DESA UNICUM

Rzeźba i Formy Przestrzenne

28.03.2019 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

18.03 - 28.03.2019

Ceny wywoławcze.

74 obiekty
01
01

Magdalena ABAKANOWICZ (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

Bez tytułu, 1993 r.

brąz, 76 x 19 x 19 cm
sygnowany monogramem wiązanym i datowany na krawędzi podstawy: 'AM 93'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 160 000 zł

02
02

Postać, 2008 r.

beton, 178 x 55 x 41 cm
sygnowany monogramem wiązanym i datowany na odwrociu: 'MA 08'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

240 000 - 300 000 zł

03
03

Alina SZAPOCZNIKOW (1926-1973)

"Przyjaźń", 1954 r.

brąz patynowany, 278 x 140 x 115 cm

rzeźba niekompletna
unikat

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 000 - 900 000 zł

04
04

Jan SZCZEPKOWSKI (1878 - 1964)

Płaskorzeźba Madonny, circa 1925 r.

drewno polichromowane, 59 x 41 x 2,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

05
05

ZAKOPIAŃSKA SZKOŁA

Dziewczynka z piłką, lata 30. XX w.

drewno, 39 x 12 x 11 cm

opisany na podstawie: ' - SPODOBAŁY - MI - SIĘ | - OCZKA - U - JAGUSIE', '- IRKA - I - TADZIK | ZAKOPANE - 13 - 11 -1944'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

06
06

ZAKOPIAŃSKA SZKOŁA

Muzykujący Góral, 1935 r.

drewno, 48 x 19,2 x 13,5 cm

na podstawie opisany: 'Ew 241/35'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

45 000 - 70 000 zł

07
07

ZAKOPIAŃSKA SZKOŁA

Góral z książką, lata 30. XX w.

drewno, 28 x 13 x 15 cm
sygnowany i opisany na podstawie (nieczytelnie)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

08
08

Magdalena GROSS (1891-1947)

Wielbłądek, lata 30. XX w.

brąz, 21 x 21 x 9 cm
sygnowany na podstawie: 'MAGDALENA GROSS'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 80 000 zł

09
09

Bolesław BIEGAS (Koziczyn 1877 - Paryż 1954)

"Mars", 1910-11/2013 r.

brąz patynowany, 50 x 27 x 21 cm
sygnowany i opisany: 'B Biegas | 2/8 | 2013'
edycja: 2/8

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

10
10

Janina REICHERT-TOTH (1895 Stary Sambor - 1986 Kraków)

Głowa anioła, 1925 r.

gips, 22 x 27 x 11 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

11
11

Antoni RZĄSA (1919 - 1980)

Krzyż, 1968-70/2018 r.

brąz, 129 x 59,5 x 19,5 cm

opisany: ‘MR 3/6’
edycja: 3/6

Cena wywoławcza:

Estymacja:

28 000 - 40 000 zł

12
12

Edward WITTIG (1879-1941)

Łucznik, 1914 r.

brąz patynowany, 32 x 34 x 13 cm
sygowany na podastawie: 'EWittig'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

26 000 - 35 000 zł

13
13

Konstanty LASZCZKA (1865-1956)

"Smutna", 1905 r.

brąz, 48 x 68 x 13 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'K.Laszczka |1905'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 38 000 zł

14
14

Pamiątkowa plakieta dla Emeryka Hutten-Czapskiego, 1904 r.

brąz patynowany, 28,8 x 37,8 cm
sygnowany l.g.: 'K. Laszczka', datowany p.g.: '1904'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

15
15

Jacek PUGET (1904 - 1977)

Głowa kruka, 1904 r.

terakota, 31 x 26 x 26 cm
sygnowany i datowany z tyłu: 'L. Puszet / 22/II 1904', opisany: '3:1'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

16
16

Jakub CYTRYNOWICZ (Cytronowicz) (1893 Łódź - 1942 obóz koncentracyjny)

Popiersie młodej kobiety

brąz, marmur, 56 x 20 x 25 cm (wymiary z podstawą)
sygnowany z tyłu: 'Cytrynowicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

17
17

Karol BRONIATOWSKI (ur. 1945, Łódź)

Stojąca, 1997 r.

brąz, 65 x 21 x 21 cm
sygnowany i datowany na podstawie: 'K.Broniato | wski 97 2/5'
edycja: 2/5

Cena wywoławcza:

Estymacja:

38 000 - 60 000 zł

18
18

Igor MITORAJ (1944 Oederan w Niemczech-2014 Pietrasanta w Toskanii)

"Asklepios"

brąz patynowany, trawertyn, 47 x 26,5 x 15 cm
sygnowany l.d.: 'MITORAJ', opisany z tyłu numerem seryjnym: 'C 959/1000 HC'
edycja: 959/1000

Cena wywoławcza:

Estymacja:

26 000 - 38 000 zł

19
19

Le Grepol, circa 1978 r.

brąz, 30 x 20 x 8 cm
sygnowany p.d.: 'Mitoraj'
na odwrociu oznaczenie: 'A E'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

32 000 - 40 000 zł

20
20

"Perseusz"

brąz patynowany, trawertyn, 38 x 27 x 10 cm (wymiary z podstawą)
sygnowany l.d.: 'MITORAJ', opisany z tyłu numerem seryjnym: 'C 995/1000 HC
edycja: 995/1000

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 50 000 zł

21
21

Centurion II

brąz patynowany, 18 x 12 x 6 cm
sygnowany l.d.: 'MITORAJ'
numer edycji na krawędzi: 'HC 705/1500'
edycja: 705/1500

Cena wywoławcza:

Estymacja:

24 000 - 32 000 zł

22
22

Koji KAMOJI (ur. 1935, Tokio)

Bez tytułu, 1967 r.

olej, kij, kule/sklejka, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘Koji Kamoji | 1967’

na odwrociu nalepka galeryjna i pieczęć Waldemar Andzelm Gallery

Cena wywoławcza:

Estymacja:

150 000 - 200 000 zł

23
23

Jerzy BEREŚ (1930-2012)

"Zielony", 2010 r.

technika mieszana, drewno malowane, materiał, 152 x 25 x 48 cm
sygnowany, datowany i opisany z przodu: ‘ZIELONY | 2010 JBereś’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 30 000 zł

24
24

Władysław HASIOR (1928-1999)

Sztandar 8-Lewy, 1970 r.

asamblaż, tkanina, technika własna, 287 x 128 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘Hasior| Wrocław 70 | ZUG XV 8 LEWY’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

25
25

Marek PIASECKI (1935-2011)

Bez tytułu, 1968 r.

drewno, plastik, 14 x 6 x 6 cm
sygnowany i datowany na postumencie: 'Marek Piasecki 1968'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

26
26

Marian KRUCZEK (1927 - 1983)

Kompozycja, 1973 r.

technika własna, beton, metal, 60,5 x 36 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '73 | MARIAN KRUCZEK'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 4 000 zł

27
27

Zbigniew MAKOWSKI (ur. 1930)

Relief, 1961 r.

gips, 9 x 13,5 x 3 cm
sygnowany i datowany na spodzie: ‘Zbigniew | MAKOWSKI | 1961’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

28
28

Zofia WOLSKA (1934 - 2016)

Boczniaki II, 2006 r.

brąz patynowany, granit, 37 x 52 x 6 cm
sygowany monogramem wiązanym i datowany: '2006/WZ'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

29
29

Jerzy Krystyn OLSZEWSKI (ur. 1956 Warszawa)

Bez tytułu, 1990 r.

szkło, 48 x 30 x 30 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

30
30

Henryk Albin TOMASZEWSKI (1906 - 1993)

szkło, 50 x 43 x 55 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

31
31

Tamara BERDOWSKA (ur. 1962, Rzeszów)

Relief

relief, sklejka, 50 x 42 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

32
32

Sylwester AMBROZIAK (ur. 1964, Łowicz)

"Janus", 1987 r.

drewno polichromowane, 111,5 x 38 x 35 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

33
33

"Szczepan", 1990 r.

brąz patynowany, 46,5 x 41 x 25 cm
sygnowany monogramem wiązanym, datowany i opisany: 'A 90 1/3'
edycja: 1/3

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 500 - 7 000 zł

34
34

Maciej KASPERSKI (ur. 1969)

"SVC 02", 2005 r.

glina szamotowa, 96 x 34 x 26 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

35
35

Roman SOLSKI (ur. 1957)

Akt

brąz patynowany, granit, 60 x 30 x 30 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

36
36

Leszek OPRZĄDEK (ur. 1964)

Ucho igielne

drewno, 128,5 x 20 x 40 cm (wymiary z podstawą)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

37
37

Leszek OPRZĄDEK (ur. 1964)

Bez tytułu, 2018 r.

ceramika, 29 x 33 x 33 cm
sygnowany i datowany na podstawie: 'LESZEK OPRZĄDEK | 2018'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

38
38

Franciszek MASIAK (1906 Powsin k. Warszawy - 1993 Warszawa)

Głowa Madonny, 1943 r.

drewno, 27,5 x 21 x 10 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'MASIAK | 43'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

39
39

Stanisław SIKORA (1911-2000)

Tors kobiety, 1937 r.

brąz, 38 x 8,7 x 9 cm
sygnowany i datowany na podstawie: 'ST. SIKORA 1937'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

40
40

Stanisław SIKORA (1911-2000)

Niedźwiedź, 1955 r.

ceramika, 27 x 13 x 12 cm
sygnowany monogramem i datowany na podstawie: 'SI 55'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

41
41

Walentyna PSZENICZNA-CHAŁACZKIEWICZ (1923 - 2017)

Nimfa, 1984 r.

ceramika, 65 x 60 x 12 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

42
42

Paweł TRUBIECKOJ

Kobieta na koniu

brąz, 46 x 45 x 13 cm
sygnowany na podstawie: 'Paolo Trubieckoy'
opisany na podstawie: 'C.A.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 50 000 zł

43
43

Gustaw ZEMŁA (ur. 1931)

Rzeźba dwustronna - Maryja i Jezus

technika własna, gips barwiony, metal, 164 x 64 x 19 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

44
44

Gustaw ZEMŁA (ur. 1931)

Projekt dla Pomnika Czynu Polaków w Szczecinie, 1978 r.

gips, 55 x 29 x 18 cm
sygnowany i datowany na podstawie: 'G. Zemła 1978'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

45
45

Prosper d'ÉPINAY (1836 Pamplemousses - 1914 Saint-Cyr-sur-Loire)

Postać kobieca

alabaster, 45 x 16 x 16 cm
opisany na odwrociu: 'J.Bazranti | Florence'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 30 000 zł

46
46

Wacław BĘBNOWSKI (1865 - 1945)

Akt leżący, 1929 r.

terakota patynowana, 12 x 19,5 x 9,5 cm
sygnowany i datowany z tyłu: 'W.Bębnowski | 1929'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 700 - 3 000 zł

47
47

Karol MUSZKIET (1904 - 1993)

"Macierzyństo"

drewno częściowo oklejone płótnem, polichromowane, 59,5 x 17 x 17 cm
sygnowana monogramem na podstawie: "KM"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

48
48

Franciszek HABDAS (1906 - 1977)

Twarz kobiety, 1934 r.

miedź, 30 x 16 x 8,5 cm
sygnowany monogramem wewnątrz: 'H'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

49
49

nieznany, XIX/XX w. AUTOR

Zwycięzca, lata 30. XX w.

brąz, drewno, 37 x 11,5 x 8,5 cm (podstawa wtórna)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 500 - 12 000 zł

50
50

Jean LAMBERT-RUCKI (1888 Kraków - 1967)

Święty Paweł Apostoł

brąz patynowany, 28 x 4 x 6,5 cm (wymiary z podstawą)
sygnowany z tyłu: 'Lambert-RUCKI'
na spodzie podstawy wycisk francuskiej odlewni: "CHERET | PARIS'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł