Warszawski Dom Aukcyjny

Wyprzedażowa Aukcja Wyjazdowa w Katowicach

25.02.2019 poniedziałek

17:00

Warszawski Dom Aukcyjny

ul. Wilcza 69

00-679 Warszawa

100 obiektów
001
001

(WEISSOWA Irena) ANERI (1888-1981)

Wojciech Weiss malujący w salonie, ok. 1920

olej, tektura; 46,5 x 31 cm;
sygn. p. d.: aneri

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

002
002

Wisła I, 1950

olej, tektura; 34,8 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: aneri

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

003
003

Widok z okna – Kalwaria, ok. 1960

olej, tektura; 51 x 35 cm;
sygn. l. d.: aneri

Cena wywoławcza:

3 000 zł

004
004

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866 Lwów -1946 Lwów)

Wpół leżąca młoda kobieta o bosych stopach, szkic głowy

ołówek; papier; 16,1 x 10,4 cm.

Cena wywoławcza:

500 zł

005
005

Para w uścisku miłosnym - Pocałunek

Cena wywoławcza:

500 zł

006
006

Mężczyzna siedzący w fotelu oraz szkice głów – Stanisław Janowski przy pracy

ołówek; papier; 16,1 x 10,4 cm
napis autorski u dołu z lewej Janowski;

Cena wywoławcza:

500 zł

007
007

Kacper BOŻEK (ur. 1974, Kraków)

Mapa I

akwaforta, akwatinta, miękki werniks; 39 x 29,5 (wymiar kompozycji); 54 x 39 (wymiar arkusza)
sygn. p. d.: KACPER BOŻEK (ołówkiem), opisane śr. d.: MAPA I (ołówkiem) oraz numerowane l. d.: E/A VIII/X (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

008
008

Gribojedow, 2006

Akwaforta, Akwatinta; 44,7 x 34 cm (wymiar kompozycji); 65 x 51,5 (wymiar arkusza)
sygn. p. d.: KACPER BOŻEK XI / XXI(ołówkiem), opisane śr. d.: GRIBOJEDOW (ołówkiem) oraz numerowane l. d.: 50/100 (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

009
009

Jedność wielości, 2013

akwaforta, akwatinta, mezzotinta; 39 x 49,5 cm (wymiar kompozycji); 42 x 57,5 (wymiar arkusza)

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

010
010

Stanisław CHLEBOWSKI (1835 - 1884)

Pejzaż z zatoką

ołówek, papier; 14,5 x 23,4 cm;
Napis autorski p. d.: 9 czerwca;

Cena wywoławcza:

500 zł

011
011

Dwie głowy męskie

ołówek, papier; 14,5 x 23,4 cm

Cena wywoławcza:

500 zł

012
012

Szkice postaci w strojach orientalnych ze sceną rodzajową w tle

Cena wywoławcza:

500 zł

013
013

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

Powódź, ok.1950

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17,4 x 25 cm;
sygn. p. d.: ST.CZAJKOWSKI (ołówkiem);
na odwrocie napis: ST. Cz. / inw. 433 oraz A 48 (w kole) kat. 59

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

014
014

Pierwszy polski most na Wiśle - Przyczółek Warka w 1944 roku, 1944

akwarela, papier; 17,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem), poniżej autorski opis ołówkiem

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

015
015

Obłoki nad wodą

olej, dykta; 36 x 46 cm

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

016
016

Maurycy GOTTLIEB (1856-1879)

Hołd rycerzy inflandzkich, 1874

Rotograwiura, karton; 14,8 x 21,2 (wymiar kompozycji);
Reprodukcja obrazu olejnego z 1877 roku;

Cena wywoławcza:

500 zł

017
017

Maurycy GOTTLIEB (1856-1879)

Scena z ulicy

Rotograwiura, karton; 21,4 x 16,8 (wymiar kompozycji);
Reprodukcja obrazu olejnego z 1877 roku

Cena wywoławcza:

500 zł

018
018

Maurycy GOTTLIEB (1856-1879)

Ahaswer, 1876

Rotograwiura, karton; 19,5 x 16,3 (wymiar kompozycji);

Cena wywoławcza:

500 zł

019
019

Jan Kanty GUMOWSKI (1883 Krościenko - 1946 Kraków)

Synagoga na Kazimierzu

litografia, papier, 40 x 55 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł

020
020

Fragment krużganku Zamku król. Na Wawelu

litografia, papier; 39 x 27 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł

021
021

Baszta Stolarska

litografia; 42,5 x 28,5 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł

022
022

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

Głowa młodego mężczyzny, ok.1905

ołówek, papier; 12,5 x 8 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

023
023

Start, 1926

autolitografia; 13,5 x 17 cm

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

024
024

Jacek Malczewski, ok.1960

olej, tektura; 13,4 x 17,4 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

025
025

Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)

Pejzaż z ruiną zamku, ok. 1910

olej, tektura; 24 x 33 cm;
Na odwrocie napis odręczny: malował/ Stanisław Kamocki (długopisem) oraz nalepka z tytułem: Zakopane - Tatry

Cena wywoławcza:

3 000 zł

026
026

Studia gałązki z polnymi kwiatami, chryzantemy, V.XI 1899

akwarela, piórko, tusz, papier; 37 x 21,3 cm;
Napisy autorskie: u góry pędzlem i akwarelą: 11 Maj/ -99, u dołu z prawej: Listopad 99

Cena wywoławcza:

1 000 zł

027
027

Kościół Św. Andrzeja w Krakowie – widok od południowego wschodu, ok. 1912

ołówek, kredki, papier; 19,8 x 32,7 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł

028
028

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Autoportret

Litografia barwna, papier czerpany; 26,5 x 20,5 cm (wymiar kompozycji);.

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

029
029

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Port (Ilustracja do: Jean Giono, Provence, Paris), 1954

litografia barwna, papier czerpany; 20,8 x 25,8 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na kamieniu p. d.: Kisling

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

030
030

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Ewa (Ilustracja do: Jean Giono, Provence, Paris), 1954

litografia barwna, papier czerpany; 25,6 x 21,8 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na kamieniu l. d.: Kisling

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

031
031

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

Wdzięczność Króla wobec Mohorta za wojskowe kształcenie Księcia, 1875

drzeworyt; 9,8 x 14 cm

Cena wywoławcza:

500 zł

032
032

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

Rewera Potocki

heliograwiura, papier; 16 x 35,5 cm (wymiar kompozycji);
W prawym, dolnym rogu opis wydawcy: "Czcionkami R. Austa III we Wiedniu".

Cena wywoławcza:

500 zł

033
033

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

Powitanie Króla Jana III-go przez Wojewodę Matczyńskiego na Strussowskim stepie

heliograwiura, papier; 19,5 x 35,5 cm (wymiar kompozycji);

Cena wywoławcza:

500 zł

034
034

Wojciech KOSSAK (Paryż 1856 - Kraków 1942)

Studium ułana z uniesioną prawą ręką – szkic

ołówek; papier; 15 x 21 cm
verso:
Studium oficera
ołówek; papier; 21 x 15 cm

Cena wywoławcza:

500 zł

035
035

Krowa

ołówek; papier; 10,5 x 16,6 cm

Cena wywoławcza:

500 zł

036
036

Wacław TARANCZEWSKI (1903 - 1987)

Artysta w pracowni, 1943

pastel, akwarela, papier; 97,5 x 67,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. czerwiec 1943

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

037
037

Karol KOSSAK (1896 Lwów – 1975 Ciechocinek)

Postać młodego mężczyzny w cylindrze, 1922

akwarela, brystol; 30 x 20 cm;
na odwrocie: szkic postaci i głowy mężczyzny

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

038
038

Szkice postaci mężczyzny (Głowa mężczyzny palącego papierosa)

akwarela, ołówek, papier; 18,6 x 27,8 cm;
na odwrocie: szkic konia i napis autorski: lewą ręką

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

039
039

Szkice luźne – koń, męskie głowy, leżąca postać mężczyzny w stroju kąpielowym, insekt, napisy, ok.1925

ołówek, papier; 18,5 x 27,5 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

040
040

Henryk KRYCH (1905-1980)

Pomiechówek

olej, tektura; 60,5 x 81 cm;
sygn. l. d.: H.KRYCH

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

041
041

Henryk KRYCH (1905-1980)

olej, tektura; 43,5 x 59 cm;
sygn. l. d.: Krych

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

042
042

Henryk KRYCH (1905-1980)

Cyrk

olej, płótno; 33,5 x 46 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

043
043

Ludwik MACIĄG (ur. 13.071920r. Kraków - zm. 7.08.2007 Gulczewo)

Młoda kobieta, matka z dzieckiem na rękach, studia nóg – szkic typów ludowych i kostiumów – z cyklu „Szkice z Albanii”

ołówek, karton (papier fotograficzny); 22,5 x 16,5 cm

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

044
044

Stara kobieta stojąca

ołówek, karton (karta ze szkicownika); 17,8 x 12,8 cm

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

045
045

Leżąca kobieta z książką – z cyklu „Szkice z Albanii”

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

046
046

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Szkic dwu postaci na tle zabudowań wiejskich

kredka brązowa, szaroniebieska, papier; 23 x 30 cm;

Cena wywoławcza:

1 000 zł

047
047

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Szkice głowy siostry artysty Heleny Karczewskiej

ołówek, papier; 23 x 30 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł

048
048

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Głowa siostry artysty Heleny Karczewskiej

kredka czerwona, papier; 23 x 30 cm;

Cena wywoławcza:

500 zł

049
049

Jan MATEJKO (1838 Kraków - 1893 Kraków)

Potęga Rzeczpospolitej u zenitu – ZŁOTA WOLNOŚĆ - ELEKCYA

heliograwiura, papier; 25,8 x 40,5 cm (wymiar kompozycji);
praca opisana drukiem u dołu l. d.: J.Matejko pinx., p. d.: J.Loewy imp.,
tytuł po środku u dołu: POTĘGA RZECZPOSPOLITEJ U ZENITU – ZŁOTA WOLNOŚĆ - ELEKCYA

Cena wywoławcza:

500 zł

050
050

Konstytucya 3 Maja – Sejm Czteroletni – Komisya edukacyjna - rozbiór

heliograwiura, papier; 25,6 x 39,6 cm (wymiar kompozycji);
tytuł po środku u dołu: KONSTYTUCYA 3 MAJA – SEJM CZTEROLETNI – KOMISYA EDUKACYJNA - ROZBIÓR

Cena wywoławcza:

500 zł