Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Sztuka Dawna: Prace na Papierze

23.05.2019 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

13.05 - 23.05.2019

Ceny wywoławcze.

76 obiektów
01
01

Juliusz HOLZMÜLLER (1876 Bolechów - 1932 Lwów)

Polowanie na głuszca, 1902 r.

akwarela, ołówek/papier, 48,5 x 28 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'Juliusz Holzmuller'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 200 - 5 500 zł

02
02

Polowanie na lisa, 1902 r.

akwarela, ołówek/papier, 48,5 x 28 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Juliusz Holzmuller | 1902'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 200 - 5 500 zł

03
03

Julian FAŁAT (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Widok na Przełęcz Kocierz w Beskidzie Małym

akwarela/papier, 19,5 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'J. Fałat'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 17 000 zł

04
04

Zakopane, 1906 r.

akwarela/papier, 31 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Jul Fałat 906 Zkpne'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

34 000 - 45 000 zł

05
05

Dłonie, 1912 r.

akwarela/papier, 53 x 95,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'JFałat | Dłonie| 1912'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 95 000 zł

06
06

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

Góralka, po 1945 r.

gwasz/papier, 72 x 60 cm
sygnowany p.śr.: 'Z. STRYJEŃSKA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

07
07

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 Huta Miastkowska k. Siedlec - 1936 Warszawa)

Widok na most Dębnicki w Krakowie, 1914 r.

akwarela/papier, 35 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'LWyczół | 1914'
na odwrociu nalepka inwentarzowa Muzeum Narodowego w Warszawie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

08
08

Dąb w Rogalinie

ołówek/papier naklejony na tekturę, 24 x 31 cm
sygnowany p.d.: 'Wyczół'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

09
09

- WITKIEWICZ Stanisław Ignacy WITKACY (1885-1939)

Portret Bronisławy Włodarskiej-Litauer, 1938 r.

pastel/papier naklejony na tekturę, 64 x 49,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: '14/VII 1938 | (T.E) na płask [P] Witkacy'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

90 000 - 120 000 zł

10
10

Tadeusz MAKOWSKI (1882 Oświęcim -1932 Paryż)

Pejzaż z Normandii, 1926-27 r.

akwarela/papier, 27 x 36 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 140 000 zł

11
11

Stanisław WYSPIAŃSKI (Kraków 1869 - tamże 1907)

Motywy roślinne

akwarela, kredka, ołówek/papier, 78 x 150 cm
sygnowany monogramem wiązanym na prawej i lewej części wśród przedstawienia: 'SW'
sygnowany ołówkiem monogramem wiązanym l.d.: 'SW'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

160 000 - 200 000 zł

12
12

Widok na kościół św. Krzyża w Krakowie, 1896 r.

ołówek/papier, 38 x 47,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: '23 ego Października 1896. St. Wyspiański'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

42 000 - 60 000 zł

13
13

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

Piękna Zośka

pastel/papier, 41,5 x 56 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'P.STACHIEWICZ'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

14
14

Teodor AXENTOWICZ (1859 - 1938)

Portret kobiety

akwarela, pastel/papier, 70,5 x 57 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'T. Axentowicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

28 000 - 38 000 zł

15
15

Starość i młodość

pastel, kreda, ołówek/papier naklejony na tekturę, 47,5 x 61 cm
sygnowany p.g.: 'T.Axentowicz'
na odwrociu pieczęć magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

19 000 - 26 000 zł

16
16

Jan MATEJKO (1838 Kraków - 1893 Kraków)

Profil mężczyzny

ołówek/papier, 22,5 x 16 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem p.d.: 'JM.'
na odwrociu nalepka pracowni galanteryjno-introligatorskiej Roberta Jahody

Cena wywoławcza:

Estymacja:

14 000 - 19 000 zł

17
17

Teofil KWIATKOWSKI (1809-1891)

Portret mężczyzny, 1846 r.

akwarela, gwasz/papier, 46,5 x 38 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Teofil Kwiatkowski | à Paris 1846.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

18
18

Portret młodego mężczyzny, 1847 r.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

19
19

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

Pejzaż kanadyjski

akwarela/papier, 33,5 x 51,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Rafał Malczewski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

17 000 - 22 000 zł

20
20

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

Jasper, 1943 r.

akwarela/papier, 35 x 25 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Rafał Malczewski | Jasper 1943'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 500 zł

21
21

Zygmunt WALISZEWSKI (1897-1936)

Portret teściowej, 1935 r.

akwarela, ołówek/papier, 40,5 x 26,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Z.W 1935 r. | Kraków'
na odwrociu nalepka Muzeum Narodowego w Bydgoszczy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

17 000 - 22 000 zł

22
22

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

Krakus na koniu, 1894 r.

akwarela/papier, 31 x 22,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Juliusz Kossak 1894'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

23
23

Aleksander ORŁOWSKI (1777 Warszawa - 1832 Petersburg)

Profil mężczyzny, 1829 r.

kredka, ołówek/, 27 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem wiązanym i datowany p.śr.: '1829 | AO'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 13 000 zł

24
24

Piotr MICHAŁOWSKI (Kraków 1800 - Krzyżtoporzyce k. Krakowa 1855)

Studium jeźdźca na koniu (recto) / Studium konia (verso)

ołówek/papier, 46 x 39,5 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

24 000 - 32 000 zł

25
25

Józef BRANDT (Szczebrzeszyn, 1841-1915, Radom)

Furmanka w stepie - szkic do zaginionego obrazu (verso) / Karczma w stepie - szkic do zaginionego obrazu (recto), 1881-82 r.

ołówek/papier, 38 x 52,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 500 - 10 000 zł

26
26

Cykl pięciu akwarel z podróży artysty do Sigmaringen, 1864 r.

akwarela, tusz, ołówek/papier, 26,9 x 24,2 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

38 000 - 55 000 zł

27
27

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

Wnętrze chaty holenderskiej, 1925 r.

pastel/papier, 74 x 99,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Artur | Markowicz | Holland | 1925'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

17 000 - 22 000 zł

28
28

Zygmunt DOBRZYCKI (Oleksin 1896 - 1970 Beauvallon, Var, Francja)

Kobiety u grobu Chrystusa, 1944 r.

tusz/papier, 60,5 x 46,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Dobrzycki 44'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 400 - 4 500 zł

29
29

Ludwik LILLE (1897-1957)

Kąpiące się

ołówek/papier, 38,7 x 56,7 cm
sygnowany l.d.: 'L.Lille'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 2 800 zł

30
30

Aleksander RAFAŁOWSKI (1894 - 1981)

Witające się

ołówek/papier, 25 x 16 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem na passe-partout: 'ARafałowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

31
31

Ludwik KLIMEK (1912-1992)

Akt siedzący

akwarela, kredka, ołówek/papier, 31,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
pieczęć pracowni artysty p.d.: 'Mes APPAY - GAIROARD - BESCH - CANNES | ATELIER KLIMEK - 1998 -'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 900 zł

32
32

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Akt leżący

akwarela, ołówek/papier, 28 x 42,2 cm (w świetle passe-partout)
sygnoway monogramem wiązanym p.d.: 'WW'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 800 - 6 500 zł

33
33

Mela (Mutermilch Maria Melania) MUTER (1876 Warszawa - 1967 Paryż)

Łodzie w porcie

akwarela, ołówek/papier, 34,5 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'muter.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

34
34

Irena (RÉNO) HASSENBERG (1884 - 1953)

Hopital St Louis, 1932 r.

pastel/papier, 39 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'Hopital St Louis | Reno 1932', sygnowany l.d.: 'Reno'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

35
35

Jan (Dubczak) RUBCZAK (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)

Widok na kościół Mariacki w Katowicach

akwarela, gwasz/papier, 28 x 20,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'Rubczak'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

36
36

Henryk DĄBROWSKI (1927-2006)

Wnętrze kościała Św. Trójcy w Tykocinie, 1971 r.

akwarela/papier, 62,5 x 45,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Tykocin 1971 | Henryk Dąbrowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 500 - 10 000 zł

37
37

Aleksander AUGUSTYNOWICZ (1865-1944)

Pelargonie

akwarela/papier, 76 x 52 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'Augustynowicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 500 - 10 000 zł

38
38

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

Kraków, 1930 r.

akwarela/papier, 34 x 48 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'MSZCZERBIŃSKI. 1930. | KRAKÓW'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

39
39

Widok na Katedrę Wawelską, 1930 r.

akwarela/papier, 30 x 45,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Józef IWICZ 930.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 100 - 1 600 zł

40
40

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

Wnętrze katedry na Wawelu, 1915 r.

akwarela/papier, 27 x 32,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'HENRYK UZIEMBŁO | KRAKÓW 1915'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 200 - 5 500 zł

41
41

STACHOWICZ (pseud.) Władysław CHMIELIŃSKI (1911 Warszawa -1979 Warszawa)

Starówka Warszawska

akwarela, gwasz, kredka/tektura, 23 x 33 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'Wł. Chmieliński'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

42
42

Kolumna Zygmunta, 1937 r.

akwarela, gwasz, kredka/papier, 49 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'Wł. Stachowicz 1937'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 200 - 4 000 zł

43
43

Salvatore POSTIGLIONE (1861-1906)

Święta Teresa z Avila

akwarela/papier naklejony na płytę, 59 x 47 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Postiglione | Salvatore'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

44
44

Stanisław WOCJAN (1903 Warszawa - 1974 )

Mogiła samobójcy wg Wilhelma Kotarbińskiego, 1931 r.

akwarela, gwasz/ tektura, 24 x 16,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'St. W. | 24.XII.931'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 1 700 zł

45
45

Edmund J. SULLIVAN (1869 - 1933)

Anioł, 1916 r.

akwarela, olej/papier, 48 x 35,5 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'EDMUND J. SULLIVAN. 1916'
na odwrociu nalepka galeryjna: 'John Gerrard'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 900 zł

46
46

Stefan FELSZTYŃSKI (1888 Zagórz Stary – 1966 Londyn)

Portret chłopca

akwarela, ołówek/papier, 6,5 x 4,8 cm
sygnowany p.d.: 'St. Felsztyński'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 - 1 500 zł

47
47

Wilk (Wilhelm) OSSECKI (1892 - 1958)

Portret mężczyzny

pastel/papier, 38,7 x 30,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 800 - 2 400 zł

48
48

nieznany AUTOR

Portret mężczyzny na tle mostu w Jaremczu

kreda, sangwina/papier, 64,5 x 47,5 cm
sygnowany p.śr.: 'JKoziński' (?)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 500 zł

49
49

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

Czytająca

akwarela, ołówek/tektura, 47,5 x 36 cm
sygnowany p.d.: 'WODYŃSKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

50
50

Leonard WINTEROWSKI (1886-1927)

Spotkanie na drodze, 1908 r.

tusz/papier, 21 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'L.Winterowski 908'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł