Dom Aukcyjny FACE TO FACE ART

Aukcja Sztuki Współczesnej

23.07.2019 wtorek

19:00

Dom Aukcyjny FACE TO FACE ART

ul. Wspólna 61/107

00-687 Warszawa

Do wybranych obiektów doliczona zostanie opłata droit de suite.

67 obiektów
01
01

Stanisław BAJ (ur. 1953, Dołhobrody)

Rzeka Bug, 2018

olej/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany na odwrocie: "Stanisław Baj/ Rzeka Bug/ Fragment 2018"

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 26 000 zł

02
02

Marc CHAGALL (1887-1985)

Lithographs IV (okładka albumu), 1974

litografia barwna/papier, 32 x 53 cm

Cena wywoławcza:

1 300 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

03
03

Salvador DALI (1904-1989)

Le Cheval de Labeur z teki Les Chevaux de Dali, 1983

litografia barwna/papier, 48 x 34 cm w świetle passe – partout, 56 x 36,5 cm (arkusz)
sygnowany na płycie p.d.: "Dali"

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 10 000 zł

04
04

Salvador DALI (1904-1989)

Le Cheval de Triomphe z teki Les Chevaux de Dali, 1983

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 10 000 zł

05
05

Salvador DALI (1904-1989)

Cheval de Troie z teki Les Chevaux de Dali, 1983

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 10 000 zł

06
06

Iwona DELIŃSKA (ur. 1963)

Brightness, 2018

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygn. p.d.: „Delińska” oraz na odwrocie: „Iwona Delińska/ „Brightness”/ akryl/płótno/ 100 x 100 cm/ 2018”

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

07
07

Iwona DELIŃSKA (ur. 1963)

Bez tytułu, 2018

akryl/papier, 29 x 19,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: „Iwona Delińska 2018”

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

08
08

Daniel Jerzy de TRAMECOURT (1950 - 2015 Łódź)

Podróż koleją jest najbezpieczniejsza, 1986

technika mieszana, akwarela, tusz/papier, 32 x 23 cm
sygnowany p.d.: "DANIEL 1986" oraz opisany l.d.: "Podróż koleją jest najbezpieczniejsza"

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

09
09

Człowiek z kołami, 1985

olej/tektura, 23 x 15,5 cm
sygn. p.d.: "DANIEL/ 1985"

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

10
10

Smutny mężczyzna z batutą w ręku, 1985

olej/tektura, 22 x 15,5 cm
sygn. p.d.: "DANIEL/ 1985"

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

11
11

Joanna DŁUŻNIEWSKA (ur. 1964)

Królewiec - pożegnanie, 2012

olej/płyta, 70 x 35 cm
sygnowany monogramem wiązanym p.d.: JD 2012/ IX" oraz opisany śr.d.: "Królewiec - pożegnanie"

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

12
12

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Figlarz, 2010

inkografia/papier, 33 x 24,5 cm w świetle passe – partout
edycja 6/50
sygnowany odręcznie ołówkiem p.d.: "Jan Dobkowski" oraz numerowany l.d.: "6/50 S"

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

13
13

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Australijski sen X, 2010

inkografia/papier, 44 x 60 cm w świetle passe – partout
edycja 5/50
sygnowany odręcznie ołówkiem p.d.: "Jan Dobkowski" oraz numerowany l.d.: "5/50 M"

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł

14
14

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Kraków - Wawel, 2010

inkografia/papier, 60 x 44 cm w świetle passe - partout
edycja 17/50
sygnowany ołówkiem p.d.: "E Dwurnik" oraz numerowany l.d.: "17/50 M"

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

15
15

Meni, 2016

inkografia/papier, 30 x 22 cm w świetle passe – partout
edycja 18/100
sygnowany ołówkiem p.d.: "E Dwurnik" oraz numerowany l.d.: "18/100 S"

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

16
16

Marek DZIENKIEWICZ (ur. 1951)

Pejzaż, 2018

akryl/płótno, 91,8 x 68 cm
sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

17
17

Marek DZIENKIEWICZ (ur. 1951)

Tropiki, 2017

akryl/płótno, 115 x 85 cm
sygn. na odwrocie: „Marek Dzienkiewicz/ „Tropiki”/ 2017 r./ akryl na płótnie”

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

18
18

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

inkografia/papier, 12 x 9 cm w świetle passe – partout
sygnowany ołówkiem p.d.: "S. Fijałkowski" i opisany śr.d.: "e.a." oraz l.d.: "Photoshop 4 b"

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

19
19

inkografia/papier, 12 x 9,5 cm w świetle passe – partout
sygnowany ołówkiem p.d.: "S. Fijałkowski" i opisany śr.d.: "e.a." oraz l.d.: „Shop 11. Cdr”

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

20
20

Ziemowit FINCEK (ur. 1988, Kalisz)

Antygrawitacyjna martwa natura z sercem, 2017

olej/płótno, 60 x 80 cm
sygnowany na odwrocie: „Ziemowit Fincek/ „Antygrawitacyna martwa natura z sercem”/ 2017/ Seria „Antygrawitacyjjna martwa natura”/ 10/10”

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

21
21

Antygrawitacyjna martwa natura ze szklanym układem, 2017

olej/płótno, 60 x 80 cm
sygnowany na odwrocie: „Ziemowit Fincek/ „Antygrawitacyna martwa natura ze szklanym układem”/ 2017/ Seria „Antygrawitacyjjna martwa natura”/ 5/10”

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

22
22

Wiesław GRZECH (ur. 1959)

Polana z makami, 2010

akryl/płótno, 55 x 46 cm
sygn. na odwrocie: "Wiesław Grzech/ Polana z makami/ akryl - 2010"

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

23
23

Wiesław GRZECH (ur. 1959)

pastel/papier, 68,5 x 53 cm
sygn. p.d.: "Grzech"

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

24
24

Sabina Maria GRZYB (ur. 1988, Jawor)

Nie przeminie z wiatrem, 2019

akryl/płótno, 100 x 80 cm
sygn. p.d.: "Sabina Maria"

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

25
25

Klementyna JANUSZ

Bez tytułu, 2014

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygn. d.śr.: "Tina 2014"

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

26
26

Klementyna JANUSZ

Bez tytułu, 2014

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygn. p.d.: "Tina 2014"

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

27
27

Paweł JARODZKI (ur. 1958)

serigrafia/papier, 40 x 30 cm (wymiar arkusza)
edycja 63/100
sygn. p.d.: "P. Jarodzki" oraz opisany l.d.: "63/100"

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

Estymacja:

500 - 1 500 zł

28
28

Paweł JARODZKI (ur. 1958)

edycja 37/100
sygn. p.d.: "P. Jarodzki" oraz opisany l.d.: "37/100"

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

Estymacja:

500 - 1 500 zł

29
29

Paula JASZCZYK (ur. 1977)

Zmagania z cyklu Usiłowania 6, 2016

olej/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany na odwrocie: "USIŁOWANIA 6/ 2016/ P. JASZCZYK"

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 500 - 7 000 zł

30
30

Paula JASZCZYK (ur. 1977)

Zmagania z cyklu Nie ulegnę 2, 2016

olej/płótno, 115 x 190 cm
sygnowany na odwrocie: "NIE ULEGNĘ 2/ P. JASZCZYK 16"

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

31
31

Maria JÓZEWICZ

Frida

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

32
32

Maria JÓZEWICZ

Jeleń haute couture

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

33
33

Maria JÓZEWICZ

Dog defender

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

34
34

Janusz KACZMARSKI (1931 Warszawa - 2009 Warszawa)

Polot C. 1978

olej/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany na odwrocie: "Polot" C/ Janusz Kaczmarski/ 1978/ 60x60"
Na odwrocie naklejka: Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, Warszawa, "Zachęta" z opisem pracy i numerem inwentarzowym obrazu.

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

35
35

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Port, 1954,

litografia barwna/papier, 20,5 x 26 cm w świetle passe – partout
sygn. na kamieniu p.d.: "Kisling"

Cena wywoławcza:

1 100 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 3 000 zł

36
36

Klementyna ADAMCZAK (ur. 1982)

Akt

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygn. l.d.: "KLE"

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

37
37

Akt

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygn. l.d.: "KLE"

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

38
38

Anna KOSTENKO (ur. 1975, Kijów)

Obecność z cyklu Lost Future, 2019

akryl /płótno, 100 x 100 cm
sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

39
39

Contemporary Abstract z cyklu Lost Future, 2019

akryl/płótno, 90 x 90 cm
sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

40
40

Władysław KOZIOŁ (ur. 1929)

Drinkbar

gwasz/płyta, 90 x 55 cm
sygnowany nieczytelnie p.d.

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

4 500 - 6 500 zł

41
41

Tomasz JAXA KWIATKOWSKI (ur. 1966, Warszawa)

Fantom, 2018

olej/płótno, 100 x 100 cm
sygn. l.d.: „T. Kwiatkowski 18”

Cena wywoławcza:

2 600 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

42
42

Grzegorz KULCZYŃSKI (ur. 1962)

Time square, 2019

technika własna, akryl/płótno, 80 x 100 cm
sygn. l.d.: "G Kulczyński" oraz na odwrocie: "Time Square '43/ G. Kulczyński 2019"

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

43
43

Jude, 2019

technika własna, akryl/płótno, 60 x 80 cm
sygn. na odwrocie: "Jude 2019/ Grzegorz Kulczyński"

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

44
44

Anna KUSHCH

Love Fusion

akryl/płótno, 80 x 80 cm
sygn. p.d: „KUSHCH"

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

45
45

Anna KUSHCH

Pink California

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygn. p.d: „KUSHCH"

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

46
46

Gertruda KUZIEMSKA-WILCZOPOLSKA (ur. 1935)

Holownik w porcie, 1965

olej/płótno, 79 x 89 cm
sygn. l.d.: "G. Wilczopolska 1965 r."

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

47
47

Jan LENICA (1928 Poznań - 2001 Berlin)

Kompozycja zielona

serigrafia/papier, 60,5 x 77 cm w świetle passe – partout
edycja 103/200
sygn. p.d.: "Lenica" oraz numerowany l.d.: "103/200"

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

48
48

Louis MARCOUSSIS (1878 Warszawa - 1941 Cusset)

Martwa natura z gitarą, 1929

porchoir (gwasz malowany szablonem)/papier, 15 x 20 cm w świetle passe – partout
dedykacja na płycie l.d.: "Madame, Monsieur Costida/hommage amical de/mai 27 L. Marcoussis"

Cena wywoławcza:

1 700 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 5 000 zł

49
49

Mayron MAYRA

Drzewo schronienia, 2018

technika własna, olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany na odwrocie: "Z cyklu - Drzewa świata/ Drzewo schronienia/ 2018/ 80x100/ Tech. własna/ olej/płótno/ Mayron Mayra '18"

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

50
50

Mayron MAYRA

Axis Mundi z cyklu Drzewa świata, 2018

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany na odwrocie: "Z cyklu - Drzewa świata/ Axis Mundi/ 2018/ 80x100/ Tech. Olej/płótno/ Mayron Mayra '18"

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł