DESA UNICUM

Sztuka Współczesna. Nowe pokolenie po 1989

25.09.2018 wtorek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

15.09 - 25.09.2018

Ceny wywoławcze.

49 obiektów
01
01

Zbigniew ROGALSKI

"London", 2014 r.

olej/płótno, 120 x 180 cm

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 90 000 zł

02
02

Zbigniew ROGALSKI

Bez tytułu (tryptyk), 2004 r.

olej/płótno, 81 x 180 cm (całość)
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘ZBIGNIEW ROGALSKI | 2004’ (każda część)

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

03
03

Łukasz (od 2007 peseud. Norman Leto) BANACH

Most kolejowy

olej/płótno, 75,5 x 115,5 cm
sygnowany l.d.: ‘BANACH’

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

04
04

Norman LETO

"To co musiał widzieć mój tata po powrocie z pracy po szesnastej", 2014 r.

olej/płótno, 110 x 160 cm
sygnowany i datowany na odwrociu 'TO CO MUSIAŁ | WIEDZIEĆ MÓJ TATA | PO POWROCIE Z | PRACY PO | SZESNASTEJ | NORMAN 2014'

Cena wywoławcza:

0 zł

Estymacja:

12 000 - 20 000 zł

05
05

Aleksandra URBAN

Moczyk, 2009 r.

olej/płótno, 100 x 140 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Alex Urban | 2009'

Cena wywoławcza:

0 zł

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

06
06

Honza ZAMOJSKI

Bez tytułu, 2014 r.

rysunek przez kalkę, pisak/papier, 30,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘0803 | 2014 | HNZ’

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 3 000 zł

07
07

Sławek PAWSZAK

Bez tytułu, 2013 r.

olej/płótno, 146 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: ‘SŁAWOMIR PAWSZAK BEZ TYTUŁU 2013’

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

08
08

Przemysław MATECKI

Bez tytułu (Plac Piastowski), 2009 r.

olej/płótno, 146 x 116 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘P.MATECKI | „BEZ TYTUŁU” (PLAC PIASTOWSK) | 2009’

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

09
09

Olaf BRZESKI

Bez tytułu [Byk], z serii Czarne charaktery, AP z ed. 2 + 1 AP, 2008-14 r.

ceramika, 60 x 60 x 30 cm
sygnowany, datowany i numerowany na spodzie: ‘Olaf | Brzeski | 2008-2014 | 2/2 + AP’

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 38 000 zł

10
10

Radek SZLAGA

"Kill Your Idol 2", 2010 r.

olej/płótno, 100 x 120 cm

Cena wywoławcza:

0 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

11
11

Barbara BAŃDA

Głos komara, 2017 r.

ekolina/płótno, 30 x 23,5 cm

Cena wywoławcza:

0 zł

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

12
12

Marcin MACIEJOWSKI

"La Valletta, Malta" , 2003 r.

olej/płótno, 153 x 170 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘”LA VALETTA. MALTA” | MARCIN MACIEJOWSKI | 03. | 170 x 153 cm.’

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

140 000 - 200 000 zł

13
13

Agnieszka BRZEŻAŃSKA

Bez tytułu (Lucia), ed. 1/3 + 2 AP, 2007 r.

wydruk pigmentowy/papier bawełniany, 40 x 30 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu nalepka z opisem pracy i z sygnaturą artystki

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 14 000 zł

14
14

Agnieszka BRZEŻAŃSKA

“OPANGHT”, 2015 r.

olej/płótno, 200 x 150 cm

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

15
15

Bartek MATERKA

"Zejście / Descent", 2009 r.

olej/płótno, 200 x 220 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘MATERKA | ZEJŚCIE / DESCENT | OIL/CANVAS | 2009’

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

28 000 - 35 000 zł

16
16

Rafał BUJNOWSKI

Nocny pejzaż, 2005 r.

olej/płótno, 30 x 40 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘BUJNOWSKI / 2005’

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

24 000 - 30 000 zł

17
17

Rafał BUJNOWSKI

Schemat malowania kasety VHS, 2001 r.

olej/płótno, 120 x 120 cm
do obrazu dołączona jest kaseta VHS namalowana przez artystę, olej/płótno, 11 x 19 cm

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

90 000 - 150 000 zł

18
18

Rafał BUJNOWSKI

Cegła i deska, 2000-01 r.

olej/płótno,25 x 12 x 6 cm (cegła) i 117 x 15 x 2,5 cm (deska)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'CEGŁA | Bujnowski | 2001' (cegła), 'deska 117 x 15 x 2,5 | Bujnowski 2000' (deska)

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

19
19

Michał MISIAK

"S1", 2005 r.

olej/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘MM | MICHAŁ MISIAK 2005 | „S-1” | OLEJ | 100 x 100 cm’

Cena wywoławcza:

0 zł

Estymacja:

10 000 - 16 000 zł

20
20

Anna SZPRYNGER

Bez tytułu, 2018 r.

akryl/płótno, 90 x 90 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'ANNA SZPRYNGER | 2018'

Cena wywoławcza:

0 zł

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

21
21

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ

Bez tytułu (36), 2015 r.

olej, akryl/płótno, 100 x 140 cm
sygnowany i datowany p.d.: ‘Ćwiertniewicz ‘15’
na odwrociu opisany: ‘36 | 6 / 3 / 15’

Cena wywoławcza:

0 zł

Estymacja:

4 000 - 7 000 zł

22
22

Jakub CIĘŻKI

Z cyklu Opakowania, 2016 r.

technika własna, 50 x 40 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘JAKUB CIĘŻKI | 2016’

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł

23
23

Karolina JAKLEWICZ

"5 minut", 2012 r.

olej/płótno, 130 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘5 MINUT| Karolina | JAKLEWICZ’

Cena wywoławcza:

0 zł

Estymacja:

8 000 - 14 000 zł

24
24

Małgorzata SZYMANKIEWICZ

Bez tytułu (120), 2009 r.

olej/płótno, 150 x 150 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'MAŁGORZATA | SZYMANKIEWICZ | 2009'

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

25
25

Michał SLEZKIN

Vertigo 09, 2018 r.

olej/płótno, 150 x 240 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘”VERTIGO 09” | - MICHAŁ SLEZKIN | 2018 | OIL ON CANVAS | 150 x 240 cm | MSlezkin’

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

26
26

Dorota BUCZKOWSKA

Bez tytułu, 2017 r.

olej/papier, 62 x 54,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.d.: ‘DBuczkowska 2017’

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł

27
27

Dobrawa BORKAŁA

No 2, 2013 r.

technika mieszana/papier, 20 x 27 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘Dobrawa Borkała 2013’

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 3 000 zł

28
28

Jakub Julian ZIÓŁKOWSKI

“Yodok”, ed. 23/25, 2011 r.

gwasz z elementami tuszu, ołówka oraz kleju polimerowego/papier, 42 x 34 cm
sygnowany, datowany i numer edycji p.d.: ‘Jakub Julian Ziółkowski 2011 23/25’ oraz na odwrociu ołówkiem: ‘Jakub Julian Ziółkowski | 23/25 | 2011’

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

29
29

Anna MOLSKA (ur. 1983) Artur ŻMIJEWSKI (ur. 1966)

Bez tytułu, 2017 r.
olej, technika mieszana/papier, 35 x 44,5 cm
sygnowany p.śr. pieczątką z nazwiskami artystów: ‘ARTUR | ŻMIJEWSKI’ oraz ‘ANNA | MOLSKA’

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

30
30

Łukasz SUROWIEC

Z cyklu “Notatki realistyczne”, Zapis IV, 2008 r.

olej, technika własna/płótno, 166 x 226 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘Łukasz Surowiec | 2008’

Cena wywoławcza:

0 zł

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

31
31

TWOŻYWO Grupa

Mamy po dwadzieścia lat, chcemy zmieniać i budować świat

akryl, szablon/papier, 83 x 170 cm

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 9 000 zł

32
32

Paweł JARODZKI

olej/płótno, 73 x 73 cm (w świetle oprawy)
sygnowany na odwrociu: ‘Paweł Jarodzki | ‘84’

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 16 000 zł

33
33

Grzegorz DROZD

"Dobre numery jeden", 2017 r.

olej/płótno, 120 x 95 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘GRZEGORZ DROZD | “DOBRE NUMERY JEDEN” | 2017’

Cena wywoławcza:

0 zł

Estymacja:

7 000 - 15 000 zł

34
34

Rafał WILK

Bez tytułu (Warszawianka), 2013-14 r.

olej/płótno, 120 x 160 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘BEZ TYTUŁU (WARSZAWIANKA) | RAFAŁ WILK | 2013-2014’

Cena wywoławcza:

0 zł

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

35
35

Piotr KOTLICKI

"Dom zły", 2018 r.

olej/płótno, 40 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘PIOTR | KOTLICKI | 2018 | BWA, KIELCE, 40 x 50 | DOM ZŁY’

Cena wywoławcza:

0 zł

Estymacja:

5 000 - 9 000 zł

36
36

Paweł DUNAL

Bez tytułu, 2013 r.

olej/płótno, 40 x 40 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘Paweł Dunal | 2013 r.’ oraz nalepka z Galerii m2

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

37
37

Tomasz MUSIAŁ

"Orzeł biały" (6), 2014-15 r.

akryl/płótno, 150 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘TOMASZ MUSIAŁ | ORZEŁ BIAŁY VI 2014/15 | AKRYL 150 x 150’

Cena wywoławcza:

0 zł

Estymacja:

15 000 - 25 000 zł

38
38

Mateusz SZCZYPIŃSKI

"Oczepiny", 2010 r.

olej, kolaż/płótno, 50 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘OCZEPINY | Szczypiński M | 2010’

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 9 000 zł

39
39

Martyna CZECH

"A sio'', 2016 r.

akryl, olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘MARTYNA CZECH 2016 | „A SIO” | olej i AKRYL NA PŁÓTNIE 50 x 70 | CM | MARTYNA CZECH’

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

40
40

Milena KOROLCZUK

“Malkovich”, ed. 1/5 + 1AP, 2013 r.

tusz pigmentowy/papier bawełniany, 54 x 70 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

41
41

Kuba BĄKOWSKI

"Wielka Niedźwiedzica. Międzynarodowa 64/65A", ed. 2/7, 2006 r.

kolorowa odbitka fotograficzna na papierze światłoczułym wykonana techniką Lambda, 47 x 70 cm
na odwrociu autorska nalepka z opisem pracy i sygnaturą artysty

Cena wywoławcza:

0 zł

Estymacja:

7 000 - 12 000 zł

42
42

Agnieszka SANDOMIERZ

Bez tytułu, 2006 r.

tempera/płótno, 140 x 180 cm
sygnowany i datowany na odwrociu ‘Agnieszka | Sandomierz 2006.’

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

43
43

Bartek OTOCKI

Bez tytułu, z cyklu “Zostało mniej czasu niż się wydaje”, 2017 r.

olej/płótno, 90 x 75 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: ‘BEZ TYTUŁU, Z CYKLU “ZMCNSW”

Cena wywoławcza:

0 zł

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

44
44

Ivo NIKIĆ

"Suprise party", 2018 r.

akryl/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odrociu: 'IVO NIKIĆ | "SURPRISE PARTY" | 2018'

Cena wywoławcza:

0 zł

Estymacja:

4 000 - 7 000 zł

45
45

Grupa THE KRASNALS

Z cyklu “Żydzi”, Undula u Artystów, Xiega Bałwochwalacza, 2016 r.

olej/płótno, 150 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘Jews | “Undula u Artystów / | Xiega Bałwochwalacza / | Bruno Schulz | , 2016 | The Krasnals’

Cena wywoławcza:

0 zł

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

46
46

Piotr WACHOWSKI

“Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy?”, tryptyk, 2007 r.

akryl, olej/płótno, 70 x 240 cm (x3)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘Piotr Wachowski | „Skąd przychodzimy? | Kim jesteśmy? | Dokąd idziemy?” | 2007’

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

47
47

Robert MACIEJUK

Good Place, 2003 r.

ołówek/papier, 49 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: ‘R. Maciejuk 2003’

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

48
48

Agata BOGACKA

Bez tytułu, 2002 r.

druk, folia, drut/papier, 29,5 x 21 cm
sygnowany, datowany i numer edycji na odwrociu: 'AGATA BOGACKA | 2002 | 23/30'

Cena wywoławcza:

0 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

49
49

Maurycy GOMULICKI

"Queenie (Red)", unikat, 2017 r.

toczone aluminium, chrom, lakier, 40 x 15 x 15 cm
sygnowany, datowany i opisany na podstawie: 'QUEENIE | (RED) | UNIKAT | 2017'

Cena wywoławcza:

0 zł

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł