Black cross

App store
Google play wkrótce

DESA UNICUM

Sztuka Dawna. Modernizm i Międzywojnie

21.06.2018 czwartek

19:30

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

11.06 - 21.06.2018

42 obiekty
201

Ludwik LILLE

Kobiety z dziećmi

olej/płótno, 45,5 x 53 cm

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

202

Jan STANISŁAWSKI

Zakopane, 1901 r.

olej/tektura, 13,5 x 19 cm
sygnowany p.d.: 'JAN STANISŁAWSKI'

Cena wywoławcza:

40 000 zł

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

203

Jan STANISŁAWSKI

Zachód słońca na Ukrainie

olej/tektura, 18,5 x 22 cm
sygnowany l.d.: 'JAN STANISŁAWSKI'
na odwrociu pieczątka ze spuścizny po artyście z podpisem żony Janiny

Cena wywoławcza:

60 000 zł

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

204

Włodzimierz TETMAJER

Matki Boskiej Zielnej

olej/płótno, 83 x 150 cm
sygnowany p.d.: 'Włodzimierz Tetmajer'

Cena wywoławcza:

85 000 zł

Estymacja:

100 000 - 150 000 zł

205

Włodzimierz TETMAJER

Scena rodzajowa na wsi

olej/płótno, 80 x 86 cm
sygnowany monogramem p.d.: 'W.T'

Cena wywoławcza:

35 000 zł

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

206

Józef MEHOFFER

Wnętrze dworku artysty w Jankówce (Kwiaty imieninowe), ok. 1915 r.

olej/tektura, 100 x 70 cm
sygnowany p.d.: 'Józef Mehoffer'
opisany na odwrociu:' WNĘTRZE PRACOWNI ARTYSTY W KRAKOWIE'

Cena wywoławcza:

200 000 zł

Estymacja:

250 000 - 400 000 zł

207

Władysław ŚLEWIŃSKI

Skalisty brzeg oceanu w Bretanii, przed 1905 r.

olej/płótno, 61 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'WSlewinski'
na dolnej belce krosien malarskich notatka sporządzona przez monografistkę artysty, Władysławę Jaworską: 'Skalisty brzeg oceanu w Bretanii'

Cena wywoławcza:

230 000 zł

Estymacja:

280 000 - 350 000 zł

208

Józef PANKIEWICZ

Domek wśród winnic - Sanary, 1924 r.

olej/płótno, 52 x 61 cm
sygnowany l.d.: 'Pankiewicz'
na krośnie nalepka: 'MUZEUM NARODOWE W POZNANIU | Pracownia Konserwacji Malarstwa | i Rzeźby' oraz pieczęć: 'WKZ 38 | PRZEDMIOT NIE PODLEGA ZAKAZOWI WYWOZU ZA GRANICĘ'

Cena wywoławcza:

160 000 zł

Estymacja:

200 000 - 300 000 zł

209

Tadeusz MAKOWSKI

Latawce (Les cerfs-volants), 1928 r.

olej/płótno, 81 x 100 cm
datowany i sygnowany p.d.: '28 | Tadé Makowski'

Cena wywoławcza:

700 000 zł

Estymacja:

1 500 000 - 2 500 000 zł

210

Roman KRAMSZTYK

Portret Chila Aronsona, 1929 r.

olej/płótno, 92,5 x 73,5 cm
sygnowany p.g.: 'Kramsztyk'
na odwrociu stempel: 'DOUANE | EXPORTATION | PARIS | CENTRAL', na krośnie dwie nieczytelne pieczątki oraz papierowa nalepka z opisem pracy

Cena wywoławcza:

260 000 zł

Estymacja:

350 000 - 500 000 zł

211

Rafał MALCZEWSKI

Mężczyzna pod drzewem, 1934 r.

olej/płótno dublowane, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Rafał Malczewski | -34.'

Cena wywoławcza:

200 000 zł

Estymacja:

250 000 - 400 000 zł

212

Jacek MALCZEWSKI

Portret generała Aleksandra Truszkowskiego, 1923 r.

olej/płótno naklejone na tekturę, 40 x 48,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'JMalczewski | 1923'

Cena wywoławcza:

95 000 zł

Estymacja:

120 000 - 250 000 zł

213

Jacek MALCZEWSKI

Moje życie. Szkic do środkowej części tryptyku, ok. 1911-12 r.

olej/deska, 12 x 29,5 cm
sygnowany wzdłuż lewej krawędzi: 'J. Malczewski'

Cena wywoławcza:

23 000 zł

Estymacja:

26 000 - 40 000 zł

214

Teodor AXENTOWICZ

Starość i Młodość, 1917 r.

olej/płótno, 50 x 66,2 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'T.Axentowicz | 1917'
na listwach krosna pieczątka z numerem '66' oraz papierowa nalepka Składu Papieru i Galanterii Zygmunta Ziembickiego w Krakowie

Cena wywoławcza:

50 000 zł

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

215

Wlastimil HOFMAN

Wędrowiec, 1923 r.

olej/tektura, 71 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Wlastimil Hofman | 1923'
na odwrociu pieczątka z numerem '12'

Cena wywoławcza:

50 000 zł

Estymacja:

60 000 - 85 000 zł

216

Wlastimil HOFMAN

Zdjęcie Chrystusa z Krzyża, 1914 r.

olej/tektura, 67,5 x 99 cm
sygnowany l.d.: 'Wlastimil Hofman'
na odwrociu papierowa nalepka autorska z opisem i datowaniem pracy

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

35 000 - 50 000 zł

217

Andrzej PRONASZKO

Starzec pod przydrożnym krzyżem, ok. 1908 r.

olej/sklejka, 63 x 54 cm
sygnowany p.g.: 'and. pronaszko'

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

14 000 - 20 000 zł

218

Kazimierz Teofil POCHWALSKI

Hucułka z dwojakami, 1922 r.

olej/tektura, 33 x 26 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Kaz. Pochwalski | 1922'

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

219

Gustaw PILLATI

Portret mężczyzny

olej/płótno, 94 x 72 cm
sygnowany p.d.: 'G. Pillati'

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

9 000 - 14 000 zł

220

Wojciech KOSSAK

Dziewczyna podająca dzban ułanowi, 1913 r.

olej/płótno, 90 x 67 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'WOJCIECH KOSSAK | 1913'
na odwrociu dwukrotnie przystawiona, nieczytelna pieczęć; na górnej belce krosien malarskich zapisany kopiowym ołówkiem numer: 'No 42'

Cena wywoławcza:

35 000 zł

Estymacja:

42 000 - 60 000 zł

221

Wojciech KOSSAK

U wodopoju, 1933 r.

olej/tektura, 38,7 x 48,8 cm
sygnowany i datowany l.d. "Wojciech Kossak | 1933'
na odwrociu nalepka Salonu Obrazów Juliana Burofa z opisem pracy i datą: '9. III. 36'

Cena wywoławcza:

13 000 zł

Estymacja:

16 000 - 25 000 zł

222

Jadwiga TETMAJER-NAIMSKA

Psyche, ok. 1917 r.

olej/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany p.d.: 'Jadwiga Tetmajerówna'
na górnej belce krosien malarskich papierowa nalepka wystawowa z tytułem autorskim

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

223

Feliks Michał WYGRZYWALSKI

Do raju mahometańskiego

olej/tektura, 50 x 70 cm
sygnowany i opisany l.d.: 'do raju mahometańskiego | F.M. Wygrzywalski'

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 22 000 zł

224

Stanisław CZAJKOWSKI

Obłoki, 1917 r.

olej/tektura, 37,2 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'ST. CZAJKOWSKI 1917'
na odwrociu dwukrotnie podany numer ze spuścizny po artyście ('St. Cz. inw. 285')

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 11 000 zł

225

Stanisław CZAJKOWSKI

Stogi siana

olej/tektura, 35 x 43,8 cm
sygnowany l.d. 'ST. CZAJKOWSKI
na odwrociu dwukrotnie podany numer ze spuścizny po artyście ('St. Cz. inw. 282')

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 11 000 zł

226

Iwan TRUSZ

Pejzaż (Naddnieprzańska Ukraina)

olej/tektura, 20 x 25 cm
sygnowany p.d.: 'Iw.Trusz'

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

227

Henryk UZIEMBŁO

olej/płótno, 64 x 72 cm
sygnowany l.d.: 'HENRYK UZIEMBŁO'

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

10 000 - 18 000 zł

228

Marceli HARASIMOWICZ

''Fragment z Krościenka nad Dunajcem'', 1924 r.

olej/płótno, 47 x 68 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'MHarasimowicz | 1924 Krościenko n. D.'
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: 'Fragment z Krościenka nad Dunajcem | mal. MHarasimowicz 1924.'

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 500 - 7 000 zł

229

Stanisław KAMOCKI

Samotne drzewo - pejzaż górski

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'S. Kamocki'

Cena wywoławcza:

11 000 zł

Estymacja:

14 000 - 25 000 zł

230

Stanisław KAMOCKI

Pejzaż letni z chatą

olej/płótno, 70 x 101 cm
sygnowany l.d.: 'SKamocki'

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

231

Wojciech WEISS

Łódki rybackie na brzegu, lata 30. XX w.

olej/tektura, 31,1 x 48 cm
sygnowany monogramem wiązanym p.d.: 'WW'
na odwrociu pisany atramentem numer '89'

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

232

Izydor Ignacy CZAJ-GOLDHUBER

Widok z krakowskiego Kazimierza (Podwórze między ulicami Meiselsa i Józefa w Krakowie)

olej/płótno, 69 x 54,2 cm
sygnowany p.d.: 'I. Czaj'

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

233

Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) MENKES

Kobieta z kwiatami

olej/płótno, 66,5 x 46,5 cm
sygnowany l.d.: 'Menkes'

Cena wywoławcza:

55 000 zł

Estymacja:

60 000 - 90 000 zł

234

Henryk (Chaim) EPSTEIN

Kwiaty

olej/płótno, 46 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'HEpstein'
na krośnie malarskim nalepka z numerem inwentarzowym z Villa la Fleur

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

32 000 - 40 000 zł

235

Szymon (Simon, Szmaj) MONDZAIN

Kobieta w czerwonym szalu (Aida), 1920 r.

olej/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: S. 'Mondzain | Paris 1920'
opisany na poprzecznej belce krosna

Cena wywoławcza:

45 000 zł

Estymacja:

55 000 - 70 000 zł

236

Jerzy ASCHER

Widok z Ceret, ok. 1925-27 r.

olej/tektura, 38,5 x 50 cm

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

20 000 - 28 000 zł

237

Henryk HAYDEN

Martwa natura z butelką rumu

olej/płótno, 46 x 55 cm
sygnowany p.d.: 'Hayden'
na krośnie malarskim opisany datami życia artysty i liczbą '1258'; na poprzecznej belce krosna nieczytelna pieczątka firmy ramiarskiej

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 20 000 zł

238

Bolesław BIEGAS

Château des Trésors, ok. 1925 r.

olej/sklejka, 57,5 x 45 cm
sygnowany śr.d.: 'B. Biegas'
na odwrociu papierowa nalepka z opisem pracy, nalepka formy transportowej oraz liczba: '34'

Cena wywoławcza:

48 000 zł

Estymacja:

55 000 - 70 000 zł

239

Włodzimierz TERLIKOWSKI

Katedra św. Marka w Wenecji, 1925 r.

olej/płótno, 73 x 54,2 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1925 W. de Terlikowski'

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

26 000 - 35 000 zł

240

Włodzimierz TERLIKOWSKI

Port w Martigues, 1936 r.

olej/płótno, 54 x 73 cm
sygnowany i datowany l.d.: '1936' W. de Terlikowski'

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

24 000 - 30 000 zł

241

Mela (Mutermilch Maria Melania) MUTER

Martwa natura z czerwoną cebulą

olej/płótno, 50 x 60 cm
sygnowany p.g.: 'Muter'
sygnowany na krośnie malarskim: 'Muter' oraz nieczytelne napisy na odwrociu; na listwie ramy nalepka firmy ramiarskiej

Cena wywoławcza:

190 000 zł

Estymacja:

220 000 - 350 000 zł

242

Jankiel ADLER

Kwiaty, ok. 1930 r.

olej/płótno, 63 x 48 cm
sygnowany l.d.: 'Adler'

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł