DESA UNICUM

Sztuka Współczesna. Prace na papierze

25.04.2019 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

15.04 - 25.04.2019

Ceny wywoławcze.

94 obiekty
01
01

Magdalena ABAKANOWICZ (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

Rozwianie, lata 60. XX w.

tusz lawowany/papier, 29,5 x 21 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Rozwianie | MA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 16 000 zł

02
02

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

z cyklu Paryż, 1967 r.

ołówek/papier, 32,5 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: ‘E.DWURNIK 67’ oraz pieczęć autorska p.d.: ‘RYSUNEK | E.DWURNIK |2448 | 1967’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 500 - 10 000 zł

03
03

Władysław STRZEMIŃSKI (1893 Mińsk Litewski - 1952 Łódź)

Fabryka

ołówek/papier, 31 x 38 cm (arkusz)
sygnowany i opisany l.d.: 'W. Strzem | [nieczytelne]'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 90 000 zł

04
04

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955, Warszawa)

Płomień

ołówek/papier, 20,5 x 29,7 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JModzelewski' i opisany p.g.: 'płomień'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 900 zł

05
05

Jacek GAJ (ur. 1938)

Kompozycja figuralna nr 7, 1986 r.

ołówek, tusz/papier, 24 x 30 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'No. | 7 | Jacek Gaj V./86'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jacek Gaj 1986 | Kolekcja A i W Zdaniewskich'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 900 zł

06
06

Kobieta bez głowy, 1979 r.

węgiel, gwasz/papier, 30 x 41,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany śr.d.: 'Jarosław Modzelewski 1979 Выршец'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 800 - 6 500 zł

07
07

Eugeniusz MARKOWSKI (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)

Konie

tempera/papier, 29 x 40 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'E.Markowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 800 - 6 500 zł

08
08

Wojciech FANGOR (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

Bez tytułu, 1972 r.

kredka olejna/papier, 70 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Fangor 72'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 90 000 zł

09
09

Marcin KOŁPANOWICZ (ur. 1963, Kraków)

Pejzaż, 2003 r.

pastel/karton, 29 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Marcin | Kołpanowicz | 2003'
na odwrociu naklejka z opisem pracy w języku niemieckim

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 700 - 2 200 zł

10
10

Marian MICHALIK (1947-1997)

Pejzaż, 1990 r.

pastel/karton, 29 x 49,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Michalik '90'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 200 - 5 500 zł

11
11

Edward KRASIŃSKI (1925-2004)

Bez tytułu, lata 50. XX w.

gwasz, tusz/papier, 10 x 14 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

12
12

Projekt okładki do dwutygodnika Ruch Muzyczny nr 21, 1966 r.

technika mieszana/papier, 24,5 x 37 cm (arkusz)
opisany na odwrociu: 'H. Krzysztofiak 66 r | m/21 | OKŁADKA DO NR. 21 | UWAGA! KRESKA | 2038 | NATURA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 1 700 zł

13
13

Zygmunt MAGNER (1937 Katowice - 2011)

Projekt okładki do dwutygodnika Ruch Muzyczny nr 24, 1967 r.

tusz/papier, 25,5 x 40 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Okładka | Zygmunt Magner 67 r. | nr. 24 okł' oraz opisany: 'NR 24 | NATURA'
na odwrociu dwa stemple Redakcji Dwutygodnika "Ruch Muzyczny"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 700 - 2 500 zł

14
14

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

Scena, 1980 r.

tusz/papier, 71 x 49 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Scena - 1980 | KBereźnicki'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 600 - 2 500 zł

15
15

Karnawał, 1979 r.

sygnowany i datowany wewnątrz kompozycji: '1979 KBereźnicki’
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'KIEJSTUT BEREŹNICKI | 1980 100 rysunków | BWA Sopot'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 600 - 2 500 zł

16
16

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

Postać, 1992 r.

pastel/papier, 62,5 x 43,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'stasys'
na odwrociu opisany: 'dep 92'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

17
17

Ryszard WAŚKO (ur. 1947)

Alchemikal drawing No 8, 1986 r.

kolaż, ołówek/tektura, 51 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALCHEMICHAL drawing 8/86 | No 8 | Ryszard Waśko 1986'
sygnowany i datowany na odwrociu: ''ALCHEMIKAL drawing 8/86 | No8 | Ryszard Waśko 1986"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 900 - 2 400 zł

18
18

Michał SLEZKIN (ur. 1960, Warszawa)

Maski i Paski z cyklu Notes by the way, 2016/17 r.

kolaż, technika mieszana/papier, 73 x 102 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MASKI I PASKI / MASC & STRIPES | NOTES BY THE WAY | 73 x 102 cm | 2016/2017 | MICHAŁ SLEZKIN'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 400 - 4 500 zł

19
19

Andrzej WRÓBLEWSKI (1927-1957)

[Kitek, Kompozycja figuralna nr 509] praca dwustronna, 1954 r.

tusz/papier, 42 x 29,5 cm
opisany p.d.: 'A. Wróblewski'
datowany wzdłuż lewej krawędzi: '1954'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

65 000 - 95 000 zł

20
20

Tomasz CIECIERSKI (ur. 1945, Kraków)

Z serii Przypomnienie - zapomnienie, 1988 r.

olej, akryl, kolaż, kredka, ołówek/tektura, 32 x 50,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany śr.d.: 'z serii: 'PRZYPOMNIENIE - ZAPOMNIENIE' | Tomasz Ciecierski 1988'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

14 000 - 19 000 zł

21
21

Jan TARASIN (1926-2009)

Przedmioty osobne III, 2006 r.

gwasz, akwarela/papier, 40 x 63 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Tarasin 2006'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Tarasin 2006 | Przedmioty osobne III'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

14 000 - 20 000 zł

22
22

Jan TARASIN (1926-2009)

Zapis, 1996 r.

akwarela/papier, 32,5 x 44,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'JTarasin 96'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Tarasin 96 | Zapis'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 15 000 zł

23
23

Jan TARASIN (1926-2009)

Sumujące się wątki, 1989 r.

akwarela/papier, 39,5 x 54 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Tarasin 89'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN 89| SUMUJĄCE SIĘ WĄTKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

11 000 - 15 000 zł

24
24

Piotr Tadeusz POTWOROWSKI (1898-1962)

Maki na łące

akwarela/papier, 19,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'P. Piotworowski'
na odwrociu nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Zachęta z opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

11 000 - 15 000 zł

25
25

Postać, 1936 r.

akwarela/papier, 25 x 19,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 500 zł

26
26

Jerzy ZABŁOCKI (1927 Łódź - 1973 Turcja)

olej/gaza naklejona na papier, 73 x 40,5 cm (arkusz)
sygnowany wewnątrz kompozycji: 'JERZY ZABŁOCKI'
na odwrociu stempel Wydziału Kultury Prezydium Wojewódzkiej Izby Narodowej w Gdańsku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

27
27

Wiesław ROSOCHA (ur. 1945, Sokołów Podlaski)

Projekt plakatu do sztuki teatralnej Evita, 1994 r.

technika własna/papier, 49 x 34 cm (arkusz)
sygnowany i datowany wzdłuż prawej krawędzi: ‘W.Rosocha ‘94’
na odwrociu naklejki Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie oraz Teatru Rozrywki w Chorzowie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 400 - 4 500 zł

28
28

Jacek SIENICKI (1928 Warszawa - 2000 Warszawa)

Dachy, 1997 r.

akwarela, pastel/papier, 41 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Sienicki '97.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 800 - 6 500 zł

29
29

Kompozycja zielona

akwarela, pastel/papier, 40,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'J. Sienicki'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 500 - 7 000 zł

30
30

Jerzy CZERNIAWSKI (1947r. we wsi Kwiatowo)

Kompozycja szara, 1985 r.

kredka/papier, 35 x 25 cm (arkusz)
sygnowany i datowany wzdłuż prawej krawędzi: ‘J. Czerniawski ‘85’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

31
31

Włodzimierz Jan ZAKRZEWSKI (ur. 1946)

kredka, marker, cienkopis/papier, 35 x 41 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: '1.12.1982 2 20x20 Zakrzewski W'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 3 600 zł

32
32

Janusz PRZYBYLSKI (1937-1998)

Bez tytułu, 1981 r.

mieszana/papier, 51 x 71 cm (arkusz)
sygnowany i datowany: 'J.Przybylski Czerwiec 81', l.d. dedykacja ołówkiem: 'mojemu przyjacielowi Rudiemu dedykuję'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

33
33

Janusz PRZYBYLSKI (1937-1998)

Noc, 1981 r.

technika mieszana , tusz/papier, 51 x 70 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Przybylski maj 81', opisany wewnątrz kompozycji: 'noc' oraz l.d.dedykacja ołówkiem: ‘mojemu przyjacielowi Rudiemu dedykuję’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

34
34

Zofia CYGAŃSKA-MATUSZCZYK (1915 Włocławek - 2011 Warszawa)

Turczynki

akwarela, gwasz/papier, 23,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Z. MATUSZCZYK | CYGAŃSKA'
sygnowany i opisany na odwrociu: ‘”Turczynki” | Z. Matuszczyk-Cygańska’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 600 - 2 100 zł

35
35

Alicja WAHL (ur. 1932 Warszawa)

W objęciach, 1987 r.

gwasz, ołówek/papier, 54 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: '1987 | A. WAHL'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 400 zł

36
36

Andrzej KREÜTZ-MAJEWSKI (1936 Brdów - 2011 Warszawa)

Kwiaty w wazonie

olej/papier, 28 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: [nieczytelne]

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 700 - 2 500 zł

37
37

Kwiaty

olej/tektura, 41 x 19,5 cm
sygnowany p.d. [nieczytelny]
sygnowany i datowany na odwrociu: '1999 | Andrzej Kreütz Majewski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 700 - 2 500 zł

38
38

Henryk STAŻEWSKI (1894 - 1988)

Martwa natura

akwarela/papier, 46 x 32 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.d.: 'Stażewski 1943'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 400 - 4 500 zł

39
39

Andrzej NOWACKI (ur. 1953, Rabka)

28.02.98, 1998 r.

kredka/papier, 57,5 x 42 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: '28.02.98 A. NOWACKI 98'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 400 zł

40
40

01.03.98, 1998 r.

sygnowany i datowany p.d.: 'A. NOWACKI 98' oraz opisany śr.d.: '01.03.98'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 400 zł

41
41

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)

Śpiewy kwitnącej łąki, 1984 r.

akwarela, ołówek, tusz/papier, 62 x 48,5 cm
sygnowany p.d.: 'J. Kraupe' oraz opisany l.d.: '"Śpiewy kwitnącej łąki" 1984'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 1 700 zł

42
42

Kwiaty w wazonie

akwarela/papier, 48,5 x 33 cm
sygnowany p.d.: 'J. Kraupe'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 900 zł

43
43

Tomasz PISKORSKI

Rysunek II' - praca dwustronna, 1970 r.

akwarela/papier, 75 x 54,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'WŁ. BWA - Nr. INW. 146 - TADEUSZ PISKORSKI "RYSUNEK" rys. 2.000,- [przekreślone]' oraz stempel Biura Wystaw Artystycznych w Poznaniu'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 900 zł

44
44

Alfred LENICA (1899 - 1977)

gwasz/papier, 40 x 57,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany wewnątrz kompozycji: 'Lenica'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

45
45

Alfred LENICA (1899 - 1977)

gwasz/papier milimetrowy, 29 x 41 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

46
46

Wojciech SADLEY (ur. 1932 Lublin))

tempera/gaza naklejona na tekturę, 60 x 50,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'SADLEY'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 900 zł

47
47

tempera/gaza naklejona na tekturę, 60 x 50,5 cm
sygnowany p.d.: 'SADLEY'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 900 zł

48
48

Adam KILIAN (Lwów, 1923-2016, Warszawa)

Projekt kostiumu teatralnego, 1959 r.

akwarela/papier, 23 x 16,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'Kilian 59', opisany p.g.: [nieczytelnie] oraz l.g.: '7) Akt I'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ADAM KILIAN | TEATERKOSTUM 1959'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 700 - 2 500 zł

49
49

Jerzy PIOTROWICZ (1943 Przedświt - 1999 Poznań)

Karnawał, 1990 r.

akwarela, gwasz, pastel/papier, 49,5 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'JPiotrowicz 90'
na odwrociu naklejka z opisem pracy: '"Karnawał" | Jerzy Piotrowicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

50
50

Tadeusz KANTOR (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

W swoim żywiole

tusz/papier, 21 x 30 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'w swoim żywiole T.Kantor'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 3 600 zł