Black cross

App store
Google play wkrótce

DESA UNICUM

Sztuka Współczesna. Nowe pokolenie po 1989

28.06.2018 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

18.06 - 28.06.2018

52 obiekty
01

Agata BOGACKA

Człowiek, którego nie było (1), 2003 r.

akryl/płótno, 114 x 170 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'AGATA | 2003 | • CZŁOWIEK, | KTÓREGO NIE BYŁO • 1 •'

Cena wywoławcza:

19 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

02

Agata BOGACKA

Wolność, 2006 r.

akryl/płótno, 160 x 135 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'AGATA | BOGACKA | 2006 | • WOLNOŚĆ • | • FREEDOM •'

Cena wywoławcza:

24 000 zł

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

03

Jakub Julian ZIÓŁKOWSKI

Bez tytułu, 2007 r.

akwarela/papier, 35 x 24,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JakubJulianZiółkowski | 2007 | 35 x 24,5 cm'

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

04

Tymek BOROWSKI

Bez tytułu , 2007 r.

akryl/płótno, 27 x 19 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'TYMEK | BOROWSKI | 2007'

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

4 000 - 7 000 zł

05

Tymek BOROWSKI

Bez tytułu, 2009 r.

akryl, olej/płótno, 80 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'TYMEK BOROWSKI | 2009'

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

9 000 - 14 000 zł

06

Jadwiga SAWICKA

ZŁOTY plastikowa, 2014 r.

olej/płótno, 40 x 60 cm (x2)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JADWIGA SAWICKA | 2014' (x2)

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

07

Antoni STAROWIEYSKI

Bez tytułu, 2010 r.

olej/płótno, 130 x 170 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2010 ANTONI STAROWIEYSKI | 130 x 170 cm olej płótno'

Cena wywoławcza:

24 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

08

Rafał BUJNOWSKI

Świeca, dyptyk, 2017 r.

olej/płótno, 28 x 28 cm (x2)
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Bujnowski | / 2017' (każda część)

Cena wywoławcza:

19 000 zł

Estymacja:

25 000 - 40 000 zł

09

Rafał BUJNOWSKI

Bez tytułu, 2012 r.

olej/płótno, 48 x 65 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Bujnowski / 2012'

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

30 000 - 50 000 zł

10

Rafał BUJNOWSKI

Okno, 2001 r.

olej/płótno, 140 x 200 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Bujnowski / 2001 | OKNO 200 x 140'

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

45 000 - 75 000 zł

11

Marcin MACIEJOWSKI

Do you expect me to let you go?, 2005 r.

olej/płótno, 37,5 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'M. MACIEJOWSKI | 05.'

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

12

Marcin MACIEJOWSKI

Rutkowski Patrol, 2002 r.

olej/płótno, 80 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'M.M. 02'

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

13

Wilhelm SASNAL

Bez tytułu (Ślady), 2002 r.

olej/płótno, 35 x 40 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'WILHELM SASNAL 2002'

Cena wywoławcza:

48 000 zł

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

14

Rafał JAKUBOWICZ

Arbeitsdisziplin I, 2001 r.

olej/płótno, 45 x 54 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'RAFAŁ JAKUBOWICZ ARBEITSDISZIPLIN I LIPIEC 2001'

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

20 000 - 40 000 zł

15

Zbigniew LIBERA

Lego. Obóz koncentracyjny - opakowanie 6741, egzemplarz autorski, 1996 r.

wydruk laserowy/papier bezkwasowy, 25 x 25 cm
datowany i opisany p.d.: 'ap 1996'

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

30 000 - 60 000 zł

16

Zbigniew LIBERA

Ktoś inny (2), 1998/2006 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 22,5 x 33,5 cm (w świetle passe-parotut)

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

7 000 - 12 000 zł

17

Mateusz SZCZYPIŃSKI

Ostatnie wczasy, 2011 r.

olej, kolaż/płótno, 70 x 62 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Mateusz | Szczypiński | MS 2011 | OSTATNIE WCZASY'

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

18

Norman LETO

Ból w Tokio, 2017 r.

olej/płótno, 40 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'BÓL | W TOKIO | (TOKYOPAIN) | NORMAN | 2017'

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 000 - 7 000 zł

19

Norman LETO

olej/płótno, 130 x 130 cm
sygnowany na odwrociu: 'NORMAN LETO'

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

20

Norman LETO

Bez tytułu, 2009 r.

olej/płyta, 59 x 69,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '-BANACH | 09'

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

21

Przemysław MATECKI

Bez tytułu (słońce), 2016 r.

kolaż, olej/płótno, 150 x 150 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'P. MATECKI | 2016'

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

30 000 - 50 000 zł

22

Karolina ZDUNEK

Z cyklu Niebieski, 2006 r.

olej/płótno, 80 x 270 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'KAROLINA ZDUNEK | Z CYKLU "NIEBIESKI" | 2006 OLEJ NA PŁÓTNIE | 270 x 80'

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

23

Irmina STAŚ

Organizm 29, 2013 r.

olej/płótno, 150 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Irmina Staś | Organizm 29 | 2013 r.'

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

24

Paweł MATYSZEWSKI

Agorafobia, 2010 r.

akryl/płótno, 142 x 155 cm

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

25

Kamil KUSKOWSKI

Z cyklu Cycki, A, 2005 r.

akryl/deska, śr.: 12,5 cm (x2)
sygnowany na odwrociu: 'Kamil Kuskowski' (każda część)

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

26

Sławomir TOMAN

Bez tytułu, 2003 r.

olej/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Toman's | "Bez tytułu" | 2003 | olej, płótno | 120 x 100 cm'

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

6 000 - 12 000 zł

27

Barbara BAŃDA

Króliczek, 2006 r.

olej, włóczka, tusz/płótno, 30 x 40 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '2006 | BASIA | BAŃDA'

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

28

Barbara BAŃDA

Coś, 2015 r.

ekolina/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'BASIA BAŃDA 2015'

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

29

Jarek JESCHKE

Bez tytułu (z cyklu Obrazy o latach osiemdziesiątych), 2008 r.

olej/płótno, 60 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'jarekjeschke | 2008 "bez tytułu" olej na płótnie | 60 x 80'

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 500 - 7 000 zł

30

Łukasz PATELCZYK

Brama, 2015 r.

olej/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Brama | 2015 | Patelczyk'

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

31

Philippe RĘBOSZ

Bez tytułu, 2017 r.

olej/płótno, 214 x 193 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'PHILIPPE RĘBOSZ | 2017 "UNTITLED" | PRębosz'

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

32

Kuba BĄKOWSKI

Konkurencja. Współpraca, tryptyk, 2006 r.

C-Print, 40 x 50 cm (x3)

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

4 000 - 7 000 zł

33

Wojciech BĄKOWSKI

Bez tytułu, 2007 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 28,5 x 39,5 cm
akwarela/klisza filmowa, 25 x 35 mm

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

34

Grzegorz DROZD

Poranek, 2016 r.

olej/płótno, 130 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'GRZEGORZ DROZD | "PORANEK" | 2016'

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

35

Michał SLEZKIN

Garage, 2017 r.

olej/płótno, 140 x 200 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"UNDERGROUND" | INNERSPACE SERIES | 2017 | 130 x 200 cm | MICHAŁ SLEZKIN | MSlezkin'

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

36

Michał SZUSZKIEWICZ

Czwartorzędowy morfinista, 2015 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MICHAŁ SZUSZKIEWICZ | "CZWARTORZĘDNY MORFINISTA" | OLEJ NA PŁÓTNIE | 2015'

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

37

Natalia BAŻOWSKA

''Przestrzeń zamknięta'', 2014 r.

olej/płótno, 140 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'N. Bażowska 2014 | Przestrzeń | zamknięta'

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

38

Mateusz PIESTRAK

Bez tytułu (Zdzieszowice), 2017 r.

akryl/płótno, 55 x 75 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'M. PIETRASK | 2017 | BEZ TYTUŁU | (ZDZIESZOWICE) | AKRYL, PŁÓTNO, 55 x 75 cm'

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

39

TWOŻYWO Grupa

Przetrwanie kultury, 2007 r.

szablon/papier, 53 x 53 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Twożywo 2007 egz. aut.'

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł

40

Agnieszka POLSKA

Bez tytułu (Kalendarz), 2008 r.

kredka/papier, 32 x 44 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘Agnieszka Polska 2008’

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

41

Dobrawa BORKAŁA

Z cyklu 'Nonlocal reality', Bez tytułu, 2015 r.

tusz/papier, 77 x 52 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"Beyond the horizon of | meaning" | 2015 | Dobrawa Borkała'

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

42

Alicja BIELAWSKA

Z cyklu Rysunek jak wiersz (III), 2016 r.

kredka, ołówek/papier, 70 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'ATB'

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

43

Wojtek KUBIAK

Z cyklu Niezawodni, Sławek Shuty i Szymon, 2005 r.

olej/płótno, 130 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '© WOJCIECH KUBIAK | SŁAWOMIR SHUTY I SZYMEK | Z CYKLU NIEZAWODNI | olej/ ołówek/płótno | 130 x 130 cm. | 2005/2018 r.'

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

5 000 - 10 000 zł

44

Paweł JARODZKI

Love them all, 2005 r.

akryl, olej/płótno, 110 x 85 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Paweł Jarodzki '05'

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

45

Karolina BIELAWSKA

Pyły II, 2017 r.

akryl, olej/płótno, 130 x 110 cm
sygnowany i datowany na blejtramie: 'KAROLINA BIELAWSKA "PYŁY" II 2017'

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

46

Wojciech DOMAGALSKI

Port I, 2010 r.

olej/płótno, 140 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'DOMAGALSKI WOJCIECH - "PORT"'

Cena wywoławcza:

2 600 zł

Estymacja:

4 000 - 7 000 zł

47

Marcin KOWALIK

Filtr II, 2014 r.

akryl/płótno, 90 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Marcin Kowalik | "FILTR II" 2014 | AKRYL 90 x 150 cm'

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

5 000 - 9 000 zł

48

Bartek OTOCKI

Bez tytułu, Z cyklu Yang!, 2017 r.

olej/płótno, 120 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'BOtocki B. OTOCKI BEZ TYTUŁU Z CYKLU "YANG!" 2017'

Cena wywoławcza:

8 500 zł

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

49

Daniel KRYSTA

UZ4871, 2006 r.

technika mieszana/płótno, 60 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'DANIEL KRYSTA | tyt.: "UZ4871" | technika mieszana na płótnie | 60 x 80 cm | 2006'

Cena wywoławcza:

2 600 zł

Estymacja:

4 000 - 7 000 zł

50

Tycjan KNUT

Bez tytułu, 2013 r.

technika mieszana/płótno, 116 x 81 cm
sygnowany na odwrociu: 'KNUT'

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 7 000 zł