FACE TO FACE ART

Aukcja Sztuki Współczesnej

25.04.2019 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny FACE TO FACE ART

ul. Wspólna 61/107

00-687 Warszawa

Do wybranych obiektów doliczona zostanie opłata droit de suite.

82 obiekty
01
01

Richard ANUSZKIEWICZ (ur. 1930, Erie, Pensylwania)

Żółty odwrócony, 1970

litografia barwna/papier, 28 x 42,5 cm w świetle passe - partout
sygnowany i datowany na płycie: p.d.: "ANUSZKIEWICZ 1970"

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

02
02

Stanisław BAJ (ur. 1953, Dołhobrody)

Rzeka Bug, 2016

olej, płótno, 100 x 120 cm
sygn. l.d.: „S.Baj” oraz na odwrocie: „Stanisław Baj/ Rzeka Bug/ 2016”

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

18 000 - 26 000 zł

03
03

Joanna BANEK (ur. 1967)

Z cyklu Struktury III, 2018

olej, akryl/płótno, 60 x 60 cm
sygn. na odwrocie: "Joanna Banek/ Z cyklu "Struktury"/ III/ mix media, akryl/ 2018/ 60 x 60 cm”

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

04
04

Joanna BANEK (ur. 1967)

Z cyklu Krystaloskopia, 2017

olej, akryl/płótno, 70 x 50 cm
sygn. na odwrocie: „J. Banek Krystaloskopia"

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

05
05

Grażyna BARTNIK (ur. 1952)

Konstelacja, 2006

akryl, technika własna/tektura falista, 66 x 66 cm
sygn. na odwrocie: "Konstelacja"/ G. Bartnik 2006"

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 800 zł

06
06

Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)

W kąpieli, 1969

akwarela, tusz/papier, 30 x 21 cm w świetle passe – partout
sygn. śr.d.: "Maja 69"

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

1 700 - 2 700 zł

07
07

Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)

Bania, 1969

sygn. p.d.: "Maja 69"

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

1 700 - 2 700 zł

08
08

Witold BOGUSZEWSKI (ur. 1965)

Wir, 2018

akryl/płótno, 70 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: "W Boguszewski/ 2018/ Dadaj/ Wir"

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

09
09

Witold BOGUSZEWSKI (ur. 1965)

Woda, 2018

akryl/płótno, 70 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: "W Boguszewski/ 2018/ Dadaj/ Woda"

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

10
10

Marc CHAGALL (1887-1985)

Bez tytułu, 1964

litografia barwna/papier, 38 x 56 cm w świetle passe - partout

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

Estymacja:

2 200 - 3 200 zł

11
11

Marc CHAGALL (1887-1985)

Derriere le Miroir (okładka albumu), 1964

litografia barwna/papier, 38 x 28 cm w świetle passe - partout

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

12
12

Roman CIEŚLEWICZ (1930-1996)

Plakat Amnesty International, 1975

offset/papier, 83 x 60 cm

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

13
13

Olivier COULIOU (ur. 1962)

olej, technika własna/płótno, 80 x 60 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

14
14

Olivier COULIOU (ur. 1962)

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

15
15

Salvador DALI (1904-1989)

Bez tytułu z albumu "Les Chevaux de Dali", 1983

litografia barwna/papier, 48 x 34 cm w świetle passe – partout
sygn. p.d.: "Dali"

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 10 000 zł

16
16

Salvador DALI (1904-1989)

sygn. p.d.: "Dali"

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 10 000 zł

17
17

Joanna DŁUŻNIEWSKA (ur. 1964)

Pilawa - Wspomnienia z dzieciństwa, 2012

olej/płyta, 40 x 68 cm
sygn. p.d.: „JD 2012/IX”

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

4 500 - 5 500 zł

18
18

Joanna DŁUŻNIEWSKA (ur. 1964)

Płonący Królewiec, 2015

technika własna, olej, collage, akryl/płyta, 80 x 82 cm
sygn. p.d.: „JD 2016”

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

19
19

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Szepty nieba, 2010

inkografia/papier, 33 x 25 cm w świetle passe – partout
edycja 4/50
sygnowana ołówkiem p.d.: "Jan Dobkowski" oraz opisany l.d.: "4/50 S"

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

20
20

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Kontestacja, 2010

inkografia/papier, 33 x 25,5 cm w świetle passe – partout
edycja 2/50
sygnowana ołówkiem p.d.: "Jan Dobkowski" oraz opisany l.d.: "2/50 S"

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

21
21

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Wenecja, 1997

inkografia/papier, 50 x 70 cm w świetle passe - partout
edycja 6/100
sygn. p.d.: "E. Dwurnik" oraz opisany l.d.: 6/100"

Cena wywoławcza:

2 600 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

22
22

San Francisco, 2007

inkografia/papier, 70 x 50 cm w świetle passe – partout
edycja 4/100
sygn. p.d.: "E. Dwurnik" oraz opisany l.d.: „4/100"

Cena wywoławcza:

2 600 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

23
23

Marek DZIENKIEWICZ (ur. 1951)

Lądownik, 2013

akryl/płótno, 59 x 80 cm
sygn. na odwrocie: „Lądownik”/ Marek Dzienkiewicz/ 2013 r./ akryl na płótnie”

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

24
24

Marek DZIENKIEWICZ (ur. 1951)

Rozbłyski, 2018

akryl/płótno, 115 x 85 cm
sygn. na odwrocie: "Rozbłyski” / Marek/ Dzienkiewicz/ 2018/ akryl"

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

25
25

Wiesław GRZECH (ur. 1959)

Morze - Energia 1, 2017

akryl/płótno, 70 x 100 cm
sygn. p.d.: "Grzech"

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

Estymacja:

6 500 - 7 500 zł

26
26

Wiesław GRZECH (ur. 1959)

Morze - Energia 2, 2017

akryl/płótno, 70 x 100 cm
sygn. l.d.: "Grzech"

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

Estymacja:

6 500 - 7 500 zł

27
27

Sabina Maria GRZYB (ur. 1988, Jawor)

Bezsenna noc, 2019

olej/płótno, 120 x 100 cm
sygn. p.d.: "Sabina Maria"

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

28
28

Bronisław JAMONTT (1886-1957)

Pejzaż z wiatrakiem

sangwina/papier, 23,5 x 33,5 cm
sygn. l.d.: "BJamontt"

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

29
29

Paula JASZCZYK (ur. 1977)

Zmagania z cyklu NIE ZANIKNĘ, 2017

olej/deska, średnica: 100 cm
sygn. i opisany na odwrocie: "Zmagania - Ikony współczesności 12"/ P. Jaszczyk/ 2017"

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

30
30

Paula JASZCZYK (ur. 1977)

Zmagania z cyklu Usiłowania I, 2016

olej/płótno, 100 x 100 cm
sygn. na odwrocie: „Usiłowania 1”/ P. Jaszczyk ‘16”

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 500 - 7 000 zł

31
31

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Kawiarnia La Rotonde

litografia kolorowana ręcznie gwaszem/papier, 28 x 35 cm w świetle passe - partout
sygn. na kamieniu p.d.: „Kisling”

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 3 000 zł

32
32

Krzysztof KIWERSKI (ur. w 1948 r. (Poznań))

Coney Island, 2017

akryl/płótno, 90 x 110 cm

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

7 500 - 9 000 zł

33
33

Wojciech KOPCZYŃSKI (ur. 1955)

Bez tytułu, 2017

olej/płótno, 100 x 70 cm
sygn. na odwrocie: „WK/ Wojciech Kopczyński/ 2016/7”

Cena wywoławcza:

8 500 zł droit de suite

Estymacja:

9 500 - 12 000 zł

34
34

Bez tytułu, 2017

olej/płótno, 40 x 120 cm
sygn. na odwrocie: "WK/ Wojciech Kopczyński/ 2017"

Cena wywoławcza:

8 500 zł droit de suite

Estymacja:

9 500 - 12 000 zł

35
35

Bogdan KORCZOWSKI (ur. 1954)

Fruitee, 2008

technika własna, olej/karton, 120 x 80 cm
sygn. p.d.: "Korczowski" oraz na odwrocie: "Korczowski/ 2008/ Fruitee/ 2008/ Korczowski"

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

36
36

Bogdan KORCZOWSKI (ur. 1954)

Plein soleil, 2009

technika własna, olej/płótno, 130 x 97 cm
sygn. p.d.: "Korczowski" oraz na odwrocie: "Korczowski/ Plein Soleil/ 2009"

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 28 000 zł

37
37

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)

W blasku księżyca, 2011

olej/płótno, 54 x 44 cm
sygn. p,d.: ". Kraupe" oraz na odwrocie: "Janina Kraupe/ "W blasku księżyca"/ olej 2011"

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

38
38

Anna KRUSZAK (ur. 1982)

Kazimierz, 2015

technika mieszana, akryl, olej/płótno, 100 x 100 cm
sygn. datowany i opisany na odwrocie: "Kazimierz, 2015, Anna Kruszak"

Cena wywoławcza:

2 600 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

39
39

Anna KRUSZAK (ur. 1982)

Drugi brzeg, 2017

technika mieszana, akryl, olej/płótno, 100 x 110 cm
sygn. datowany i opisany na odwrocie: "Drugi brzeg, 2019/ Anna Kruszak"

Cena wywoławcza:

2 600 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

40
40

Tomasz JAXA KWIATKOWSKI (ur. 1966, Warszawa)

Gold extreme, 2018

olej/płótno, 100 x 100 cm
sygn. p.d.: „T. Kwiatkowski 18”

Cena wywoławcza:

2 600 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

41
41

ACDC, 2019

olej/płótno, 100 x 110 cm
sygn. p.d.: „T. Kwiatkowski 19”

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

42
42

Włodzimierz KUNZ (1926 - 2002)

Z cyklu "Morze Śródziemne", 2000

olej, technika mieszana/płótno, 81 x 100 cm
sygn. p.d.: "WŁ.KUNZ"

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

10 000 - 13 000 zł

43
43

Gertruda KUZIEMSKA-WILCZOPOLSKA (ur. 1935)

Tunel nadziei, 2003

technika mieszana/płótno, 115 x 90 cm x 3 (tryptyk)
każdy sygnowany na odwrocie: „Gertruda Kuziemska/ Wilczopolska/ „Tunel nadziei”/ tryptyk cz.1/ Gdynia 2003 rok/ płótno/ technika mieszana”

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

44
44

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Kompozycja z sercem - Ilustracja do poezji Eugenio Montale: "CINQUANTE ANS DE POESIE", 1972

litografia barwna/papier, 22 x 26 cm w świetle passe – partout
edycja 66/100
sygnowany ołówkiem p.d.: "Lebenstein" oraz opisany: l.d.: "66/100"

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

45
45

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Petite vice (Małe grzeszki), 1966

litografia/papier, 37,5 x 24 cm w świetle passe - partout
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: "Lebenstein 66" oraz opisany l.d.: "21/80"

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 5 500 zł

46
46

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Corps propre (Ciało własne), 1966

litografia/papier, 38 x 26,5 cm w świetle passe - partout
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: "Lebenstein 66" oraz opisany l.d.: "E.A."

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

47
47

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Ballon - Baba (Balon - Pupa), 1966

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: "Lebenstein 66" oraz opisany l.d.: "Epreuve d'artiste"

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

48
48

LENGLARD Michael LENSKY (ur. 1953)

mosiądz, aluminium, podstawa granitowa, 32 x 12 x 15 cm
sygn. na podstawie rzeźby: „Lenglard”

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

49
49

Peter MANDL (ur. 1947)

Erato

relief z masy papierowej, 57 x 35 cm (wielkość płyty)
nakład 14/15
sygnowany ołówkiem l.d.: "mandl", wybita pieczęć autorska: "MANDL" oraz opisany p.d.: "14/15"

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 25 000 zł

50
50

Lucjan MIANOWSKI (1933 Strzemieszyce - 2009 Poznań)

Spacer w Suchedniowie, 1978

serigrafia/papier, 76 x 44,5 cm w świetle passe – partout
sygnowany i datowany p.d.: "Lucjan Mianowski 78" oraz opisany l.d.: "Epr. d'a. "Spacer w Suchedniowie"

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 3 500 zł