Black cross

App store
Google play wkrótce

DESA UNICUM

Prace na Papierze: Sztuka Dawna

14.06.2018 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

04.06 - 14.06.2018

118 obiektów
001

Antoni UNIECHOWSKI

Dziewczęta na scenie

akwarela, tusz/papier, 19 x 17,6 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem p.d.: 'AU'

Cena wywoławcza:

1 600 zł

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł

002

Antoni UNIECHOWSKI

Rycerz w niebieskiej zbroi

akwarela, tusz/papier, 26,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 500 - 5 000 zł

003

Antoni UNIECHOWSKI

Scena dworska - ilustracja do Potopu Henryka Sienkiewicza

tusz/papier, 27,6 x 19,6 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł

004

Antoni UNIECHOWSKI

Wyprawa na wojnę

akwarela, tusz/papier, 17 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

3 000 - 6 000 zł

005

Antoni UNIECHOWSKI

Kobieta na jednorożcu

akwarela, tusz/papier, 20,2 x 13,7 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

1 400 zł

Estymacja:

2 000 - 4 500 zł

006

Antoni UNIECHOWSKI

Zaloty

akwarela, tusz/papier, 19,3 x 13 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

1 400 zł

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł

007

Antoni UNIECHOWSKI

Jan III Sobieski wyjeżdża na wojnę

akwarela, tusz/papier, 29,2 x 20,2 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

2 800 - 5 000 zł

008

Antoni UNIECHOWSKI

Polowanie na jednorożca

akwarela, tusz/papier, 19,5 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 000 - 6 000 zł

009

Stanisław KLIMOWSKI

Krakowianka

pastel/papier, 63,5 x 48,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.g.: 'SKlimowski'

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 500 - 6 000 zł

010

Włodzimierz TETMAJER

Chłopiec w słomkowym kapeluszu

tusz lawowany/papier, 20 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem p.d.: 'WT.'

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 400 - 6 000 zł

011

Teodor AXENTOWICZ

Starość i Młodość

pastel/papier, 67,5 x 48 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: ‘T.Axentowicz’

Cena wywoławcza:

38 000 zł

Estymacja:

50 000 - 80 000 zł

012

Teodor AXENTOWICZ

Święcenie wody

pastel/papier, 88 x 57,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany l.śr.: 'T. Axentowicz'

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

40 000 - 80 000 zł

013

Teodor AXENTOWICZ

Portret damy

pastel/papier, 61,5 x 46 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany wewnątrz przedstawienia: 'T. Axentowicz'

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

35 000 - 60 000 zł

014

Teodor AXENTOWICZ

Toaleta damy

pastel/papier, 41,5 x 34 cm
sygnowany p.d.: 'T. Axentowicz'

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

015

- WITKIEWICZ Stanisław Ignacy WITKACY

Portret dziewczynki na tle pejzażu, 1927 r.

pastel/papier naklejony na tekturę, 58,7 x 48,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Ign. Witkiewicz 1927 III T.E (w okręgu) P + NP 1,2'

Cena wywoławcza:

60 000 zł

Estymacja:

100 000 - 150 000 zł

016

Portret Jadwigi Fabrycy z domu Witkowskiej, 1930 r.

pastel/papier, 62,4 x 46,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Witkacy | 1930 11 | IV | NP3' oraz opisany p.d.: 'T.E.' (w kole)

Cena wywoławcza:

60 000 zł

Estymacja:

70 000 - 100 000 zł

017

Rafał MALCZEWSKI

Pejzaż tatrzański - górski stok zimą, lata 20. XX w.

akwarela/papier, 33 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Rafał Malczewski'

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

20 000 - 40 000 zł

018

Rafał MALCZEWSKI

Jezioro Colwell

akwarela/papier, 56 x 37,5 cm
na odwrociu papierowe nalepki wystawowe

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

17 000 - 30 000 zł

019

Józef PANKIEWICZ

Wnętrze. Żona artysty przy biurku, około 1921 r.

akwarela/papier, 32 x 25,5 cm
sygnowany l.d.: 'Pankiewicz'

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

020

Józef PANKIEWICZ

Tulipany w dzbanie, około 1920 r.

akwarela, ołówek/papier, 58,5 x 43,5 cm
sygnowany wewnątrz przedstawienia: 'Pankiewicz'

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

16 000 - 18 000 zł

021

Leopold GOTTLIEB

Siedząca dziewczyna , około 1930 r.

akwarela, węgiel/papier, 55 x 37 cm
sygnowany p.d.: 'l.gottlieb'

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

022

Stanisław WYSPIAŃSKI

Portret Józefa Mehoffera na kanapie, około 1891 r.

ołówek/papier, 9,8 x 17,2 cm

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 20 000 zł

023

Stanisław WYSPIAŃSKI

Studium postaci. Projekt do kurtyny Teatru Miejskiego w Krakowie, 1892 r.

ołówek/papier, 31 x 19,5 cm
opisany na odwrociu przez Józefa Mehoffera: 'rysował Wyspiański do kurtyny | J. Mehoffer'

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 20 000 zł

024

Leon WYCZÓŁKOWSKI

Pejzaz letni

akwarela/papier, 19 x 35 cm
sygnowany p.d.: 'LWyczol'
(w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

18 000 - 40 000 zł

025

Julian FAŁAT

Widok na Dom Katedralny na Wawelu, 1904 r.

akwarela/papier, 40 x 65 cm (w świetle ramy)
sygnowany i datowany p.d.: 'Jul Fałat 904'

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

30 000 - 60 000 zł

026

Julian FAŁAT

Pejzaż z Bystrej, 1919 r.

akwarela/papier, 52,5 x 98 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: ‘JFałat | Bystra 1919’

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

20 000 - 50 000 zł

027

Stanisław MASŁOWSKI

Pejzaż z Woli Rafałowskiej, 1917 r.

akwarela/karton, 64,5 x 100,2 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'STANISŁAW MASŁOWSKI. | WOLA. 1917.'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa oraz karta identyfikacyjna

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

24 000 - 35 000 zł

028

Jan STANISŁAWSKI

Obłoki, około 1903 r.

olej/tektura, 12,3 x 18,3 cm (w świetle ramy)
sygnowany l.d.: 'JAN STANISŁAWSKI'
na odwrociu papierowa nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1903 roku oraz nalepka aukcyjna

Cena wywoławcza:

32 000 zł

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

029

de la GOURDAINE Jan Piotr NORBLIN

Scena uliczna i Scena we wnętrzu - dwa współoprawne rysunki, po 1804 r.

sepia, tusz lawowany/papier,6,2 x 10,1 cm oraz 6,7 x 10,8 cm

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

030

Piotr MICHAŁOWSKI

Zaprzęg konny

sepia/papier, 23 x 43 (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

25 000 - 40 000 zł

031

Juliusz KOSSAK

W drodze na polowanie, 1888 r.

akwarela/papier, 24,5 x 16,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Juliusz Kossak | 1888'

Cena wywoławcza:

24 000 zł

Estymacja:

35 000 - 60 000 zł

032

Władysław CZACHÓRSKI

Portret damy, lata 70.-80. XIX w.

ołówek, pastel/papier, 36,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany u dołu: 'Czachórski'
na odwrociu pieczęć lakowa oraz fragment papierowej nalepki

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

10 000 - 20 000 zł

033

Jacek MALCZEWSKI

Kobieta nad wodą (recto) / Para nad strumieniem. Pejzaż z Rozdołu (verso), przed 1905 r.

akwarela/papier, 22 x 14,5 cm (recto i verso)
sygnowany p.d.: 'JMalczewski' (recto); sygnowany i opisany p.d.: 'Rozdół JMalczewski; oraz fragment pieczęci: 'ZE ZBIORÓW MARYJI MALCZEWSKIEJ' oraz pieczęć z numerem: '187'

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

034

Jacek MALCZEWSKI

Dwie postacie

tusz/papier, 16 x 29 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu pieczęć: 'ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ'

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł

035

Jacek MALCZEWSKI

Fragment wnętrza z widokiem przez okno

ołówek, węgiel/papier, 20 x 26 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

036

Jacek MALCZEWSKI

Siedzący mężczyzna

ołówek/papier, 21,5 x 22,6 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'J. Malczewski'
opisany nieczytelnie wewnątrz przedstawienia

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 4 000 zł

037

Wlastimil HOFMAN

Autoportret, 1921 r.

olej/tektura, 9,5 x 19,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Wlastimil Hofman 1921'

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 12 000 zł

038

Wlastimil HOFMAN

Chłopiec z maską

olej/tektura, 31 x 31 cm (w świetle ramy)
sygnowany l.d.: 'Wlastimil Hofman'

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 10 000 zł

039

Wlastimil HOFMAN

Zestaw portretów, 1917 r.

ołówek/papier, 17,8 x 31 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

2 800 - 4 000 zł

040

Odo DOBROWOLSKI

Nokturn paryski. Widok na Notre Dame, 1911 r., 1911 r.

akwarela, tusz/papier, 61 x 39 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Odo Dobrowolski | Paryż 911 Notre Dame'

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

041

Apoloniusz KĘDZIERSKI

Łowiczanka, około 1910 r.

pastel/papier,średnica: 42 cm
sygnowany monogramem u dołu kompozycji: 'AK' (w okręgu)
na odwrociu zachowana fragmentarycznie nalepka Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 000 - 16 000 zł

042

Apoloniusz KĘDZIERSKI

Chłopiec łowiący ryby

olej/tektura, 23 x 29 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: 'A. Kędzierski'
na odwrociu fragment papierowej nalepki wystawowej

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

4 000 - 8 000 zł

043

Henryk UZIEMBŁO

Żaki Poleskie, 1933 r.

akwarela/tektura, 58 x 66 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'HENRYK UZIEMBŁO'
na odwrociu papierowa nalepka opisana: '"Żaki Poleskie" | Les Filets en Polesie | 1933 r.'

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

3 800 - 5 500 zł

044

Henryk UZIEMBŁO

Na skraju wsi

akwarela/papier, 38 x 45 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: 'HENRYK UZIEMBŁO'

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

045

Jan (Dubczak) RUBCZAK

Pejzaż znad Dunajca

akwarela/papier, 33,5 x 47,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jan Rubczak'

Cena wywoławcza:

8 500 zł

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

046

Zbigniew PRONASZKO

Martwa natura z dzbankiem, bukietem kwiatów i owocami, lata 40. XX w.

tusz/papier, 49 x 69 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: 'ZPronaszko'

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 500 - 7 000 zł

047

Andrzej PRONASZKO

Martwa natura z młynkiem do kawy

akwarela/papier, 49 x 39 cm
sygnowany p.d.: 'APronaszko'

Cena wywoławcza:

1 700 zł

Estymacja:

2 000 - 3 500 zł

048

Zbigniew PRONASZKO

Poznań - projekt plakatu

akwarela, ołówek, tusz/papier, 28 x 21 cm

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

049

Henryk (Chaim) EPSTEIN

Pejzaż z drzewami

akwarela/papier, 38 x 46 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'H. Epstein'

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

3 800 - 5 500 zł

050

Henryk (Chaim) EPSTEIN

Wyładunek w porcie

akwarela/papier, 41 x 54,5 cm
sygnowany p.d.: 'H. Epstein'

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

6 500 - 8 000 zł