Warszawski Dom Aukcyjny

Wyjazdowa Aukcja Wyprzedażowa w Katowicach

04.04.2019 czwartek

17:00

Warszawski Dom Aukcyjny

ul. Wilcza 69

00-679 Warszawa

100 obiektów
001
001

(WEISSOWA Irena) ANERI (1888-1981)

Portret własny, ok. 1910

olej, tektura; 45 x 62,5 cm;
sygn. p. d.: aneri;
Na odwrocie: Owalna pieczęć Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicz w Krakowie

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

002
002

Widok na Kopiec Kościuszki (Nad Wisłą), 1917

olej, tektura; 36 x 49 cm;
sygn. l. d.: aneri

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

003
003

Pejzaż górski – Szczawnica, 1965

olej, tektura; 29,5 x 41 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: aneri;

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

004
004

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866 Lwów -1946 Lwów)

Kobieta zapinająca surdut mężczyźnie

ołówek; papier; 16,1 x 10,4 cm;
verso: Mężczyzna z kobietą na kolanach; u dołu z prawej napis autorski Rüger.

Cena wywoławcza:

500 zł

005
005

Młoda kobieta stojąca ukazana z lewego boku od tyłu

verso: Leżąca para w uścisku miłosnym, niżej napis autorski: Rüger i A. M. [Anna Münich] / (niedyskretnie).

Cena wywoławcza:

500 zł

006
006

Kobieta w długiej sukni siedząca na krześle ukazana z lewego tyłu wyżej nieukończony, zakreślony przez artystę szkic popiersia kobiety

verso: luźne szkice krawędzi mebla (?), postaci stojącego mężczyzny, głowy dziewczyny.

Cena wywoławcza:

500 zł

007
007

Kacper BOŻEK (ur. 1974, Kraków)

Bene Vobis

akwaforta, papier; 36,5 x 24 (wymiar kompozycji); 54 x 39 (wymiar arkusza)
sygn. p. d.: KACPER BOŻEK XI/XXI (ołówkiem), opisane śr. d.: BENE VOBIS (ołówkiem) oraz opisane l. d.: DLA MAĆKA (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

008
008

Collegium Fraternitatis

akwaforta, papier; 24,7 x 16 cm (wymiar kompozycji); 48 x 46,3 (wymiar arkusza)

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

009
009

Komedia Romantyczna

akwaforta, akwatinta, papier; 39 x 49,5 cm (wymiar kompozycji); 42,3 x 57,3 (wymiar arkusza)
sygn. p. d.: KACPER BOŻEK VIII / XXI (ołówkiem), opisane śr. d.: KOMEDIA ROMANTYCZNA (ołówkiem) oraz numerowane l. d.: STAN V

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

010
010

Stanisław CHLEBOWSKI (1835 - 1884)

Szkice obrazów i orientalny detal zdobniczy

ołówek, papier; 14,5 x 23,4 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł

011
011

Szkice miniaturowe dwóch obrazów

ołówek, papier; 14,5 x 23,4 cm

Cena wywoławcza:

500 zł

012
012

Szkice postaci, koni i szkic leżącego psa

Cena wywoławcza:

500 zł

013
013

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

Portret dziewczyny

olej, płótno; 77,5 x 67,5 cm;

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

014
014

Portret młodej kobiety – Ireny Nasalikównej

olej, tektura; 55 x 38 cm;

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

015
015

Fragment zagrody

olej, tektura; 24,5 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

016
016

Maurycy GOTTLIEB (1856-1879)

Autoportret artysty w polskim stroju

Rotograwiura, papier; 20,3 x 15,9 (wymiar kompozycji);

Cena wywoławcza:

500 zł

017
017

Maurycy GOTTLIEB (1856-1879)

Shylok i Jessyka

Rotograwiura, papier; 23,5 x 17,5 (wymiar kompozycji);
Reprodukcja obrazu olejnego z 1877 roku; Ilustracja z publikacji „Maurycy Gottlieb 1856-1879: 26 reprodukcji według obrazów mistrza”, wydanej w Wiedniu w 1923 roku.
...

Cena wywoławcza:

500 zł

018
018

Maurycy GOTTLIEB (1856-1879)

Chrystus w świątyni

Rotograwiura, papier; 22 x 17,3 (wymiar kompozycji);
Ro...

Cena wywoławcza:

500 zł

019
019

Jan Kanty GUMOWSKI (1883 Krościenko - 1946 Kraków)

Dziedziniec Zamku Królewskiego na Wawelu

litografia, papier; 38 x 26 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł

020
020

Szczyty Sukiennic i wieże kościoła Marjackiego

litografia, papier; 39 x 27 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł

021
021

Ulica Floriańska

litografia; 32,5 x 26 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł

022
022

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

Obrona piłki, 1928

autolitografia, papier; 16 x 13 cm;
sygn. l. d. monogram wiązany: WH

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

023
023

Na plaży, 1932

olej, płótno; 31 x 42 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1932

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

024
024

Szkic aktu siedzącego mężczyzny fauna? gryzącego paluch prawej stopy, ok 1910

ołówek, papier; 23 x 27 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

025
025

Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)

Pastwisko – pod jesień

olej, tektura; 47 x 67,5 cm;
sygn. l. d.: StKamocki;
Na odwrocie napis autorski: K (ujęte u dołu łukiem) / „PASTWISKO” / (POD JESIEŃ)

Cena wywoławcza:

5 000 zł

026
026

Studium stojącego konia, 1917

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: Dęblin 1917 / StKamocki (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

1 000 zł

027
027

Umundurowanie żołnierzy armii napoleońskiej z 1807 i huzara armii hiszpańskiej z 1810, ok. 1894

ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier; 33,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);

Cena wywoławcza:

500 zł

028
028

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Kwiaty w wazonie (tytuł umowny)

litografia barwna, papier; 27,6 x 20,2 cm (wymiar kompozycji);
sygn. l. d.: Kisling

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

029
029

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Port (Ilustracja do: Jean Giono, Provence, Paris), 1954

litografia barwna, papier czerpany; 20,8 x 25,8 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na kamieniu p. d.: Kisling

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

030
030

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Martwa natura (tytuł umowny)

litografia barwna, papier czerpany; 17 x 19 cm (wymiar kompozycji);

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

031
031

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

Elekcya Jana Kazimierza

heliograwiura, papier; 18 x 35 cm (wymiar kompozycji);
W prawym, dolnym rogu opis wydawcy: "Czcionkami R. Austa III we Wiedniu".

Cena wywoławcza:

500 zł

032
032

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

Pożegnanie Pana Mohorta przed drogą z Warszawy na Ukrainę. Strzemiennego!

drzeworyt; 7,5x 13,5 cm

Cena wywoławcza:

500 zł

033
033

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

Nocna modlitwa Szymona Mohorta z Ksawerym Krasickim przed poranną Mszą Świętą

drzeworyt; 10 x 13,5 cm

Cena wywoławcza:

500 zł

034
034

Paweł TARANCZEWSKI (ur. 1940r.)

olej, płótno; 54 x 77cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

035
035

Dziewczyna z parasolką

olej, płótno; 65 x 45 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

036
036

Sad I

olej, płótno; 48 x 76 cm;

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

037
037

Karol KOSSAK (1896 Lwów – 1975 Ciechocinek)

Szkice modela – postaci siedzącego chłopca, 1922

ołówek, brystol; 30 x 20 cm;
na odwrocie zarysy modela, siedzącego psa

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

038
038

Szkice pasącego się konia, 1922

ołówek, brystol; 20 x 30 cm;
na odwrocie szkice koni, krowy, ptaka

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

039
039

Szkice koni, rysunki satyryczne diabła, 1922

ołówek, papier; 20 x 30 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

040
040

Henryk KRYCH (1905-1980)

Martwa natura

olej, tektura; 54 x 65 cm;
sygn. p. d.: H.KRYCH

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

041
041

Henryk KRYCH (1905-1980)

Ogród

olej, tektura; 38 x 46 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

042
042

Henryk KRYCH (1905-1980)

Pejzaż z Nowego Miasta

olej, płótno; 33,5 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: H.KRYCH

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

043
043

Ludwik MACIĄG (ur. 13.071920r. Kraków - zm. 7.08.2007 Gulczewo)

Kobieta w fartuchu

piórko, tusz, papier; 25 x 17,5 cm

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

044
044

Czarnoskóra piękność – głowa dziewczyny

piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 21 x 15,1 cm

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

045
045

Słoneczny dzień – młode kobiety siedzące przed domostwem

ołówek, papier; 30 x 21,8 cm

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

046
046

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Studium głowy z lewego profilu, XI.1916

ołówek, papier; 12,9 x 22,3 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł

047
047

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Szkice postaci

Ołówek, kredka czerwona, papier; 18,7 x 23,5 cm;

Cena wywoławcza:

1 000 zł

048
048

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Szkice wiejskiego wozu z koniem, 19.III.1896?

kredka niebieska, papier; 18,5 x 24,3 cm;
Na odwrocie: szkice drzew bezlistnych

Cena wywoławcza:

1 000 zł

049
049

Jan MATEJKO (1838 Kraków - 1893 Kraków)

Zaprowadzenie chrześcijaństwa

heliograwiura, papier; 25 x 38 cm (wymiar kompozycji); praca opisana drukiem u dołu l. d.: J.Matejko pinx., p. d.: J.Loewy imp.,
tytuł po środku u dołu: ZAPROWADZENIE CHRZEŚCIJAŃSTWA

Cena wywoławcza:

500 zł

050
050

Wpływ Uniwersytetu na kraj w wieku XV – Nowe prądy – husytyzm i humanizm

heliograwiura, papier; 24,5 x 40,5 cm (wymiar kompozycji);
praca opisana drukiem u dołu l. d.: J.Matejko pinx., p. d.: J.Loewy imp.,

Cena wywoławcza:

500 zł