Antiqua et Moderna. Dom aukcyjny i galeria

Aukcja Sztuki Nowoczesnej

06.06.2019 czwartek

19:00

Mamaison Hotel Le Regina, ul. Kościelna 12

Warszawa

Antiqua et Moderna, ul. Freta 19

Warszawa

53 obiekty
01
01

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

PEJZAŻ, 1899 r.

olej/płótno, 44 x 30 cm
sygnowany p.d.: Bratkowski 1899

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

02
02

Roman Kazimierz KOCHANOWSKI (1857 Kraków - 1945 Freising, Bawaria)

PEJZAŻ JESIENNY

olej/sklejka, 10,5 x 17,6 cm
sygnowany p.d.: R. Kochanowski
na odwrocie nalepka: Muzeum Okręgowe im. J. Malczewskiego z wystawy „Józef Brandt - uczniowie i przyjaciele” grudzień 1998 - lipiec 1999

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 15 000 zł

03
03

Jacques (Jakub Cukier) ZUCKER (1900 - 1981 Nowy Jork)

PEJZAŻ WIEJSKI

olej/płótno,46, 5 x 56 cm
sygnowany p.d.: JZUCKER

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

04
04

PEJZAŻ

olej/płótno,50 x 65 cm
sygnowany p.d.: JZUCKER

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 19 000 zł

05
05

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

SIEDZĄCY CHŁOPIEC

olej/ tektura, 58,5 x 45,5 cm w świetle passe-partout
sygnowany p.d.: l. gottlieb
opisany na odwrocie: l. gottlieb | No 264 | 6184

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

06
06

- WITKIEWICZ Stanisław Ignacy WITKACY (1885-1939)

PORTRET BRONISŁAWY WŁODARSKIEJ, 1937-1938 r.

pastel/papier, 63,5 x 48 cm w świetle oprawy
sygnowany i datowany l.d.: Ignacy Witkiewicz 1937 IX | poprawione Napa 29/IV
1938 [ P.KO] [T ]
pd.: (T.B+a) NP | NTT + (FBZ)

Cena wywoławcza:

55 000 zł

Estymacja:

65 000 - 75 000 zł

07
07

Alfred LENICA (1899 - 1977)

SPOSOBY BYTÓW, 1965 r.

olej/płótno, 54 x 65 cm
sygnowany p.d.: Lenica
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: A. Lenica | 1965 | „Sposoby bytów” | 54 x 65 oraz pieczątka na płótnie Desa | Galeria Sztuki Współczesnej | „Zapiecek”

Cena wywoławcza:

36 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

08
08

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

W OAZIE, 1988 r.

gwasz, akwarela/papier, 67 x 49 cm
sygnowany i datowany p.d.: Lebenstein 88

Cena wywoławcza:

23 000 zł droit de suite

Estymacja:

28 000 - 30 000 zł

09
09

Władysław HASIOR (1928-1999)

ASAMBLAŻ, 1971 r.

sklejka/papier, folia metalizowana, koraliki, 80 x 160 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: HASIOR.W.1971

Cena wywoławcza:

55 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

10
10

Zbigniew MAKOWSKI (ur. 1930)

BEZ TYTUŁU, ok. 1960 r.

olej/płótno, 64,5 x 50,5 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: Zbigniew Makowski (około 1960)

Cena wywoławcza:

38 000 zł

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

11
11

Maria Ewa ŁUNKIEWICZ-ROGOYSKA (1895-1967)

HUTNICY, 1961 r.

olej/płótno, 100 x 73 cm
sygnowany po prawej M. EWA ŁUNKIEWICZ-ROGOYSKA 1961

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

24 000 - 30 000 zł

12
12

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

MARTWA NATURA, 1980 r.

olej/płótno, 90 x 116 cm
sygnowany p.d.: 1980 K. Bereźnicki

Cena wywoławcza:

22 000 zł droit de suite

Estymacja:

24 000 - 30 000 zł

13
13

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

PEJZAŻ, 2010 r.

olej/płótno, 73 x 92 cm
sygnowany p.d.: Dominik
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: DOMINIK | 2010 | OL.PŁ. | 73 x 92 | PEJZAŻ

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 40 000 zł

14
14

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

PEJZAŻ,1980 r.

gobelin/wełna, len, 100 x 113 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie, na naszywce:
DOMINIK | GOBELIN | 1979 | 100 x 115 | „Pejzaż” parafka autorska oraz numery inwentaryzacyjne i nieczytelne pieczątki

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

15
15

Rajmund ZIEMSKI (1930 - 2005)

PEJZAŻ 34/77, 1977 r.

olej/płótno, 100 x 45 cm
sygnowany i datowany l.d.: Rajmund Ziemski 77
sygnowany i opisany na odwrocie: RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 34/77 | 110 X 45 | liczba 37

Cena wywoławcza:

23 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

16
16

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955, Warszawa)

DRZEWO NAD RZEKĄ, 2009 r.

tempera żółtkowa/płótno, 130 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski | „Drzewo nad rzeką” | temp. ż. | 130 x 150

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

46 000 - 55 000 zł

17
17

Ryszard GRZYB (ur. 1956, Sosnowiec)

CIERNIE ROZPOŚCIERA NICZYM KOLUMNY MORSKICH FAL, 2017 r.

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Ryszard Grzyb | „Ciernie rozpościera niczym kolumny morskich fal” | akryl | 2017

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

28 000 - 32 000 zł

18
18

Marek SOBCZYK (ur. 1955, Warszawa)

KANAPA (OBIEKT STRZEŻONY PRZEZ PSY), 2012 r.

temp. jajkowa, 130 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Marek Sobczyk | 2012 | OBJEKT STŘEŽEN PSY | 130 X150 cm |temp. jajk.

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

19
19

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957, Korytów)

NOTATKA O SZTUCE, 2012 r.

olej/płótno, 24 x 33 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK | NOTATKA O SZTUCE 1/IV | 24 x 33 | 2012

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

20
20

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2019 r.

akryl/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: L. Tarasewicz | 2019 | acrylic on canvas | 50 x 50

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

21
21

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2019 r.

akryl/płótno, 90 x 90 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: L. Tarasewicz | 2019 | acrylic on canvas | 90 x 90

Cena wywoławcza:

45 000 zł

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

22
22

Jan ZIEMSKI (1920-1988)

BEZ TYTUŁU, 1976 r.

relief/płyta, technika własna, 60 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: J. Ziemski 1976 r.

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

23
23

Zbigniew DŁUBAK (1921 Radomsko -2005 Warszawa)

MOVENS-5, 1965 r.

olej/płyta, 80 x 61 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: ZBIGNIEW DŁUBAK | „MOVENS-5” | 80 X 61 cm | 1965r | olej – drewno

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 80 000 zł

24
24

Jerzy KAŁUCKI (ur. 1931r.)

PRZEBIEGI XXII, 2012 r.

akryl/płótno, 160 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrocie, na listwie blejtramu: Jerzy Kałucki 2012
opisany na odwrocie, na płótnie: PRZEBIEGI XXII

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

25
25

Zofia ARTYMOWSKA (1923 Kraków - 2000 Warszawa)

POLIFORMY LXXXXVII, PRZYPOMNIENIE ORIENTU, 1982 r.

akryl/płótno, 130 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Zofia ARTYMOWSKA | Poliformy LXXXXVII | „Przypomnienie orientu” | 1982 | akryl
nalepka na listwie blejtramu Muzeum Narodowego w Gdańsku

Cena wywoławcza:

36 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

26
26

Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)

SIGN LXX, 1978 r.

akryl/płótno, 84 x 84 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Roman Artymowski | Sign LXX | 1978 | acrylic | 84 x 84 cm

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

27
27

Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)

LANDSCAPE LII,1976 r.

akwarela, collage/papier na tekturze, 64 x 44,4 cm
sygnowany i datowany oł. p.d.: RArtym 76
na odwrocie, na podklejonym bristolu opisany oł.: ROMAN ARTYMOWSKI | LANDSCAPE LII, 1976 | WATER – COLOUR - COLLAGE 65 X 44 cm

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

28
28

Jan BERDYSZAK (1934 Zawory - 2014 Poznań)

RESZTY RESZT 88

relief, płyta stolarska, płótno/akryl, 51 x 62,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: RESZTY RESZT 88 | AKRYL | JAN | BER | DYSZ |AK PODKREŚLONE LINIĄ |
2014 | VA | 62,5 x 51 cm | 215/MAD w ramce

Cena wywoławcza:

11 000 zł

Estymacja:

14 000 - 20 000 zł

29
29

Marcin BERDYSZAK (ur. 1964r. Poznań)

SZCZELINY, 2018 r.

płyta MDF/akryl, 120 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: „Szczeliny” | obraz, remiks | 2018 | Marcin Berdyszak | podpis odręczny

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

10 000 - 13 000 zł

30
30

Dorota GRYNCZEL (1950 - 2018)

KOMPOZYCJA 6/14, 2014 r.

olej/płótno, 116 x 81 cm
sygnowany i opisany na odwrocie: Grynczel | Kompozycja 6 /14 | 116 x 81

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

31
31

Mieczysław WIŚNIEWSKI (1929 - 2018)

UKŁAD LV/125, 2007 r.

akryl/płótno, drewno, technika własna, 70 x 69,5 cm x ok 6 cm
sygnowany, datowany i opisany długopisem na krośnie: Mieczysław Wiśniewski | Układ LV/125 | 2007 | 70 x 69,5

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

32
32

UKŁAD LV/126, 2007 r.

sygnowany, datowany i opisany długopisem na krośnie: Mieczysław Wiśniewski | Układ LV/126 | 2007 | 70 x 96,5

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

33
33

Jacek DYRZYŃSKI (ur. 1946, Sochaczew)

RELIEF, 1981 r.

olej/płyta, 80 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: ”RELIEF„ | 1981 | JACEK DYRZYŃSKI | PŁYTA | AKRYL | 80 X 80 cm | wskazówka montażowa | napis GÓRA

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

34
34

Tamara BERDOWSKA (ur. 1962, Rzeszów)

TONDO, 2016 r.

olej/płótno, śr. 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Tamara Berdowska | 2016

Cena wywoławcza:

11 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

35
35

Janusz ORBITOWSKI (1940 Kraków - 2017 Kraków)

RELIEF 23/03, 2003 r.

akryl/płyta pilśniowa, 80 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Janusz Orbitowski 23/03 | 80 x 60

Cena wywoławcza:

19 000 zł droit de suite

Estymacja:

24 000 - 30 000 zł

36
36

Jerzy GROCHOCKI (ur. 1931)

WIELOŚCI PŁASZCZYZN ZAPADAJĄ W JEDNOŚCI KSZTAŁTU, 2012 r.

akryl/konstrukcja drewniana, sklejka, 47 x 47 x 9 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: GEORGE GROCHOCKI | podpis odręczny | 2012 | WIELOŚCI PŁASZCZYZN ZAPADAJĄ W JEDNOŚCI KSZTAŁTU

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

9 000 - 10 000 zł

37
37

Julian STAŃCZAK (1928 Borownica - 2017 Seven Hills, Ohio)

FILTRATION, 1978-1980 r.

serigrafia barwna/papier, 60 x 60 cm (odbitka), 64 x 64 cm wymiar planszy w świetle passe-partout, oprawa
sygnowany oł. p.d.: J. Stańczak, opisany l.d.: 122/175 (numeracja odbitki)

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

38
38

Victor VASARELY (1906 Pécs - 1997 Paryż)

ARLEQUIN

serigrafia, 65 x 40 cm (odbitka), 77, 5 x 50 cm (wymiary planszy)
sygnowany l.d.: F.V. 83/100 (numeracja odbitki), p.d.: Vasarely
na odwrocie napis oł. Arlequin

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

39
39

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

TULIPAN

pastel/papier, 62 x 46,5 cm
sygnowany p.d.: Stasys

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

11 000 - 13 000 zł

40
40

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925, Częstochowa)

BEZ TYTUŁU

akwarela/papier, 73 x 51 cm w świetle passe-partout
sygnowany p.d.: SGierowski

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 20 000 zł

41
41

Wacław TARANCZEWSKI (1903 - 1987)

AKT

olej/płótno, 100 x 70 cm
na odwrocie nalepka: Agra-Art, Aukcja 20 listopada 2005

Cena wywoławcza:

5 200 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

42
42

Franciszek STAROWIEYSKI (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

KOMPOZYCJA 1691, (1991 r.)

olej/papier naklejony na płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany u dołu: F.S.T.A.R.O.W.I.E.Y.S.K.I 1.6.9.1 P

Cena wywoławcza:

19 000 zł droit de suite

Estymacja:

24 000 - 26 000 zł

43
43

Mojżesz KISLING (1891-1953)

AKT KOBIECY

litografia barwna/papier, 58 x 46,8 cm (wymiar odbitki), 62,5 x 49,5 cm wymiar planszy w świetle passe-partout, oprawa

Cena wywoławcza:

2 200 zł droit de suite

Estymacja:

2 400 - 3 000 zł

44
44

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

PLAŻA TYBETAŃSKA, 1998 r.

serigrafia/papier, 64 x 83 cm w świetle passe-partout
sygnowana i datowana oł. l.d.: 29/50, pd.: Jerzy Nowosielski 1998 r.

Cena wywoławcza:

9 500 zł droit de suite

Estymacja:

11 000 - 14 000 zł

45
45

Jerzy PANEK (1918-2001)

Siuda Baba – obyczaj ludowy z Wieliczki, 1958 r.

drzeworyt/papier, wym. planszy 70 x 53 cm
sygnowany oł. śr.d.: Siuda Baba, p. d.: Panek 1958

Cena wywoławcza:

3 600 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

46
46

Józef GIELNIAK (1932-1972)

SANATORIUM IV (SAINT-HILAIRE),1958 r.

linoryt/papier, 20 x 25 cm (odbitka)

Cena wywoławcza:

3 200 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

47
47

Józef GIELNIAK (1932-1972)

SANATORIUM V, 1958 r.

linoryt/bibułka, 20 x 27,4 cm (odbitka)

Cena wywoławcza:

3 200 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

48
48

Lucjan MIANOWSKI (1933 Strzemieszyce - 2009 Poznań)

KATEDRA XII, 1962 r.

litografia barwna/papier, 78 x 55,5 cm w świetle passe-partout
opisana oł. l.d.: epreuve d’artiste, śr. „Katedra XII”, p.d.: Lucjan Mianowski 62
(odbitka autorska)

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

49
49

Stanisław Michał WÓJTOWICZ (1920 - 1991)

PEJZAŻ WŁOSKI, 1958 r.

drzeworyt/papier, 45 x 56 cm
sygnowany oł. l.d.: Pejzaż wiejski, p.d.: S. Wójtowicz

Cena wywoławcza:

2 900 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 45 000 zł

50
50

KATALOG WYSTAWY GRUPY SIEDMIU, WARSZAWA 1951 r.

brystol, 21 fotografii obrazów na papierze bromowo-srebrowym, 7 zdjęć portretowych przedstawiających artystów,
bibułki, wym. 20,5 x 15,5 cm
karta tytułowa drzeworyt, 17 kart tekstu nlb.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 400 - 3 000 zł