Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Warszawa

Aukcja Prac na Papierze: Sztuka Współczesna

20.03.2019 środa

19:00

ul. Nowy Świat 54/56

00-363 Warszawa

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

190 obiektów
001
001

Marian BOGUSZ (1920-1980)

Bez tytułu, 1959 r.

gwasz, papier, 13, 5 x 20,5 cm,
sygn. i dat. ołówkiem p.d.: mb 59

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

002
002

Marian BOGUSZ (1920-1980)

Bez tytułu, 1959 r.

gwasz, papier, 14 x 19 cm,

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

003
003

Adam MARCZYŃSKI (1908 - 1985)

Kompozycja geometryczna

rysunek, papier, 36 x 48 cm,
sygn. p.d.: marczyński, na odwrocie pieczątka: Zbiór Dzieł Adama Marczyńskiego, podpisana: Jolanta Marczyńska

Cena wywoławcza:

6 800 zł

004
004

Adam MARCZYŃSKI (1908 - 1985)

Kompozycja geometryczna, 1962 r.

akwarela, papier, 34 x 23 cm

Cena wywoławcza:

6 200 zł

005
005

Jan TARASIN (1926-2009)

Horyzont, 1982 r.

akwarela, papier, 38 x 55 cm,
sygn. i dat. l.d.: JTarasin 82

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

006
006

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925, Częstochowa)

Kompozycja niebieska

akwarela, karton, 76 x 53 cm

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

007
007

Józef SZAJNA (1922, Rzeszów - 2008, Warszawa)

Wir, 1993 r.

ołówek, kredka, papier, 32,5 x 23,5 cm

Cena wywoławcza:

4 400 zł

008
008

Grudzień 81, 1982 r.

rysunek, akryl, papier, 47 x 46 cm,
sygn. p.d.: Szajna 82

Cena wywoławcza:

5 000 zł

009
009

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Figura osiowa, 1959 r.

tusz, gwasz, papier milimetrowy, 43 x 58 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: LEBENSTEIN, l.d.: LEBENSTEIN, na odwrocie naklejka Galerii Moos w Toronto

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

010
010

Danuta LESZCZYŃSKA-KLUZA (ur. 1926, Przemyśl)

Piorun - ogień i woda, 1999 r.

akwarela, papier, 68 x 45 cm,
sygn. i dat. śr. d.: 1999 D.LESZCZYŃSKA-KLUZA

Cena wywoławcza:

2 800 zł

011
011

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)

Noc, zorza, boska szata, jarzenie, 1987 r.

monotypia, papier, 21,5 x 16,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1987 , opisana l.d.: słowa 38/50

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

012
012

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

Kompozycja, 2002 r.

heliografia, papier, 36 x 30 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. ołówkiem p.d.: BEKSIŃSKI 2002, opisana p.d.: 3/50

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

013
013

Wanda CZEŁKOWSKA (ur. 1930)

Z cyklu Konstrukcja, 1967 r.

węgiel, brystol, 70 x 70 cm

Cena wywoławcza:

16 000 zł

014
014

Tomasz TATARCZYK (1947-2010)

Bukowina, 1997 r.

węgiel, kredka, papier, 72 x 101 cm,
sygn. p.d.: Tomasz/Tatarczyk/1997

Cena wywoławcza:

19 000 zł

015
015

Igor MITORAJ (1944 Oederan w Niemczech-2014 Pietrasanta w Toskanii)

Akt męski

litografia, papier kremowy, 66 x 51 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: Mitor / 15/50.

Cena wywoławcza:

2 500 zł

016
016

Krystyn ZIELIŃSKI (1929 - 2007)

CVIII-91A, 1991 r.

technika własna, papier, 52 x 63 cm,
sygn. i dat. p.d.: Krystyn Zieliński CVIII-1991 A

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

017
017

Antoni STARCZEWSKI (1924-2000)

Bez tytułu, 1986 r.

suchy tłok, papier, 65 x 50 cm,
sygn. i dat. p.d.: antoni Starczewski 1986, opisany l.d.: re 1/g, śr.d.: e. a.

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

018
018

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

akwarela, papier, 50 x 65 cm,
sygn. p.d.: T. Dominik

Cena wywoławcza:

7 500 zł

019
019

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

akwarela, papier, 48 x 63 cm,
sygn. p.d.: T. Dominik

Cena wywoławcza:

7 500 zł

020
020

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)

Bez tytułu, 1978 r.

sepia, papier, 47 x 34,5 cm,
sygn. p.d.: JTch78

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

021
021

Piotr Tadeusz POTWOROWSKI (1898-1962)

Projekt kostiumu III

technika malarska, papier, 33 x 24,5 cm (wym. arkusza), opis. p. g.: "Faust", l.g.: Homonkulus

Cena wywoławcza:

2 600 zł droit de suite

022
022

Projekt kostiumu I

technika mieszana, papier, 34,5 x 24,5 cm (wym. arkusza), opis. p. g.: Faust, l. śr.: Cała w niebieskim tonie/ tylko włosy rudawe lila

Cena wywoławcza:

2 600 zł droit de suite

023
023

Teresa PĄGOWSKA (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

Kompozycja, 1990 r.

kolaż, papier, 50 x 37 cm,
sygn. i dat. p.d.: T. Pągowska 90

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

024
024

Postać, 1987 r.

kolaż, papier, 48,5 x 34 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.d.: Teresa Pągowska 87

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

025
025

Cycki, 1998 r.

akwarela, papier, 40 x 28 cm w świetle passe-partot,
sygn. i dat. p.d.: 98/Szajna, opisany l.d.: Cycki

Cena wywoławcza:

5 000 zł

026
026

Pajacco, 2000 r.

kolaż, papier, 72 x 55 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: Szajna/2000

Cena wywoławcza:

12 000 zł

027
027

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

Nieborów, sterta, 1998 r.

pastel, papier, 41 x 29 cm,
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jacek Sempoliński, kwiecień 98/Nieborów, sterta/Panu Profesorowi Borkowskiemu z wdzięcznością i podziwem/J. sempoliński/2.VI.98

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

028
028

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

Męćmierz, Wisła, 1998 r.

pastel, papier, 34 x 25 cm,
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jacek Sempoliński, kwiecień 98/Męćmierz, Wisła/Panu Profesorowi Borkowskiemu w dodatku/Jacek Sempoliński21.VI. 98

Cena wywoławcza:

2 200 zł droit de suite

029
029

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

Czaszka, 1998 r.

akryl, papier, 100 x 70 cm, opisany z tyłu: Sempoliński 2.IV.98/ Czaszka

Cena wywoławcza:

4 500 zł

030
030

Kompozycja, 1962 r.

rysunek, tusz, piórko, papier, 30 x 20 cm,
sygn. i dat. l.d.: BEKSIŃSKI 62

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

031
031

Jan BERDYSZAK (1934 Zawory - 2014 Poznań)

Projekt wyobrażenia, 1990 r.

technika własna, papier, 21 x 31 cm,
sygn. l.d.: JAN/BER/DYSZ/AK, opisany śr.d.: projekt wyobrażenia

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

032
032

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

Judaica, 1964 r.

linoryt, papier, 16 x 12 cm,
sygn. u dołu: Judaica 13/20 Duda - G. 1964

Cena wywoławcza:

750 zł droit de suite

033
033

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

Judaica, 1964 r.

linoryt, papier, 20 x 14 cm,
sygn. u dołu: Judaica 2/20 Duda - G.1964

Cena wywoławcza:

750 zł droit de suite

034
034

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Bez tytułu, 1960 r.

drzeworyt, papier, 17 x 11 cm,
sygn. l.d.: ołówkiem JN 1960

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

035
035

Tadeusz BRZOZOWSKI (1918-1987)

Bez tytułu, 1960 r.

drzeworyt, papier, 16 x 12 cm (zadruk),
sygn. i dat. ołówkiem p.d.: t. Brzozowski/60

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

036
036

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

Abstrakcja, 2012 r.

serigrafia, papier, 100 x 70 cm,
sygn. l.d.: 4 listopada 2012 -10/50 - S.Fijałkowski - ołówek

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

037
037

18 października 1983, 1983 r.

tusz, papier, 70 x 50 cm,
sygn. p.d.: Fijałkowski, opisany l.d.: 18 października 1983

Cena wywoławcza:

11 000 zł

038
038

Projekt scenografii III

technika mieszana, papier, 22,5 x 37 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: P. POT

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

039
039

Tadeusz KANTOR (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Malarstwo

tusz, papier milimetrowy, 38,5 x 28,5 cm w świetle oprawy,
sygn. p.d.: TKantor

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

040
040

Bez tytułu, z Teki "Konfrontacje 63", 1963 r.

litografia, papier, 19,5 x 18 cm w świetle passe-partout,
sygn. na kamieniu p.ś.: Kantor

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

041
041

Franciszek STAROWIEYSKI (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Bez tytułu, 1987 r.

pastel, papier, 50 x 64,5 cm,
sygn. l. d.: monogram FS | 1687/ W

Cena wywoławcza:

9 800 zł droit de suite

042
042

Jan Marcin SZANCER (1902 Kraków - 1973 Warszawa)

Homar na półmisku

tusz, piórko, papier, 22,5 x 31 cm,
sygn. p.d.: jms.

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

043
043

Szatan i święty

pastel, papier, 19 x 27,5 cm,
sygn. monogramem p.d. oraz opisany u dołu: szatan&święty

Cena wywoławcza:

4 500 zł droit de suite

044
044

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

Głuchołazy 2

akwarela, gwasz, papier, 36 x 25 cm,
sygn. p.d.: Pinxit/Jerzy Duda-Gracz, opisany u dołu Głuchołazy 2 akwarela nr 369

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

045
045

Signum II

akwarela, karton, 70 x 60 cm,
sygn. l.d.: pieczątka: JAN/BER/DYSZ/AK/1969

Cena wywoławcza:

17 000 zł droit de suite

046
046

Roman OPAŁKA (1931 Abbeville - 2011 Rzym)

Ilustracja (dwie postaci), ok. 1965 r.

gwasz, papier, 28 x 24,5 cm,
sygn. p.d.: OPAŁKA

Cena wywoławcza:

7 800 zł droit de suite

047
047

Ilustracja (Minotaur), ok. 1965 r.

gwasz, papier, 27,5 x 24 cm
sygn. p.d.: OPAŁKA

Cena wywoławcza:

7 800 zł droit de suite

048
048

Halszka, lata. 50 XX w.

pastel, papier, 35,5 x 25 cm,
sygn. na odwrocie: R. OPAŁKA

Cena wywoławcza:

3 500 zł

049
049

Portret, lata 50. XX w.

węgiel, papier, 32, 5 x 23 cm,
sygn. na odwrocie: R. OPAŁKA

Cena wywoławcza:

4 000 zł

050
050

Replika

flamaster, papier, 38 x 27 cm

Cena wywoławcza:

5 000 zł