DESA UNICUM

Sztuka Współczesna: Klasycy awangardy po 1945

28.02.2019 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

18.02 - 28.02.2019

Ceny wywoławcze.

85 obiektów
01
01

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

"Samotna wyspa", 1982 r.

olej, akryl/płótno, 147 x 197 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski / "SAMOTNA WYSPA" 1982 / olej + acryl / 147 cm x 197 cm'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

02
02

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

"Rozmowy o kolorach", 1975 r.

akryl/płótno, 196 x 147 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski / "Rozmowy o kolorach" 1975 / acryl. 197cmx147cm'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

03
03

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

"Pejzaż", 1984 r.

akryl/płótno, 48 x 79 cm
sygnowany l.d.: 'Dominik'
na odwrociu opis autorski: '48 x 79 AKRYL / PEJZAŻ 1984'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

28 000 - 35 000 zł

04
04

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

"Pejzaż", 1989 r.

akryl/płótno, 64 x 90 cm
sygnowany l.d.: 'Dominik'
opisany na odwrociu: 'DOMINIK 1989 / ACRYL 64 x 90 / PEJZAŻ LANDSCAPE' oraz papierowa nalepka wystawowa z opisem pracy z Vienna Gallery

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

05
05

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

"24 VIII 70", 1970 r.

olej/płótno, 40 x 30 cm
opisany na odwrociu na kośnie: '24 VIII 70 36/70'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

06
06

Jan TARASIN (1926-2009)

"Sytuacja I", 1987 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Tarasin 87'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN 87 / SYTUACJA I'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 120 000 zł

07
07

Jan TARASIN (1926-2009)

"Sytuacja XXI", 1981 r.

olej/płótno, 44 x 80 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Tarasin 81'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘JAN TARASIN / SYTUACJA XXI. 81’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

08
08

Wojciech FANGOR (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

"M 10", 1968 r.

olej/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR / M 10 1968'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

500 000 - 700 000 zł

09
09

"B 25", 1965 r.

olej/płótno, 129 x 129 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR / B25 1965'
na odwrociu pieczęcie kolekcji Fibak Monte Carlo i Galerii Fibak w Warszawie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 000 - 1 200 000 zł

10
10

"#51", 1963 r.

olej/płótno, 78 x 78 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR / #51 1963'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 000 - 500 000 zł

11
11

Victor VASARELY (1906 Pécs - 1997 Paryż)

"Reth", 1990 r.

akryl/deska, 34 x 34 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'VASARELY - / 1313. "RETH" - 27 x 17 / (1972-83) / Vasarely'
na odwrociu, na blejtramie nalepka z domu aukcyjnego Wright

Cena wywoławcza:

Estymacja:

90 000 - 140 000 zł

12
12

Henryk STAŻEWSKI (1894 - 1988)

"Relief nr 31", 1969 r.

akryl, relief/płyta, 61 x 61 x 4 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 31 / H. Stażewski / 1969'
na odwrociu nalepka z Galerii Foksal w Warszawie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 000 - 800 000 zł

13
13

Zestaw trzech prac - Kompozycja 69, 70 i 71, 1978 r.

akryl/drewno, płyta pilśniowa, 60 x 60 cm (wymiary każdej pracy)
Kompozycja nr 70, 1978 r.
akryl/płyta pilśniowa, drewno, 60 x 60 x 3 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 71 - 1978 H. Stażewski'
na odw...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 000 - 280 000 zł

14
14

Bez tytułu, 1975 r.

akryl, relief/płyta pilśniowa, 47,5 x 47,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'H. Stażewski / 1975'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

15
15

Ryszard WINIARSKI (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

"Obszar 69", 1970 r.

akryl, relief/szkło, płyta pilśniowa, drewno, 50 x 50 x 10 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Winiarski 1970 OBSZAR 69'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

170 000 - 280 000 zł

16
16

"Penetration of real space", 1974 r.

akryl, ołówek, relief/drewno, płyta pilśniowa, 89 x 89 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Winiarski 1974'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 000 - 400 000 zł

17
17

"Chance in game for one", 1989 r.

akryl, ołówek/płyta, 48 x 48 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'chance in game for one / winiarski '89'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

55 000 - 80 000 zł

18
18

Adam MARCZYŃSKI (1908 - 1985)

Bez tytułu, 1976 r.

relief, technika mieszana/tektura, 25 x 25 cm
sygnowany na odwrociu: 'Marczyński'
na odwrociu plaster z opisem: '26 A. MARCZYŃSKI - bez tytułu, tech. miesz. / 1976, 26 x 26 cm'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

19
19

Julian STAŃCZAK (1928 Borownica - 2017 Seven Hills, Ohio)

"Melting in Late Color", 1972 r.

akryl/płótno, 240 x 183 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J. Stańczak 1972'
na odwrociu nalepka wystawowa z Corcoran Gallery of Art

Cena wywoławcza:

Estymacja:

400 000 - 600 000 zł

20
20

"Relations", 1971 r.

akryl/płótno, 91 x 122 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J. Stańczak 1971'
opisany na blejtramie: JULIAN STAŃCZAK / "RELATIONS" 1971'
na blejtramie nalepka wystawowa z Martha Jackson Gallery

Cena wywoławcza:

Estymacja:

180 000 - 250 000 zł

21
21

Eduardo MACENTYRE (1929 Buenos Aires - 2014 Buenos Aires)

"Reflejo III", 1976 r.

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘E MAC ENTYRE / ACRILICO s/tela / 100 x 100 / “REFLEJO III” / [sygnatura] / 76’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł

22
22

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

„Rośnie”, 1956 r.

olej/płótno, 48 x 64 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Rosenstein / 1956'
na odwrociu papierowa nalepka z Wystawy Sztuki Nowoczesnej w CBWA Zachęta

Cena wywoławcza:

Estymacja:

160 000 - 220 000 zł

23
23

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

"Modelki", 1963 r.

olej/płyta pilśniowa, 69,5 x 60,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 000 - 280 000 zł

24
24

"Kobieta w negliżu z lustrem", 1979 r.

olej/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'KOBIETA W NEGLIŻU Z LUSTREM / 1979 / JERZY NOWOSIELSKI'
na odwrociu nalepka wystawowa z opisem obrazu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

180 000 - 250 000 zł

25
25

Półakt w okularach, 1968 r.

olej/płótno, 80 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"AKT" / 1968 / JERZY NOWOSIELSKI'
na odwrociu papierowa nalepka z Galerii Współczesnej

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł

26
26

Kazimierz MIKULSKI (1918-1998)

"Teatr lalek - zakazane zabawy", 1980 r.

olej/płótno, 60 x 75 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"Teatr lalek: Zakazane zabawy" / Kazimierz Mikulski / Kraków 1980'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 150 000 zł

27
27

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955, Warszawa)

"Palacz", 2001 r.

tempera żółtkowa/płótno, 150 x 250 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław / Modzelewski / "Palacz" / temp. ż. 150 x 250 / 2001'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 100 000 zł

28
28

"Stajnia", 1990 r.

olej/płótno, 136 x 170,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław Modzelewski 1990 / "STAJNIA" / olej 136 x 170'
na odwrociu nalepka z międzynarodowej firmy transportowej

Cena wywoławcza:

Estymacja:

65 000 - 100 000 zł

29
29

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925, Częstochowa)

"Ob. CDLXXXV", 1982 r.

olej/płótno, 145 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'S. Gierowski / Ob. CDLXXXV / Warszawa 1982'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

180 000 - 220 000 zł

30
30

Janusz ORBITOWSKI (1940 Kraków - 2017 Kraków)

"Kompozycja przestrzenna", 1969 r.

olej/płótno, 94 x 74,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JANUSZ ORBITOWSKI 1969 / 73 x 94 / KOMPOZYCJA PRZESTRZENNA'
opisany na blejtramie 'Orbitowski J. "Kompozycje przestrzenne" B.W.A. 3.500 zł 39 '
na...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

31
31

Andrzej NOWACKI (ur. 1953, Rabka)

"07.08.18", 2018 r.

relief, akryl/płyta pilśniowa, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '07.08.2018 / A. NOWACKI / 2018'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

32
32

"25.07.18", 2018 r.

relief, akryl/relief, płyta pilśniowa, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '25.07.2018 / A. NOWACKI / 2018'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

33
33

Tadeusz KALINOWSKI (1909 Warszawa -1997 Poznań)

Kompozycja, 1970 r.

olej/płótno, 64 x 49 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'T. Kalinowski 1970'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

34
34

Jan BERDYSZAK (1934 Zawory - 2014 Poznań)

"Pomiędzy błękitną rozmową", 1972 r.

akryl/płótno naklejone na deskę, 120 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JAN / BER / DYSZ / AK / 1972'
każda z części opisana wskazówkami montażowymi
na odwrociach obu części zalaminowana papierowa nalepka Desy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 120 000 zł

35
35

Bez tytułu, 1971 r.

akryl/płótno naklejone na deskę, 46 x 40,3 cm
sygnowany i datowany na odwrociu ' JAN / BER / DYSZ / AK / 1971'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

26 000 - 35 000 zł

36
36

Aleksandra JACHTOMA (ur. 1932r.)

"Voy", 1977 r.

olej/płótno, 80 x 55 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALEKSANDRA JACHTOMA / "VOY" 3 / 55 x 80 / CENA 15 000 / ROK 1977'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

37
37

Jan PAMUŁA (ur. 1944, Spytkowice koło Wadowic)

"Kanon II", 1975 r.

olej/płótno, 120 x 120 cm
opisany na odwrociu: 'KANON II JAN PAMUŁA / 1975'
na odwrociu papierowa nalepka z BWA Kraków oraz stempel Biennale Internationale d'Art de Menton

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 28 000 zł

38
38

Danuta LEWANDOWSKA (1927 Warszawa - 1977 Warszawa)

Nr 31/75, 1975 r.

akryl, relief/płótno, 53 x 49 cm
opisany ołówkiem na odwrociu, na blejtramie: '31/75'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

39
39

Leszek NOWOSIELSKI (1918 Warszawa - 1999 Warszawa)

"Przenikanie niebieskie", 1990 r.

olej/płótno, 130 x 87 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'LESZEK NOWOSIELSKI / PODKOWA / LEŚNA / 1990'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

40
40

Alina ŚLESIŃSKA (1922 Poznań - 1994 Warszawa)

Kompozycja, 1980 r.

olej/płótno, 61 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'A. Ślesińska / 1980'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

41
41

Tadeusz KANTOR (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

"Kompozycja", 1958 r.

olej/płótno, 50 x 60 cm
sygnowany p.d.: 'Kantor'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Tadeusz / Kantor / II1958 / CRACOVIE'
na odwrociu nalepki z Działu Kultury Wojewódzkiej Rady Narodowej

Cena wywoławcza:

Estymacja:

180 000 - 200 000 zł

42
42

Bez tytułu, 1965 r.

olej/płótno, 56 x 63 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'a notre Ami Adrian / tadeusz Kantor / New York / Mai 1965'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

140 000 - 200 000 zł

43
43

Alfred LENICA (1899 - 1977)

"Nr 7", 1960 r.

olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
na odwrociu opisany: 'No 7'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

44
44

"Adam i Ewa", 1971 r.

olej/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Hilary 72'
na blejtramie nalepka z opisem obrazu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

45
45

Bronisław KIERZKOWSKI (1924-1993)

"Kompozycja fakturowa nr 434", 1960 r.

technika własna/relief, 81 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '75 x 62. / BRONISŁAW / KIERZKOWSKI / "KOMP. FAKTUROWA NR. 434" / 1960.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 100 000 zł

46
46

"Kompozycja fakturowa nr 1", 1961 r.

olej, technika własna/płótno, 130 x 90 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'BRONISŁAW / KIERZKOWSKI / WARSZAWA / 130 x 90 / NR. 1'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 120 000 zł

47
47

Krystyn ZIELIŃSKI (1929 - 2007)

"M.II.67", 1967 r.

technika własna, relief/blacha, 85 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Krystyn Zieliński ŁÓDŹ ul. Krzemieniecka 6a M.II.67'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 26 000 zł

48
48

Jadwiga MAZIARSKA (1916 Sosnowiec - 2003)

Bez tytułu, 1979 r.

olej/płótno, 125 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jadwiga Maziarska / Kraków ul. Mikołajska 8. / 1979 r. / 126 cm x 80 cm.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 120 000 zł

49
49

Józef ROBAKOWSKI (ur. 1939)

Z cyklu "Kąty energetyczne", 1979-2009 r.

technika własna/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'J. Robakowski / z cyklu: "Kąty ENERGETYCZNE" / 1979-2009'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 22 000 zł

50
50

Jarosław KOZŁOWSKI (1945 r. w Śremie)

"Wall Street Journal" z cyklu "Recycled News", 2003 r.

akwarela/papier, 54,5 x 74,5 cm (wymiary każdej pracy)
każda z prac sygnowana i numerowana na odwrociu:
1. "The Wall Street Journal" / 1 / Kozłowski / 2003
2. '2 / Kozłowski'
3. '3 / Kozłowski'
4. '4 / Kozłowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł