Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Gdańsk

Aukcja VARIA 28

16.02.2019 sobota

17:00

ul. Długa 2/3

80-827 Gdańsk

28.01 - 16.02.2019

218 obiektów
001
001

nieokreślony, 2 poł. XVIII w. ARTYSTA

Pejzaż włoski

olej, płótno dublowane, 45,5 x 75 cm

Cena wywoławcza:

5 000 zł

002
002

Pejzaż włoski z ruinami i posągiem

Cena wywoławcza:

5 000 zł

003
003

Thomas Bush HARDY (1842 Sheffield - 1897 Londyn)

Żaglowce na morzu

olej, płótno, 51 x 76 cm
sygn. p. d.: T... Hardy

Cena wywoławcza:

3 000 zł

004
004

Carl SALTZMAN (1847 - 1923)

Statki na redzie, 1898 r.

olej, płótno, 53,5 × 117 cm
sygn. i dat. l. d.: C. Saltzmann 98

Cena wywoławcza:

1 900 zł

005
005

Zbigniew LITWIN (1914 - 2001)

Łodzie na plaży, 1968 r.

akwarela, papier, 36 × 51 cm
sygn. i dat. p. d.: ZLitwin 1968

Cena wywoławcza:

2 600 zł droit de suite

006
006

J. MAKOWSKI (XX w.)

Jastarnia

olej, tektura, 21 x 31 cm, sygn. p. d.: J. Makowski/Jastarnia

Cena wywoławcza:

1 000 zł

007
007

Marian MOKWA (1889 - 1987)

Port

olej, płótno, 50 x 80; sygn. p.d.: Mokwa

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

008
008

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

Przy ognisku

akwarela, tektura, 34 x 48,5 cm, sygn. p. d.: S. Gibiński

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

009
009

Zamieć

akwarela, tektura, 23,5 x 33,5 cm w św. ramy, sygn. p.d.: S. Gibiński

Cena wywoławcza:

900 zł droit de suite

010
010

Adam SETKOWICZ (1876 Kraków - 1945 Kraków)

Sanna

akwarela, gawasz, papier, 27,5 x 47 cm w świetle ramy, sygn. l. d.: A.Setkowicz

Cena wywoławcza:

2 400 zł

011
011

nieokreślony, XX w. ARTYSTA

olej, płótno, 39 x 60 cm
sygn. p. d.: monogram nieczytelny

Cena wywoławcza:

900 zł

012
012

Peter Gotz Pallmann (ur. 1908, Berlin, zm. 1966)

Pejzaż ze sztafażem

olej, płyta, 43 x 67
sygn. p. d.: P. G.Pallmann

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

013
013

nieokreślony, XIX/XX w. ARTYSTA

Brzozy

olej , płyta, 52 x 41 cm
sygn. p. d. cyrylicą nieczytelnie

Cena wywoławcza:

3 000 zł

014
014

J. WINDT (XIX-XX w.)

Droga w lesie

olej, płyta, 70 x 56 cm
sygn. p. d.: R. Windt

Cena wywoławcza:

3 000 zł

015
015

nieokreślony, XVIII w. ARTYSTA

Holenderski festyn

olej, deska, 31,5 x 45 cm

Cena wywoławcza:

3 200 zł

016
016

W. BARANOWSKI

Wywózka drewna

olej, płótno, 50,5 X 70,5 cm, sygn. l. d. W. Baranowski

Cena wywoławcza:

1 900 zł

017
017

Pejzaż z drogą

olej, płótno, 36 x 44,5 cm

Cena wywoławcza:

800 zł

018
018

Jerzy ZGORZAŁEK (ur. 1944)

Jesienny pejzaż z rzeką, 1982 r.

olej, płótno, 54,5 x 79,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Zgorzałek 1982

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

019
019

nieokreślony, XX w. ARTYSTA

Tryptyk o tematyce orientalnej

olej, płótno, wym. 97,5 x 36,5 cm (każdy)

Cena wywoławcza:

1 900 zł

020
020

Pejzaż śródziemnomorski

olej, płótno naklejone na tekturę, 19 x 24,5 cm
sygn. l. d. nieczytelnie

Cena wywoławcza:

900 zł

021
021

Adolf SCHWEITZER (Monachium 1882 - 1960 Monachium)

Fiord, 1880 r.

olej, sklejka, 85 x 68 cm
sygn. p. d.: A. Schweitzer 80

Cena wywoławcza:

4 500 zł

022
022

(WEISSOWA Irena) ANERI (1888-1981)

Pejzaż górski z rzeką

olej, tektura, 30 x 43,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: aneri

Cena wywoławcza:

4 600 zł droit de suite

023
023

W. WOLSKI (XX w.)

Pieniny

olej, tektura, 33,5 x 48 cm
sygn. l. d.: W. Wolski

Cena wywoławcza:

2 200 zł

024
024

Aleksiej Iwanowicz TRANKOWSKI (1847 - ok. 1914)

Dziewczyna z kogutem

olej, płótno, 86,5 x 56,5 cm
sygn. l. d.: Транковскiй

Cena wywoławcza:

14 000 zł

025
025

Jacobus LEISTEN (ur. 1844, zm. 1918)

Scena romantyczna, 1888 r.

olej, deska, 30 x 15 cm
sygn. i dat. p. d.: J. Leisten 88

Cena wywoławcza:

4 400 zł

026
026

Władysław SERAFIN (1905 - 1988)

Wieże kościelne

pastel, papier, 33,5 x 41,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: W. (nieczytelnie)

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

027
027

Kazimierz ŚRAMKIEWICZ (1914 Poniec - 1998 Gdańsk)

Ulica Podhalańska w Oliwie, 1946 r.

olej, karton, 45,5 x 54,5 cm
sygn. i dat. l. d.: IX/46 K. Śramkiewicz

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

028
028

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

olej, tektura, 64,5 x 47,5 cm
sygn. p. d.: WW

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

029
029

Zdzisław KAŁĘDKIEWICZ (1913 Częstochowa - 2005 Gdańsk)

Jeźdźcy w lesie

olej, płótno, 83 x 118 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p. d.: Z. Kałędkiewicz/82 r.
na odwrocie: „Z. Kałędkiewicz/Gd. Oliwa, Leśna 9/2/"Jeźdźcy w lesie" ol. 85 x 120 cm oraz nalepka BWA w Sopocie z 1982 r.

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

030
030

Jerzy KOSSAK (1886 Kraków - 1955 Kraków)

Na prerii

olej, tektura, 50 x 75 cm
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak/1937

Cena wywoławcza:

11 000 zł droit de suite

031
031

Josef HERRMANNSDORFER (ur. 1867, zm. 1936)

Postój nad rzeką

olej, płótno, 31,5 x 53 cm
sygn. p. d.: Josef Herrmannsdörfer München

Cena wywoławcza:

1 000 zł

032
032

A. Borman (XIX/XX w.)

Wiejski staw, 1925 r.

olej, płótno, 60,5 x 80 cm
sygn. i dat. l. d.: A. BORMAN TORUŃ 25 R.
niewielkie ubytki w płótnie

Cena wywoławcza:

500 zł

033
033

Pejzaż wiejski

olej, płótno, 24,5 x 35,5 cm
sygn. l. d.: A. Splihier...(?)

Cena wywoławcza:

900 zł

034
034

nieokreślony XIX/XX w. MALARZ

olej, płótno, 41 x 55,5 cm

Cena wywoławcza:

1 600 zł

035
035

Jadwiga [Wiga] WALKER (1905 - 1971)

Wenecja, 1971 r.

olej, płótno, 60 x 49,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Jadwiga Walker/1971

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

036
036

Władysław BIELECKI (1896-1943)

Kościół Mariacki w Krakowie

drzeworyt barwny, papier, 40,5 x 31 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: W. Bielecki
opis l. d.: Kraków: kościół Mariacki/nieczytelnie

Cena wywoławcza:

500 zł

037
037

Oskar WILDA (1886 - 1958)

Wieża Bazyliki Mariackiej

olej, karton, 75,5 × 67,5 cm
sygn. p. d.: DANZIG ST. MARIEN/Oskar Wilda

Cena wywoławcza:

2 200 zł

038
038

Katarzyna (Katherine) LIBROWICZ (1912 Warszawa - 1991 Paryż)

Portret kobiety w żółtej bluzce

olej, płótno, 60,8 x 45,8 cm
sygn. l. d.: K. Librowicz

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

039
039

Portret młodej kobiety na zielonym tle

olej, płyta, 40,8 x 32,8 cm
sygn. p. d.: K. Librowicz

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

040
040

Portret chłopca

olej, płyta, 34,7 x 26,8 cm
sygn. p. d. nieczytelnie

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

041
041

Otto SEECK (ur. 1868, zm. 1937)

Autoportret, 1904 r.

olej, płótno, 120 x 90 cm
sygn. i dat. p. d.: Otto Seeck /Berlin 1904

Cena wywoławcza:

3 000 zł

042
042

Mojżesz KISLING (1891-1953)

L’Épopée Bohémienne/ Epopeja cygańska

Héron de Villefosse, Mojżesz Kisling

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

043
043

Eugenie BANDELL (ur. 1863, zm. 1918)

Portret kobiety w kapturze

olej, papier naklejony na tekturę, 68 x 53 cm
sygn. p. d.: E. Bandell/Frankfurt 1913 (?)

Cena wywoławcza:

1 500 zł

044
044

J. KWIATKOWSKI (XX w.)

Portret kobiety

pastel, papier, 67 x 47,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: J. Kwiatkowski

Cena wywoławcza:

1 500 zł

045
045

Dźwigowy, 1954 r.

olej, płótno, 65 x 46,5 cm
sygn. l. d.: K. Śramkiewicz
na odwrocie nazwisko artysty wraz z tytułem, datą powstania i wymiarami, na krośnie nalepka autorska

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

046
046

Artur KOLNIK (1890 Stanisławów -1971 Izrael)

Martwa natura z kwiatami

olej, płótno, 40,5 x 32 cm
sygn. p. d.: Kolnik
niewielkie ubytki

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

047
047

Ryszard SKUPIN (1930 - 2005)

Martwa natura

olej, płótno, 36 x 42 cm
sygn. p. d.: SKUPIN

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

048
048

Walter SPITZER (ur. 1927 r.)

Martwa natura z bakłażanami

olej, płótno, 46 x 65,5 cm
sygn. p. d.: W. Spitzer

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

049
049

Martwa natura z reprodukcją Chardina II, 1952 r.

olej, płótno, 33,5 x 46,5 cm
sygn. l. d.: K. Śramkiewicz
na odwrocie nazwisko artysty wraz z tytułem, datą powstania i wymiarami

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

050
050

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

Akt w pracowni, 1935 r.

olej, płótno, 74,5 x 64,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski/1935
pochodzenie: zbiory rodziny artysty

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite