Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Sztuka Współczesna: Klasycy Awangardy po 1945

30.05.2019 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

18.05 - 30.05.2019

Ceny wywoławcze.

73 obiekty
101
101

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Zjawa magiczna, 1988 r.

akryl, olej/płótno, 197 x 147 cm
sygnowany i datowany na odwrociu 'Jan Dobkowski | "ZJAWA MAGICZNA" 1988 | OLEJ + ACRYL 1197 cm x 147 cm'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 35 000 zł

102
102

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Bohaterka, 1971 r.

olej/płótno, 80 x 60 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "BOHATERKA" 1971 | OLEJ | 80 cm x 60 cm'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 18 000 zł

103
103

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Zadowolenie siedzące, 1971 r.

olej/płótno, 33 x 27 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN DOBKOWSKI | "ZADOWOLENIE SIEDZĄCE" | 1971 | OLEJ 33X27'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 15 000 zł

104
104

Jan TARASIN (1926-2009)

Sytuacja II, 1987 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Tarasin 1987'
opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN 87 | SYTUACJA II'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

95 000 - 120 000 zł

105
105

Jan TARASIN (1926-2009)

Sytuacja, 1997, 1997 r.

olej/płótno, 100 x 130 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Tarasin 97'
opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN | "SYTUACJA" 1997'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

106
106

Andrzej WRÓBLEWSKI (1927-1957)

Chłopak na żółtym tle (Chłopczyk) | Chłopak na ugrowym tle (Model, Szkic chłopca), 1956 r., (praca dwustronna)

olej/płótno, 70 x 50 cm
sygnowany p.d. monogramem: 'AW'
autorski opis l.g.: 'ANDRZEJ WRÓBLEWSKI | CHŁOPCZYK | 1956 olej | 70 x 50'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 000 - 1 500 000 zł

107
107

Wojciech FANGOR (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

B1, 1964 r.

olej/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | B1 1964'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

900 000 - 1 500 000 zł

108
108

Szósta wieczór, 1989 r.

olej/płótno, 89 x 114 cm
sygnowany p.d.: 'Fangor'
opisany na odwrociu: 'Fangor | 6 WIECZÓR'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł

109
109

Bez tytułu, 1975 r.

olej/płótno, 152,4 x 152,4 x 10,2 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'FANGOR | 1975'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 100 000 - 1 500 000 zł

110
110

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Wnętrze z aktem, 1971 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WNĘTRZE | Z | AKTEM | JERZY | NOWOSIELSKI | 1971' oraz dedykacja: 'Kochanej | Pani Basi | w | dniu imienin | J.N. | 4.XII.74'
na odwrociu naklejka Muzeu...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

280 000 - 350 000 zł

111
111

Akt, 1980 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

180 000 - 220 000 zł

112
112

Postać mężczyzny, 1961 r.

olej/płótno, 65 x 54 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1961'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 000 - 300 000 zł

113
113

Boże Narodzenie w grocie , 1988 r.

olej/deska, 12,5 x 10,5 x 2,5 cm
wtórnie opisany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski | 1988'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 25 000 zł

114
114

Tadeusz BRZOZOWSKI (1918-1987)

Kuglarz, 1984 r.

olej/płótno, 50 x 47 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 't. Brzozowski | 84.' oraz wskazówka montażowa; opisany na krośnie malarskim na odwrociu: '"KUGLARZ" | 50 X 47 | T. BRZOZOWSKI. | 1984'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

90 000 - 130 000 zł

115
115

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

Drzewa, 2000 r.

olej/płótno, 81 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'Dominik'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'DOMINIK 2000 | OL. PŁ. 81 x 100 | DRZEWA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

116
116

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

Pejzaż, 2005 r.

olej/płótno, 90 x 120 cm
sygnowany p.d.: 'Dominik'
opisany i datowany na odwrociu: 'DOMINIK 2005 | OL. PŁ 90 X 120 | PEJZAŻ'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

117
117

Julian STAŃCZAK (1928 Borownica - 2017 Seven Hills, Ohio)

Hot Boreal, 1984 r.

akryl/płótno, 127 x 203 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J Stańczak 84'
opisany na odwrociu, na blejtramie: 'JULIAN STAŃCZAK "HOT BOREAL" 1984'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

400 000 - 500 000 zł

118
118

Victor VASARELY (1906 Pécs - 1997 Paryż)

Lila, circa 1987 r.

akryl/płótno, 135 x 125,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'VASARELY - | p. 1319 "LILA" | 135 x 124 (1975-87) | Vasarely-'
Praca wykonana (ukończona) w 1987 roku.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

400 000 - 600 000 zł

119
119

Henryk STAŻEWSKI (1894 - 1988)

Relief nr 112, 1976 r.

akryl/płyta, 38,5 x 39,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr 112 | H. Stażewski | 1976 r.'
na odwrociu naklejka z Galerii Foksal z opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 130 000 zł

120
120

Relief nr 72, 1975 r.

akryl/płyta, 40 x 40 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr 72 | H. Stażewski | 1975 r.'
na odwrociu naklejka z Galerii Foksal

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 130 000 zł

121
121

Tadeusz KANTOR (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Kuvert , 1965 r.

assemblage, olej/płótno, 90 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'T Kantor | 1965 '
na blejtramie nalepka wystawowa z Muzeum Sztuki w Łodzi (częściowo uszkodzona)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

250 000 - 300 000 zł

122
122

Obraz, 1963 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'Kantor'
opisany na odwrociu: 'T. KANTOR | CRACOVIE | julliet 1963 | "peinture"'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

250 000 - 300 000 zł

123
123

Jerzy Adam STAJUDA (1936 Falenica- 1992 Warszawa)

Laguna, 1975/78 r.

olej/płótno, 66 x 81 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jerzy Stajuda | LAGUNA 1975/78 OL/PŁ 65 x 81 | WARSZAWA | WIEJSKA 5 m.10'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 30 000 zł

124
124

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

Kwiaty Piekła, circa 1968 r.

olej/płótno, 49 x 70 cm
opisany na odwrociu, na blejtramie: '49 x 70 Kwiaty piekła' oraz powtórzone na płótnie: 'Kwiaty piekła'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 160 000 zł

125
125

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

Ruch techniczny, 1985 r.

olej/płótno, 70 x 55 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E.Rosenstein 1985'
opisany na odwrociu: '"RUCH TECHNICZNY" | E. Rosenstein | 1985 | 55 x 70'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

75 000 - 90 000 zł

126
126

Léon ZACK (1892 Nijni Novgorod, Rosja - 1980 Vanves)

Kompozycja abstrakcyjna, 1975 r.

olej/płótno, 65 x 92 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Leon Zack 75'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

26 000 - 30 000 zł

127
127

Alfred LENICA (1899 - 1977)

Chwycić zieleń, 1962 r.

olej/płótno, 83 x 75 cm
sygnowany l.d.: 'Lenica'
opisany na odwrociu: 'A. LENICA | WARSZAWA | 1962 | 75 x 83 | "CHWYCIĆ ZIELEŃ"'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

55 000 - 80 000 zł

128
128

Teresa PĄGOWSKA (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

Kabaret z cyklu Figury Magiczne, 1977 r.

olej/płótno, 145 x 130 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'TP77'
opisany na odwrociu: 'Teresa Pągowska | 1977 | Z cyklu "‘Figury Magiczne" | Kabaret | De Cabaret | 145 x 130 cm'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

150 000 - 170 000 zł

129
129

Postać w żółci, 1991 r.

akryl/płótno, 80 x 80 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'TP '91'
opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA | POSTAĆ W ŻÓŁCI | 80 x 80'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

85 000 - 120 000 zł

130
130

Sprzedawca owoców, 1956 r.

olej/płótno, 112 x 132 cm
sygnowany p.g.: 'T.P.'
opisany na odwrociu na blejtramie: 'SPRZEDAWCA OWOCÓW Teresa Pągowska 56'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

150 000 - 200 000 zł

131
131

Jacek SIENICKI (1928 Warszawa - 2000 Warszawa)

Okno, 1984 r.

olej/płótno, 147 x 97 cm
sygnowany i datowany p.d.: '7 III 84 JS'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

132
132

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Figura osiowa nr 95, 1960 r.

olej/płótno, 80 x 40 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'LEBENSTEIN 60'
opisany na blejtramie 'Fig. Ax. - 95'
na odwrociu zachowana fragmentarycznie nalepka galeryjna

Cena wywoławcza:

Estymacja:

75 000 - 90 000 zł

133
133

Z cyklu Totemy białostockie, 1964 r., 1964 r.

olej/płótno, 155 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: ‘Hilary 64’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

134
134

Bronisław KIERZKOWSKI (1924-1993)

Kompozycja fakturowa Nr. 375, 1957 r.

technika własna/relief, 121 x 65 cm
sygnowany p.d.: 'B.KIERZKOWSKI'
opisany na odwrociu: 'BRONISŁAW | KIERZKOWSKI | KOMP. FAKTUROWA | 372/57 R.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

75 000 - 85 000 zł

135
135

Rajmund ZIEMSKI (1930 - 2005)

Pejzaż 18/61, 1961 r.

olej/płótno, 160 x 81 cm
sygnowany i datowany na odwrociu; 'ZIEMSKI R | PEJZAŻ 18 | 160 x 80'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

75 000 - 85 000 zł

136
136

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925, Częstochowa)

Obraz DCCXXIII, 1998 r.

olej/płótno, 130 x 150 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 's.gierowski | ob DCCXXIII | 98'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

90 000 - 120 000 zł

137
137

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)

Kompozycja, 1992 r.

tempera/tektura, 74,5 x 102 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Tchórzewski 92'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

85 000 - 100 000 zł

138
138

Zielone światła, 1963 r.

technika mieszana/tektura naklejona na płytę pilśniową, 98 x 67 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'JTchórzewski | 63'
opisany, sygnowany i datowany na odwrociu.: 'J. Tchórzewski 63 | ZIELONE ŚWIATŁA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

139
139

Kajetan SOSNOWSKI (1913 Wilno -1987 Warszawa)

14-64, 1964 r.

olej/płótno, 65 x 50,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'Kajetan. 64'
opisany na odwrociu: 'KAJETAN | SOSNOWSKI | obraz olejny | "14-64" | format 62 x 50,5 | 1964 | (...)'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 28 000 zł

140
140

Jan BERDYSZAK (1934 Zawory - 2014 Poznań)

Wokół obrazu I, 1983/1989 r.

akryl/płótno naklejone na deskę, 60 x 122 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1983 | 1989 | WOKÓŁ OBRAZU I. | AKRYLIK | ACRYLIC VARNISH'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

141
141

Aleksandra JACHTOMA (ur. 1932r.)

Irra, 1982 r.

olej/płótno, 61 x 61 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALEKSANDRA JACHTOMA | TYT. IRRA | WYM. 61 x 61 | TECH. OLEJ | ROK 1982'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

142
142

Oreg, 1978 r.

olej/płótno, 100 x 95 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALEKSANDRA JACHTOMA | TYT. "OREG" | WYM 95 x 100 | TECH OLEJ | ROK 1978 | CENA 20 000'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

143
143

Aleksandra WEJCHERT (1921 Kraków - 1995 Dublin)

Bez tytułu , 1966 r.

relief/inny, drewno polichromowane, 64 x 30,5 x 1,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'ALEXANDRAWEJCHERT66'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 15 000 zł

144
144

Tadeusz KALINOWSKI (1909 Warszawa -1997 Poznań)

Piękność, 1976 r.

akryl/płótno, 140 x 140 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'NR. INW. 582 | TADEUSZ KALINOWSKI | POZNAŃ 1976 | "PIĘKNOŚC" | AKRYL 140 x 140 | 1 x 2'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

145
145

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955, Warszawa)

Caritas - kurczątka, 1998 r.

tempera żółtkowa/płótno, 150 x 136 cm
sygnowani opisany na odwrociu: 'Jarosław | Modzelewski | "Caritas - kurczątka" | 150 x 136 temp.ż.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

146
146

Nitka prowadzi Maszę do Raju, 2013 r.

tempera żółtkowa/płótno, 170 x 230 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAROSŁAW | MODZELEWSKI | 2013 | "Nitka prowadzi | Maszę do Raju" | 170 x 220 temp. ż.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

147
147

Eugeniusz MARKOWSKI (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)

Koń

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany p.g: ‘E. Markowski’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

148
148

Ryszard GRZYB (ur. 1956, Sosnowiec)

Samotna martwa natura - Artaud - smutek cierpiących przedmiotów (Pracownia artysty), 1999 r.

olej/płótno, 135 x 165 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: 'Ryszard Grzyb | Samotna martwa natura - Artaud smutek cierpiących przedmiotów. |(Pracownia artysty)| 136 x 165 cm | 1999'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 30 000 zł

149
149

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

Cztery pory dnia - poliptyk (kwadryptyk), 2015 r.

akryl/płótno, 190 x 520 cm; wymiary prac: 190 x 130 cm (x4)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu (na każdej z 4 części): 'Leon Tarasewicz 2015 | 520 x 190 (4 x 130 x 190) | Acryl on Canvas'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

270 000 - 300 000 zł

150
150

Tomasz CIECIERSKI (ur. 1945, Kraków)

Na wydmach - poliptyk (kwadryptyk), 1979 r.

olej/płótno, 220 x 339 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'TC 79' (na każdej części)
opisany i sygnowany na odwrociu: 'TOMASZ CIECIERSKI | OIL / CANVAS 220 x 339 cm | "NA WYDMACH" 1979 | 1/4' (na każdej części)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 180 000 zł