DESA UNICUM

Sztuka Współczesna: Klasycy awangardy po 1945

28.02.2019 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

18.02 - 28.02.2019

Ceny wywoławcze.

85 obiektów
51
51

Kajetan SOSNOWSKI (1913 Wilno -1987 Warszawa)

olej/płótno, 73 x 65,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

55 000 - 75 000 zł

52
52

"Mały zielony", 1970 r.

olej/płótno naklejone na płytę, 34,5 x 29,7 cm
opisany na odwrociu: ' KAJETAN / SOSNOWSKI / obraz M zielony 1970 '
poniżej nalepka Desy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

53
53

Marian BOGUSZ (1920-1980)

"Żółty", 1961 r.

olej/płótno, 132,5 x 52 cm (wymiary oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘BOGUSZ MARIAN / 1,30 X 0,5 / “ŻÓŁTY” / 1961 / “GELB” / Warszawa / Jankowi / Marian / 28.V.63’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

54
54

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

"Figura nr 172", 1962 r.

olej/płótno, 129,5 x 81,3 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 62'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Lebenstein figure no 172 / 1962 / Lebenstein 1962 / figure no 172'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

160 000 - 200 000 zł

55
55

Roman OWIDZKI (1912 Ostrowy - 2009 Warszawa)

"Skręty", 1973 r.

olej, relief/płótno naklejone na płytę, 111 x 79 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'R.OWIDZKI.73.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

56
56

Mikołaj KOCHANOWSKI (1916 Grosanłowo (Podole) – 1987 Kraków)

"Relief złoty", 1971 r.

relief, akryl/płyta pilśniowa, 200 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: '"RELIEF ZŁOTY" / TECHN. MIESZANA / 200 x 70 cm / 1971 r. / MIKOŁAJ KOCHANOWSKI / KRAKÓW / [adres artysty]'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 30 000 zł

57
57

Leszek OPRZĄDEK (ur. 1964)

"B-B", 2018 r.

akryl, relief/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'LESZEK OPRZĄDEK / B-B 2018'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

58
58

Tamara BERDOWSKA (ur. 1962, Rzeszów)

Z cyklu "Wir", 2018 r.

olej/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Tamara / Berdowska / 2018 z cyklu / "Wir" olej'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

59
59

Aleksandra WEJCHERT (1921 Kraków - 1995 Dublin)

technika własna/płyta pilśniowa, 90 x 30,5 cm
na odwrociu nalepka z napisem AW122

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

60
60

Tomasz CIECIERSKI (ur. 1945, Kraków)

"Ogród nostalgiczny", 1988 r.

olej/płótno, 155 x 230 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'T. Ciecierski 88'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TOMEK Ciecierski / "Ogród nostalgiczny" / oil/canvas 1988'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 140 000 zł

61
61

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

Bez tytułu, 1995 r.

olej/płótno, 190,5 x 130 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘L. Tarasewicz 1995’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 100 000 zł

62
62

Aleksander ROSZKOWSKI (ur. 1961, Warszawa)

Bez tytułu, 2016 r.

olej/płótno, 120 x 120 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'AR16'
opisany na odwrociu: 'ALEKSANDER / ROSZKOWSKI / 1131 / 11.2016' i na blejtramie: '120:120 cm'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

63
63

Bez tytułu, 2016 r.

olej/płótno, 190 x 190 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'AR 16'
opisany na odwrociu: 'ALEKSANDER / ROSZKOWSKI / 1140 / 2016'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 50 000 zł

64
64

Tomasz TATARCZYK (1947-2010)

"Oddział", 1985 r.

akryl/płótno, 120 x 170 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TOMASZ TATARCZYK 1985 / "ODDZIAŁ"'
na odwrociu wskazówka montażowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

160 000 - 200 000 zł

65
65

Eugeniusz MARKOWSKI (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)

"Konie", 1981 r.

olej/płótno, 80 x 90 cm
sygnowany l.g.: 'E. Markowski'
datowany i opisany na krośnie: '"KONIE - C.R.CH.3" 1981'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

26 000 - 35 000 zł

66
66

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957, Korytów)

"W. Strzemiński - rozbieranie czarnego kwadratu i czerwonego prostokąta", 1990 r.

olej/płótno, 240 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODEK PAWLAK / W. STRZEMIŃSKI ROZBIERANIE CZARNEGO / KWADRATU I / CZERWONEGO PROSTOKĄTA / 240 x 100 / 1990'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

85 000 - 120 000 zł

67
67

"Ikona industrialna 3", 1991 r.

olej/płótno, 135 x 115 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK / IKONA INDUSTRIALNA NR3 / 135 x 115 / 1991'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 65 000 zł

68
68

Ed (Edwin) MIECZKOWSKI (ur. 1929, Pittsburgh)

''Enigma Variations #6', 1971 r.

akryl/płótno, 172 x 190 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu na blejtramie: ‘”ENIGMA VARIATIONS” #6 / CLEVELAND, MARCZ ‘71 / E. MIECZKOWSKI’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 65 000 zł

69
69

Teresa PĄGOWSKA (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

"Zwierzęta groźne nocą", 1989 r.

akryl, tempera/płótno, 140 x 160 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'T.P. 89'
opisany na krośnie: 'TERESA PĄGOWSKA 1989 140 X 160 [wykreślone] (SPOTKANIE) ZWIERZĘTA GROŹNE NOCĄ'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

170 000 - 250 000 zł

70
70

"Schodząca", 1970 r.

olej/płótno, 160 x 140 cm
sygnowany l.d.: 'TP.'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 1970 / 160 x 140 cm / Schodząca / LA DESCENTE'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł

71
71

"Jedenasty 67", 1967 r.

olej/płótno, 150 x 130 cm
sygnowany p.d.: 'TP'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 1967 / JEDENASTY67 ONZIÈME67 / 150 x 130 / 150 x 130 / [wykreślone]'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł

72
72

Jacek SIENICKI (1928 Warszawa - 2000 Warszawa)

"Wnętrze", 1979 r.

olej/płótno, 160 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Sienicki / Jacek / ol. pł. 1979 / "Wnętrze"'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

55 000 - 70 000 zł

73
73

Jerzy Adam STAJUDA (1936 Falenica- 1992 Warszawa)

Kompozycja, 1963 r.

olej/płótno, 49,5 x 61 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'stajuda 63'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

74
74

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

"Brama", 1971 r.

olej/płyta, 88 x 101 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'BEKSIŃSKI 71'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 150 000 zł

75
75

Judyta SOBEL (1924 Lwów - 2012 Nowy Jork)

Widok miejski

olej/płótno, 69 x 82 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

76
76

Kompozycja, 1955 r.

olej/płótno, 88 x 73 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: '55 J. SOBEL'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

77
77

Władysław JACKIEWICZ (ur. 1924 Podbrodzie k. Wilna - 2016)

"Obraz XII", 1996 r.

olej/płótno, 120 x 150 cm
sygnowany p.d.: 'Jackiewicz'
opisany na blejtramie: 'W. JACKIEWICZ OBRAZ XII/96 120 x 150'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

78
78

Henryk CZEŚNIK (ur. 1951)

"Sala nr 81", 2006 r.

olej/płótno, 199 x 129 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'H. Cześnik 06'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

79
79

Władysław HASIOR (1928-1999)

Kapliczka, circa 1967 r.

asamblaż/tektura, 72,5 x 48 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

80
80

Bogusław SZWACZ (1912 - 2009)

Bez tytułu, 1969 r.

olej, tusz/płótno, 46 x 55 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Szwacz 1969'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

81
81

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914 Gniezno - 2015 Warszawa)

Z cyklu "Rodzina", 1995 r.

olej/deska, 74 x 58 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Z CYKLU / "RODZINA" / 1980 / 74 x 58 / 95'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

82
82

Ewa PARTUM (ur. 1945)

"Romantik play", 1989 r.

technika własna/płótno, 81 x 60 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Ewa Partum 1989'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na krośnie: 'Partum / F. CHOPIN / ROMANTIK PLAY INSTALLATION 1989'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

83
83

Andrzej PARTUM (1938-2002)

"Letter", 1985 r.

olej/płyta, 47 x 35 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'A. Partum / 1985.'
opisany na odwrociu ołówkiem: 'in Langerod / Langerodvej 27'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 12 000 zł

84
84

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

"Płonące krzyże" z cyklu "Podróże autostopem", 1985 r.

akryl/płótno, 210 x 150 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'E. DWURNIK 85' oraz opisany p.d.: '1746 - 1817 / Tadeusz Kościuszko / >PŁONĄCE KRZYŻE<'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

85
85

"Płonąca głowa" z cyklu "Robotnicy", 1985 r.

akryl, olej/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Płonąca Głowa. / E.DWURNIK. 85'
opisany na odwrociu:'120X 100 / 1985 / E. DWURNIK / PŁONĄCA GŁOWA / NR: XVI-130-1055'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł