DESA UNICUM

Prace na Papierze: Sztuka Współczesna

21.02.2019 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

11.02 - 21.02.2019

Ceny wywoławcze.

111 obiektów
051
051

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

"Autoportret", 2001 r.

akryl/papier, 100 x 70 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu kredką: 'Sempoliński / luty 2001 / Autoportret'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 500 - 11 000 zł

052
052

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914 Gniezno - 2015 Warszawa)

z cyklu "Wojna przeciwko człowiekowi", 1960 r.

tusz/papier naklejony na płytę, 97 x 66,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.g.: 'MUSIAŁOWICZ'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 21 000 zł

053
053

Jacek SIENICKI (1928 Warszawa - 2000 Warszawa)

Begonia, 1999 r.

pastel/papier, 44 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany śr.d.: 'J. SIENICKI 99'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 800 - 6 500 zł

054
054

"Dachy ul. Czeskiej"

kredka, pastel/papier, 38 x 26 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.g.: 'Jacek / Sienicki / 94'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 800 - 6 500 zł

055
055

Barbara ZBROŻYNA (1923-1995)

Bez tytułu, 1986/88 r.

tempera, tusz, ołówek/karton, 50,8 x 36,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany: '3 VI 1986 BZbrożyna'; sygnowany i datowany l.g.: 'BZbrożyna 88 / BZbrozyna'; sygnowany i opisany p.d. "3 VI 1986. BZbrożyna"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 500 - 9 000 zł

056
056

Barbara ZBROŻYNA (1923-1995)

kredka, węgiel/karton, 104 x 73,5 cm (arkusz)
sygnowany i opisany p.d.: 'Bzbrożyna / 10 VI/VII'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 500 - 9 000 zł

057
057

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942r.)

Mężczyzna z kapeluszem , 1968/1969 r.

akryl, szablon/papier naklejony na płótno, 80,5 x 58,5 cm
sygnowany p.d.: 'SIUDMAK: 68/69'; sygnowany na odwrociu na blejtramie: 'SIUDMAK'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

26 000 - 35 000 zł

058
058

Andrzej S. KOWALSKI (1930 - 2004)

"Bez tytułu", 1963 r.

gwasz/papier, 42 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'ASKowalski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 200 - 4 000 zł

059
059

Ildefons HOUWALT (1910-1987)

Bez tytułu, 1965 r.

tempera, technika mieszana/papier,
14,5 x 9,5 cm (w świetle passe-partout);
40 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '(nieczytelny) IHouwalt 65'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 - 1 300 zł

060
060

Henryk CZEŚNIK (ur. 1951)

"KROWOKOilisyFARBOWANE", 2002 r.

akwarela, tempera/papier, 88 x 119 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'H.Cześnik 02'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 800 - 6 500 zł

061
061

Krystyn ZIELIŃSKI (1929 - 2007)

Kompozycja, 1987 r.

kolaż, ołówek/papier, 26,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'Krystyn Zieliński 1987 r.' oraz opisany l.d.: 'K.X.87'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 900 zł

062
062

Andrzej NOWACKI (ur. 1953, Rabka)

28.02.98, 1998 r.

kredka/papier, 57,5 x 42 cm (arkusz)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 400 zł

063
063

28.02.98, 1998 r.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 400 zł

064
064

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)

"Poruszam wiatrem" , 1982 r.

akwarela, ołówek/papier, 62 x 48,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'J.Kraupe 1982' oraz opisany l.d.: '"Poruszam wiatrem"'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 1 700 zł

065
065

"Preludium lipcowe" , 1982 r.

sygnowany i datowany p.d.: 'J.Kraupe 1982' oraz opisany l.d.: '"Preludium lipcowe"'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 1 700 zł

066
066

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

"12 VIII 2003", 2003 r.

akwarela, ołówek/papier, 49,5 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'S. Fijałkowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 500 - 10 000 zł

067
067

Jan MŁODOŻENIEC (Warszawa 1929 - Warszawa 2000)

"Podróż na Zachód", 1967 r.

tusz, technika własna/papier, 40 x 30 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Podróż na Zachód / 1967 / Jan Młodożeniec'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 800 - 6 500 zł

068
068

tempera/papier, 34 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.g.: 'JAN MŁODOŻENIEC'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 800 - 6 500 zł

069
069

Jan LENICA (1928 Poznań - 2001 Berlin)

Szkic do filmu "Nosorożec", 1963 r.

akwarela, kolaż, tusz/papier naklejony na tekturę, 39 x 28 cm (arkusz)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 400 - 4 500 zł

070
070

Monika SZWED (ur. 1978, Poznań)

Bez tytułu, 2005 r.

gwasz, pastel/papier, 47 x 47 cm, śr.:47 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Monika Szwed / 2005 XXII'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 800 - 5 000 zł

071
071

Teresa PĄGOWSKA (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

Postać, 1987 r.

tusz/papier, 42 x 29,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany wewnątrz kompozycji: 'TP / 87'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

072
072

Olimpia, 1982 r.

gwasz, pastel/papier, 63 x 47,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'T.Pągowska 82.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

14 000 - 19 000 zł

073
073

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

"Kostucha", 1991 r.

węgiel, grafit/papier, 75 x 56 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'E.DWURNIK 91' i opisany l.d.: 'KOSTUCHA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 400 - 4 500 zł

074
074

"Jarcewo", 1990 r.

sygnowany i datowany p.d.: 'E.DWURNIK 90' i opisany l.d.: 'JARCEWO - Ярцево'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 400 - 4 500 zł

075
075

''Święty wędrowiec"

węgiel, grafit/papier, 73 x 87 cm (arkusz)
opisany śr.d.: '006854 / ŚWIĘTY WĘDROWIEC'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 400 - 4 500 zł

076
076

"Park Luxemburski", 1967 r.

ołówek/papier, 32,5 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E.DWURNIK 67'; śr.d.: 'PARK LUXEMBURSKI'; śr.g.: 'Fontaine de Medicis'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 400 - 4 500 zł

077
077

Bez tytułu, z cyklu "Paryż", 1967 r.

ołówek/papier, 32,5 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E.DWURNIK 67'; p.g. pieczęć autorska: 'RYSUNEK / E.DWURNIK / 2422 / 1967'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 400 - 4 500 zł

078
078

Nad jeziorem , 1967 r.

kredka/papier, 37 x 51,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: '67 / E. Dwurnik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 3 600 zł

079
079

Widok miejski, 1967 r.

sygnowany i datowany p.d.: 'E.Dwurnik 67'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 3 600 zł

080
080

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

Abstrakcja , 1996 r.

olej/papier, 20 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.g.: 'S.M. '96'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 700 - 2 200 zł

081
081

"Kompozycja", 2008 r.

olej/papier, 25 x 32,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'COMPOSITION OIL S.MŁODOŻENIEC 2008'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

082
082

Stefan ŻECHOWSKI (1912 (Książ Wielki) -1984 (tamże))

"Losowanie", 1956 r.

węgiel/papier, 44,5 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'ŻECHOWSKI 1956'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 18 000 zł

083
083

Henryk WANIEK (ur.1942 Oświęcim)

Kompozycja z drzewem, 1990 r.

akwarela/papier, 39,5 x 50 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'HENRYK WANIEK. FEB. 1990'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

084
084

"Antypoda 2", 1990 r.

sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: 'SEPT.1990. HENRYK WANIEK. ANTYPODA 2'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

085
085

Zbysław Marek MACIEJEWSKI (1946 Pohulanka -1999 Kraków)

Dyptyk, 1973 r.

akryl, gwasz/papier, 23,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem na jednej z prac p.g.: '27 x 73 Zb'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 400 - 4 500 zł

086
086

Ireneusz PIERZGALSKI (ur. 1929)

akwarela, kredka/papier, 14,5 x 31,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'Pierzgalski 60'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 1 700 zł

087
087

Tadeusz KANTOR (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

"Ostrożnie tu trzęsie"

tusz/papier, 21,5 x 30 cm (arkusz)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 3 600 zł

088
088

Leszek NOWOSIELSKI (1918 Warszawa - 1999 Warszawa)

Praca dwustronna: "Taniec ognia" i pejzaż

gwasz, tusz/papier naklejony na tekturę, 32 x 35 cm (w świetle passe-partout)
opisany na passe-partout ołówkiem: 'Taniec ognia'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 400 zł

089
089

"Kogut"

gwasz/papier naklejony na tekturę, 24 x 36 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 400 - 3 200 zł

090
090

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

"S.T.", 1991 r.

mieszana/papier, 50 x 64 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'STASYS'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

091
091

Postać, 1991 r.

pastel/papier, 80 x 62 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: '1991 Stasys'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 500 zł

092
092

"Home", 1997 r.

pastel/papier, 41 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Stasys'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 500 zł

093
093

Mariusz KRUK (ur. 1952)

Kompozycja geometryczna

akwarela, olej/papier, 22,5 x 31 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 900 zł

094
094

Witold PAŁKA (1928-2013)

Maska, 1956 r.

gwasz/papier, 49 x 34 cm (zadruk)
sygnowany i datowany l.g.: 'Pałka W / 56'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 700 - 2 200 zł

095
095

Jacek WALTOŚ (ur. 1938)

pastel/papier, 30,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany śr.d.: 'waltoś'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 100 - 1 600 zł

096
096

Witold SKULICZ (1926 Kraków - 2009 Kraków)

akwarela, tusz/papier, 81,5 x 62 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'Skulicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 100 - 1 600 zł

097
097

Rajmund ZIEMSKI (1930 - 2005)

Kompozycja, 1963 r.

gwasz/papier, 64,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany u dołu: '25-VII-63 / Rajmund Ziemski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 500 zł

098
098

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

tusz/papier, 33 x 41 cm (arkusz)
sygnowany p.d.:'‘Dominik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 3 600 zł

099
099

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957, Korytów)

"Dziennik A II", 2002 r.

collage, ołówek/papier, 22,5 x 32,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK / DZIENNIK A II / ok. 2002'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 100 - 1 600 zł

100
100

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Akt, 1960 r.

długopis/papier, 17 x 22 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Lebenstein 60'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł