REMPEX

Silent Selling - Wystawa i Sprzedaż

18.08.2018 sobota

14:00

Dom Aukcyjny REMPEX

Karowa 31

00-324 Warszawa

14.07 - 18.08.2018

Silent Selling - wystawa wybitnych dzieł sztuki i antyków.

Wystawa tych prac trwać będzie w dniach: 14 lipca – 18 sierpnia 2018 r. siedzibie DA Rempex przy ul. Karowej 31 w Warszawie.
W trakcie ekspozycji zbierane będą oferty na zakup poszczególnych prac.

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

64 obiekty
001

Jacques (Jakub) MORTKOWICZ (1836-1931)

Le livre d'art en Pologne 1900-1930 (Sztuka książki Polskiej 1900-1930)

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

002

Przywiley y i constitucie seymoweł; Constytucye koronne

A) Przywiley y i constitucie seymowe
za panowania Ić Krolew: Miłości Zygmunta Trzeciego roku Pańskiego M. D. LXXXVII

Cena wywoławcza:

13 500 zł

Estymacja:

15 000 - 25 000 zł

003

Józef CZAPSKI

Para prac:

1. Martwa natura z cytrynami
piórko, tusz, akwarela; 15 x 9,5 cm;

2. Martwa natura z owocami
ołówek, akwarela, papier; 15,5 x 13 cm;

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

004

Stanisław WYSPIAŃSKI

Józia, 1898

ołówek, papier; 15,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: SW. / 11. Luty Warszawa 1898 (ołówkiem),
p. d.: Józia (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

101

Krynicki NIKIFOR

Zestaw 4 prac

Pejzaż miejski z kościołem (A)
akwarela, ołówek, papier; 20,5 x 28 cm;
poniżej napis wersalikami: ... - ołówkiem, przycięty, słabo czytelnie.
Stan zachowania: ślad po złożeniu papieru na pół w połowie.

Panorama ...

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 000 - 13 000 zł

102

Feliks Michał WYGRZYWALSKI

Autoportret, 1931

pastel, papier, 75 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: "Obrońca islamu"/ F. M. Wygrzywalski 1931;

Cena wywoławcza:

13 500 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

103

Zygmunt DOBRZYCKI

Trzy gracje w wersji antycznej i renesansowej, 1931

gwasz, akwarela, kredka, ołówek, karton; 73 x 54,5 cm;
sygn. i dat. p. d. w kompozycji: Z. Dobrzycki 1931.

Cena wywoławcza:

13 500 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

104

Henryk SIEMIRADZKI

Panneau dekoracyjne do Filharmonii Narodowej w Warszawie

Musica Sacra i Musica Profana - studia kolorystyczne, 1901
olej, karton wzmocniony tekturą; wys. 35 cm, szer. górnej krawędzi: 28,5 cm,
szer. dolnej krawędzi: 7 cm;

Cena wywoławcza:

90 000 zł

Estymacja:

100 000 - 140 000 zł

105

Józef RAPACKI

Dom w zieleni, 1908-1909

olej, deska; 46 x 61 cm;
sygn. i dat. l. d.: JÓZEF RAPACKI 1908-1909.

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

106

Jan STANISŁAWSKI

Z Ukrainy

olej, tektura; 34,7 x 49,2 cm;
sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI

Cena wywoławcza:

80 000 zł

Estymacja:

90 000 - 120 000 zł

107

Józef PANKIEWICZ

Pinie na zboczu - Saint-Tropez, 1921

olej, płótno, 59 x 73 cm;
sygn. l.d.: Pankiewicz
na odwrocie nalepka z Muzeum Narodowego w Warszawie z numerem P753/05/4

Cena wywoławcza:

180 000 zł

Estymacja:

200 000 - 250 000 zł

108

Henryk PILLATI

Epizod z wojny krymskiej, 1855

olej, płótno; 48 x 58 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Pillati 55

Cena wywoławcza:

70 000 zł

Estymacja:

80 000 - 120 000 zł

109

Wojciech WEISS

Pejzaż z Jastrzębiej Góry

olej, płótno; 33 x 46 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: LISI JAR / JASTRZĘBIA GÓRA.

Cena wywoławcza:

11 000 zł

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

110

Zygmunt AJDUKIEWICZ

Scena mitologiczna - Pląsy centaurów

olej, płótno; 62,5 x 109,5 cm;
sygn. l. d.: Zygmunt Ajdukiewicz;
na odwrocie na płótnie niemiecki napis odręczny informujący o zastrzeżeniu praw do powielania obrazu należnych firmie Victora Angerera z Wiednia.

Cena wywoławcza:

45 000 zł

Estymacja:

50 000 - 80 000 zł

111

Jan Chrzciciel LAMPI Młodszy (1775-1837) - przypisywany

Portret Ferdynanda Higersbergera z żoną Anną z Masłowskich
olej, płótno dublowane; 175,5 x 137 cm

Cena wywoławcza:

63 000 zł

Estymacja:

70 000 - 110 000 zł

112

Jacek MALCZEWSKI

Portret Jana Albina Goetza Okocimskiego, 1916

olej, deska; 81 x 64 cm;
sygn. i dat. p. g.: J Malczewski 1916.;
na odwrocie fragment nalepki oraz numer: 26 (niebieską kredką) ponadto owalny stempel składu dla malarzy ISKRA.

Cena wywoławcza:

270 000 zł

Estymacja:

300 000 - 400 000 zł

113

Stanisław WYSPIAŃSKI

Portret Beaty Matejkówny

olej, płótno dublowane, 57 x 44 cm;
sygn. p. d.: SW (monogram wiązany)

Cena wywoławcza:

270 000 zł

Estymacja:

300 000 - 400 000 zł

114

Józef PANKIEWICZ

Tulipany w niebieskim flakonie, ok. 1926

olej, płótno, 61 x 50 cm;
sygn. l. g.: Pankiewicz

Cena wywoławcza:

180 000 zł

Estymacja:

200 000 - 250 000 zł

115

Władysław MALECKI

Pejzaż z drzewami, 1880-1885

olej, płótno; 18 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: W: Malecki;

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

116

Jan STANISŁAWSKI

Pejzaż z drzewami

olej, deska; 15 x 11,5 cm;
sygn. p.d.: JAN STANISŁAWSKI.

Cena wywoławcza:

27 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

117

Kazimierz SICHULSKI

Ogrójec, 1935

olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski

Cena wywoławcza:

13 500 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

118

Erdmann SCHULTZ

Martwa natura z pąkami róż i winogronami, 1834

olej, płótno dublowane; 95 x 66 cm;
sygn. i dat. l. d.: Erdm : Schultz. pinx / 1834
(praca po dawnej konserwacji).

Cena wywoławcza:

31 500 zł

Estymacja:

35 000 - 50 000 zł

119

Frederik VAN VALCKENBORCH (1566-1623), Georg FLEGEL (1566-1638) - przypisywani

Spiżarnia - Przed ucztą
olej, płótno; 177 x 103,5 cm.

Cena wywoławcza:

180 000 zł

Estymacja:

200 000 - 300 000 zł

201

Victor SZCZEBLEWSKI

Gwiżdżący chłopiec okrętowy

brąz patynowany i malowany; wys. 56,5 cm, szer. 19 cm, głęb. 18 cm.
Francja, XIX/XX w.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

202

Michel Claude CLODION

Grupa figuralna - Rodzina Fauna

brąz patynowany, czerwony marmur; wys. z podstawą 60 cm,
szer. ca 31 cm, głęb. ca 27 cm.
Francja, odlew XIX/XX w.

Cena wywoławcza:

13 500 zł

Estymacja:

15 000 - 22 000 zł