Sopocki Dom Aukcyjny

Sztuka Fantastyczna. Aukcja Sztuki Współczesnej

29.06.2019 sobota

17:00

Sopocki Dom Aukcyjny

ul. Bohaterów Monte Cassino 43

81-768 Sopot

51 obiektów
01
01

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

Bez tytułu, 1992

akryl, płyta, 61 x 73 cm
sygn na odwrocie: BEKSIŃSKI 1992

Cena wywoławcza:

110 000 zł droit de suite

Estymacja:

120 000 - 170 000 zł

02
02

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

Obraz 2349: Działoszyn-Prometeusz, 1998

olej, płyta, 122 x 92 cm,

Cena wywoławcza:

50 000 zł droit de suite

Estymacja:

65 000 - 75 000 zł

03
03

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

Noworoczne prezenty, 1998 r.

pastel, papier, 63 × 46 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: 98 |Stasys

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

04
04

Człowiek ze słomką

pastel, papier, 65 × 50 cm
sygn. p. d.: Stasys

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

05
05

Bogdan MAGNUSKI

Wieża, 2014

olej, płyta, 100 x 80 cm
sygn. na odwrocie: MAGNUSKI 2014

Cena wywoławcza:

30 000 zł droit de suite

Estymacja:

34 000 - 38 000 zł

06
06

Franciszek STAROWIEYSKI (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Przed dniem pierwszym, Historia zniszczenia społeczeństwa ludzkiego, 1986

Pierwsza część monumentalnego dzieła powstałego podczas „Teatru Rysowania” w Domu Sztuki w Créteil w 1986 roku
olej, węgiel, kreda, płótno, 292 × 195 cm
sygn. L. śr.: F. S. 1686, cyfra 1 w okręgu

Cena wywoławcza:

60 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

07
07

Grzegorz STEC (ur. 1955, Kraków)

Granatowy świt, 2018

olej, płótno, 90 x 120 cm,
sygn. p.d.: Grzegorz Stec 2018

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

08
08

Pod sztandarami nieba, 2001

olej, płyta, 60 × 44 cm,
sygn. p.d.: 'Grzegorz Stec'

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

09
09

Aleksander Marek KORMAN (1953 - 2017 Wrocław)

Kaszalot albo waleń, 2009

pastel, papier, 70 × 100 cm,
sygn. l.g.: ‘KASZALOT-ALBO- | WALEŃ’ oraz d.: ‘AMK 2009’

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

10
10

pastel, papier, 70 × 50 cm,
niesygn.

Cena wywoławcza:

900 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 2 400 zł

11
11

Zbigniew MAKOWSKI (ur. 1930)

Pejzaż z filozofami, 1969

gwasz, papier naklejony na płytę, 33 x 62 cm,
sygn. l: ‘Zbigniew Makowski 1969’

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 24 000 zł

12
12

Jacek (właśc. Jacek Kowalski) YERKA (ur. 1952r. Toruń)

Podwieczorek, 1993 r.

olej, płótno, 38 × 46 cm
sygn. i dat. p. d.: YERKA 93
opisany na krośnie: JACEK YERKA/ „PODWIECZOREK” oraz naklejka z tyłu na ramie

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

13
13

Tektonik, 2004

akryl, płótno, 92 x 81 cm,
sygn. p.d.: YERKA 04 oraz opisany na krośnie: JACEK YERKA | TEKTONIK | AKRYL 2004

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

14
14

Kamil KUKLA (ur. 1989 Tarnów)

10be4, 2010

olej, płyta, 70 x 100 cm
sygn. na odwrocie: KAMIL KUKLA | 10BE4

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

15
15

Marian MICHALIK (1947-1997)

Kompozycja z balonem, 1980

olej, płótno, 100 x 100 cm,
sygn. l.d.: Michalik 80

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 24 000 zł

16
16

Maksymilian NOVAK-ZEMPLIŃSKI (ur. 1974)

Incarnatio series, 2016

olej, płyta, 100 x 140 cm,
sygn. na odwrocie: ‘Maksymilian Novák | -Zempliński | 2016’

Cena wywoławcza:

45 000 zł droit de suite

Estymacja:

55 000 - 65 000 zł

17
17

Incarnatio series, 2008

olej, płyta, 125 x 125 cm,
sygn. na odwrocie: ‘M. Novák-Zempliński | 2008’

Cena wywoławcza:

45 000 zł droit de suite

Estymacja:

55 000 - 65 000 zł

18
18

Bronisław CHROMY (1925 Leńcze - 2017 Kraków)

Ryba - smok

brąz patynowany, ok. 58 x 55 cm

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

19
19

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961, Częstochowa)

Parsifal

brąz, wys. 64 cm,
sygn. z tyłu: T.Sętowski 8/8 ed. 8 z 8

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

20
20

Energetyczna partytura przygód, 2019

olej, płótno, 120 × 70 cm
sygn. l.d.: ’T. Sętowski’ oraz opisany na odwrocie: ‚”Energetyczna partytura przygód” | olej, płótno 120 cm x 70 cm | 2019 | [sygnatura]’

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

40 000 - 46 000 zł

21
21

W zaklęciu Morfeusza, 2019

olej, płótno, 50 × 70 cm,
sygn. p.d.: ’T.Sętowski’ oraz opisany na odwrocie: '”W zaklęciu Morfeusza” | 50 cm x 70 cm olej, płótno | 2019 | [sygnatura]’

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

28 000 - 34 000 zł

22
22

Marcin KOŁPANOWICZ (ur. 1963, Kraków)

Schody do nieba, 2016

olej, płótno, 70 x 100 cm,
sygn. i opisany na odwrocie: MARCIN KOŁPANOWICZ | SCHODY DO NIEBA, 2016 | [sygnatura]

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

11 000 - 13 000 zł

23
23

Tomasz Alen KOPERA (ur. 1976, Kożuchów)

J15, 2015

olej, płótno, 56 x 71 cm,
sygn. p.d.: ALEN oraz opisany na odwrocie: Tomasz Alen Kopera | J15 | 2015

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

26 000 - 30 000 zł

24
24

E18, 2018

olej, płótno, 50 x 40 cm,
sygn. l.d.: ALEN oraz opisany na odwrocie: Tomasz Alen Kopera | "E18" | 2018

Cena wywoławcza:

13 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

25
25

Jerzy MRÓZ (1946 Łódź - 2010 Łódź)

olej, płótno, 60 x 54 cm,
sygn. l. d.: JERZY T. MRÓZ

Cena wywoławcza:

6 500 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

26
26

Karol BĄK (ur. 1961)

Kapłanka, 2016

olej, płótno, 90 x 90 cm,
sygn p.d.: [monogram wiązany] | BAK oraz opisany na odwrocie: KAPŁANKA 2016 KAROL BĄK

Cena wywoławcza:

24 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 34 000 zł

27
27

Jarosław JAŚNIKOWSKI (ur. 1976 r.)

Metamorfoza, 2016

olej, płótno, 80 x 70 cm,
sygn. p.d.: JJ2016 oraz opisany na odwrocie: JJ | JAROSŁAW | JAŚNIKOWSKI | METAMORFOZA | LEGNICA 24.10.2016 | NR - 670 [pieczęć]

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

13 000 - 15 000 zł

28
28

Leszek (pseud. Maestro) ŻEGALSKI (ur. 1959, Śląsk Cieszyński))

Zmartwienie Chimery, 2009

olej, płótno, 230 × 104 cm,
sygn. p.g.: ŻEGALSKI 09 |zmar- twienie chimery

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

22 000 - 24 000 zł

29
29

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943, Kielce)

Lesson in blue, 2015

akryl, płótno, 130 × 100 cm,
sygn. l.d.: ‘Olbinski’

Cena wywoławcza:

50 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

30
30

The color of shade

olej, płótno, 57 x 58 cm,
sygn. p.d.: Olbiński

Cena wywoławcza:

34 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

31
31

Iluzoryczna specyfika losowych komplementów

litografia, papier, 72 x 71 cm (arkusz),
sygn. ołówkiem p.d.: ‘Olbiński’, opis. ołówkiem l.d.: ‘187/350’

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 400 - 3 200 zł

32
32

Letnie małżeństwo

litografia, papier, 76 x 61 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: ‘Olbinski’, opis. ołówkiem l.d.: ‘271/350’

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

33
33

Krzysztof IZDEBSKI-CRUZ

Syrinks i Pan, 2016

pastel, papier, 79 x 69 cm,
sygn. l.d. pismem lustrzanym: Kriz | Cruz 1916 | OVID

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 18 000 zł

34
34

Andrzej ŚRAMKIEWICZ (ur. 1951)

Kompozycja żółta, 1993/1994

olej, płótno, 97 x 130 cm
sygn. p.d.: A. Śramkiewicz

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

35
35

Daniel PAWŁOWSKI (ur. 1989, Włocławek)

Klepsydra, 2019

tusz, olej, pasty pozłotnicze, papier, 50 x 50 cm,
sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza:

3 400 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

36
36

Mariusz STAWARSKI (ur. 1961)

Welcome to the Machine III, 2016

olej, płótno, 100 x 80 cm,
sygn. l.d.: 'MS16' oraz opisany na odwrocie: 'Mariusz STAWARSKI | "Welcome To The Machine III" | olej, 2016 | Stawarski'

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

37
37

Mariusz STAWARSKI (ur. 1961)

Dama z książką, 2019

olej, płótno, 50 x 40 cm,
sygn. l.d.: 'MS19' oraz opisany na odwrocie: 'Mariusz Stawarski | "Dama z książką II" | olej, 2019 | Stawarski'

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

38
38

Piotr HORODYŃSKI

Marzyciel

olej, płótno, 73 x 60 cm,
sygn. na odwrocie: ’HORODYŃSKI PIOTR |[sygnatura]’

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

39
39

Łukasz PRZĄDKA (ur. 1979)

Metamorfoza, 2016

olej, płótno, 60 x 80 cm,
sygn. l.d.: ŁP 2016

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 200 - 4 500 zł

40
40

Henryk LASKOWSKI (ur. 1951, Żary)

Exit, 2016

akryl, olej, płótno, 110 x 89 cm,
sygn. na odwrocie: ’„EXIT” | H. LASKOWSKI | A.P. 2016 | 110 x 89 cm | A/O [w kole]’

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

41
41

Arkadiusz DZIELAWSKI

Metamorfoza, 2016

olej, płyta, 69 x 79 cm,
sygn. na odwrocie: 20 [pieczęć] 16 | Arkadiusz | Dzielawski | Metamorfoza

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

11 000 - 13 000 zł

42
42

Zbigniew HINC (ur. 1947 Gdańsk)

Pejzaż metamorficzny

olej, płótno, 100 x 81 cm,
sygn. p.d.: ZHINC

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

13 000 - 15 000 zł

43
43

Dariusz ŚLUSARSKI ( ur. 1979, Częstochowa)

Metamorfoza, 2016

olej, płótno, 80 x 60 cm,
sygn. l.d.: Ślusarski D oraz opisany na odwrocie: Metamorfoza | 60x80 cm OLEJ | Dariusz Ślusarski | 2016 r

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

11 000 - 13 000 zł

44
44

Arkadiusz SZYMANEK

Bez tytułu, 2019

olej, płótno, 55 x 45 cm,
sygn. na odwrocie: ARKADIUSZ SZYMANEK | 2019

Cena wywoławcza:

1 600 zł

Estymacja:

2 000 - 2 600 zł

45
45

Ewa SKAPER (ur.1954 Olsztyn)

Ogrodniczka, 2000

olej, płótno, 97 x 50 cm
sygn. i opisany na odwrocie: ’EWA SKAPER |KOWALSKA |„OGRODNICZKA” |GDAŃSK 2000

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

46
46

Karolina MATYJASZKOWICZ (ur. 1980)

Wędrowiec, 2016

akryl, płyta, 100 x 100 cm,
sygn. i opisany na odwrocie: Wędrowiec |K. Matyjaszkowicz/2016

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 200 - 4 500 zł

47
47

Dariusz MILIŃSKI (ur.1957r.)

Gwiezdne paliwo, 2019

olej, płótno, 50 x 50 cm,
sygn. l.d.: D. MILIŃSKI 2019 oraz opisany na odwrocie: GWIEZDNE PALIWO | D. Miliński 2019

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

48
48

Zbigniew OLSZEWSKI ( (ur. 1955, Świdnik))

Hellevator, 2017

olej, płótno, 80x120
sygn. p.d. OLSZEWSKI" 17
opisany na odwrocie: ZBYSZEK OLSZEWSKI / HELLEVATOR 2017 / 80 x 120

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 800 - 3 000 zł

49
49

Jacek (Jack) LIPOWCZAN (ur. 1951, Istebna)

Walka postu z karnawałem, 2017

olej, deska, 54 x 74 cm,
sygn. p.d. JALI 02-03/17 / No 129 oraz opisany na odwrocie: JACEK LIPOWCZAN - "JALI" | "BATTLE BETWEEN LENT AND CARNIVAL" | "WOJNA MIĘDZY POSTEM A KARNAWAŁEM" | 02-03/2017 | No 129

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

50
50

Jacek DEHNEL (ur. 1980 Gdańsk)

Grzech pierworodny, 1997

pastel, papier, 50,5 x 29,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: Jacek von Dehnel 1997

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 1 600 zł