Black cross

App store
Google play wkrótce

AGRA-ART

Aukcja Sztuki Współczesnej

17.06.2018 niedziela

20:30

Dom Aukcyjny Agra-Art

Wilcza 55/63

00-679 Warszawa

28.05 - 17.06.2018

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży (w tym zawarty jest podatek VAT i droit de suite). Do wybranych obiektów - oznaczonych w katalogu * - do wylicytowanej ceny doliczona zostanie opłata organizacyjna w wys. 26% (w tym zawarty jest podatek VAT, droit de suite i podatek graniczny).

52 obiekty
101

Jerzy NOWOSIELSKI

GIMNASTYCZKA, ok. 1955

gwasz, tusz pióro, papier
42,2 x 29,5 cm

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

102

Teresa PĄGOWSKA

PORTRET RUDEJ, 1990

akryl, tempera, płótno
139,5 x 130 cm
sygn. l.d.: TP. 90
na odwr. na płótnie napis l.g.: TERESA PĄGOWSKA 1990
140 x 130 cm | PORTRET RUDEJ

Cena wywoławcza:

130 000 zł

Estymacja:

150 000 - 200 000 zł

103

Erna ROSENSTEIN

BEZ TYTUŁU, 1994

technika mieszana, sklejka
30,8 x 36,2 cm
sygn. ołówkiem p.d.: 1994 Rosenstein

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

8 000 - 25 000 zł

104

Erna ROSENSTEIN

OSOBNA PORA, 1971

tempera, węgiel, płótno
74 x 60,5 cm
sygn. p.d.: E. Rosenstein [niebieską farbą]
obok czerwoną farbą: 1971
na odwr. na płótnie napis p.g.: E. Rosenstein | [adres] | 1971; śr.: Osobna pora | 74 x 60
na płótnie i n...

Cena wywoławcza:

85 000 zł

Estymacja:

100 000 - 120 000 zł

105

Kazimierz MIKULSKI

PATRZĄ NA NAS, 1984

olej, płótno
50 x 40,5 cm
na odwrocie na płótnie wzdłuż g. krawędzi napis: KMikulski | "Patrzą na nas" | Kraków | 1984
pośrodku: Agnieszce | Balzak

Cena wywoławcza:

95 000 zł

Estymacja:

100 000 - 130 000 zł

106

Jerzy NOWOSIELSKI

GÓRSKA DROGA, 1961

olej, płótno
60 x 80 cm
sygn. na odwr. na płótnie: JERZY NOWOSIELSKI | 1961
nieczytelna okrągła pieczęć

Cena wywoławcza:

100 000 zł

Estymacja:

130 000 - 180 000 zł

107

Jerzy NOWOSIELSKI

PORTRET KOBIETY W OKULARACH, 1973

olej, płótno
35,5 x 27 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: JERZY | NOWOSIELSKI | 1973

Cena wywoławcza:

50 000 zł

Estymacja:

60 000 - 120 000 zł

108

Tadeusz KANTOR

BEZ TYTUŁU (POSTAĆ Z OBRAZEM), ok. 1987

tusz sepia, pióro, papier kremowy
32 x 25,8 cm
sygn. p.d.: Kantor

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

6 000 - 12 000 zł

109

Tadeusz KANTOR

BEZ TYTUŁU

tusz pióro, akwarela, papier kremowy
18 x 26,5 cm
w p.d. rogu okrągły autorski stempel z napisem w otoku: t. Kantor, na nim sygnatura odręczna tuszem: T. Kantor

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 14 000 zł

110

Jan LEBENSTEIN

VUE DES DIABLERETS, 1982

ołówek, tusz pióro, pastel, gwasz, papier
57 x 93 cm (w świetle passe-partout)
sygn. tuszem l.d.: Lebenstein 82 "Vue des Diablerets"

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

111

Jan LEBENSTEIN

FIGURA KREŚLONA, 1957

olej, płótno
110 x 70 cm
sygn. l.d.: LEBENSZTEJN 57.
sygn. na odwr. na płótnie p.g.: Lebenstein | 1957 | figure gravée

Cena wywoławcza:

60 000 zł

Estymacja:

80 000 - 140 000 zł

112

Jan LEBENSTEIN

FIGURE AXIALE, 1960

olej, płótno
130 x 97 cm
sygn. p.g. na odwrocie na płótnie: Lebenstein | figure axiale | 1960
powtórzone l.g.: figure axiale
- mało czytelna podłużna pieczątka francuska;
- nalepki na krośnie:
1. informacyjna ...

Cena wywoławcza:

130 000 zł

Estymacja:

150 000 - 200 000 zł

113

Fernando de SZYSZLO

VILLAC UMU, 1986

akryl, płótno
121,5 x 120 cm
sygn. na odwr. na płótnie l.g.: ‘VILLAC UMU’ | ORRANTIA/86

Cena wywoławcza:

150 000 zł

Estymacja:

160 000 - 240 000 zł

114

Tadeusz KOPER

FIGURA, lata 70.-80. XX w.

marmur, podstawa kamienna
wys. 73 cm

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

10 000 - 16 000 zł

115

Alfons MAZURKIEWICZ

DOMKI, ok. 1960/61

olej, płótno
75 x 100 cm
na odwrocie na narożniku krosna nalepka: BWA | ATEST Nr. 1/AM 82, poz. ... | ALFONS MAZURKIEWICZ | DOMKI /1960/61/ | olej, 75 x 100 cm, niesygnowany | Katalog - Wrocław 1976, poz. 85 | WROCŁAW;

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 24 000 zł

116

Henryk STAŻEWSKI

NR 5, 1973

akryl, płyta pilśniowa
60 x 60 cm
sygn. na odwr. na płycie śr.: H. Stażewski; l.g.: nr. 5 - 1973
niżej nalepka Desy z 1975 roku [druk, rękopis]:

Cena wywoławcza:

95 000 zł

Estymacja:

120 000 - 150 000 zł

117

Henryk STAŻEWSKI

NR 1, 1976

akryl, płyta
63,5 x 63,5 cm
sygn. na odwr. na płycie: nr 1 | 1976 | H. Stażewski obok podłużna pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę

Cena wywoławcza:

100 000 zł

Estymacja:

130 000 - 160 000 zł

118

Aleksander KOBZDEJ

KŁUJĄCY SŁOŃCE I (ZAGŁADA), 1964

olej, płótno
75 x 40 cm
sygn. p.d.: Kobzdej | 64
na odwrocie na płótnie sygn. i napis: Aleksander | Kobzdej | 1964 | I | "Kłujący słońce" (Zagłada) | 75 x 40

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

30 000 - 45 000 zł

119

Aleksander KOBZDEJ

KŁUJĄCY SŁOŃCE II (ZAGŁADA), 1964

olej, płótno
75 x 40 cm
sygn. p.d.: Kobzdej | 64
na odwrocie na płótnie sygn. i napis: Aleksander | Kobzdej | 1964 | II | Kłujący słońce | (Zagłada) | 75 x 40

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

30 000 - 45 000 zł

120

Henryk MUSIAŁOWICZ

Z CYKLU PRAMATKA, 1991

technika mieszana, olej, płyta pilśniowa
103 x 88 cm
sygn. dwukrotnie p.d.: MUSIAŁOWICZ
na odwr. na płycie: Z CYKLU: | "PRAMATKA" | 1991 | 103 x 88 | MUSIAŁOWICZ; w l.g. rogu nr: 146.W

Cena wywoławcza:

11 000 zł

Estymacja:

13 000 - 20 000 zł

121

Tadeusz DOMINIK

KOMPOZYCJA, 2010

akryl, płótno
73 x 92 cm
sygn. p.d.: Dominik
na odwrocie na płótnie data: 2010

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

32 000 - 40 000 zł

122

Jacek SEMPOLIŃSKI

UKRZYŻOWANY U ŚW. ANNY, 2007

pastel, papier kremowy żeberkowy
63 x 48,5 cm
sygn. oł. na odwr. śr.d.: Sempoliński | Nieborów, sierpień 2007 | Ukrzyżowany u św. Anny

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 8 000 zł

123

Jacek SEMPOLIŃSKI

MĘĆMIERZ, WISŁA, 1999

olej, płótno
65 x 50 cm
sygn. na odwr. na płótnie: Sempoliński | 6.VII.99. | Męćmierz, Wisła

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

124

Jan DOBKOWSKI

DWIE KOBIETY, 1988

akryl, płótno
32,5 x 26,7 cm
sygn. p.d.: Jan Dobkowski 88
na odwrocie na płótnie sygn. ołówkiem: Jan Dobkowski | 18-10-1989, poniżej rysunek

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

125

Teresa PĄGOWSKA

HORYZONTY, 2002

akryl, tempera, płótno
140 x 130 cm
sygn. l.d.: TP.
na odwr. na płótnie p.g.: T. Pągowska 2002

Cena wywoławcza:

95 000 zł

Estymacja:

120 000 - 150 000 zł

126

Igor MITORAJ

ASKLEPIOS, 1988

brąz patynowany na zielono
wys. 37 cm, z podstawą 47 cm
sygn. p.d.: MITORAJ
na rewersie u dołu: A 413/1000 H.C.

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

127

Franciszek STAROWIEYSKI

AKT Z WĘŻEM, 1995

pastel, gwasz, papier
99 x 68,5 cm (w świetle ramy)
sygn. p.g.: 16 FS 95 [monogram wiązany]
niżej P [w kółku]
na odwr. oprawy nalepka Galerii Wahl w Warszawie

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

16 000 - 25 000 zł

128

Jerzy DUDA-GRACZ

PRZEJAŻDŻKA JAŚNIE PANI, 1994

olej, płyta pilśniowa
30 x 30 cm
sygn. l.d.: . DG . 1679 . 94 .
na odwr. na płycie nalepka autorska z danymi obrazu

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

129

Jerzy DUDA-GRACZ

OBRAZ 1816. MIASTO MIĘDZYRZECZ - ZMARTWYCHWSTANIE JAŚNIE PANI, 1995

olej, płyta pilśniowa
38 x 48 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: DUDA GRACZ . 1816/95 .
na odwrocie na płycie nalepka autorska z danymi obrazu oraz napis: passp. | brąz.

Cena wywoławcza:

29 000 zł

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

130

Adam MARCZYŃSKI

MARTWA NATURA Z PTASZKIEM, 1947

olej, płótno
82 x 65,5 cm
sygn. p.g.: Marczyński 47
na odwrocie na górnym krośnie napis: MARTWA NATURA Z PTASZKIEM 1947 64,5 x 82; obok nalepka z cyfrą: 18

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

16 000 - 22 000 zł

131

Kiejstut BEREŹNICKI

CHŁOPIEC W NIEBIESKIM III, 2009-2014

olej, płótno
70,3 x 50 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: Kiejstut Bereźnicki | Chłopiec w niebieskim III. 70 x 50 | 2009-2014

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

132

Zdzisław BEKSIŃSKI

BEZ TYTUŁU, 1980

olej, płyta
87 x 87 cm
sygn. na odwr. na płycie: BEKSIŃSKI | 1980

Cena wywoławcza:

90 000 zł

Estymacja:

100 000 - 140 000 zł

133

Jerzy DUDA-GRACZ

SOBOTA, 1967

olej, płyta pilśniowa
91,5 x 79 cm
sygn. p.d.: Jerzy Duda-Gracz | . 1967 .
sygn. na odwr. u góry: "SOBOTA". olej - 79 x 92 cm | nr. w katalogu - 1 | mal. Jerzy Duda-Gracz. 1967 r.

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

30 000 - 45 000 zł

134

Zbigniew MAKOWSKI

ALEJE JEROZOLIMSKIE 1960, 1999

tusz pióro, pędzel, gwasz, papier kremowy (obiekt złożony z dwóch części zszytych białą nicią, w dolnej części tekst)
33,5 x 34 cm (w św. p-partout)

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

135

Jacek SIENICKI

OKNO, 1986

olej, płótno
80 x 65,5 cm
sygn. p.g. [drapana]: JS. X 86
na odwr. p.g.: Jacek | Sienicki | "Okno" | ol pł. 1986.

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

136

Henryk WANIEK

SYLVUM PHILOSOPHORUM, 1988

olej, płótno
50 x 61 cm
sygn. na odwr. na płótnie: Jul. 1988 | HENRYK WANIEK | SYLVUM PHILOSOPHORUM [w ramce]
nieczytelny stempel wywozowy [?]

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 000 - 15 000 zł

137

Henryk WANIEK

WEJŚCIE DO OGRODU, 1977 - 1988

olej, płótno
46 x 55 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: HENRYK WANIEK | 1977. JAN 1988 | WEJŚCIE DO OGRODU [w ramce]

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

138

Salvador DALI

KOSMICZNY SŁOŃ, 1980

brąz polerowany i patynowany na zielono, piramida z plastiku, marmur
wysokość z podstawą: 94 cm
sygn. na lewym boku: Dali, na prawym: 277/350
na grzbiecie: Perseo SA (znak odlewni)

Cena wywoławcza:

80 000 zł

Estymacja:

100 000 - 120 000 zł

139

Zdzisław BEKSIŃSKI

BEZ TYTUŁU, 1997

tusz, akwarela, papier kremowy
29,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. tuszem l.d.: BEKSiński 97

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

10 000 - 18 000 zł

140

Zdzisław BEKSIŃSKI

BEZ TYTUŁU, 1997

tusz, akwarela, papier
sygn. tuszem p.g.: BEKsiński

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

10 000 - 18 000 zł

141

Norman LETO

GAINSBOROUGH 2, 2009

olej, płótno
100,5 x 125 cm
sygn. na odwr. na płótnie: GAINSBOROUGH 2 | 2009 | NORMAN L
na poprzecznej belce krosna: 2009 NORMAN GAINSBOROUGH 2

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

142

Grupa THE KRASNALS

I DON’T KNOW WHAT IS IT ALL ABOUT..., 2014

akryl, płótno
50 x 40 cm
sygn. l.d.: 2014 | The KRASNALS
na odwrocie na płótnie napis i sygantura: ‘I DON’T KNOW | WHAT IS IT ALL | ABOUT... | ‘2014 | The Krasnals | Whielki Krasnal

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

6 000 - 12 000 zł

143

Otto AXER

AKT SIEDZĄCEJ KOBIETY, 1978

olej, płótno
92,5 x 72,5 cm
sygn. p.d.: O Axer
na odwr. l.g.: OTTO AXER | 1978

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

22 000 - 25 000 zł

144

Maria ANTO

MIELNO (PORTRET MULCI I MIŚKA - PANKRACEGO), 1987

olej, płótno
100,5 x 120 cm
sygn. pośrodku dolnej krawędzi: Maria Anto 1987
na odwr. na pł. sygn.: Maria Anto 1987 | 915 [w kółku]
pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

145

Jacek (właśc. Jacek Kowalski) YERKA

NOCNA ZMIANA, 2009

pastel, papier
47,2 x 59,3 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: YERKA 09

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

146

Edward DWURNIK

KRAKÓW, 2017

olej, płótno
100 x 73 cm
sygn. śr.d.: 2017 | E. DWURNIK
na odwr. na płótnie: 2017 | E. DWURNIK | "KRAKÓW" | NR: IX [w ramce] - 2349 | - 7003

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

147

Rafał OLBIŃSKI

SCHODY, ok. 1990

olej, tektura
39 x 32,5 cm
sygn. p.d.: Olbiński
na odwr. na tekturze uszkodzone nalepki informacyjne

Cena wywoławcza:

19 000 zł

Estymacja:

22 000 - 26 000 zł

148

UCIECZKA DO DOMU, 2018

akryl, płótno
50 x 61 cm
sygn. pd.: YERKA 18
na dolnej listwie krosna: JACEK YERKA | >>UCIECZKA DO DOMU<< | AKRYL 2018

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

32 000 - 45 000 zł

149

Jerzy MRÓZ

NIEOKREŚLONE MIEJSCE, 1988

olej, płótno
54 x 65 cm
sygn. p.d.: JERZY T. MRÓZ

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 8 000 zł

150

Edward DWURNIK

ABSTRAKCJA NR 212, 2004

olej, akryl, płótno
100 x 100 cm
sygn. na odwr. na płótnie p.g.: 2004 | E. DWURNIK | Obraz nr: 212 [w ramce]; l.g.: XXV [w ramce] - 212 [w ramce] | 3215 [w ramce]

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

9 000 - 15 000 zł