Art.Krajewski Galeria i Dom Aukcyjny

V Aukcja Sztuki. Klasycy

22.05.2019 środa

19:00

ul. Widok 16/lokal 18

00-023 Warszawa

17.05 - 22.05.2019

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
W przypadku wybranych obiektów doliczana będzie opłata droit de suite.

31 obiektów
01
01

Teodor AXENTOWICZ (1859 - 1938)

Młodość i starość

pastel, papier, ok. 67 x 47 cm,
sygn. w prawym dolnym rogu T.Axentowicz

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

02
02

Halina CENTKIEWICZ-MICHALSKA

Bukiet, 1992

olej, płótno, 73 x 50 cm

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 500 - 5 500 zł

03
03

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

Bałtyk, lata 50. XX w.,

Drzeworyt, papier, 18,5 x 19,5 cm,
sygnowany p.d. ołówkiem: `T. Dominik`

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

04
04

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Ruskie do domu, 1990

olej, płótno, 100 x 140 cm

Cena wywoławcza:

100 000 zł

Estymacja:

120 000 - 200 000 zł

05
05

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

Martwa natura z cyklamenami

olej, płótno, 60 x 80 cm,
sygnowany I./d.: Eibisch

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

06
06

Erno ERB (Lwów 1890 - Lwów 1943)

Przekupki lwowskie

olej, płyta, 24,5 x 35 cm, obraz oprawiony
sygn. artysty w lewym dolnym rogu

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

6 500 - 8 500 zł

07
07

Władysław HASIOR (1928-1999)

technika własna, 36 x 28 cm,
sygn. w prawym dolnym rogu HasiorW.

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

10 000 - 20 000 zł

08
08

Władysław HASIOR (1928-1999)

asamblaż, deska, 92 x 31 cm,

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

09
09

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

Portret brata, 1933

olej, płótno, 50 x 40 cm
sygn. p.g.: Kargal / 1933 / Wlastimil Hofman;
dedykacja l.g.: kochanemu Stasiowi
Na odwrociu nalepki wystawowe oraz aukcyjne:

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

6 500 - 12 000 zł

10
10

Jerzy HULEWICZ (1886-1941)

Grające fauny

olej, płótno, 91,6 x 72,8 cm,
sygnowany w lewym dolnym rogu: JHulewicz

Cena wywoławcza:

70 000 zł

Estymacja:

80 000 - 120 000 zł

11
11

Jerzy HULEWICZ (1886-1941)

Pejzaż, ok. 1920

olej płótno, 44 x 73 cm,
sygnowany w prawym dolnym rogu

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

12
12

Maria JAREMA (Stary Sambor 1908 - Kraków 1958)

Abstrakcja, 1946

gwasz, papier, 45 x 36 cm,
sygn. w prawym dolnym rogu Maria Jarema'46

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 000 - 11 000 zł

13
13

Andrzej KREÜTZ-MAJEWSKI (1936 Brdów - 2011 Warszawa)

Wesoła Sobota, 1999

olej, płótno, 70x60 cm

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

35 000 - 50 000 zł

14
14

Carro bianco, 1998

olej, płótno, 44x33 cm

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

25 000 - 40 000 zł

15
15

Bez tytułu,2001

olej, płótno, 50x70 cm

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

30 000 - 45 000 zł

16
16

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Folwark zwierzęcy, 1974

litografia barwna, papier, 64 x 45 cm,
opisana u dołu ołówkiem: Lebenstein74, 55/100

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

17
17

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Zuzanna i starcy, 1974

litografia, papier, 42 x 32 cm,
opisana u dołu ołówkiem: Lebenstein74, 38/100

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

18
18

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Apokalipsa, 1985

litografia, papier, 50 x 30 cm,
opisana u dołu ołówkiem: Lebenstein85, 69/150

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

19
19

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Iłża

olej, karton, 30 x 56 cm

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

23 000 - 35 000 zł

20
20

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Pejzaż z rzeką, ok. 1927

olej, karton, papier na sklejce, 48 x 40 cm,
pod sygn. data 1927?, na dole obrazu po prawej stronie

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

30 000 - 45 000 zł

21
21

Jadwiga MAZIARSKA (1916 Sosnowiec - 2003)

Kompozycja abstrakcyjna, 1971

gwasz, papier,68 x 48 cm

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

22
22

Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) MENKES (1896 Lwów -1986 Riverdale)

akwarela, karton, 35 x 25 cm

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

23
23

Piotr MICHAŁOWSKI (Kraków 1800 - Krzyżtoporzyce k. Krakowa 1855)

Wyjazd z miasteczka

olej, papier mocowany na płótnie, 27 x 31,5 cm
Na odwrociu nalepki Domu Aukcyjnego OSENAT w Fontainebleau

Cena wywoławcza:

50 000 zł

Estymacja:

70 000 - 120 000 zł

24
24

Witold PAŁKA (1928-2013)

Scena rodzajowa

olej, płótno, 59 x 51 cm, oprawiony,
sygn. w prawym górnym rogu: PałkaW.

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

25
25

Franciszek STAROWIEYSKI (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Żona Lota, 1991

olej, płyta, 100 x 128 cm

Cena wywoławcza:

48 000 zł

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

26
26

Bez tytułu, 1999

węgiel, biel tytanowa, papier, 35 x 60 cm

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

27
27

Władysław SZERNER (1836-1915)

Chłopiec

olej, płótno naklejone na płytę malarską, 68 x 59 cm,
sygn. u dołu płótna: SzernerWł

Cena wywoławcza:

55 000 zł

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

28
28

Włodzimierz TETMAJER (1862 Harklowa - 1923 Kraków)

Wykopki

olej, tektura, 50 x 60 cm,
sygnatura w prawym dolnym rogu

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

13 000 - 20 000 zł

29
29

Andrzej WAJDA (Suwałki, 1926-2016)

Pies, 1987

rysunek, 43 x 48 cm

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

30
30

Flamingi - berlińskie zoo, 1986

rysunek, 43 x 48 cm

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

31
31

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Widok

olej, płótno, 50 x 68 cm,
w lewym dolnym rogu sygnatura artysty

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

22 000 - 35 000 zł