 x 33 cm
sygn. p. d.: H. Epstein. [faksymile]

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

041

Henryk (Chaim) EPSTEIN

Studium postaci

pastel, ołówek, papier, 31 x 23 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:

1 700 zł

Estymacja:

042

Henryk (Chaim) EPSTEIN

Kobiety przy balustradzie

pastel, ołówek, papier, 23 x 31 cm w świetle passe-partout
papier lekko naddarty w lewym górnym rogu

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

043

Tymon NIESIOŁOWSKI

Akt

kredka, papier, 38,5 x 25,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Tymon

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

044

Tymon NIESIOŁOWSKI

Młodzieniec z mandoliną

akwarela, kredka, papier, 42 x 33 cm w świetle passe-partout
sygn. p. śr.: Tymon

Cena wywoławcza:

4 200 zł droit de suite

Estymacja:

045

Jan (Dubczak) RUBCZAK

Droga w lesie

akwarela, papier, 26 x 35 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Rubczak

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

046

Stanisław ELESZKIEWICZ

Powrót do miasta

gwasz, papier, 35,5 x 47,5 cm
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
na odwrocie szkic ołówkiem

Cena wywoławcza:

5 800 zł droit de suite

Estymacja:

047

Franciszek ZAJCHOWSKI

Bryczka

akwarela, ołówek, papier, 14 x 22 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem p. d.

Cena wywoławcza:

700 zł

Estymacja:

048

Słojowski (XIX/XX w.)

Góral z fajką, 1920 r.
akwarela, papier, 32 x 20,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Słojowski/1920 r.

Cena wywoławcza:

900 zł

Estymacja:

049

Henryk (Chaim) EPSTEIN

Pajzaż zimowy z rzeką

akwarela, gwasz, papier, 40,5 x 54 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p.d.: H. Epstein

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

050

Jan Erazm KOTOWSKI

Przerwa w podróży, 1918 r.

akwarela, papier, 36 x 56 cm
sygn. i dat. p. d.: Jan Kotowski/1918

Cena wywoławcza:

1 100 zł droit de suite

Estymacja: