Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Sztuka Współczesna: Black and White

04.06.2019 wtorek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

21.05 - 04.06.2019

Ceny wywoławcze.

48 obiektów
201
201

(Natalia Lach-Lachowicz) NATALIA LL (ur. 1937)

Monika z cyklu Geografia twarzy, 1964 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 59 x 49 cm
datowany i opisany ołówkiem na odwrociu: 'Geografia twarzy | 1964'
na odwrociu pieczęć autorska

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

202
202

Piramida, 1979 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 16,5 x 17,2 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem na odwrociu: ‘NATALIA LL | seance: PYRAMID | 2 June 1979 | Wrocław’ oraz naklejka z Collection & Archives Andrzej Kenda

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

203
203

Stanisław DRÓŻDŻ (1939 - 2009)

Białe-czarne z cyklu Pojęciokształty, 1970 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 64 x 59,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

204
204

Zbigniew DŁUBAK (1921 Radomsko -2005 Warszawa)

Asymetria 310A z cyklu Asymetria, 1988 r.

fotografia czarno-biała, odbitka żelatynowo-srebrowa/papier archiwalny, papier fotograficzny, 30 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem na odwrociu: 'Zbigniew DLUBAK | ASYMMETRY 310A 1988'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

205
205

Asymetria 319B z cyklu Asymetria, 1988 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 30 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ZBIGNIEW DLUBAK | ASYMMETRY 319B 1988'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

206
206

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Słońce - nadzieją, 1977 r.

akryl/deska, 50 x 71 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "SŁÓŃCE – NADZIEJĄ" 1977 | ACRYL 50 cm x 71 cm'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

14 000 - 19 000 zł

207
207

Henryk STAŻEWSKI (1894 - 1988)

Nr 30, 1976 r.

olej, relief/deska, 43,5 x 43,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 30 | 1976 | H. Stażewski'
na blejtramie nalepka z opisem pracy w języku niemieckim

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

208
208

Ryszard WAŚKO (ur. 1947)

Portret Henryka Stażewskiego, 1981 r.

brom/papier barytowy, 29,5 x 38,5 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem na odwrociu: '"Portret Henryka Stażewskiego" R. Waśko, 1981' oraz dedykacja

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 500 zł

209
209

Ryszard WINIARSKI (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Area 17/9, 1971 r.

akryl/drewno, szkło, 101 x 101 cm
Sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ARE 17/9 | Winiarski 1971'
szkło (tafle lustrzane)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 000 - 1 400 000 zł

210
210

Game for two, 1987 r.

akryl/deska, 48,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'winiarski '87', opisany l.d.: 'game for two'
na odwrociu stemple Muzeum Narodowego w Warszawie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 80 000 zł

211
211

Order eleventh vertical game 4 x 4, 1981 r.

akryl, ołówek/deska, 68 x 4 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Order | eleventh | vertical | game | 4 x 4 | winiarski | 81’ oraz wskazówka montażowa; na odwrociu naklejka: '11'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

26 000 - 35 000 zł

212
212

Game 9 x 9, 1979 r.

akryl, ołówek/płótno, 81 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'game 9 x 9 winiarski 1979'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

130 000 - 180 000 zł

213
213

Edward D., 1999 r.

akryl/płótno, 33,5 x 27,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'winiarski ‘99' oraz opisany l.d.: 'Edward D.'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'R.WINIARSKI | 99 | Edward D.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

214
214

Ryszard GIERYSZEWSKI (ur. 1936)

Podział 5, 1984 r.

akryl, 47,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘R. GIERYSZEWSKI 84 | PODZIAŁ 5'
acyrlic/aluminium

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

215
215

Adam MARCZYŃSKI (1908 - 1985)

Bez tytułu , ok. 1976 r.

relief, technika mieszana/tektura, 25 x 25 cm
sygnowany l.d.: 'AM'
na odwrociu potwierdzenie autentyczności przez Piotra Marczyńskiego

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

216
216

Andrzej GIERAGA (ur. 1934, Śliwniki)

Graf, 1989 r.

technika mieszana/płótno, 100 x 99,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na nalepce na odwrociu: 'ANDRZEJ GIERAGA | OBRAZ "GRAF" | WYM. 100 x 100 | TECH. WŁASNA | ROK 1989'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 15 000 zł

217
217

Viktor HULIK (ur. 1949, Bratysława)

Small Geo-Mover 37 B z serii Black&White - Circles, 2016 r.

akryl/płyta, 40 x 40 cm
sygnowany na odwrociu, na naklejce autorskiej: 'V. Hulik 2016'
opisany na odwrociu, na naklejce autorskiej: 'from the set Black&White - Circles |

Cena wywoławcza:

Estymacja:

13 000 - 18 000 zł

218
218

Piotr UKLAŃSKI (ur. 1968)

Untitled (Bloody Dark Day), 2013 r.

tusz/płótno, 128 x 127 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie na odwrociu: 'UNTITLED (BLOODY DARK DAY) | P. U. 2013| oraz wskazówka montażowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

160 000 - 200 000 zł

219
219

Tomasz TATARCZYK (1947-2010)

Bez tytułu, 2009 r.

olej/płótno, 180 x 260 cm
sygnowany l.d.: 'TOMASZ TATARCZYK'
pierwsza część dyptyku sygnowana na odwrociu: 'TATARCZYK'
druga część dyptyku sygnowany i datowana: 'TOMASZ | 2009' oraz wskazówka montażowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 000 - 250 000 zł

220
220

Magdalena ABAKANOWICZ (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

olej/płótno, 74 x 55,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

150 000 - 200 000 zł

221
221

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957, Korytów)

Dziennik 56, 1996 r.

olej/płótno, 160 x 135 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK NR 56 | 165 X 135 | 1996'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

45 000 - 65 000 zł

222
222

Pozbywanie się farby, 1993/1998 r.

olej/płótno, 130 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | POZBYWANIE SIE FARBY | 130 x 120 | 1993 | ZAMALOWANY | VIII 1998'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

223
223

Julian STAŃCZAK (1928 Borownica - 2017 Seven Hills, Ohio)

Fragments of Shadow, 1966 r.

akryl/płótno, 114 x 132 cm
sygnowany i opisany na blejtramie na odwrociu: ‘JULIAN STAŃCZAK "FRAGMENTS OF SHADOW"'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Julian Stańczak - 1966'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

500 000 - 700 000 zł

224
224

Ed (Edwin) MIECZKOWSKI (ur. 1929, Pittsburgh)

Iso-Rounds #3, 1964 r.

akryl/płótno, 112 x 108 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie na odwrociu: '1964 9333 65 E.MIECZKOWSKI ISO-ROUNDS #3 | ED.MIECZKOWSKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

180 000 - 260 000 zł

225
225

Francis HEWITT (1932 - 1996)

Sheeler's Facade, 1964 r.

akryl/płótno naklejone na płytę, 61 x 61 cm
sygnowany, datowany i opisany na naklejce na odwrociu: 'Francis R. Hewitt | "SHEELER’S FACADE" | 24" x 24" ACRYLIC ON CANVAS | NOVEMBER 1964 | AMSTERDAM'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 170 000 zł

226
226

Antonio ASIS (ur. 1932, Argentyna)

Interferencje w czerni i bieli (Interférences en noir et blanc), 1972 r.

olej/deska, 41 x 52 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Asis | 1972'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Asis | 1972' oraz naklejka z domu aukcyjnego Christie’s

Cena wywoławcza:

Estymacja:

65 000 - 95 000 zł

227
227

Tamara BERDOWSKA (ur. 1962, Rzeszów)

Bez tytułu z cyklu Bezsenność, 2018 r.

olej/płótno, 120 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Tamara | Berdowska | 2018 | olej | bez tytułu'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

228
228

Andrzej NOWACKI (ur. 1953, Rabka)

10.03.18, 2018 r.

relief, akryl/płyta pilśniowa, 101 x 101 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '10.03.18 | A.NOWACKI | 2018'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

229
229

31.05.17, 2017 r.

akryl, relief/płyta pilśniowa, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '31.05.17 |A. NOWACKI | 2017'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

230
230

Józef ROBAKOWSKI (ur. 1939)

Z cyklu Kąty energetyczne, 1975/92 r.

akryl/płótno, 92 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'z cyklu KĄTY ENERGETYCZNE | (1975 – 1992) | J. Robakowski'
na odwrociu stempel z Galerii Wymiany

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

231
231

Danuta LEWANDOWSKA (1927 Warszawa - 1977 Warszawa)

28/75

akryl, technika własna/płótno, 72 x 64 cm
opisany na blejtramie na odwrociu: '28/75 | 28/75'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 26 000 zł

232
232

Janusz ORBITOWSKI (1940 Kraków - 2017 Kraków)

8/97, 1997 r.

technika własna/płyta pilśniowa, 61 x 40 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Janusz Orbitowski | 8/97 | 60 x 40'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 16 000 zł

233
233

Aleksandra WEJCHERT (1921 Kraków - 1995 Dublin)

technika własna/sklejka, deska, 152 x 76 cm
na odwrociu nalepka inwentarzowa: 'AW124'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

13 000 - 20 000 zł

234
234

Andrzej RAJCH (1948 Łódź - 2009)

Gracje A 41

gobelin, wełna, len, 230 x 178 cm
sygnowany p.d.: 'Rajch'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

235
235

Tadeusz KALINOWSKI (1909 Warszawa -1997 Poznań)

Obraz przedmiot, 1984 r.

akryl/płótno, 97 x 97 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TADEUSZ KALINOWSKI | POZNAŃ 1984 | "OBRAZ PRZEDMIOT" | AKRYL PŁÓTNO 1 m x 1 m'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 28 000 zł

236
236

Układy otwarte, 1986 r.

akryl/płótno, 97 x 97 cm
opisany na odwrociu na nalepce: '222'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 28 000 zł

237
237

Tomasz STRUK (1952-2004)

Bez tytułu, 1992 r.

mieszana/deska, 60 x 68,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'TOMASZ STRUK | 1992' oraz wskazówka montażowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

238
238

Hugon LASECKI (ur. 1932, Grudziądz)

Postać

olej/płótno, 35 x 10 cm (w świetle oprawy)
sygnowany wewnątrz kompozycji: 'Lasecki'; sygnowany na odwrociu: 'Hugon | Lasecki'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

239
239

Józef ŁUKOMSKI (1920-1996)

Z cyklu Piktogramy, 1978/9 r.

technika własna/relief, 50,5 x 35,3 cm (wymiary największej pracy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'autor: Józef Łukomski | Obraz z cyklu „piktogramy” | 1978/9'; na odwrociu naklejka z opisem pracy
50,5 x 35,3 ...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

240
240

Andrzej LEŚNIK (ur. 1959, Głuszyca)

Bez tytułu - Czarny , 2018 r.

olej/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'BEZ | TYTUŁU | CZARNY | ANDRZEJ | LEŚNIK | POZNAŃ 2018'
opisany ołówkiem na blejtramie: 'MANTRA SZARA 3 IX 2017 | SZARA III SZAROSC'
opisany na odwroc...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 500 zł

241
241

Bez tytułu - Biały, 2017 r.

olej/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'BEZ | TYTUŁU | BIAŁY | ANDRZEJ | LEŚNIK | POZNAŃ'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 500 zł

242
242

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914 Gniezno - 2015 Warszawa)

Z cyklu Rozmyślania, 1982 r.

mieszana/deska, 94 x 78 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Z CYKLU | ROZMYŚLANIA | 1982 | MUSIAŁOWICZ'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

13 000 - 19 000 zł

243
243

Karol BRONIATOWSKI (ur. 1945, Łódź)

Duża czarna figura, 1997 r.

gwasz/papier, 110 x 81 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'KBroniatowski 97'
na odwrociu galeryjna plakietka z pianki z opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 26 000 zł

245
245

Monika DROŻYŃSKA (ur. 1979)

Postprawda, 2017 r.

haft ręczny/bawełna, 62 x 47 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'POSTPRAWDA MONIKA DROŻYŃSKA 2017'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 14 000 zł

246
246

Małgorzata KOSIEC (ur. 1975, Łódź)

Cut (Black and White), 2015 r.

technika mieszana/płótno, 73 x 92 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MAŁGORZATA KOSIEC | CUT (BLACK & | WHITE) | 2015'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

247
247

Anna SZPRYNGER (ur. 1982, Warszawa)

akryl/płótno, 80 x 80 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'ANNA SZPRYNGER | 2015' oraz wskazówka montażowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

248
248

Cezary PONIATOWSKI (ur. 1987, Olsztyn)

Bez tytułu, 2013 r.

olej/płótno, 95 x 83 cm
sygnowany i datowany na blejtramie: 'C. Poniatowski 2013'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

249
249

Rafał BUJNOWSKI (ur. 1974)

Ekran plazmowy, 2001 r.

olej, akryl/płótno, 57,5 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'EKRAN PLAZMOWY / Bujnowski / 2001’ oraz pieczęć Muzeum Narodowego w Warszawie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 45 000 zł