Black cross

App store
Google play wkrótce

DESA UNICUM

Sztuka Dawna. Malarstwo XIX wieku

21.06.2018 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

11.06 - 21.06.2018

26 obiektów
101

Zygmunt AJDUKIEWICZ

Para staruszków (Zakochani), 1895 r.

olej/deska, 33 x 43 cm
sygnowany i datowany wewnątrz kompozycji: '29 XII 895. Zygmunt Ajdukiewicz'
na odwrociu nalepka firmy ramiarskiej oraz nalepka inwentarzowa

Cena wywoławcza:

26 000 zł

Estymacja:

30 000 - 45 000 zł

102

Julian MASZYŃSKI

Skarbiec

olej/płótno, 82 x 65 cm
sygnowany l.d.: 'JMaszyński'

Cena wywoławcza:

34 000 zł

Estymacja:

38 000 - 50 000 zł

103

Bogdan KLECZYŃSKI

Sanna, 1887 r.

olej/płótno, 76,8 x 121,3 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Bohdan Kleczynski Monachium 87'

Cena wywoławcza:

100 000 zł

Estymacja:

140 000 - 200 000 zł

104

Alfred WIERUSZ-KOWALSKI

Góral

olej/płótno, 41 x 61 cm
sygnowany l.d.: 'A. Wierusz-Kowalski'

Cena wywoławcza:

150 000 zł

Estymacja:

200 000 - 300 000 zł

105

Józef BRANDT

Powrót z targu, ok. 1883-90 r.

olej/płótno, 90 x 161 cm
sygnowany i opisany l.d.: 'Józef Brandt | z Warszawy | Monachium'

Cena wywoławcza:

900 000 zł

Estymacja:

1 200 000 - 1 900 000 zł

106

Michał WYWIÓRSKI GORSTKIN

Zmierzch, ok. 1890 r.

olej/płótno, 69 x 139 cm
sygnowany l.d.: 'M.G. Wywiórski'

Cena wywoławcza:

40 000 zł

Estymacja:

50 000 - 80 000 zł

107

Włodzimierz ŁOŚ

Zaprzęg na drodze, 1882 r.

olej/płótno, 25 x 49,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Włodzimierz Łoś 1882 | München'

Cena wywoławcza:

50 000 zł

Estymacja:

60 000 - 90 000 zł

108

Franciszek ŻMURKO

Portret (Święty Łazarz), 1877 r.

olej/płótno, 97 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'F. Żmurko | 77 | Monachium'

Cena wywoławcza:

45 000 zł

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

109

January SUCHODOLSKI

Ofiarowanie mieczy pod Grunwaldem, 1849 r.

olej/płótno dublowane, 69 x 80,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Suchodolski | 1849' (ostatnia cyfra trudno czytelna)

Cena wywoławcza:

80 000 zł

Estymacja:

100 000 - 180 000 zł

110

Stanisław LENTZ

Scena w gospodzie

olej/płótno, 64 x 88 cm
sygnowany p.d.: 'St. Lentz'
na odwrociu dawna nalepka niemieckiej firmy ramiarskiej

Cena wywoławcza:

90 000 zł

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł

111

Władysław WANKIE

Bretonka

olej/płótno, 71 x 82,5 cm
sygnowany p.d. 'Władysław Wankie'

Cena wywoławcza:

75 000 zł

Estymacja:

90 000 - 120 000 zł

112

Aleksander MROCZKOWSKI

Pejzaż z tamą, 1893 r.

olej/płótno, 76 x 125,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'AMroczkowski | 1893'

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

32 000 - 40 000 zł

113

Antoni PIOTROWSKI

Z połowu. Scena rodzajowa we wnętrzu izby

olej/płótno dublowane, 81 x 76 cm
sygnowany l.d.: 'A. PIOTROWSKI'
na odwrociu fragment papierowej nalepki wystawowej Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

20 000 - 40 000 zł

114

Tadeusz RYBKOWSKI

Czwórka, 1875 r.

olej/płótno, 28 x 52 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'TRybkowski w Krakowie | 1875 r.p.'

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

115

Józef RYSZKIEWICZ

Przed karczmą, 1880 r.

olej/płótno, 42,5 x 62 cm
sygnowany p.d.: 'Józef M Ryszkiewicz 1880 r. 12 Maj'

Cena wywoławcza:

50 000 zł

Estymacja:

60 000 - 90 000 zł

116

polski Malarz

Po bitwie pod Jeną

olej/płótno, 41 x 55 cm

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

117

nieokreślony, zachodnioeuropejski XIX w. Malarz

Oblężenie Sewastopola, epizod z wojny krymskiej 1853-56

olej/blacha, 56,5 x 73,5 cm
na odwrociu nalepka szwajcarskiego domu aukcyjnego Koller Auktionen oraz dwie nalepki przewozowe

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

14 000 - 20 000 zł

118

Ksawery Franciszek LAMPI

Portret męski, ok. 1830 r.

olej/płótno, 80,5 x 63,5 cm
na odwrociu opisany: 'Portret malowany | przez Lampiego', nalepka domu aukcyjnego Agra-Art oraz papierowa nalepka z opinią dr. Kazimierza Buczkowskiego

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

119

Jan Chrzciciel Starszy LAMPI

Portret Carycy Marii Fiodorowny, ok. 1796 r.

olej/płótno, 74,5 x 60 cm
na odwrociu drewniana tabliczka z napisem: 'PRINCESSE VICTOIRE RADZIWILL | Comtesse Niesiołowska | MERE DE LA comtesse DE CHOISEUL-GOUFFIER'

Cena wywoławcza:

26 000 zł

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

120

Władysław CZACHÓRSKI

Portret Władka Szernera, 1879 r.

olej/płótno dublowane, 48 x 38 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Czachórski | 1879.'
na odwrociu nalepka z ekspertyzą Kazimierza Buczkowskiego z dn. 28 lipca 1953

Cena wywoławcza:

55 000 zł

Estymacja:

70 000 - 100 000 zł

121

Otolia KRASZEWSKA

Dama we wnętrzu

olej/płótno, 72 x 34,5 cm
sygnowany p.g.: 'Otolia Kraszewska'

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

122

de la GOURDAINE Jan Piotr NORBLIN

Portret kapitana 1. Pułku Szaserów, 1818 r.

olej/płótno, 27 x 21,5 cm
sygnowany i datowany p.śr.: 'J.Norblin | 1818'

Cena wywoławcza:

35 000 zł

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

123

Wilhelm KOTARBIŃSKI

Sielanka rzymska

olej/płótno, 138 x 80 cm
sygnowany p.d.: 'WKotarbiński'

Cena wywoławcza:

220 000 zł

Estymacja:

280 000 - 360 000 zł

124

Franz Xaver WINTERHALTER (1805 - 1873), przypisywany

Portret kobiety
olej/płótno, 88,5 x 67,5 cm

Cena wywoławcza:

60 000 zł

Estymacja:

75 000 - 85 000 zł

125

(wł. JURKIEWICZ) Emil BORATYŃSKI

Portret kobiety

olej/płótno, 86,5 x 68 cm
sygnowany l.d.: 'EBoratyński'

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

126

Portret mężczyzny

olej/płótno, 86 x 68 cm
sygnowany l.d.: 'EBoratyński'

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł