DESA UNICUM

Prace na Papierze: Sztuka Współczesna

21.02.2019 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

11.02 - 21.02.2019

Ceny wywoławcze.

111 obiektów
001
001

Magdalena ABAKANOWICZ (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

Bez tytułu, 1981 r.

tusz, węgiel/papier, 49 x 63,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'M.Abakanowicz 1981'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

13 000 - 18 000 zł

002
002

"Patrzący"

akwarela, tusz/papier, 30 x 21 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Patrzący / M. A'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 500 - 11 000 zł

003
003

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

ołówek/papier, 39,7 x 22,7 cm
sygnowany l.d.: 'J.N.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 500 zł

004
004

Projekt dla Teatru Lalek w Łodzi, lata 60. XX w.

gwasz/papier, 33 x 25 cm
opisany śr.d.: 'reżyser'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

11 000 - 15 000 zł

005
005

Henryk STAŻEWSKI (1894 - 1988)

Erotyk

tusz/papier, 27,5 x 19 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

006
006

Erotyk

tusz/papier, 16 x 12,5 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

007
007

Kazimierz MIKULSKI (1918-1998)

Erotyk

tusz/papier, 24 x 36 cm
na odwrociu pieczątka: 'Ze Spuścizny artystycznej / KAZIMIERZA MIKULSKIEGO / Potwierdzam autentyczność / (odręczny podpis) Emilia Frej 5.06.2014'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 500 zł

008
008

Projekt scenografii do przedstawienia "Latarnia", 1954 r.

gwasz/tektura, 20,08 x 25,5 cm (arkusz)
datowany i opisany długopisem na odwrociu: '"Latarnia / 1954'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

009
009

Piotr Tadeusz POTWOROWSKI (1898-1962)

"Pejzaż rudy podgórski - Poznań"

akwarela/papier, 15,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'P. Potworowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

010
010

Jan CYBIS (1897-1972)

"Czaplinek", 1965 r.

akwarela/papier, 29,5 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jan Cybis Czaplinek 1965 r.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 500 - 11 000 zł

011
011

Władysław STRZEMIŃSKI (1893 Mińsk Litewski - 1952 Łódź)

"Wieś" z cyklu "Białoruś Zachodnia", 1939 r.

ołówek/papier, 31 x 38,5 cm (arkusz)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 90 000 zł

012
012

Franciszek STAROWIEYSKI (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Studium aktów

ołówek/papier, 20,5 x 28,5 cm
pieczęć p.g.: 'Z rysunków Franciszka Starowieyskiego (monogram wiązany)', 'potwierdzam autentyczność' oraz podpis: 'T.Starowieyska'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 1 700 zł

013
013

Szkic koncepcyjny

węgiel/papier, 19 x 21 cm (arkusz)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 100 - 1 600 zł

014
014

Tomasz CIECIERSKI (ur. 1945, Kraków)

"Bez tytułu", 1980 r.

tusz/papier, 25,5 x 46 cm (arkusz)
sygnowany, opisany i datowany śr.d.: '"Bez tytułu" / T. Ciecierski 1980'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 3 800 zł

015
015

Marian BOGUSZ (1920-1980)

Kompozycja, 1975 r.

tusz/papier naklejony na tekturę, 25,5 x 20,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'mbogusz 75'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 3 600 zł

016
016

Maria MICHAŁOWSKA (ur. 1925, Brzeżany)

"Modlitwa", 1983 r.

rysunek, tusz/papier, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Michałowska 1983'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 500 - 10 000 zł

017
017

Wojciech FANGOR (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

Koło, 1970 r.

kredka/papier, 66 x 47 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Fangor 70'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 80 000 zł

018
018

Roman OPAŁKA (1931 Abbeville - 2011 Rzym)

Studium dotykowe, 1958 r.

tusz/papier, 107 x 37 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 500 zł

019
019

Szkic ilustracji, 1957 r.

tusz, długopis/papier, 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu pieczęcie: 'EX LIBRIS / Ewa & Marek Pietkiewicz', 'FUNDACJA OPALKA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 500 zł

020
020

Tomasz TATARCZYK (1947-2010)

"Czarne wzgórze", 1991 r.

olej/papier, 105 x 74 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TOMASZ TATARCZYK / "CZARNE WZGÓRZE" / "BLACK HILL" / 1991' oraz wskazówka montażowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

021
021

Jan BERDYSZAK (1934 Zawory - 2014 Poznań)

"Requiem LXI''

tempera, tusz/papier, 90 x 71 cm
na odwrociu naklejka z Biura Wystaw Artystycznych "Arsenał" w Poznaniu z opisem pracy oraz naklejka wystawowa z Muzeum Narodowego w Poznaniu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

022
022

"Après Passe-par-tout", 2004 r.

akryl/papier, 35,5 x 15,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: '2004 / JAN / BER / DYSZ / AK'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 500 - 11 000 zł

023
023

Ryszard WINIARSKI (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

"Obroty", 1985 r.

akryl, ołówek/papier, 70 x 50 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'Winiarski 85'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

13 000 - 18 000 zł

024
024

Kompozycja, 1980 r.

tusz/papier, 31,5 x 29,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany p.d.: 'winiarski 1980'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 500 - 9 000 zł

025
025

Kompozycja, 1980 r.

tusz/papier, 35 x 30 cm (zadruk)
sygnowany i datowany p.d.: 'Winiarski 1980'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 500 - 9 000 zł

026
026

Portret kobiety, 1997 r.

tusz/papier, 27 x 21 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.:'‘Fangor 97'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

34 000 - 45 000 zł

027
027

Bez tytułu (Szkic do obrazu), 1957 r.

olej/papier, 19 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Fangor 57'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

34 000 - 45 000 zł

028
028

Jan TARASIN (1926-2009)

Kompozycja, 1989 r.

akwarela/papier, 39,5 x 29 cm
sygnowany i datowany śr.d.: Jan Tarasin 89'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

13 000 - 18 000 zł

029
029

Jan TARASIN (1926-2009)

Bez tytułu, 1968 r.

akwarela/papier, 52 x 78 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Tarasin / 68'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

26 000 - 35 000 zł

030
030

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

Bez tytułu, 1960 r.

akwarela/papier, 41 x 32,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'T.Dominik 1960'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 500 - 11 000 zł

031
031

Eugeniusz MARKOWSKI (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)

technika własna/papier, 48 x 42,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'E.Markowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 500 - 9 000 zł

032
032

"Przysłowie"

technika własna/papier, 46,5 x 36,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'E. Markowski' oraz ołówkiem wzdłuż prawej krawędzi: 'E. Markowski' i opisany p.d.: 'Warszawa'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 500 - 9 000 zł

033
033

Artur NACHT-SAMBORSKI (1898 Kraków - 1974 Warszawa)

"Maja naga"

olej/papier, 99,5 x 74,5 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

96 000 - 135 000 zł

034
034

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

"Pejzaż", 1970 r.

tempera/papier, 19,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany długopisem na odwrociu: 'Pejzaż / tempera / 1970 / Erna Rosenstein'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

11 000 - 13 000 zł

035
035

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

Kompozycja błękitna

gwasz, tusz/papier, 22,3 x 31 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.g.: 'Erna Rosenstein'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 800 - 6 500 zł

036
036

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

Kompozycja abstrakcyjna, 1990 r.

technika własna/papier fotograficzny, 29 x 18 cm
sygnowany p.d.: 'E.Rosenstein'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

037
037

Alfred LENICA (1899 - 1977)

Kompozycja zielona

gwasz/papier, 13,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Lenica'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 800 - 6 500 zł

038
038

Bogusław SZWACZ (1912 - 2009)

Kompozycja, 1993 r.

mieszana/papier, 29 x 37 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Szwacz - 1993'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 600 - 2 100 zł

039
039

Bogusław SZWACZ (1912 - 2009)

Kompozycja, 1956 r.

gwasz/papier, 61 x 76 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany śr.d.: 'SZWACZ / 56 / VI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 800 - 6 500 zł

040
040

Jerzy Adam STAJUDA (1936 Falenica- 1992 Warszawa)

"0307"

akwarela, ołówek/papier, 16 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Stajuda I' oraz opisany l.d.: '0307'; opisany na odwrociu: 'JERZY STAJUDA (1936 - 1992)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 700 zł

041
041

"3010"

akwarela/papier, 26,6 x 37 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'Jerzy Stajuda I' oraz opisany l.d.: '3010'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 400 - 3 200 zł

042
042

Para kompozycji abstrakcyjnych: "1906" i "2809", 1979/1980 r.

akwarela, ołówek, tusz/papier, 20 x 28,5 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'Jerzy Stajuda 1979 I' oraz l.d.: '1609'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 3 800 zł

043
043

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955, Warszawa)

Kompozycja z wieszakiem

ołówek/papier, 29,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany p.d.: 'W oknie światło / zmierzchu od (nieczytelny) - ciemno niebieski / JModzelewski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 900 zł

044
044

Szkic do obrazu "Przechodzień", 2000 r.

ołówek/papier, 40,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d. 'JModzelewski 2000'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 3 600 zł

045
045

Komiks, lata 70/80 r.

ołówek/papier, 21 x 29,5 cm (arkusz)
sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: 'Jarosław Modzelewski / koniec lat 70-tych pocz. lat 80-tych'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 900 zł

046
046

Gra w placki

opisany śr.d.: '(placki kolorowe)'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 900 zł

047
047

Zbigniew MAKOWSKI (ur. 1930)

"profil kobiety", 1959 - 1980/81 r.

tusz/bibułka, 27,5 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Zbigniew Makowski' oraz datowany śr.d.: 'jesień 1955;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

11 000 - 15 000 zł

048
048

Zbigniew MAKOWSKI (ur. 1930)

Akt, 2003 r.

gwasz, tusz/papier, 34,3 x 23,3 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany wzdłuż lewej krawędzi: 'Zbigniew Makowski VIII - 2003 - dla Henryka na Imieniny 2005 Zbyszek'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 800 - 5 000 zł

049
049

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

"Figure", 1962 r.

tusz, gwasz/papier, 49,5 x 35,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 1962', opisany l.d.: '"figure"'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

17 000 - 22 000 zł

050
050

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

"A.R.", 2001 r.

akryl, węgiel/papier, 100 x 70 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany kredką na odwrociu 'Sempoliński / marzec 2001 / A.R.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 500 - 11 000 zł