Sopocki Dom Aukcyjny

Aukcja Sztuki Współczesnej

06.04.2019 sobota

19:00

Sopocki Dom Aukcyjny

ul. Bohaterów Monte Cassino 43

81-768 Sopot

16.03 - 06.04.2019

49 obiektów
01
01

Artur NACHT-SAMBORSKI (1898 Kraków - 1974 Warszawa)

Liście w ugrowym dzbanie, ok. 1960

olej, płótno, 64 × 51,5 cm
na blejtramie napis: LIŚCIE W UGROWYM GARNKU oraz nalepka depozytowa z Muzeum Narodowego w Poznaniu

Cena wywoławcza:

65 000 zł

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

02
02

Tadeusz KANTOR (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Kompozycja, 1957

olej, płótno, 65,5 × 80 cm
sygn. p. d.: Kantor
opisany na odwrocie: TKantor |I 57 Cracovie

Cena wywoławcza:

84 000 zł droit de suite

Estymacja:

100 000 - 120 000 zł

03
03

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

Wejście, 1959-1960

olej, płótno, 71 × 61 cm
sygn. p. d.: Kobzdej 1959/60
opisany na odwrocie: ALEKSANDER KOBZDEJ “WEJŚCIE” 1959/60

Cena wywoławcza:

44 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

04
04

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

Pejzaż, 1957

olej, deska, 44 × 53 cm
sygn. p. d.: Dominik oraz na odwrocie: Dominik 1957

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

05
05

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

Pola VIII, 1977

akryl, płótno, 65 × 81 cm
sygn. p. d.: Dominik oraz na odwrocie: DOMINIK 1977 |AKRYLE 65 X 81 |POLA VIII

Cena wywoławcza:

36 000 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 55 000 zł

06
06

Teresa PĄGOWSKA (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

Biała postać, lata 60. XX wieku

olej, tempera, płótno; 130,5 x 100,5 cm na odwrocie na płótnie napis: OBRAZ AUTORSTWA: / TERESY PĄGOWSKIEJ / POTWIERDZAM: FILIP PĄGOWSKI / F. PĄGOWSKI.

Cena wywoławcza:

80 000 zł droit de suite

Estymacja:

100 000 - 120 000 zł

07
07

Jan TARASIN (1926-2009)

Rozmnażające się zapisy 1, 1987/92

olej, płótno, 180 x 140 cm, sygn. p.d.: J. Tarasin 87
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 87/92 | ROZMANŻAJĄCE SIĘ ZAPISY I; nalepki wystawowe z Zachęty i Płockiej Galerii Sztuki

Cena wywoławcza:

290 000 zł droit de suite

Estymacja:

350 000 - 400 000 zł

08
08

Jan ZIEMSKI (1920-1988)

Permutacje, 1970

technika własna, 61 × 60 cm
sygn. z tyłu: JAN ZIEMSKI |1970 oraz nalepka z BWA w Lublinie z opisem pracy

Cena wywoławcza:

39 000 zł droit de suite

Estymacja:

55 000 - 65 000 zł

09
09

Henryk STAŻEWSKI (1894 - 1988)

Bez tytułu, 1977

akryl, płyta, 45,3 x 45,2 cm
sygn. i dat. na odwrocie: 1977 / H. Stażewski

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

10
10

Kompozycja nr 111, 1979

akryl, płyta, 30 × 30 cm
sygn. i opisany na odwrocie: nr 111/1979/H. Stażewski

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 40 000 zł

11
11

Ryszard WINIARSKI (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Przypadek w pionowej grze 4x4, 1982

akryl, drewno, 68 × 4 cm
sygn. z tyłu: przypadek w pionowej grze 4x4 |winiarski 1982; nalepka papierowa z nr M 136 oraz autorska dedykacja

Cena wywoławcza:

26 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

12
12

Wojciech FANGOR (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

Symetria 2, 2015

aluminium, akryl, 146 × 100 × 73 cm
sygn. z tyłu u góry: Fangor 15

Cena wywoławcza:

1 200 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 800 000 - 2 000 000 zł

13
13

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914 Gniezno - 2015 Warszawa)

z cyklu Księgi Życia, 2006 - 2007

drewno polichromowane, wys. 208 cm
sygn. l. bok: MUSIAŁOWICZ

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

14
14

Jacek SIENICKI (1928 Warszawa - 2000 Warszawa)

Wnętrze II, 1970

olej, płótno, 81 × 65,5 cm
sygn. na blejtramie: SIENICKI JACEK |WNĘTRZE II 1970

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

15
15

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

Pejzaż- studium światła i przestrzeni, 1968

olej, płótno, 73 × 92 cm
sygn. i opisany na odwrocie: J. Sempoliński, Studium światła i przestrzeni, 1968, na blejtramie
naklejka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Plac Małachowskiego 3, Warszawa

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 20 000 zł

16
16

Alfons MAZURKIEWICZ (1922 Dusseldorf - 1975 Wrocław)

Pejzaż, 1964

olej, płótno, 85 × 121 cm
sygn. i opisany na blejtramie: ALFONS MAZURKIEWICZ PEJZAŻ 1964

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

17
17

Konrad JARODZKI (ur. 1927)

Nadchodzi II, 1970

olej, płótno, 60 × 80 cm
sygn. p. d.: K Jarodzki oraz opisany na blejtramie

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

18
18

Tytus DZIEDUSZYCKI (1934 - 1973)

Bez tytułu, 1962

asamblaż, 42 × 50 × 4 cm
sygn. na odwrocie: tytus | TYTUS SAS | DZIEDUSZYCKI | 16 r. DE CHABROL | PARIS oraz nalepka wystawowa z Muzeum Lubelskiego w Lublinie

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

19
19

Stefan KRYGIER (1923 - 1997)

Kompozycja, 1964

olej, płótno, relief, 48 × 32 cm
opisany na blejtramie: 48 × 32 „KOMPOZYCJA” 1964 | STEFAN KRYGIER - TECH. MIESZ.;
odręczny opis na płótnie z wystawy retrospektywnej w Muzeum Historii Miasta Łodzi z 1999

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

20
20

Ireneusz PIERZGALSKI (ur. 1929)

Bez tytułu, 1959

olej, płótno, 100 × 130 cm
sygn. p. d.: Pierzgalski 59; opisany na odwrocie: IRENEUSZ PIERZGALSKI | 1959 | 10

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

21
21

Lech KUNKA (1920-1978)

Bez tytułu, 1965

technika mieszana, płyta, 118 x 93 cm,
sygn. p.d.: L. Kunka 65 r.

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

22
22

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

Bez tytułu, 1972

olej, płyta, 122 x 98 cm
sygn. z tyłu: BEKSIŃSKI 1972

Cena wywoławcza:

110 000 zł droit de suite

Estymacja:

180 000 - 260 000 zł

23
23

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

Obraz 1318 - Trumienny czyli adoracja o zmierzchu, 1989

olej, płyta, 100 x 72,5 cm
sygn. l.g.: DUDA-GRACZ - 1318/1989; na odwrocie nalepka autorska

Cena wywoławcza:

55 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

24
24

Maria ANTO (1937 Warszawa - 2007 Warszawa)

Reszel, 1991

olej, płótno, 135 x 160 cm
sygn. z tyłu na płótnie: Maria Anto 91 oraz nr 967 w okręgu, na blejtramie: MARIA ANTO 1991 „RESZEL” 135 X 160 cm

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

25
25

Zbysław Marek MACIEJEWSKI (1946 Pohulanka -1999 Kraków)

Nieuzasadnione pretensje, 1975

akryl, tempera, płótno, 120 × 120 cm
sygn. p. g.: Zb 24 X 1975 oraz opisany na odwrocie: ZBYSŁAW MAREK MACIEJEWSKI | NIEUZASADNIONE PRETENSJE | 120 X 120 temp, akryl | 1975

Cena wywoławcza:

48 000 zł droit de suite

Estymacja:

55 000 - 75 000 zł

26
26

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

Martwa natura z maskami zwierzęcymi, 1991-1999

olej, płótno, 93,5 × 124 cm
sygn. l. śr.: Martwa natura z maskami zwierzęcymi |K. Bereźnicki |1991 - 1999

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 26 000 zł

27
27

Trzy kobiety w tonacji żółtej, 1994

olej, płótno, 66 × 82 cm
sygn. śr. l. 1994 | K.Bereźnicki oraz na blejtramie

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

28
28

Kazimierz ŚRAMKIEWICZ (1914 Poniec - 1998 Gdańsk)

Martwa natura, lata 50. XX wieku

olej, płótno, 65 x 82 cm
sygn. l.d.: K. Śramkiewicz

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 20 000 zł

29
29

Koncert skrzypcowy V, 1991

akryl, płótno, 89 x 116 cm
sygn. p. d. K. Śramkiewicz; na odwrocie nalepka autorska

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

30
30

Władysław JACKIEWICZ (ur. 1924 Podbrodzie k. Wilna - 2016)

Ciało XII, 1990

olej, płótno, 117 x 90 cm
sygn. p.d. Jackiewicz 89 oraz na blejtramie: W. JACKIEWICZ OBRAZ XII / 90

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

31
31

Obraz XIII, 1991

olej, płótno, 70 × 80 cm
sygn. p. d.: Jackiewicz oraz na blejtramie: W.JACKIEWICZ OBRAZ XII/91

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

32
32

Tomasz KAWIAK (ur. 1943)

Elle enleve le jeans, 1993

brąz, wys. 49 x 23 cm
sygn. z tyłu: 2/8, 1993, w okręgu inicjały T.K.

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

33
33

Antoni FAŁAT (ur. 1942r)

Bez tytułu, 1983 r

olej, płótno, 70 × 54 cm
sygn. p. d.: antoni Fałat 3. I. 83 / 387

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

34
34

Eugeniusz MARKOWSKI (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)

5+G, 1982

technika mieszana na folii, 150 × 112 cm
sygn. p. d.: E. Markowski | 5+G

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

35
35

Bożenna BISKUPSKA (ur. 1952, Warszawa)

Huśtawka, 1991

olej, płótno, 146 x 114 cm
sygn. i opisany na odwrociu: BOŻENNA BISKUPSKA | HUŚTAWKA | 146 x 114 | olej | 1991

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

36
36

Tomasz TATARCZYK (1947-2010)

Bez tytułu (Wzgórza), 1997

gwasz, węgiel, papier, 70 x 100 cm
sygn. p.d.: TOMASZ TATARCZYK 1997; na odwrocie pieczęć LWKZ LUBLIN z informacją o możliwości wywozu pracy

Cena wywoławcza:

19 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 28 000 zł

37
37

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

Las, 2013

akryl, płótno, 130 × 170 cm
sygn. i dat. na odwrocie: L. Tarasewicz 2013 / 130 × 170 Acryl on canvas

Cena wywoławcza:

82 000 zł droit de suite

Estymacja:

90 000 - 110 000 zł

38
38

Mariusz KUŁAKOWSKI (ur. 1961, Gdańsk)

Tytuł do uzgodnienia, z cyklu Lokomotywa, 2018

olej, płótno, 117 × 117 cm
sygn. z tyłu: Kułakowski

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

39
39

Kompozycja nr 1, z cyklu Tytuł do uzgodnienia

olej, płótno, 150 × 100 cm
sygn. na blejtramie: Kułakowski

Cena wywoławcza:

13 000 zł

Estymacja:

17 000 - 20 000 zł

40
40

Stanisław DRÓŻDŻ (1939 - 2009)

Alea Iacta Est, 2003

asamblaż z kości do gry, płyta, oprawa pleksi, 19 × 19 × 4,5 cm
edycja 11/20
z tyłu nalepka z Biennale w Wenecji z opisem pracy i odręczną sygnaturą: S. Dróżdż

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

41
41

Władysław HASIOR (1928-1999)

Sztandar - Pani Domu

asamblaż, tkanina, technika własna, 282 × 163 cm
sygn. na odwrocie: HasiorW

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 50 000 zł

42
42

Stanisław BAJ (ur. 1953, Dołhobrody)

Rzeka Bug, 2016

olej, płótno, 80 x 150 cm
sygn. na odwrocie: Stanisław Baj | "Rzeka Bug" | 2016

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

43
43

Jan PRUSKI (ur. 1957)

Okno pociągu, 2011

technika mieszana, płyta pilśniowa,
akryl, offset, 100 × 150 × 3 cm
sygn. p. d.: PRUSKI

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

44
44

Jerzy MRÓZ (1946 Łódź - 2010 Łódź)

Schody III

olej, płótno, 65,5 x 81 cm
sygn. p. d.: JERZY T. MRÓZ 84,
na odwrocie nalepka autorska (zniszczona), pieczęcie i numery inwentaryzacyjne Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

Cena wywoławcza:

8 500 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

45
45

Ryszard PATZER

W przestrzeni, 1989

olej, płótno, 90 x 100 cm
sygn. i opisany na odwrocie
obraz otrzymał Złoty Medal na Bielskiej Jesieni w 1989 roku

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

46
46

Rafał BUJNOWSKI (ur. 1974)

Jezdnia, 2004

olej, płótno, 30 × 42 cm
sygn. na odwrocie: BUJNOWSKI/04

Cena wywoławcza:

24 000 zł droit de suite

Estymacja:

28 000 - 34 000 zł

47
47

Maksymilian NOVAK-ZEMPLIŃSKI (ur. 1974)

Spatium series, 2016

olej, płyta, 140 x 182 cm
sygn. na odwrocie: Maksymilian Novák-Zempliński | 2016

Cena wywoławcza:

75 000 zł droit de suite

Estymacja:

90 000 - 110 000 zł

48
48

Elin Jörd, 2012

olej, płótno, 120 x 120 cm
sygn. na odwrocie: ‘Elin Jörd | by | Maksymilian Novák | -Zempliński’

Cena wywoławcza:

36 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 45 000 zł

49
49

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Synagoga w Gnieźnie, 1991

olej, płótno, 74 × 100 cm
sygn. p. d. E. Dwurnik 91
sygn. i opisany na odwrociu: E. DWURNIK |NR: IX 599 1654 |SYNAGOGA W GNIEŹNIE

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł