Sopocki Dom Aukcyjny Warszawa

Aukcja VARIA 27

19.12.2018 środa

19:00

Sopocki Dom Aukcyjny Warszawa

Nowy Świat 54/56

00-363 Warszawa

05.12 - 19.12.2018

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

293 obiekty
001
001

Colestin BRÜGNER

Zamek nad rzeką podczas pełni księżyca

olej, płótno naklejone na tekturę, 24 x 31 cm,
sygn. l.d.: Brugner

Cena wywoławcza:

6 500 zł

002
002

Friedrich Karl STEINHARDT (1844 - 1894)

olej, płótno, 50 x 70 cm,
sygn. l.d.: Steinhardt

Cena wywoławcza:

3 800 zł

003
003

Jan Kanty GUMOWSKI

Nad rzeką, 1905 r.

olej, tektura, 26 x 54 cm,
sygn. i dat. l.d.: Guranowski 1905

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

004
004

Władysław GOŚCIMSKI

Pejzaż z drzewami

olej, tektura, 20,5 x 13 cm,
sygn. p.d.: Wł Goś

Cena wywoławcza:

800 zł

005
005

nieokreślony, pocz. XIX w. Malarz

Scena rodzajowa

olej, plótno, 58,5 x 51,5 cm,
sygn. nieczytelnie

Cena wywoławcza:

7 000 zł

006
006

Kazimierz KRZYŻANOWSKI

Żaglowce w zatoce, 1916 r.

olej, płótno, 47 x 77 cm,
sygn. i dat. p.d.: Kazim.Krzyżanowski 1916

Cena wywoławcza:

3 000 zł

007
007

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI

W zatoce, 1934 r.

akwarela, papier, 24 x 43,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: SJaxa / 1934

Cena wywoławcza:

4 800 zł droit de suite

008
008

Władysław STACHOWSKI

Przez wzburzone fale

olej, płótno naklejone na płótno, 63 x 28,5 cm,
sygn. p.d.: WStachowski

Cena wywoławcza:

2 800 zł

009
009

Apoloniusz KĘDZIERSKI

Pejzaż z Użoka, 1932 r.

olej, płótno naklejone na tekturę,
sygn. p.d.: A.Kędzierski, opisany i dat. l.d.: Użok 1932 r

Cena wywoławcza:

6 000 zł

010
010

Kazimierz LASOCKI

Podkrakowska wieś

olej, sklejka,25 x 30 cm,

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

011
011

Piotr STACHIEWICZ

W lesie - Balladyna, k.XIX w.?

olej, płótno dublowane, 29,5 x 34,5 cm,
sygn. p.d.: P. STACHIEWICZ

Cena wywoławcza:

3 500 zł

012
012

Alexandr Ivanovich ANICHKOV

Pejzaż zimowy z brzozami, 1917 r.

olej, płótno, 47,5 x 63,5 cm,
sygn. i dat. l.d.: cyrylicą 1917

Cena wywoławcza:

2 500 zł

013
013

Sergey WINOGRADOFF (1869 - 1938)

Aleja leśna

olej, płótno, 78 x 53 cm,
sygn. l.d.: Sergiej Winogradow

Cena wywoławcza:

48 000 zł

014
014

Karol CISZEWSKI (1874/76-1926)

Kąpiące się kobiety

olej, płótno, 100 x 81 cm,
sygn. l.d.: K.Ciszewski

Cena wywoławcza:

10 000 zł

015
015

Stanisław KACZOR-BATOWSKI

Śmierć Barbary Radziwiłłówny, 1900 r.

olej, płótno dublowane, 25 x 62 cm,
sygn. i dat. p.d.: Batowski/1900

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

016
016

Zygmunt ŻELISŁAWSKI

Jasio, 1908 r.

olej, płótno dublowane, 66 x 45 cm,
sygn. p.d.: Z. Żelisławski 1908

Cena wywoławcza:

4 800 zł

017
017

Leon PICCARD

Portret mężczyzny, 1879 r.

olej, płotno, 55 x 39 cm,
sygn. i dat. l.d.: 1879 / Lpiccard

Cena wywoławcza:

9 500 zł

018
018

Wlastimil HOFMAN

Portret dziewczynki, 1935 r.

olej, tektura, 54,5 x 49 cm,
sygn. i dat.: 1935 / Wlastimil Hofman

Cena wywoławcza:

19 000 zł droit de suite

019
019

Stanisław LENTZ

Gimnazjalista

olej, płótno, 72,5 x 61 cm,
sygn. p.ś.: Lentz

Cena wywoławcza:

8 000 zł

020
020

Wiktor KORECKI

Droga przez las

olej, płótno, 50 x 60 cm,
sygn. l.d.: WIKTOR KORECKI

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

021
021

Zygmunt KACZÓWKA

Strumyk w lesie

olej, płótno, 25 x 35 cm,
sygn. p.d.: Z. Kaczówka

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

022
022

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA

Willa nad morzem

olej, tektura, 33,7 x 23,5 cm,
sygn. p.d.: B.Rychter-J.

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

023
023

Wincenty WODZINOWSKI

Weranda w świetle słonecznym

olej, tektura, 31 x 39 cm,
sygn. l.d.: W. Wodzinowski

Cena wywoławcza:

4 000 zł

024
024

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA

Taras w kwiatach nad jezierem we Włoszech

olej, tektura, 12 x 16,7 cm,
sygn. p.d.: B. RYCHTER-JANOWSKA

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

025
025

Marian BOHUSZ-SZYSZKO

Zamek w Ojcowie

olej, tektura, 56 x 45 cm,
sygn. p.d.: zSzyszkoBohusz

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

026
026

Richard KANT

Henryków

olej, płyta, 48 x 62 cm,
sygn. p.d.: Kant

Cena wywoławcza:

4 200 zł

027
027

Wiktor KORECKI

Pejzaż z rozlewiskiem, ok. 1920 r.

olej, płótno, 50 x 78 cm,
sygn. l.d.: W.Korecki

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

028
028

Wiktor KORECKI

Pejzaż zimowy

olej, płótno, 50 x 70 cm,
sygn. p.d.: WIKTOR KORECKI

Cena wywoławcza:

8 500 zł droit de suite

029
029

Janusz ŁONICKI

Po deszczu, 1942 r.

olej, tektura, 50,5 x 58,5 cm,
sygn. i dat. l.d.: Janusz Łonicki 942 / Po deszczu

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

030
030

Czesław WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ)

W oczekiwaniu, 1924 r.

olej, tektura, 67 x 75 cm,
sygn. i dat. p.d.: Cz. Wasilewski/1924

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

031
031

Wacław TRACEWSKI

Powrót z targu

olej, płótno, 29,5 x 65 cm,
sygn. l.d.: W.Tracewski

Cena wywoławcza:

7 500 zł

032
032

Zygmunt KACZÓWKA

Przy ognisku

olej, płótno, 50 x 73 cm,
sygn. p.d.: Z. Kaczówka

Cena wywoławcza:

4 500 zł droit de suite

033
033

Eugeniusz PIERZYŃSKI

Zaprzęg

olej, płótno, 62 x 92 cm,
sygn. p.d.: E. Pierzyński

Cena wywoławcza:

2 000 zł

034
034

Marian PUFFKE

Pejzaż z Bukowiny, 1920 r.

akwarela, papier, 27 x 37 cm,
sygn. i dat. p.d.: Marian Puffke / Bukowina 1920

Cena wywoławcza:

1 500 zł

035
035

Aleksander MROCZKOWSKI

Bronka, 1900 r.

olej, płótno, 63,5 x 46 cm,
sygn. i dat. l.d.: "Xaweremu (zatarte)/ A. Mroczkowski/0 1900 oraz opisany w p.g.: "Bronka".
Na odwrocie fragment nalepki z opisem obrazu (być może z TPSP).

Cena wywoławcza:

17 000 zł

036
036

Wincenty WODZINOWSKI

Pod jabłonią

olej, tektura, 50 x 34 cm,
sygn. p.d.: W. Wodzinowski

Cena wywoławcza:

3 800 zł

037
037

Wiktor KORECKI

Pejzaż zimowy z rzeką

olej, sklejka, 49,5 x 69,5 cm,
sygn. p.d.: WIKTOR KORECKI

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

038
038

Józef CZAJKOWSKI

Aleja w parku

olej, sklejka, 36 x 51,5 cm,
sygn. p.d.: Józef Czajkowski

Cena wywoławcza:

6 500 zł droit de suite

039
039

Władysław LAM

Pejzaż leśny

olej, tektura, 46 x 60 cm,
sygn. p.d.: W.Lam

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

040
040

Józefa Maria JÓZEFOWICZ

Lirnik

olej, tektura, 39, 5 x 30 cm,
sygn. p.d.: J. Józefowicz

Cena wywoławcza:

2 000 zł

041
041

Adam SETKOWICZ

Rozmowy przy saniach

akwarela, papier, 14,5 x 29 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Cena wywoławcza:

2 800 zł

042
042

Władysław JAROCKI

Hucuł, 1958 r.

olej, tektura, 50 x 34,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: W.Jarocki / 1958 r

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

043
043

Konstanty SZEWCZENKO

Skrzypek

olej, tektura, 21 x 15 cm,
sygn. p.d.: Szewczeko

Cena wywoławcza:

1 100 zł droit de suite

044
044

Stefan FRISCH

Delatyń - Pejzaż z Huculszczyzny

olej, tektura, 29 x 37 cm,
sygn. l.d.: Stefan Frisch

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

045
045

Wojciech KOSSAK

Bitwa pod Grochowem, 1941 r.

olej, tektura, 60 x 54 cm,
sygn. i dat. l.d.: Wojciech Kossak / 1941

Ekspertyza prof. Olszańskiego

Cena wywoławcza:

35 000 zł

046
046

Tadeusz KOKIETEK

Zdobycie sztandaru

olej, płótno, 65,5 x 81 cm,
sygn. p.d.: Kokietek

Cena wywoławcza:

12 500 zł droit de suite

047
047

Mieczysław KRZYŻAK

Ułani przed dworem

olej, płyta, 45 x 54,5 cm,
sygn. p.d.: M. Krzyżak

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

048
048

Leonard WINTEROWSKI

Potyczka ułanów z bolszewikami, 1925 r.

olej, tektura, 50 x 70 cm,
sygn. p.d.: Leonard Winterowski / Warszawa 1925

Cena wywoławcza:

14 000 zł

049
049

M. Cichoń (XX w.)

Pejzaż zimowy z chatami
olej, płyta, 28 x 37,5 cm,
sygn. l.d.: M. Cichoń

Cena wywoławcza:

1 000 zł

050
050

Jerzy KOSSAK

Napad wilków, 1944 r.

olej, płyta, 35 x 50 cm,
sygn. i dat. l.d.: Jerzy Kossak / 1944

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite