Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Warszawa

Aukcja VARIA 25

26.09.2018 środa

19:00

ul. Nowy Świat 54/56

00-363 Warszawa

12.09 - 26.09.2018

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

232 obiekty
001
001

Juliusz SŁABIAK

Widok na Sukiennice i kościół Mariacki w Krakowie

olej, płótno, 34,5 x 50 cm, sygn. l.d.: Juliusz Słabiak

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

002
002

Eugeniusz TUKAN-WOLSKI

Kościół Św. Wojciecha

olej, płyta, 27 x 22,5 cm w świetle oprawy, sygn.l.d.: E. Wolski

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

003
003

Wlastimil HOFMAN

Portret mężczyzny na tle Kopca Kościuszki, ok. 1930 r.

olej, sklejka, 51,5 x 46,5 cm, sygn. l.d.: Kraków / Wlastimil / Hofman

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

004
004

Carl Justus ROSE

Pejzaż z fiordami

olej, płótno, 31,5 x 40 cm, sygn. l.d.: Georg Caree (pseudonim artysty)

Cena wywoławcza:

3 000 zł

005
005

Adam SETKOWICZ

Na polnej drodze

olej, płótno, 17 x 27 cm, sygn. p.d.: malował z natury A.Setkowicz

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

006
006

Stanisław RADZIEJOWSKI

Wędrowiec na polu

olej, tektura, 46,5 x 66 cm, sygn. p.d.: St. Radziejowski, na odwrocie pieczęć ze składu materiałów malarskich Iskra & Karmański Kraków

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

007
007

Juliusz SŁABIAK

Napad wilków

olej, płótno, 49,5 x 68 cm, sygn. l.d.: Juliusz Słabiak / Kraków

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

008
008

Roman Antoni BREITENWALD

Jazda saniami

olej, płótno, 50 x 70 cm, sygn. p.d.: Rbreitenwald

Cena wywoławcza:

4 200 zł droit de suite

009
009

Wiktor KORECKI

Strumyk zimą, przed 1945 r.

olej, płótno, 48 x 76,5 cm, sygn. l.d.: WIKTOR KORECKI

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

010
010

Stefan FILIPKIEWICZ

Kwiaty w wazonie na werandzie, 1924 r.

olej, płótno, 80 x 60 cm, sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz/1924

Cena wywoławcza:

9 000 zł

011
011

Stanisław ZAWADZKI

Astry w wazonie, 1936 r.

olej, tektura, 46 x 37 cm, sygn. p.d.: St. Zawadzki 1936

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

012
012

Jan Kazimierz DZIELIŃSKI

Dziewczynka z kotem, 1935 r.

olej, płotno, 101 x 70,5 cm, sygn. i dat. p.d.: K. Dzieliński 1935 , na odwrocie naklejka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pieknych w Krakowie z 1936 r.

Cena wywoławcza:

4 800 zł droit de suite

013
013

Włodzimierz NAŁĘCZ

Widok morski z Lisiego Jaru, 1932 r.

olej, płótno wzmacniane, 36,5 x 60,5 cm, sygn. i dat. p.d.: Wł. Nałęcz / 932

Cena wywoławcza:

3 000 zł

014
014

Jerzy KLAT

Krowy u wodopoju

olej, płyta, 42 x 61 cm, sygn. p.d.: J.KLAT

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

015
015

Stefan POPOWSKI

Chaty nad rzeką

olej, płótno, 67 x 53 cm, sygn. p.d.: STEF.POPOWSKI

Cena wywoławcza:

8 000 zł

016
016

Zygmunt KACZÓWKA

Dwóch górali na hali

olej, deska, 26,5 x 42 cm

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

017
017

Ludwik MACIĄG

Saniami przez las, 1953 r.

drzeworyt, papier, 31,5 x 21,5 cm w świetle passe-partout, sygn. i dat. ołówkiem p.d.: Lmaciąg 1953

Cena wywoławcza:

650 zł droit de suite

018
018

Jan GRUBIŃSKI

Pejzaż zimowy

olej, płótno, 70 x 111 cm, sygn. p.d.: J.Grubiński

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

019
019

Eugeniusz DZIERZENCKI

Łodzie rybackie na brzegu

olej, tektura, 23,5 x 33 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: E.Dzierzencki

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

020
020

Jan Maksymilian KASPROWICZ

Wyciąganie łodzi

olej, płótno, 50 x 71, 5 cm, sygn. p.d.: J. M. Kasprowicz

Cena wywoławcza:

4 500 zł droit de suite

021
021

Jan Maksymilian KASPROWICZ

Rybak z koszem

olej, płótno, 60 x 80 cm, sygn. p.d.: J. M. Kasprowicz

Cena wywoławcza:

4 500 zł droit de suite

022
022

Elinar GROSS (1895 - 1962)

W porcie rybackim

olej, płótno, 68 x 98 cm, sygn. l.d.: Einar Gross

Cena wywoławcza:

4 800 zł

023
023

Otton Edward BORZEMSKI

Łódka na brzegu morskim

olej, płótno, 25 x 34,5 cm, sygn. p.d.: E.BORZEMSKI

Cena wywoławcza:

600 zł droit de suite

024
024

Antoni de BRADE

Fala

olej, tektura, 24 x 30 cm, sygn. l.d.: A.BRADE

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

025
025

Jerzy MIERZEJEWSKI

Morze

akwarela, papier, 44 x 62 cm, sygn. l.d.: Mierzejewski

Cena wywoławcza:

2 200 zł

026
026

Jerzy MIERZEJEWSKI

Morze

akwarela, papier, 24,5 x 32,5 cm, sygn. p.d.: Mierzejewski

Cena wywoławcza:

1 800 zł

027
027

Wiktor KORECKI

Las jesienią

olej, tektura, 30 x 39 cm

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

028
028

Zdzisław PRZEBINDOWSKI

Park w Oliwie

olej, tektura, 34,5 x 50 cm, sygn. l.d.: Z. Przebindowski

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

029
029

Jan PERDZYŃSKI

Na polowanie z ogarami

akwarela, papier, 43,5 x 33 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: Jon Perdzyński

Cena wywoławcza:

3 500 zł

030
030

Kazimierz MORDASEWICZ

Portret kobiety w chuście, 1908 r.

pastel, papier, 47 x 35 cm (w świetle ramy), sygn. i dat. l.d.: Kaz. Mordasewicz /1908

Cena wywoławcza:

2 400 zł

031
031

Zygmunt KACZÓWKA

W Bronowicach

olej, płyta, 32 x 48,5 cm, sygn. p.d.: Z. Kaczówka / Bronowice

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

032
032

Władysław SKOCZYLAS

Świerki

akwarela, papier, 27 x 22,5 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł

033
033

Stanisław GRZYMS

Góralka

pastel, papier, 39 x 29 cm w świetle passe - partout, sygn. p.d.: Grzyms

Cena wywoławcza:

1 200 zł

034
034

R. Legendre (k. XIX w.)

Akt leżący
olej, płotno, 46 x 61 cm, sygn. p.d.: R. Legendre

Cena wywoławcza:

3 200 zł

035
035

Barbara PERLIKOWSKA

Tryptyk : Irysy i maki, 2012 / 2013 r.

pastel, papier, 3 x 48 x 13 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: BPerlikowska / 2012 (2013)

Cena wywoławcza:

600 zł droit de suite

036
036

nieokreślony, 1 poł. XX w. Malarz

Hetera

wg F. Żmurki
pastel , papier, 60 x 67 cm, sygn. p.d. nieczytelnie

Cena wywoławcza:

1 500 zł

037
037

Stanisław GÓRSKI

Portret kobiety (Janina Zaremba Rychalska)

pastel, papier, 41,8 x 31 cm, sygn. p.g.: St. Górski

Cena wywoławcza:

4 500 zł droit de suite

038
038

Franciszek KMITA

Dubrownik - Stara Luca, 1974 r.

olej, płótno, 50 x 65 cm, sygn. p.d.: Kmita, na odwrociu opisany: DUBROVNIK / STARA LUCA / 1974. / FKmita / 65x50

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

039
039

Jerzy POGORZELSKI

Wiosenna droga

olej, płyta, 60 x 70 cm, sygn. p.d.: Pogorzelski

Cena wywoławcza:

3 200 zł droit de suite

040
040

Carl van ROOYEN (ur. 1945)

Pejzaż z południa Francji

olej, płótno, 50 x 61 cm, sygn. p.d.: Carl Rooijen

Cena wywoławcza:

3 500 zł

041
041

Constant PAPE (1865 - 1920)

Spacer w parku, 1911 r.

olej, płótno, 46 x 55 cm, sygn. i dat. p.d.: C.Pape / 1911, odprysk farby l.d.

Cena wywoławcza:

2 500 zł

042
042

Stanisław Jan ŁAZOREK

Widok na mostek i ruiny zamku, 1981 r.

olej, płótno, 46 x 38,5 cm, sygn. i dat. p.d.: ŁAZOREK 81

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

043
043

Engelbert BYTOMSKI

Strumyk zimą, 1987 r.

olej, płótno, 55 x 70 cm, sygn. i dat. p.d.: Bert / 87, na odwrocie opisany: -Engelbert Bytomski- / -Bert- / 1987 r /-55x70-

Cena wywoławcza:

1 200 zł

044
044

Franciszek KMITA

Jarzębina w Kazimierzu, 1987 r.

olej, płótno, 35 x 27 cm, sygn. p.d.: Kmita, na odwrociu opisany: JARZĘBINA / 27 X 35 1987 / F.KMITA

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

045
045

Stanisław Jan ŁAZOREK

Widok z Kazimierza, 1981 r.

olej, płótno, 46 x 55 cm, sygn. i dat. p.d.: ŁAZOREK 81

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

046
046

Wojciech KOSSAK

Gniady konik, 1917 r.

OBIEKT WYCOFANY Z AUKCJI
olej, tektura, 16 x 22 cm, sygn. i dat. p.d.: Wojciech Kossak / 1917

Cena wywoławcza:

3 000 zł

047
047

Stanisław ROLICZ

Studnia Neptuna w Gdańsku

akwaforta, papier, 31 x 22 cm, sygn. ołówkiem p.d.: SRolicz, opisana ołówkiem l.d.: 26 Studnia Neptuna w Gdańsku

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

048
048

Raymond Auguste DENDEVILLE (1901 - 1968)

Jeźdźcy na koniach, 1945 r.

akwarela, gwasz, papier, 36 x 26 cm w świetle passe-partout, sygn. i dat. p.d.:

REMOND./DENDEVILLE/ 1945

Cena wywoławcza:

800 zł

049
049

Józef KIDOŃ

Portret Tadeusza Kościuszki

pastel, papier, 61 x 42 cm, sygn. l.d.: Kidoń

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

050
050

M. Kręcioch (I poł. XX w.)

Zamarznięty strumień, 1932 r.
olej, sklejka, 60 x 49 cm, sygn. i dat. p.d.: M.Kręcioch / 1932

Cena wywoławcza:

1 200 zł